hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Once Kayinvalidemlere gideceğim malatya yani... memleketim ise mersin tabiki. Sonra kardeşim bugün dogum yaptı onun yanina gidecegim 1 ay gezcem yani... diyeti birakmam inşallah. Telden giriyorum zaten yazarim yine

tatlı tambakcım bırakmak için fırsat arama sakın.kendine dikkat et.:KK45:

Bende bu akşam kaçırdım ama bir kereden bir şey olmaz sen yarin onu kaybedersin arada böyle kaçamak yapabiliriz önemli olan devam etmek fıstık :KK34::KK34:

sağol canım o arada yaptığımız kaçamaklar olmasa süper olacak ama kendime ceza koyarsam hem vicdanım rahatlayacak hemde birdaha yaparken tekrar düşüneceğim değermi diye.:KK34:

Bu sayfadaki Notlar
1 Tok Karnına Spor Yapmak Zayıflatıyor
2 Sabah Egzersizi Zayıflatıyor !
3 En Hızlı Zayıflatan Diyet – Yemek Yiyerek Zayıflama
4 En Çok Hangi Egzersiz Zayıflatır?
TOK KARNINA SPOR YAPMAK ZAYIFLATIYOR

Tok karnına spor yapmak zayıflatıyor

İngiltere’deki Surrey Üniversitesi ile Londra Koleji’nce yapılan bir araştırmaya göre, yemeklerden sonra spor yapmak kilo verdiriyor.

Egzersiz yaparken vücudun iştah kesen bir hormon salgıladığı ve bu nedenle spor yapan kişinin fiziksel aktivite sonucu hem kalori yaktığı hem de iştahı azaldığı için bir sonraki öğünde daha az kalori aldığı belirlendi.

Araştırma için 12 kişiye kahvaltıda aynı yiyecekler verildi. Deneklerden 6′sı egzersiz yaptı. Bir saat sonra spor yapanlar, yapmayanlardan daha çok yedi, ama kalori bazında yapılan hesaplamada yiyecekle aldıkları kalorinin egzersizle yaktıklarından az olduğu görüldü

SABAH EGZERSIZI ZAYIFLATIYOR !

Sabah aç karnına yapılan egzersizler akşam yapılanlara göre daha faydalı…
Sabah kalktığınızda 8- 12 saatlik bir açlıktan sonra yağ asitleri, kanda serbest ve yoğun halde dolaşır. Bu durumda bisiklet, yürüyüş, koşu, yüzme gibi egzersizler yaptığınızda, daha fazla yağ yakmak mümkün. Çünkü normalde büyük depolar halinde bulunan yağ sterollerinin, minik parçacıklar halinde kanda dolaşması için egzersize başladığınız andan itibaren 18 -22 dakika gerekir. Bu minik yağ asitleri sabah hazır halde kanda dolaştığından yağ yakımı daha erken başlar ve yakılmaları da kolaylaşır. Sabah yürüyüş egzersizi yapıldığında metabolizma, gün boyu daha hızlı çalışır. Sabah sporunda yakılan yağ oranı harcanan enerjinin yüzde 67’siyken, günün ilerleyen saatlerinde bu oran yüzde 50’ye kadar düşebilmektedir.

Egzersiz yaparsanız kas kütlenizi koruyabilir, metabolik hızınızı arttırabilirsiniz. Egzersiz esnasında kalbin atış hızı fazlalaşır. Bu nedenle kan daha hızlı vücuda pompalanır, kaslar daha güçlü kasılır ve akciğerler daha seri bir şekilde çalışır. Bu sebeple, egzersiz yapan kişilerin egzersiz yapmayan kişilere oranla, alması gereken enerji miktarı daha fazladır. Vücut bu gerekli enerjiyi, aldığımız besinlerin bileşimindeki karbonhidratlardan, proteinlerden ve yağlardan karşılar.:KK28:

kızlar benim biraz gaza ihtiyacım var galiba bu hafta.destek istiyorummmmmmmmmm:KK55:

Melike canm kendine gel sen bizim kaptanimizsin 1 2 kere bozmakla bişey olmaz sen azimlisın güçlünün ve iyi niyetlisin ınş bu vasiflarin yanına birde zayifsini ekliycem hemen kendine gel diyetteyim de uzun bir yol var önümde deyip o yolu kısaltmak için cabala yapacaksın basaracaksin...

aranızda süper naturel hayranı varsa bugün yayınlamış.ben izledim.şu the walking dead de gelsede izleyebilsem.birde hayranı olduğum her sezonunu kaçırmadan izlediğim kurtlar vadisi var.sizin takip ettiğiniz diziler varmı kızlar.:KK34:

Benm izlediğim diziler fatih harbiye dila hanım ve bir sürü çizgi film....

İyi geceler bayanlar fırsat bulup bir türlü yazamadım bende işler fena gitmiyor keyfim yerinde okuduğum kadariyla sizlerde de durum iyi gibi bu arada melike sakin serme bir kac kez bozulup başlayınca duzen oturtmak zor oluyor dış günlerden etkilenme sen icinde ki gücü kullan:KK51::KK51::KK51:

Slm arkadaşlar bugün yaşadıklarımı yazacm büyük bir alışveriş merkezinde %70 e varan indirimler vardı ama ben hiç bir şey almadım almak istedim yinede kendimi tuttum zayıfladıktan sonra yeni almak istedim çok güzel şeyler vardı ve uzüldüm anne olmadan önce zayiftim ve kendime kızdım zamanında neden dikkat etmedigim için... Bundan sonra diyet değil yaşam şekli olarak benimsemeye karar verdim bir ömür kilo vermek için uğraşmak istemyrum yad kilolu olup hastalıklarla boğuşmak istemiyorum verecem bu kiloları hemde kalıcı olarak istediğim elbiseyi giyecem cizmemin üstüne arkadaş o kadar....

Slm arkadaşlar bugün yaşadıklarımı yazacm büyük bir alışveriş merkezinde %70 e varan indirimler vardı ama ben hiç bir şey almadım almak istedim yinede kendimi tuttum zayıfladıktan sonra yeni almak istedim çok güzel şeyler vardı ve uzüldüm anne olmadan önce zayiftim ve kendime kızdım zamanında neden dikkat etmedigim için... Bundan sonra diyet değil yaşam şekli olarak benimsemeye karar verdim bir ömür kilo vermek için uğraşmak istemyrum yad kilolu olup hastalıklarla boğuşmak istemiyorum verecem bu kiloları hemde kalıcı olarak istediğim elbiseyi giyecem cizmemin üstüne arkadaş o kadar....

Harikasın iyikide tutmussun kendini sonra gonlune göre alirsin onemli olan duzeni oturtmak bir yapabilirsek bir aliskanlik haline getirebilirsek kilo problemi ortadan kalkar mutlu mesut yasariz

sağol canım o arada yaptığımız kaçamaklar olmasa süper olacak ama kendime ceza koyarsam hem vicdanım rahatlayacak hemde birdaha yaparken tekrar düşüneceğim değermi diye.:KK34:

Canımmm dün bende kaçırdım bütün gece kızdim kendime çok moralim bozuldu yediğim için bugün hem spor hem yürüyüş yapıcam

Günaydın kızlar kahvaltimi ettim
bir gözleme bir fincan steal tea ve bir tutam maydanoz
şimdi de bi türk kahvesi yaptım kendime zira uykusuzluktan gözlerim yanıyor

:nazar:Kızlar bugün sizden birşey isteyeceğim:1 kağıda tüm gün yediğiniz herşeyi yazın ben yiyrceklerin kalorisini paylaşacağım.akşam bugün aldığımız kalorileri hesaplayıp paylaşalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
günaydın kızlar akşam bi parça haşlama tavuk ,karnıbahar haşlama (az yağlı-limonlu),bide canım çekti az ekmekle bi iki çatal kırmızıbiber kavurması yoğurtlu yedim.
sabah :bir tana üçgen peynir,domates,maydanoz ,bi dilim ekmek,neskafe(tek şekerli )
ara :şekersiz çay
ara :türk kahvesi
birazdan da elma yemeği düşünüyorum....

Günaydın herkese yediğim herşeyi yazacm bakalım kaç kaliri alacam
Kahvaltıda
5 tane zeytin
1 domates
1 salatalık
1 yumurta
1fincan yeşil çay
2 dilim kepekli ekmek
3 bardak şekersiz limonlu açık çay
Serçe parmağı kadar milka kizimin zoruyla
Herkese bol iradeli az kalorili bir gün diliyorum....

kızlar yardıma ihtiyacım var iki akşamdır spor yapamıyorum .yemekten sonra uyuyup kalıyom...sizce spor salonuna yazılam mı.
vakit sıkıntım var diye şimdiye kadar hep erteledim.(sabah 7 akşam 7)
evde üşeniyom.işten geldim yorgunum diye bahane buluyom.yemeği çözdüm .ama spor eksik kalıyo.

Günaydın herkese
Beim kahvaltı menüm:
3 küçük domates 2 çengelköy salatalık 4 zeytin maydanoz Kibrit kutusundan az lıght beyaz peynir 5 tane altınbaşak biskivi
Ara şekersiz sütsüz neskafe

Öğlende ne yiyeceğimi yazarım bol su içmeye çalışıyorum

X