hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Canım benim bir fikrim var bildirimleri pazartesi yapsak nasıl olur? Havalar ısındı pazarları girmek zor oluyor birde genelde hafta sonları çok kaçıyoruz pazartesi bildirim napicaz diye hafta sonu az yeriz ne dersinizz???

Bencede iyi olur pazarlari kacamak yapmamak imkansiz gibi bisey benim icin cunku hep disardayiz pazar gunleri malum olmuyo aman boyle daha iyi olur ben kendi adima pazartesi diyetisyenle randevum var gibi dusunup (bu arada diyetisyen siz oluyorsunuz) kendimi tutmayi planliyorum bence de tarti gunu pazartesi olmali...

arkadaşlar kendinize bir hedef belirleyin 1 aylık bir hedef olsun.ben başlayım bu ay rabbimin izniyle 6 kilo vereceğim.yarın herkezin hedefini bekliyorum ay sonunda bakacağız.bu arada sporlar ne alemde.youtube artık yok yeni bir zumba bulup yarın linkini atacağım.bu bir savaş yağlarımıza karşı verdiğimiz ve zafer biz azimli hatunların bu yağlardan kurtulacağız.salma devri bitti.herkes kendini toplasın.tabi bende.birlikte başaracağız.:KK51::KK51::KK51::KK51:

Hadi bakalim benden de 5 kilo....

Gunaydinnn canlar

benim tarti iki gundur durdu tik yok cok da dikkat ediyorum ama neden anlamadim neyse moral bozmak yok yoluma devam etmeliyim en iyi sekilde oglusumun sunnetine herkesi sasirtmak istiyorum.....:KK30::KK52::KK52:

gunaydinnn canlar

benim tarti iki gundur durdu tik yok cok da dikkat ediyorum ama neden anlamadim neyse moral bozmak yok yoluma devam etmeliyim en iyi sekilde oglusumun sunnetine herkesi sasirtmak istiyorum.....:KK30::KK52::KK52:

bende temmuzda kayınvalidemlere gittiğimde şaşırtmak istiyorum.durmak yok yola devam.:KK28:

bencede iyi olur pazarlari kacamak yapmamak imkansiz gibi bisey benim icin cunku hep disardayiz pazar gunleri malum olmuyo aman boyle daha iyi olur ben kendi adima pazartesi diyetisyenle randevum var gibi dusunup (bu arada diyetisyen siz oluyorsunuz) kendimi tutmayi planliyorum bence de tarti gunu pazartesi olmali...

artık pazartesi canım banada mantıklı geldi.:KK42:

KİLO VERMEK İÇİN EGZERSİZ
İşte kilo vermek isteyenler için birkaç ipucu;

YAĞ YAKMAK

Fazla kiloların çok büyük bir kısmı vücutta depolanmış fazla yağlardır. Doğru bir kilo verme programının hedefi birikmiş yağları yakmak olmalıdır. Vücut kilo seviyesini değiştirirken su atacağı için başlangıçta verilen kilolar, yeme düzeninde yapılmış ani değişiklikler nedeniyle gerçekleşen su kaybından ve vücuttaki sindirilen besin miktarının azalmasından kaynaklanabilir. Bu tür kilo kayıpları gerçek kayıplar olarak görülmemeli, ne kadar yağ atıldığı temel ölçü olmalıdır.

KARDİYOVASKÜLER EGZERSİZİN YAĞ YAKMAYA ETKİSİ

Yağ atmak için yapılacak egzersiz kardiyovasküler egzersizdir. Bu tür egzersiz yavaş ve tempolu olarak yapılan ve kalp atış hızının hedef atış hızı seviyesinde olduğu 25 - 35 dakika boyunca yapılan egzersizlerdir. Yavaş ve sürekli olarak yapılan tempolu koşu, kürek, bisiklet, step, salon aerobiği, jogging, yürüyüş ya da yüzme bu tür egzersizlerdir. Kardiyovasküler egzersiz sırasında vücut oksijen düzeyi yüksek solunum yapar. Yağ yakıcı enzimler harekete geçer. Egzersizin ilk 12 dakikasında ağırlıklı olarak karbonhidrat harcanır. Daha sonraki dakikalarda enerji kaynağı olarak yağ kullanılır. Bu nedenle kardiyovasküler egzersiz minimum 12-15 dakika olmak üzere 25-35 dakika yapılmalıdır.

HANGİ SIKLIKTA KARDİYOVASKÜLER EGZERSİZ

Minimum haftada 3 - 4 kere, maksimum haftada 5 - 6 kere yapılması gerekir. Daha az sıklıkta yapmak kilo verme hızının düşmesine neden olabilir. Daha çok sayıda yapmak ise kas gelişimini engelleyip vücudu çok fazla yorabilir.

NASIL YAPMALI?

En az 12-15 dakika, ortalama 25 - 35 dakika.Hedef kalp atış hızında yapılmalı.Nefes nefese kalmayacak bir tempo seçilmeli. Konuşmanız gerektiğinde tıkanmadan konuşabilmelisiniz.
Kalp atış hızınız tüm seans boyunca aynı olmalıdır. Tempoyu sürekli arttırıp, olabilecek en üst düzeye çıkarttıktan sonra indiren "çan" şeklindeki çalışma doğru değildir. Önemli olan tüm egzersiz boyunca aynı tempoyu korumaktır. Kardiyovasküler egzersize başlarken ve bitirirken, ısınma ve soğumaya dikkat edin. Eğer ısınmadan başlarsanız kalbinizi zorlarsınız. Soğumadan yapılan ani bir bitiş vücutta hızla kan pompalanmasına neden olur. Mutlaka tempoyu düşürüp yavaşlayarak bitirin, ve sonra esneme hareketleri yapın.

KARDİYOVASKÜLER EGZERSİZİN DİĞER FAYDALARI:

-Kalp ve dolaşım sistemi sağlığını olumlu yönde etkiler.
-Genelde alt vücut kaslarını çalıştırır.
-Genel kondüsyonu arttırır.
-Uyku düzenini iyileştirir.
-Tansiyonu düzenler
-Depresyon ve psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir.

NASIL BİR DİYET SÜRDÜRMELİSİNİZ?

Yağ yakmaya yönelik bir egzersiz yaparken yağı azaltılmış ve metabolizma hızınıza göre düzenlenmiş bir diyet sürdürmelisiniz.

Diyetinizde şu noktalara dikkat edin:​

-Diyet besinleri tercih edin. Süt yerine yağsız süt, yoğurt yerine yağsız yoğurt, ekmek yerine, kepekli ekmek tercih edin.
-Gün boyunca küçük miktarlarda ve sıkça alınan öğünler metabolizmayı hızlandırır.
-Kendinizi açlığa mahkum etmeyin. Bilinçsiz diyet programları metabolizmayı yavaşlatarak kilo aldırır.
-Hızlı zayıflatıcı ve benzeri ürünleri kullanmamanızı öneririz. Bu tür ürünler başlangıçta iyi bir etkide bulunabilseler bile, önemli olan tüm yaşamınız boyunca yemek alışkanlıklarınıza dikkat etmektir.
-Yiyecekleri satın alırken içerdikleri yağ yüzdesine bakın. Unutmayın 1 gram yağ 9 kalori verirken, 1 gram karbonhidrat ya da protein 4 kalori vermektedir. Bu nedenle yağ yüzdesini gram değil kalori üzerinden hesaplayın. % 25'i yağ olan bir yiyecekteki, kalorik yağ yüzdesi % 60'lara varabilir.​
:KK56:

Ananas
Ananastaki bazı enzimler, balık ve kırmızı etteki proteinin daha kolay parçalanmasına yardımcı oluyor. Böylece protein, hücreler içinde daha kolay emilebiliyor; vücut bu proteinlerden daha fazla yarar sağlıyor.
Elma
Elmanın sağlığımıza pek çok faydası olduğunu artık herkes biliyor. Bu faydalardan biri de kilo vermenize yardımcı olmasıdır. Bunu nasıl yaptığını düşünüyorsanız, iştahınızı kapatıyor. Elmanın içindeki pektin maddesi, uzun süre tok kalmanızı sağlar ve gereksiz atıştırmaları önler.
Enginar
Enginarda bulunan ‘cynarin’ isimli madde, vücuttaki toksinlerin atılımını sağlıyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu sebze, bol magnezyum içeriyor ve yağ yakımını hızlandırıyor.
Fasülye
Yağ oranı düşük ve protein açısından zengin fasulyenin her türü, zayıflamak isteyenlerin listesinde mutlaka bulunmalıdır. Tok tuttuğu için atıştırmayı önleyen fasulye, kolesterolü düzenler ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.
Kırmızı acı biber
Bibere acı tadı veren ‘capsalcin’ maddesi, metabolizmayı hızlandırır, vücut ısısını arttırır. Vücut, yükselen ısıyı düşürmek için, ekstra enerjiye ihtiyaç duyar ve böylece yağ yakımını kolaylaştırır. Zerdeçal da vücutta kırmızı bibere benzer bir etki yaratır.
Rezene
Çok güçlü bir aromaya sahip bu bitkinin içindeki uçucu yağlar, metabolizmayı hızlandırıyor. Enzim oluşumunu arttırıyor ve yağların vücutta depolanmasını önlüyor.
Tavuk eti
Derisinden ayrılan beyaz tavuk eti, protein açısından zengin, yağ açısından ise son derece fakirdir. Tavuğun yanı sıra piliç, devekuşu ve hindi de aynı özelliğe sahiptir. Bu gıdalar zengin birer protein kaynağı olarak, cildin yağ dokusunu güçlendirir.
Yaban mersini
C vitamini bombası yabanmersini, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Ona koyu rengini veren madde serbest radikalleri yok ederek, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.:KK56:

$923553_1440755749501620_7773722401731087405_n.jpg
:KK56::KK56::KK56::KK56:

$10246318_1437198946523967_1099728179_n.jpg
1 bardak karabuğday
3 bardak su
1/2 demet maydanoz
1/4 demet dere otu
1/4 demet nane
1 iri domates
1,5 çay kaşığı kimyon
Yarım çay kaşığı yenibahar
8-10 tane cin biber turşusu (acı sevmiyorsanız koymayın)
Zeytinyağı
Nar ekşisi
Tarif

Karabuğdayı bir miktar tuz koyduğunuz 3 bardak suda yumuşayıncaya kadar, yaklaşık 10 dakika, haşlayın.
Maydanoz, nane, dere otu ve turşuyu ince ince doğrayın.
Domatesleri tavla zarı büyüklüğünde doğrayın.
Karabuğday haşlanınca süzün, biraz soğuması için bekleyin.
Ilınınca doğradığınız malzemelerle karıştırın, kimyon, yenibaharı, ekleyin.
Keyfinize göre zeytinyağı, nar ekşisi, tuz ve karabiberi ekleyin, afiyetle yiyiN:KK56:

bu arada yazıyım suana kadar bugun yedıklerımı:)
sabah : müsli ve sut
öğlen : sadece mercımek corbası (ne cok az ne cok fazla)
bir karecık cıkolata ama cok su ıcecegım ve aksam spor:))))

esraesraesra

Bende 4 kilo diyorum ama hâlâ tartilamadim ve kilo aldım biliyorum göbek çıktı:KK43:( anladimki ben hergun tartilmaliyim en azindan frenliyordum kendimi simdi annemde yesin diye ben daha cok yiuorum

X