hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Tabi ki paylaşırım :)

Kısaca bahsedeyim; Günlük bir miktar protein karbonhidrat ve bitkisel yağ almamız gerekiyor (hayvansal yağı saymıyorum çünkü onu peynir yoğurt süt et vs alacağız zaten.). Şimdi kilo vermek için bunlardan hangisini kısacağız? Tabi ki hiçbirini. Sadece karbonhidrat olarak basit şekerleri almayacağız (un, beyaz şeker, kahverengi şeker ve tüm bunları içeren HER ŞEY). Onun dışında bütün besin ögelerinden almamız gerekiyor. Karbonhidratı sınırlandırmamızın sebebi vücut normalde öncelikle karbonhidrat yakar enerji elde etmek için. İkinci olarak ise yağ. Biz karbonhidratı az aldığımızda vücut mecburen yağlara saldıracak, mantık bu kadar basit. Ama elbette sebzelerdeki karbonhidrattan asla ve asla kısmıyoruz ki zaten onlar sağlıklı karbonhidrat.

İkincisi protein. Protein diyet sırasında gerçekten çok önemli çünkü vücudun kas yakmasını istemiyoruz. Dolayısıyla proteini birazcık artıracağız. Her gün mutlaka süt veya yoğurt, mutlaka peynir ve bir çeşit de et tüketeceğiz. Haftada 3-4 gün mümkünse yumurta ekleyeceğiz. Tüketeceğimiz et tavuk, balık, kırmızı veya siyah et(dana) olabilir. Sadece yağsız olmasına dikkat edin çünkü fazla hayvansal yağ almak iyi değil. Siz etlerinizi yağsız alın, gerekirse zeytinyağı eklersiniz tatlandırmak için. Onun dışında süt peynir ve yoğurdu illa da light almanız gerekmez. Onları light alacağınıza onun tadından olacağınıza eti yağsız alın daha iyi.

Üçüncüsü yağ. Hayvansal yağ konusundan zaten bahsettim. Bitkisel yağ hakkınız ise günde bir yemek kaşığı. Bunu ister ete atarsınız, ister salataya, ister sebze yemeğine, ister çorbaya. Size kalmış. Günde 1 yemek kaşığı zeytinyağı mutlaka alın, ne daha fazla ne daha az. Yalnız şuna dikkat etmek lazım, yağ kesinlikle yanmayacak. Yani kızartma veya kavurma işlemi yapmasanız daha iyi olur. Yağ trans yağa döner ve bu da zararlı ve yakılması zor bir yağ. Yemeklerin içine öylece atın. Biraz garip gelebilir ama tadında çok bir şey farketmez.

Dördüncüsü sebzeler. Bolca sebze alın her gün. Salata olur sebze yemeği olur, veya hiçbir şey yapamıyorsanız marul nane maydanoz lahana yıkayıp masanıza koyun gün boyu çiğ çiğ ağzınıza atın gördükçe. Sebze çok önemli.

Beşincisi su. En az 2 litre, daha az olmaz. Yoksa diyetin ilk günleri su kaybınız olur. Ayrıca su tek başına metabolizma hızlandıran bir şey. Çok faydasını göreceksiniz.

Altıncısı yeşil çay. Çoğu kişi kullanıyor okuyorum. Mucize olduğunu zaten biliyorsunuz, günde 2-3 kupa.

Yedincisi ara öğünler. Günde en az 2 en fazla 4 ara öğün yapın. Bu abur cubura saldırmamızı kesinlikle önlüyor. Mümkünse 3-4 adet kuru kayısının yanına 5 badem veya 5 fındık veya 2 tüm ceviz yeyin. Bunların yağ içeriği yüksektir ama aynı zamanda kararında yenildiğinde yağ yakıcı besinlerdir. Ben pratik olduğu için 1 ara öğünümde yarım form bisküvi yiyorum. Yemeseniz daha iyi ama yiyecekseniz sadece günde 1 ara öğün yarım paket. Ara öğünlerinizin birinde de meyve yeyin ama sadece 1 porsiyon (1 elma/1 armut/1 portakal/10 çilek, muz yok).

Günlük aldığınız kalori 1000den düşük 1300den yüksek olmamalı. Ama tabi kişiden kişiye değişir. Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayıp ondan 700-800 kalori eksik alırsanız haftada yaklaşık 1 kilo verebilirsiniz. Yediklerinizin kalorisini hesaplamak da kolay bunu yapan siteler var artık bir sürü.

Enerji çıkışı için de mümkünse spor.

Örnek menü için kendi konuma (http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=696865) bakabilirsiniz.

Çok uzattım. İşte sağlıklı zayıflamak için bence bunlara dikkat etmeliyiz :)

canım eline yüreğine sağlık, bunları öğrendiğimiz iyi oldu, sağlıklı kalabilmek çok önemli

cok guzel canim
benimde
kahv klasik peynir yumurta domates 2 zeytin
ogle yarim tabak taze fasulye
1 tabak corba
2-3 isirik tavuk doner
simdi yogurt yarimpk etiform nane ve kirmizibiber serpilmis
sonrada yemicem
yarin icin oruc tutmayi dusunuyorum sahura kalkarsam yumurta yiyecem
sporda 1 saat yuruyebilsem

seninde güzel canım, sağlıklı duruyor, hadi bakalım sana güveniyorum birinci olacağız herşeyden önemlisi fıstık olacağız, şimdiden allah kabul etsin, niyet etmeden bol sıvı almayı ihmal etme

edacım bana mekik yasak göbek fıtığı başangıcı var ayrıca kasık fıtığından ameliyat oldum 2 yıl önce.:KK43:

Aaa geçmiş olsun :KK43:
Göbek fıtığıda zor ya eniştemde var arada şişiyo su bile içemeZ hale geliyo.
O zamn sen göbek hareketleri yapamıyon fazla kardiyo yapman gerekiyo zor olur senn için

Aaa geçmiş olsun :KK43:
Göbek fıtığıda zor ya eniştemde var arada şişiyo su bile içemeZ hale geliyo.
O zamn sen göbek hareketleri yapamıyon fazla kardiyo yapman gerekiyo zor olur senn için

o mide fıtığıdır esracım komşumda öyle ben hamileyken dr göbek fıtığı başlangıcı var dedi gene cerrahta zayıflamazsan ameliyat dedi.:KK51:

:KK30:
Ben şu an 61.800üm peki sen kaç kilosun?Aslında hedef olarak bu hafta 60.500 dedim belli olmaz belki de bu hırsla daha çok veririz:KK66:)Bugünkü cezamı yürüyüş olarak yaptım aslında bi saat yürürüm diyodum bi baktım 75 dk olmuş:))Bi de zumba yaparsam ohh gitsin kilolar:KK66:)
Canım senin adın neydi yaa sanırım hiç yazmadım belki de biz sormadık.Artık sana da adınla hitap etmek istiyorum.:KK52:

Benim adım Sevinç kilom pazar günü 65 ti 1 kilo vericem demiştim böyle olursa çok daha güzel olucak :)) bende biraz dinlenip yürüyüş yapacağım ( önce cezayı halledeyiim) sen bayağı spor yapmışsın süpersin canım kendini fazla yorma :)seni düşündüğüm için yoksa yarış için değil :))

menüm
sabah bir bardak ılık limonlu su
kahvaltı bir kâse müsli, bir bardak şekersiz çay
ara bir portakal bir kupa yeşil çay
öğle bir kâse müsli
akşam 3 yk kıymalı patates yemeği 2 yk pilav bir bardak kefir
_3 litre su
_75 dk yürüyüş+30 dk :zumba:KK14:

Bugünkü menüm :KK56:

Sabah: 1 dilim ekmek, 2 zeytin, 1 üçgen peynir, 2 çeri domates, çay
Ara: neskafe, 3 kuru kayısı, 2 ceviz
Öğle: 1 kase mercimek çorbası, 1 porsiyon tavuk yemeği, salata, 3 y.k. yoğurt, 2 dilim ekmek
Ara: 2 küçük galeta, 1 üçgen peynir
Ara: 1 kutu çikolatalı süt
Akşam: 1 kepekli lavaş içinde 2 y.k. et kavurma, 2 y.k. yoğurt
Ara: 1 elma
Ara: yeşil çay

Su: 3 litre

Spor: 1 saat spor salonu

Alınan kalori: 1321
Yakılan kalori: 378
Net kalori: 943

menüm
sabah bir bardak ılık limonlu su
kahvaltı bir kâse müsli, bir bardak şekersiz çay
öğle bir kâse müsli
akşam 3 yk kıymalı patates yemeği 2 yk pilav bir bardak kefir
_3 litre su
_75 dk yürüyüş+30 dk :zumba:KK14:

Ben öğlen bol karışık salata ve ızgara tavuk arada 1 elma yeşil çay akşam haşlanmış brokoli ve yoğurt
Su 2 litre
Spor yapacağım :))

Kızlar... Yeşil çayım bitmek üzere yarın almayı düşünüyorum ama bi kaç değişik çeşit yaptırayım diyorum ne önerirsiniz? yalnız sallama olanlardan değil de aktardan yaprak olanlardan.:nazar:

Kızlar... Yeşil çayım bitmek üzere yarın almayı düşünüyorum ama bi kaç değişik çeşit yaptırayım diyorum ne önerirsiniz? yalnız sallama olanlardan değil de aktardan yaprak olanlardan.:nazar:

ben yesilcay funda yapragi biberiye tarcin hepsini karistiriyorum icimi kolay geliyor ama dogrumu yapiyorum bilmiyorum sen nasil yapmak istiyorsun
okuldada caykurun yeesilcayini iciyoruz cok hafif kutuda satiliyor

seninde güzel canım, sağlıklı duruyor, hadi bakalım sana güveniyorum birinci olacağız herşeyden önemlisi fıstık olacağız, şimdiden allah kabul etsin, niyet etmeden bol sıvı almayı ihmal etme

ya insallah hic birinci olamadim daha ben kilo verdigim zaman bile sayilidir herhalde
buarada hem rakibiz hem ortagiz
45 dk spor yaptim
bol su
ama regl yaklasiyor ve ben kilo veremiyorum regl olurken ne yapcaz
neyse havlu atmak yok erkenden dimi
senin bir bebeginmi vardi

Kızlar ne güzel gaza gelmişiz:)) haydi bakalım sağlıklı kilo vermeler hepimizede...

evet hadi bakalim her alanda rakibiz
insallah canim saglikla bir daha kilo almamacasina

ben yesilcay funda yapragi biberiye tarcin hepsini karistiriyorum icimi kolay geliyor ama dogrumu yapiyorum bilmiyorum sen nasil yapmak istiyorsun
okuldada caykurun yeesilcayini iciyoruz cok hafif kutuda satiliyor

Ya aslında sallama yeşil çay nedense bende hiç etkisini göstermedi Ne zaman ki aktardan yaprak yeşil çay aldım o zaman fayda gördüm.Şimdi de 5i bi yerde falan varya öyle bişey mi denesem diyorum

Kızlar takip edebilmem için kim kimle yarışıyor özelden bana msj atsın.bakalım hangi grup daha çok kilo verecek:KK28:

X