Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
öncelikle hepimize bol sabır diliyorum...:)
benim kızım 33 aylık.4 ay kadar önce alıştırmak istedim kızımı.lazımlığı istemedi çünkü toplu bi çocuk olduğundan bacaklarını acıtıyordu.tuvalet aparatı aldık ilaveten.birde biberonla su içip oturağa yapan bebeği takmıştım kafama.sıkılmadan öğrensin diye.yalovada bulamadım.ist.a giitiğimde zar zor buldum.daha ordayken gösterdim kızıma beğendi al dedi.sen ona su içirceksin,sonra birlikte tuvaletlerinize yapcaksınız birlikte diye yumuşatmaya çalışırkeeen"ııh ben bezime yapcam.alma"diye yapıştırdı cevabı.aldım ben yinede.alıştırma külodu giydirdik evde.dışarı çıkarken bezliyodum.bi 3 ay kadar hep küloduna yaptı,söylemedi.gerçi bende çok ilgilenemedim tadilat falan vardı.geçenlerde taktım yine kafaya.renkli kalemlerle çizelge yaptım,banyoya yapıştırdım.her tuvalete gidişinde renkli kalemlerle çiçek yaptım.3 çiçek olduğunda ödüllendirdim.çikolata,oyuncak,puzzle,oyun hamuru gibi..sık sık da sorduk tabi.ben çalışıyorum.k.validem uğraşıyo daha çok.bazen gündüz tuvalete,ben eve gittiğimde altına yapıyo.yada tam tersi.baya kolayladık çok şükür.ama gece kaldıramıyorum.rahatsız edildiğinde kendini kasıp çığlık çığlığa ağlıyo.uyurken bağlıyorum mecburen:KK43:

ne olcak bu sıpaların haliyaa
bizimkide altına yaptı sabah geldı yanıma pıpısını tutarak guluyo ''alta işim'' dıyo bıde
sen nıye altına yaptın oğlumnıye soylemıyosun gelınce dıcektımkı tokat attı gıttı
cok hırcın zaten
20 gun oldu hala kendısı solemıyo ebn goturuyorum oturtuyorum yapıyo oda zaten hemen azcık yapıyo kalkıyo hepsını yapmıyo
hıç solemedı daha yaaaaaa
bırakacam bu gıdısle baglıcam altını ama emeklerıme yanıyorum

ne olcak bu sıpaların haliyaa
bizimkide altına yaptı sabah geldı yanıma pıpısını tutarak guluyo ''alta işim'' dıyo bıde
sen nıye altına yaptın oğlumnıye soylemıyosun gelınce dıcektımkı tokat attı gıttı
cok hırcın zaten
20 gun oldu hala kendısı solemıyo ebn goturuyorum oturtuyorum yapıyo oda zaten hemen azcık yapıyo kalkıyo hepsını yapmıyo
hıç solemedı daha yaaaaaa
bırakacam bu gıdısle baglıcam altını ama emeklerıme yanıyorum

Sizinki hic degilse oturttugunuzda yapiyomus. Zamanla alisir kendi soylemeye baslar. Benim oglum suan iki yasinda. Havalar sicakken ogreteyim dedim bir turlu lazimliga oturtamadim.tuvelete de oturmadi. Bende biraktim ocak ayinda bir daha deniycem olmazsa yaza artik. O zamanda benim icin cok zor olacak hem bebek hem wc egitimi.isin icinden nasil cikacagim simdiden kara kara dusunuyorum.

herkese sabır diliyorum arkadaşlar bu bizim üçüncü denememiz ama galiba bu sefer olacak ilkinde tamamen başarısızdık ikincisinde birden çok sinirli ve hırçın bi çocuk olmaya başlayıp kabız olunca bıraktık şuanda iki gündür devam ediyoruz çiş yapınca müzik çalan lazımlığımız var bu çok hoşuna gidiyor sonra alıp klozete döküyoruz arkasından sifonu çekmek el sallamak bunlardan çok hoşlandı bir iki kezde kendi çiş dedi ama ben sorunca yada götürünce yapıyo yani sürekli takip ediyorum sizce bu zamanla düzelirmi yani kendisinin çişim var demesi çok zaman alırmı yada hep benmi sorup götürücem naapmam lazım bilmiyorum tabi bu deneyimler sürekli tuvalete yaparak olmadı defalarca evin ortasına yaptı kakasını bile bide üstüne bastı üstelik:KK9: ilk gece kaldırdım çok ağladı uykusu bölündüğü için ama o zamana kadar hiç ıslatmamış bezini bu gece kalktı ve yaptı yine islatmamış o saate kadar normalde çok yapar gece neyse böyle işte bugün üçüncü günümüz bakalım neler olacak tecrübeli annelerden yorum bekliyorum bizim gidişhat nasıl sizce:KK34:

kızlar çok şükür hallettik bu konuyu kakasınıda artık tuvalete yapıyor bi gece de bez bağlamayım dedim ama yaptı malesef gece arada uyandığında anne tuvalete gidelim dio gece işini de hallederiz inşl.

kızlar bi kaç tavsiyem olcak zorlanan anneler için ilk başta klozeti deneyin hiç lazımlığa bulaşmayın klozetlerin üstüne takılan aparatlar var onlardan alın ben tavşanlı çiiçekli böcekli aldımonları göstere göstere önce oturtmaya alıştırdım.onla birlikte ıkındım düğmeye bascaz kaka yüzecek dedim hoşuna gitti.2-3 gün kazalarımız oldu ama şimdi çok şükür alıştı anne ben artık tuvalete yapıyoyum yere yapmıyoyum dio.hııı bide unutmadan sakın ama sakın kızmayın heryeri batırsada sakin olun onuda sakinleştirin tuvalet eğitimi ileri yaşlardaki psikolojisini çok etkiliyomuş.

kizlar merhaba nasil gidiyo egitim:KK16:

herkese sabır diliyorum arkadaşlar bu bizim üçüncü denememiz ama galiba bu sefer olacak ilkinde tamamen başarısızdık ikincisinde birden çok sinirli ve hırçın bi çocuk olmaya başlayıp kabız olunca bıraktık şuanda iki gündür devam ediyoruz çiş yapınca müzik çalan lazımlığımız var bu çok hoşuna gidiyor sonra alıp klozete döküyoruz arkasından sifonu çekmek el sallamak bunlardan çok hoşlandı bir iki kezde kendi çiş dedi ama ben sorunca yada götürünce yapıyo yani sürekli takip ediyorum sizce bu zamanla düzelirmi yani kendisinin çişim var demesi çok zaman alırmı yada hep benmi sorup götürücem naapmam lazım bilmiyorum tabi bu deneyimler sürekli tuvalete yaparak olmadı defalarca evin ortasına yaptı kakasını bile bide üstüne bastı üstelik:KK9: ilk gece kaldırdım çok ağladı uykusu bölündüğü için ama o zamana kadar hiç ıslatmamış bezini bu gece kalktı ve yaptı yine islatmamış o saate kadar normalde çok yapar gece neyse böyle işte bugün üçüncü günümüz bakalım neler olacak tecrübeli annelerden yorum bekliyorum bizim gidişhat nasıl sizce:KK34:

canim 3 gune gore cok iyi gidiyosunuz masallah:nazar: en kisa surede ogrenir kuzu merak etme:KK16:

merhaba benımde 29 aylık oğlum var.tuvaletı ıcın zorlamadım.lazımlığını banyoya koydum kendı ıstedı ona yapmak.ılk zamanlar ıyıydı.8 ekımde 2ay olacak oğrenelı ama yaklasık 3 haftadır kendılıgınden cısım var demıyor.hep ben takıpteyım hep ben soruyorum.bırde hep kulotu avuc ıcı kadar ıslanıyo tabıkı esofmanı da.ben hemen tuvaletını yaptırıyorum.gece ben kaldırıyorum bellı saatlerde hıc ıslaklık yok.nıye soylemıyor denemedıgım sey kalmadı.buyuk tuvalette sorun yok..alıstıran arkadaslardan yardım beklıyorummm.....

kızlar bi kaç tavsiyem olcak zorlanan anneler için ilk başta klozeti deneyin hiç lazımlığa bulaşmayın klozetlerin üstüne takılan aparatlar var onlardan alın ben tavşanlı çiiçekli böcekli aldımonları göstere göstere önce oturtmaya alıştırdım.onla birlikte ıkındım düğmeye bascaz kaka yüzecek dedim hoşuna gitti.2-3 gün kazalarımız oldu ama şimdi çok şükür alıştı anne ben artık tuvalete yapıyoyum yere yapmıyoyum dio.hııı bide unutmadan sakın ama sakın kızmayın heryeri batırsada sakin olun onuda sakinleştirin tuvalet eğitimi ileri yaşlardaki psikolojisini çok etkiliyomuş.
Bende denedim o aparatlari ama yok sevmedi bide hamile oldugum icin kaldiramiyrum oglumu o yuzden lazimlikla devam ediyoruZ

canim 3 gune gore cok iyi gidiyosunuz masallah:nazar: en kisa surede ogrenir kuzu merak etme:KK16:
Canim sorma bizde geriye donus var cisini cok guEl soyluyodu simdi ara ara gozumuze baka baka altina yapiyor kakada ise hic ilerleme yok yapmiyor lazimliga hep kiloduna acaba gece bezledigim icin mi diyorum ama su asamada zor olacak bana gece kaldirmasi kucagima alamiyorum hamile halimle mecbur uzuycak egitim :KK37:

Merhabalar 2010 Nisan annesiyim..
Bizde kızımla hiç zorlanmadan hallettik tuvalet işini
onunla ilgili yazdığım bloğum var..
nasıl hallettiğimiz ve tuvalet eğitimi ile ilgili yararlı bilgiler bulacağınız paylaşımlarım mevcut
umarım yararlı olur..

Tuvalet Eğitimi | durununannesi

bızım 5 hafta oldu egıtıme baslayalı sadece gecelerı baglıyorum
bızım oğlan halaaa kendısı gelıpte soylemıyor ben goturunce tuvalete gıdıp yapıyoruz
goturmıyınce altına yapıyor yaptıktan sonra soluyor
kakasınıda hıç yapmadı tuvalete ya gunduz uykusunda bezıne yadaaltına yapıyor
ne olacak halımz bılmıyorum

bızım 5 hafta oldu egıtıme baslayalı sadece gecelerı baglıyorum
bızım oğlan halaaa kendısı gelıpte soylemıyor ben goturunce tuvalete gıdıp yapıyoruz
goturmıyınce altına yapıyor yaptıktan sonra soluyor
kakasınıda hıç yapmadı tuvalete ya gunduz uykusunda bezıne yadaaltına yapıyor
ne olacak halımz bılmıyorum

Bizde ayniyiz canim ustlik bizim 1.5 ayi gecti basta cisini soyluyordu simdi cani isterse soyluyo istemezse cis yaptim diye dey yapiyo kakayida ayni 1-2 kere lazimliga yada tuvalete yapmisti simdi hep kiloduna yada deigin gibi sbah kalkinca bezine ustelik dogurmak uzereyim ben dogum yaptiktan sonra ortada kalacak babasi babannesi ilgilenecek Ve cocuk etkilenirse diye icim icimi yiyor geri beze de dondurmuyor esim:KK37::26:

Bizde ayniyiz canim ustlik bizim 1.5 ayi gecti basta cisini soyluyordu simdi cani isterse soyluyo istemezse cis yaptim diye dey yapiyo kakayida ayni 1-2 kere lazimliga yada tuvalete yapmisti simdi hep kiloduna yada deigin gibi sbah kalkinca bezine ustelik dogurmak uzereyim ben dogum yaptiktan sonra ortada kalacak babasi babannesi ilgilenecek Ve cocuk etkilenirse diye icim icimi yiyor geri beze de dondurmuyor esim:KK37::26:

allahım yardımcın olsun cok zormus gercekten durumun karnın burnunda.kaç aylık bebegın canım
bıran once ogrenırler umarım kımı cocuk cok kolay oğrenıyor bızımkıler nıye boyleki

merhaba benımde 29 aylık oğlum var.tuvaletı ıcın zorlamadım.lazımlığını banyoya koydum kendı ıstedı ona yapmak.ılk zamanlar ıyıydı.8 ekımde 2ay olacak oğrenelı ama yaklasık 3 haftadır kendılıgınden cısım var demıyor.hep ben takıpteyım hep ben soruyorum.bırde hep kulotu avuc ıcı kadar ıslanıyo tabıkı esofmanı da.ben hemen tuvaletını yaptırıyorum.gece ben kaldırıyorum bellı saatlerde hıc ıslaklık yok.nıye soylemıyor denemedıgım sey kalmadı.buyuk tuvalette sorun yok..alıstıran arkadaslardan yardım beklıyorummm.....

biz de aynı durumdayiz gece bile kalkıp söylüyordu.sabahları bezi kuru kalkardi.şimdi aklına gelirse söylüyor.ama artık tuvalete gitmekten keyif almiyor rahatlıkla altına yapıyor:KK43:sanırım kızdığı zamanlar ve oynadığı oyunu oynamak istemediği zamanlar özellikle bırakıyor:KK43:ne yapacam bilmiyorum:KK43:

bu mesajı yazalı 16 gün olmuş yani yaklaşık 20 gündür falan uğraşıyoruz ufak tefek kaçırmalarla halletik sayılır tuvalet eğitimini tek sorun kaldı anne çiş geldiyi fazla kullanmıyor anne acıyo diyo çiş gelince olsun zamanla oda olur darısı tüm annelerin başına:KK76:

Merhaba

Oğlum 32 aylık. Bugün tuvalet eğitimimizin 5. günü bitti.Çişini söylemeye başladı. Onda problem yok. Fakat kakada ne lazımlığa, ne de tuvalete oturmak istemiyor. İlk 2 gün kakasını yapacağını anlayıp lazımlığına oturtmuştum yapmıştı. Beraber tuvalete döküp bay bay yaptık. Korkmuş gibi de görünmemişti. 3. gün kakaya için lazımlığa oturttuğumda biraz daha acele edip kalktı. Hatta kakasının bir kısmı külotuna düştü. Bugün biraz önce kendisi çişim var dedi. Götürdüm yapmadı anladım kakası var otur oğlum lazımlığa dedim kesinlikle oturmak istemedi. Kakasını yapmadan uyudu. Kaka olayında tamamen geriye doğru gidiyoruz. Moralim çok bozuldu. Kaka için tuvalete oturmamasının uzun sürmesinden korkuyorum beze dönmek istemiyorum :KK50:

koskoca 1 ay 10 gun gectı
amabızde hıç ılerleme yok hala ben takıp edıyorum cısını kendısı soylemıyor
çişi gelse bıle bazen gtmek ıstemıyo vaatlerle goturuyorum.
bazende tam işiycekken 'ayy işim işimm' dıyo goturuyorum ama bu cok nadır oluyo
gunduz uykusundave gece baglıyorum
gunduzde kuru kalkmıyo gecede
kakasını zaten geldıgını anlıyınca kalkıyo tuvaletten
yıne bı gun kalkmak ısterken izin vermedım yaptı bır ıkı kez
ne olacak bılmıyorum baglıyayım dıyorum sonra bunca zamanın emegıne yanıyorum
baglarsam kafası karıscak hıç öğrenmıcek bıdahakıne bunları bastan yasıcam dıye dusunuyorum
bı yandanda bu cocugun ogrencegı yok canı ıstemıyo tembelın bosver kıs geldı zaten dıyorumm
ha soyler umuduyla beklıyorum

ne yapsam kızlar yaaa herseyı anlayan bı cocuk bunu nıye ıstemıyo analmıyorum

X