hadi sorgulayalım...sorgulayalım ki daha az yanılalım...

olm napiyim gelişmeleri sen de biliyosun
gelen giden de bana sorunca noluyo die
dün de iş yogunlugu + tcanin son gunu olması nedeniyle giremedigimden kinayeler üstüme üstüme geldi, patladım
ama yine dediklerimin ardındayim
bu kişi yada kişiler kim?
bi çok insan zan altında, gunahtır
kimseyi yok yere huzursuz etmeye hakkınız yok
ben kendi adıma bilmek istiyorum bu hayal kırıklıgının sebebini ve zanlısını
aksi takdirde bu topik asla samimi gelmeyecek bana :1closedeyes:

ben de söylediklerimin arkasındayım olm...
kimse zan altında kalmış felan değil...herkes kendini bilir...bilmeli ya da en azından...
huzursuz edilen kim ki...
topicin samimiyetine gelince samimi görünmesi için özel bir çaba sarfetmedik...
bir haftadır üstüst gelen olaylardan etkilenme sonucu açılmış bir topictir...
ne benim ne de lalişin popülizme ihtiyacı yoktur sanırım...

konu çok ama çok genel bir kesime hitap etmiş...burada önce bende sadece kk damı diye bocaladım ama genel hayattaki hayal kırıklıkları,ve bir daha yaşanmaması için ne gibi önlemler alındı kişisel olarak..şimdi siz çok sevdiğim arkadaşlarım ve hepimiz üstümüze alınacağımız bir şey yok...kimsede zan altında kalmamalı bence...dediğim gibi herkes yaşadıklarından ve aldığı kararlardan bahsederken lalenin yaşadığı hemde burada yaşadığı bir olay daha çok ağırlık kazandı..kk da olduğu için...bunun için lütfen karşılıklı kırıcılıklar olmasın..
ayrıca verilen örnekler sadece örnek...yani savunulan değerle,yapılan hareketler eğer birbirini tutmuyorsa işte o zaman dürüstlük nerede diye sorulur...
sadece fikrimi söylemek istedim...çünkü çok sevdiğim arkadaşlarımın bu konu yüzünden birbirlerine kırılmalarına gönlüm razı gelmez...onun için birşeyler karaladım...hepinizi seviyorum...
sevgiler...

sadece şunu hiç anlamadım...ben burda saatlerce bir konuyu okusam...orada birileri kötülense kötülense...hiç umurumda olmaz...
ben değilim o..ben olmadığımı biliyorum...belliki birinin canı acımış....sitem ediyor...bana ne...
lalenin biriyle derdi varsa o biri bilir zaten...benim yoktur okurum geçerim...niye kendime pay çıkarayım...niye üzerime alınayım...niye herkesi zan altında bıraktınız diyeyim...

olay şu;
eğer ben o satırları yazdım diye bi çok insan "duygularıma tercüman oldun" diyip rep veriyosa (haa burdan da asla rep meraklısı oldugumu cıkarmayın gozunuzu seviyim tırlatırım iyice :1closedeyes:) demek ki bir yanlış var, yanlışınız var???
yanılıyor muyum??
ayrıca huyumdur, kahretsin ben de rahatsızım ama yapabileceğim birşey yok.
kinayeye dayanamıyorum abi
bakın diyorum ki bunca insan! emin olun tahmininizin cok ustunde (ben bile üstüme alindiysam) rahatsız bu konudan.
1 kişinin yada 2 kişinin hatasını buradaki yüzlerce hatta binlerce kişiye ödetemezsiniz.
bir olay bu kadar niye dramatize edilir niye ajitasyon yapilir ben anlamadım.
eminim benim gibi düsünenlerin sayisi da oldukca fazla :1closedeyes:

Tek bir şey demek istedim.

Keşke zamanında bende mi topik açsam diye düşündüm.

Diyemediklerim içimde kaldı çünkü. Ama iyiki açmamışım dedim sonra tınlamadım gözüm bile görmedi.

Siz de öyle yapın çünkü herkez isim sormaya devam edecek konu ya kilitlenecek ya da isim verilecek tartışma çıkacak gene kilitlenecek maalesef.

olay şu;
eğer ben o satırları yazdım diye bi çok insan "duygularıma tercüman oldun" diyip rep veriyosa (haa burdan da asla rep meraklısı oldugumu cıkarmayın gozunuzu seviyim tırlatırım iyice :1closedeyes:) demek ki bir yanlış var, yanlışınız var???
yanılıyor muyum??
ayrıca huyumdur, kahretsin ben de rahatsızım ama yapabileceğim birşey yok.
kinayeye dayanamıyorum abi
bakın diyorum ki bunca insan! emin olun tahmininizin cok ustunde (ben bile üstüme alindiysam) rahatsız bu konudan.
1 kişinin yada 2 kişinin hatasını buradaki yüzlerce hatta binlerce kişiye ödetemezsiniz.
bir olay bu kadar niye dramatize edilir niye ajitasyon yapilir ben anlamadım.
eminim benim gibi düsünenlerin sayisi da oldukca fazla :1closedeyes:

ya gurbik yarası olan gocunur diye atalarımızın bir sözü vardır bilirsin...
hangi kişi üzerine alınıp da bu konuda ben miyim dedi...
bunun dışında...ne bana ne laleye o kişi ben miyim diye özel bir mesaj da gelmedi...
buradaki repler zaten genelde aynen senin gibi düşünıyorum...çok güzel özetlemişsin...süpersin gibi bir başlıkla gelmiyor mu...evet öyle geliyor...bu konudan da gelen öyle gelmiştir...ki bana gelmedi sayılır lalişe de öyledir tahmin ediyorum...kaldı ki burada rep için bulunacak kadar cahillerden olmadık hiç...
kimsenin hatasını kimsenin ödediği yok...
ama bugün itibariyle sanırım konu amacından saptı...ve kapansa iyi olacak...

Hadi Laale birisi ile sorun yaşadı ve Bety de o kişiyi biliyor. Yazabiliyorlar.
Peki diğer arkadaşlar sanki o kişiyi bilirmiş, tanırmış gibi türlü eleştiri getirdiler.
Merak ediyorum hiç mi düşünmediler kendi arkadaş gruplarında kayıtlı olabileceği.
Ya da normalde çok sevdikleri biri olabileceği. Lale benden bahsetmiş olsaydı, burada
arkadaş sandığım bir sürü insan beni satmış olacaktı bana göre...
Ben bu noktaya takılmış durumdayım. Nasıl olurda konuyu bilmeden bu derece sert eleştiriler yapılır ? Nasıl olurda bu kadar körü körüne yazılır anlamış değilim ?

bunun dışında...ne bana ne laleye o kişi ben miyim diye özel bir mesaj da gelmedi...
buradaki repler zaten genelde aynen senin gibi düşünıyorum...çok güzel özetlemişsin...süpersin gibi bir başlıkla gelmiyor mu...evet öyle geliyor...bu konudan da gelen öyle gelmiştir...ki bana gelmedi sayılır lalişe de öyledir tahmin ediyorum...kaldı ki burada rep için bulunacak kadar cahillerden olmadık hiç...

Tatlım topiğin amacı neydi..?Bunu da açıklar mısın son olarak?

Genel hayalkırıklıklarını konuşmak mı?

Lale yi bu kadar yıkan ve hiçbir şekilde ortaya çıkmayan kişiyi bir şekilde topiğe çekmek mi?

Malesef okuyup geçemedik işte..

Siz de takdir edersiniz ki; bu kadar büyük bir yıkım veren(?) olayın ne olduğu ve kim tarafından gerçekleştirildiği bizlerin de ister istemez kafasını kurcalıyor..

Peki diğer arkadaşlar sanki o kişiyi bilirmiş, tanırmış gibi türlü eleştiri getirdiler.
Merak ediyorum hiç mi düşünmediler kendi arkadaş gruplarında kayıtlı olabileceği.
Ya da normalde çok sevdikleri biri olabileceği. Lale benden bahsetmiş olsaydı, burada
Ben bu noktaya takılmış durumdayım. Nasıl olurda konuyu bilmeden bu derece sert eleştiriler yapılır ? Nasıl olurda bu kadar körü körüne yazılır anlamış değilim ?

Hımmmm...
Şimdi ben de üstüme alınsam mı acaba diye düşünmedim değil yanii :tomato: laelaelaelaelae

ŞenizŞenizŞeniz.................................

"kral çıplak diyebilmek" diye de bir nuans vardır betoş...
burda meraklandıgım bir hususu dile getirdim diye nazarınızda "yara" bağladıysam ancak güler geçerim.
sadece manasız buldum, günlerdie süregelen bu mızmızlanma bana gereksiz geldi.
huyum bu, ben sorarım.
kimin ne düşündüğü yada düşüneceği umrumda değil.
lale yapisi itibari ile cok krılgan, ama bu şekilde kırgınlıgının geçebilecegini sanıyorsa yanılıyor.
insanlar artık sıkıldı.
günlerdir yaprak dokumundeki cevriye kaynana rüzgarı esiyo forumda.
ee hani?
dag fare dogursa da isim koysak dimi ama?
hadi kolay gele...

Tatlım topiğin amacı neydi..?Bunu da açıklar mısın son olarak?

Genel hayalkırıklıklarını konuşmak mı?

Lale yi bu kadar yıkan ve hiçbir şekilde ortaya çıkmayan kişiyi bir şekilde topiğe çekmek mi?

Malesef okuyup geçemedik işte..

Siz de takdir edersiniz ki; bu kadar büyük bir yıkım veren(?) olayın ne olduğu ve kim tarafından gerçekleştirildiği bizlerin de ister istemez kafasını kurcalıyor..

Denizim güneşim...
Ben de Lalişi kim üzmüş, niye üzmüş bilmeden yorum yapanlardanım..
Ama benim için bu topicte aslolan, yaşadığımız ve yaşamamız muhtemel olan hayal kırıklıklarıydı..
Dost bilip bağrımıza bastıklarımız tarafından yaralanmamızdı..
Haa kim ne yapmış, nasıl yapmış merak etmiyor değilim...
Benim de kafam karıştı elbette..
Ama dediğim gibi ben topici daha genel olarak gördüm.
Sadece Lalenin olayı daha çok gündeme geldi bence..
Ve bu kadar soru işareti ve polemikten sonra konunun kapanması daha hayırlı görünüyor..

Hımmmm...
Şimdi ben de üstüme alınsam mı acaba diye düşünmedim değil yanii :tomato: laelaelaelaelae

Delitürkü valla ben bu yazılanları hayretle izledim.. Bİr çok insan kızacak ve diyecek ki olur mu biz senin o kişi olmadığını biliyoruz. Açıkcası bu konu açıldığında ilk aklıma gelen benim bu oldu. Benim sevdiğim biri olabilir diye düşünen olmadı hiç.
Şaşırtıcı değil mi bu ? Körü körüne, hiçbirşey bilmeden bukadar çabuk yıkılıyorsa köprüler ben sevdiğim insanların arkadaşlıklarından şüphe duyarım... Yani herhangi biri olabilir.
Hepimiz ortak insanları sevmiyoruz ki burada. Herkesin farklı arkadaşları var. Arkadaş listesinde kayıtlı olabileceği hiç kimsenin aklına gelmedi mi ? Bety ve Lale den daha hırslı yorumlar yapıldı... :1shok:
Yani herkesin bunlarıy aşayabileceğini söyleyen arkadaşlara değil lafım. Direkt olarak
bilmedikleri birini eleştirenlerden bahsediyorum...
Yanlış bence, sonuna kadar yanlış...

evet, işte olay bu....

bu topiğe yazan bir çok insanı severim, bahse konu kisi de öyle bi anlatıldı ki acaba??? dedim...
5 harfliymiş, topiğe gelip gidiyomuş...
bu nedir arkadaşlar?
pembe dizi mi ceviriyonuz?

"kral çıplak diyebilmek" diye de bir nuans vardır betoş...
burda meraklandıgım bir hususu dile getirdim diye nazarınızda "yara" bağladıysam ancak güler geçerim.
sadece manasız buldum, günlerdie süregelen bu mızmızlanma bana gereksiz geldi.
huyum bu, ben sorarım.
kimin ne düşündüğü yada düşüneceği umrumda değil.
lale yapisi itibari ile cok krılgan, ama bu şekilde kırgınlıgının geçebilecegini sanıyorsa yanılıyor.
insanlar artık sıkıldı.
günlerdir yaprak dokumundeki cevriye kaynana rüzgarı esiyo forumda.
ee hani?
dag fare dogursa da isim koysak dimi ama?
hadi kolay gele...

ben de sorana cevap veririm gurbik...
hayatımın her alanında kral çıplak demeyi becerenlerdenim...
sana cevap verirken benim arkadaşımsın niye kurcalıyosun gibi bişey kastetmedim...
herkes herşeyi sorabilir ve cevabını alabilir...
sıkılan ona göre davranır...anlamsız ithamlarda bulunmaz...
nazarımızda bişey yaptın demedik ama gülümseyene gülümsemek adetimizdir...
aslında dağ farelerini çoktan doğurdu ve isimler konuldu...
koyan da farkında koyulan da...manasız bulabilirsin...başka biri de başka bişeyi manasız bulabilri...çok normal...lalenin kırılganlığına gelince...belki geçmiştir..kişi en iyi kendisi tanır kendini...

Bak üstüme alındım şimdi Elendra..
Bende eleştirdim ama kendi özelimde dost sandığım insanla ilgili olaraktı.
Bu insanlar maalesef her yerde var olabiliyor demek istedim bir şekilde..
Buradaki arkadaşlarımla ilgili alakası yok, öyle bir şey hissetsem zaten muhattap olmam..
Bence Betty'nin konusu genele ait, kimsenin özeline ait değil..
Sorgularken özele indirgedik sadece..
Ama konu bu değil...
Can sıkıcı olay maalesef buradan iki kişi arasında yaşanmış..
Laale benim canım yandı diyor öfkesini bu şekilde dile getiriyor doğru veya yanlış..
Onun doğrusunu ya da yanlışını biz tartışamayız sonuçta isteyen istediğini yazabilme özgürlüğüne sahip..
Ama diğer arakadaşımız her kimse konunun hiç muhattabı olmuyor,olmamış..
Yarası olmayan bizler bu kadar olayı ciddi alıyorsak yarası olanın bir şekilde Lale'ye ulaşması olayı telefi etmesi gerekmez mi?
Laale kaileye alınmadığını söylüyor..
Bu arkadaş gelsin o zaman kimin arkadaş lstesindeyse o insanlara saygı duysun ve desin ki benim...
Madem arkadaşlığa değer veriyor düşünsün kendi arkadaşlarını..

Delitürkü valla ben bu yazılanları hayretle izledim.. Bİr çok insan kızacak ve diyecek ki olur mu biz senin o kişi olmadığını biliyoruz. Açıkcası bu konu açıldığında ilk aklıma gelen benim bu oldu. Benim sevdiğim biri olabilir diye düşünen olmadı hiç.
Şaşırtıcı değil mi bu ? Körü körüne, hiçbirşey bilmeden bukadar çabuk yıkılıyorsa köprüler ben sevdiğim insanların arkadaşlıklarından şüphe duyarım... Yani herhangi biri olabilir.
Hepimiz ortak insanları sevmiyoruz ki burada. Herkesin farklı arkadaşları var. Arkadaş listesinde kayıtlı olabileceği hiç kimsenin aklına gelmedi mi ? Bety ve Lale den daha hırslı yorumlar yapıldı... :1shok:
Yani herkesin bunlarıy aşayabileceğini söyleyen arkadaşlara değil lafım. Direkt olarak
bilmedikleri birini eleştirenlerden bahsediyorum...
Yanlış bence, sonuna kadar yanlış...

benim yorumumu okursan inşallah bu kişi benim eleğimin üstünde kalanlardan biri değildir dedim hala kim olduğunu bilmiyorum ve bende herkes gibi merak ediyorum çok büyük bir hayal kırıklığı yaşandığının farkındayım bende zamanında beni böylesine üzen bir olay yaşadım böyle bir topik açmadım ama ufacık bir imalı yazım yüzünden şikayet edilip uyarı aldım bence artık bunu uzatmayın mademki mesaj yerine ulaştı yeterlidir lale hiç değilse içini döküp rahatladı bazılarımız onuda yapamadı şimdi lalemin yaralarının kabuk bağlamasını bekleyeceğiz inanın buda çok uzun zamanda oluyor

Lalenin hayal kırıklıgı yaşadıgı kişi benim.....
Bazı olaylardan dolayı zor durumda kaldım ister istemez buda laleyi üzdü ,kırdı yaraladı...
Ama ona ulaşmadıgımı kayıtısz kaldıgım diye birşey yok...

Tehlikeli olan benim arkadaşlık kurulmucak olan kişide benim , içiniz rahat etsin hiç kimseye bir zararım dokunmucak,şimdi listenizden silebilirisiniz beni......

Denizim güneşim...
Ben de Lalişi kim üzmüş, niye üzmüş bilmeden yorum yapanlardanım..
Ama benim için bu topicte aslolan, yaşadığımız ve yaşamamız muhtemel olan hayal kırıklıklarıydı..
Dost bilip bağrımıza bastıklarımız tarafından yaralanmamızdı..
Haa kim ne yapmış, nasıl yapmış merak etmiyor değilim...
Benim de kafam karıştı elbette..
Ama dediğim gibi ben topici daha genel olarak gördüm.
Sadece Lalenin olayı daha çok gündeme geldi bence..
Ve bu kadar soru işareti ve polemikten sonra konunun kapanması daha hayırlı görünüyor..

Bak üstüme alındım şimdi Elendra..
Bende eleştirdim ama kendi özelimde dost sandığım insanla ilgili olaraktı.
Bu insanlar maalesef her yerde var olabiliyor demek istedim bir şekilde..
Buradaki arkadaşlarımla ilgili alakası yok, öyle bir şey hissetsem zaten muhattap olmam..
Bence Betty'nin konusu genele ait, kimsenin özeline ait değil..
Sorgularken özele indirgedik sadece..
Ama konu bu değil...
Can sıkıcı olay maalesef buradan iki kişi arasında yaşanmış..
Laale benim canım yandı diyor öfkesini bu şekilde dile getiriyor doğru veya yanlış..
Onun doğrusunu ya da yanlışını biz tartışamayız sonuçta isteyen istediğini yazabilme özgürlüğüne sahip..
Ama diğer arakadaşımız her kimse konunun hiç muhattabı olmuyor,olmamış..
Yarası olmayan bizler bu kadar olayı ciddi alıyorsak yarası olanın bir şekilde Lale'ye ulaşması olayı telefi etmesi gerekmez mi?
Laale kaileye alınmadığını söylüyor..
Bu arkadaş gelsin o zaman kimin arkadaş lstesindeyse o insanlara saygı duysun ve desin ki benim...
Madem arkadaşlığa değer veriyor düşünsün kendi arkadaşlarını..

aklın yolu bir...demek ki konunun amacı anlaşılabiliniyormuş...
bu kadar üzerine alınmakmış anlamsız olan...

neyse...
işim gücüm var, çıkmalıyım...
yineliyeyim; konu bu haliyle kalmamalı, isim yada isimler verilmeli.
kurtlar vadisi izliyo gibi hissettim kendimi
memati, bu bi devlet sırrıdır, sakla oglum!
ama organize olup iğnelemeyi kinayeyi de elden bırakma :1closedeyes:
ı ıhh
yakışmıyor arkadaşlar :kahve:

iyi bakın kendinize :içelim:

Lalenin hayal kırıklıgı yaşadıgı kişi benim.....
Bazı olaylardan dolayı zor durumda kaldım ister istemez buda laleyi üzdü ,kırdı yaraladı...
Ama ona ulaşmadıgımı kayıtısz kaldıgım diye birşey yok...

Tehlikeli olan benim arkadaşlık kurulmucak olan kişide benim , içiniz rahat etsin hiç kimseye bir zararım dokunmucak,şimdi listenizden silebilirisiniz beni......

ayy bi dakka
kalp var bende :1shok:
noluyo???

X