HAKKIMI YEDI HARAM OLSUN

Susmayın bi daha. Sizden kaynaklanmış. Şikayet etsen de ne olacak ki. Tamam dedi diyecek. Sadece çok ısrar etmiş kadın.

Susmayın...
Cnm sahidim var ztn arkadas vardi yanimda.. ne kdr israrci oldugunu ve istemedigim seyleri bana yaptigini o com iyi biliyor.. sacimda kac renk varsa artik bilemiyorum.. katmis karistirmis..

Hayir demeyi ogrenemedigin surece bugun kuafor yarin bakkalla ayni problemi yasayacaksin

O bir emekci ve sen musterisin istedigin gibi olmadiysa para almadan tekrar yapmak zorunda eger yapmiyorsa yaptigi is icin de para vermek zorunda degilsin

Sen birde uzerine fazladan para vermissin

Bir hak idda edemezsin cunku o an sessiz kaldin bu kabullenmek demektir bundan sonra istemedigin hicbir seyi iyi niyetli davranip kabul etme

Yazı boyunca düşündüğüm tek şey sendeki sorun.. En büyük sorunun "hayır" demeyi bilmemen ve desen bile bunda kararlı bi duruş sergileyememen. Kararlı bi şekilde istemediğin şeyleri reddetmeyi öğren. Çünkü bu kuaför örneği inan çok basit bi şey. İleride başına çok daha kötü şeyler açabilir. Evli misin bilmiyorum ama geçen biri vardı çok iyi biri diye kırmamak için evlenme teklifine evet demiş. İş buralara kadar gidebilir. Ben de senin gibiydim hayır diyemezdim insanlara ve bu yüzden maddi manevi çok sömürüldüm. Şimdi yeni yeni aşıyorum bu durumu. Sen de aşmalısın inan hayatını çok etkiliyor

her sey tecrube canim..ben de tanimadigim kuafore sac kestirip kas aldirmistim son oldu.. bu da senin sonun olur takma kafana.. koku sende nasil olsa..tecrube satin almjssin

Benim bir sefer ilk kez gittigim kuaforde uclari hafif sari olacagini zannederken ayni senin gbi kizil turuncu kirmizi kahve hepsi olmustu ve ben o kuaforu yiktim havludan o rengi gorur gbi oldum ucundan bu ne yaaaaa diye bir basladim bagirmaya yemin ederim adamlar pisti kaldi koca koca adamlar yerin dibine soktum para mara da vermedim senin de yapman gereken buydu o mahalle kArisina haddini bildirecektin biraz dişli olun kizim ya insanlar pislik olmuş artik sen naif narin davrandikca karsi taraf onu eziklik olarak algilar uzerine gelir insanlar boyle.ben derim ki al yanina birini madem kendin halledemiceksin git oraya o sacini duzelttir para falan vereyim deme.ama mutlaka duzelttir sacini gerzek kadina bak

Seni kazıklamak için çok da uğraşmamış
Acaba kazikliyomu beni diye kendisine bi soru sordum oradan anladim ama cok gecti artik.. ben citcitli takma sac ariyorum satan bir yer varmi dedim.. dediki aaaa o kolay sen bana sor bu isleri dedi.. ben ayarlarim sana demezmi olaya bak.. 250 tlden basliyor dedi.. 800 tlye kdr gideri var dedi.. aaa dedim yok olmaz dedim konuyu kapattim zaten.. ve cok gecti artik inanin o kuafordeki aynadan fazla belli olmuyodu ama saclarimda turunculukmu istersiniz, cikolatami isterseniz ne ararsaniz var.. hangi birini anlatim kaslarim deseniz temizlenmemis bile.. tek istegim defolup gitmekti ordan.. ayrica kuaforlerin bazilarida cimbizlari temizlemeden daliyorlar kaslara.. su an biyiklarimda sivilce cikmis bi tane.. ne kdr hijyenik degilmi.. yaniyo ya resmen..

Düğün günümü mahveden gerzek kuaför geldi aklıma.
Yani bu kadar berbat edilebilirdi bir gelin saçı.
Bu olayın bana etkisi şu oldu çok çok acil durum yoksa asla kuaföre gitmiyorum.
Her işimi kendim halletmeye çalışıyorum çünkü asla güvenmiyorum kuaförlere artık en iyisi bile olsa.

Bikini bölgemi hiç kuaförde aldırmadım ve kuaför kankam dahi olsa bikini ısrarında çok fena kırardım, ne münasebet!

Fiyat bana uçuk gelmedi aslında ama saçını zorla sana sormadan renk seçip boyaması falan..

Ayna karşısında "hayır" deme çalışmaları öneriyorum size

Eğer "hakkımı yedi haram olsun" diye başlık açıyorsan sadece senden fazla para aldı diye şikayet edebilirsin. Hatta kuaförde bunu söylemediğin için sadece "eğer bilerek fazla para aldıysa hakkım haram olsun" diyebilirsin.

Ağzın var, oradaki babanın uşağı değil, işini hayrına yapmıyor. Sen ağzını açıp ne istediğini dile getiremediysen bu senin sorunundur, bunlar için hakkımı yedi diyemezsin. O yüzden bunları bir yazmanın manası yok.

Para mevzuna gelirsek belki dalgınlığına geldi, belki yanlış hesap yaptı, belkide bilerek ama sen farkındaydın madem, neden söylemedin? Kırılır diye deme. Paranı veriyorsun, hakkını arayacaksın tabi. Kirmamak için susmak senin tercihindi.

Neyse bir musibet bin nasihatten iyidir. Hayır diyebilmeyi öğrenirsiniz belki. Mevzu kırmak değil. Hayır diyebilmek bir beceridir. Çocuklarımıza bile öğretmiyor muyuz, "bir yabancı bir şey uzattığında hayır de" diye. Sert yazdığımın farkındayım ama inanın bu beceriyi kazandığınızda sizi uyaranlara teşekkür edeceksiniz.

Son düzenleme:
Huyunu suyunu bilmediğiniz bir kuaföre bu kadar kendinizi emanet etmenin şaşırtıcı.
Hele saç renginizi gördükten sonra , neyse deyip, fön istemeniz ayrı bir şaşırtıcı. Ağzınız mi yok. Yikacaktiniz ortalığı.

Üstüne kasada hesap yapınca bari ses cikarmaliydiniz.

Gidin konuşun kendisiyle. Olmadı şikayet edin.

Sen o kuaförü nasıl buldun? Biri mi tavsiye etti? Şikayet etmen yerinde olmuş. Bir seferde kuafore 200 tl verebilecek gücün varsa cadde üstü kalabalık kuaförlere git. Senin şu dediklerinin tamamını lüks kuaforde daha uyguna yaptırıyorum. Aldığım hizmet güleryuz de cabası.

Neden bukadar tepkisiz kalıyorsunuzki? şimdi gidip bende fazla para aldınız desenizde bi çirkeflik yapıp vermez.. su damlası yaptım der onu 50 tl hesaplar sende kazıklandığınla kalırsın..
böyle insanlara sessiz kalmayacaksın ne demek ya beni kazıklamak çaktığın anda suratına çarpacaksın..

Nerde bu kuafor ? Yarın gıt paranı ıste ve ayrıca fıyat lıstesıne bak ve muhakak fıs vermedı ters ckısırsa haber ver skayet olusturman ıcın bılgılerı gndereyım fazlası cıkar ondan duz boy ne zmn 150 tl oldu

Yani kadının karşısında kurbanlık koyun gibi beklemiş, hiç bir şeye sesinizi çıkarmadan kadının dediğini yapmışsınız. Şimdi neyi haram ediyorsunuz ki? İstemediğiniz hizmeti satın almak zorunda değilsiniz, karşınızdaki kişi istediği kadar dil döksün. Bunun yurtdışında yaşamakla da ilgisi yok, her şeye bunu bahane etmişsiniz ama, bu evrensel bir şey. Zira yurtdışında da insanlar bildiği kuaförü tercih ediyor, kimseyi bilmiyorsa tavsiye soruyorlar etrafa. Yurtdışında da kimseye ısrarla para kaptırılmaz, orada da paranın karşılığı hak aranır. Siz çıkışta kafanıza yatmayan hesaba bile " dur bakalım, 200 lira tutan ne" diyememişsiniz yahu . Ben size söyleyeyim, karşınızda cin gibi bir kadın var. Yarın hesap sormaya giderseniz bir 200 liranızı daha kaptırır gelirsiniz gibi geldi bana. Kadın allem edip kallem edip haklı çıkacaktır. Siz iyisi mi bütün bunların üzerine bir bardak su için ve dersinizi alın. Biraz özgüveniniz, kendinize saygınız olsun.

Sendeki cesarete şaşırdım kaldım.

Bu devirde kim bilmediği yere ağda, boya, kaş bıyık yaptırır 1 seferde?

Ayy üzüldüm vallah ama gercekten kendi sucun agzini acmaliydin. Kadini dur isteniyorun deneliydin. Bak bende yurtdisindan geliyorum saclarimi boyatdim birkere bursa da adam bana ilk dediki bu kadar tutar sonra kasada 200tl felan dedi dedim adama demin öyle dediniz adam basladi kivirmaya iste sacini yikadik bilmem ne yarinda gelicektim kestirmeye onun parasini da hesaplamis güya. Arkadasim basladi bagirmaya adama siz bizi saf mi sandiniz yabanciyiz diye felan sonra adamin ilk dedigi parayi ödedim ve ertesi gün de gitmedim. Öyle saf sessiz birini bulunca hemen soymaya calisiyorlar türkiye de bu biraz asiri. Ondan tanimadigin birisi ile gitmemelisin tanidikla gidersen kazik yemessin.

Bide bu sene sacimi kestirdim gene izmirde izinde yengemle beraber kadina dedim düz kes resmen kat kesmis gicik oldum ya sonradan farketdim

Kendime cok kiziyorummmmmm.. arkadaslar.. butun gun moralim bozuldu.. ((( beni saf zannetti galiba ama degilim iste.. kirmamak icin sustum ama kasaya gelincede bu kadarinada pes dedim...
Canim 200 tl hesap cikarmis seni kirmamak icinmi saniyorsun o kimki sen müsterisin memnun deilsen sikayet edersin istemiyorum ay bu kadar israr etmeyin deyip ciksaydin baska kuaföre giderdin gecmis olsun adi kadin dolandirmis baya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…