Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48

Canım tavsiyelerin için saol dikkate alicam
Öncelikle benim oğlan öğlen yatarken ve aksam yatarken iciyor süt evdeyken yani kresteykende sadece sabah kahvaltıda veriyorlar o kadar.
yatarken süt vermezsem cocuğa ikisi bir zor olmaz mı hem sütü kes hem egitime sok misali:26:
Onun harici de doğumgununu götürmeyin o zaman kreşe gönderirim yine

Son düzenleme:

klozeti benim kizim da sevmedi
o yuzden ben lazimliga alistirmaya calisiyorum hem daha kolay benim icin kendisi bensiz de gidip yapiyo canim

MERHABA KIZLAR
bende bu konudan dertliyim ( oğlum 25 aylık ve yeni yeni başladım alıştırmaya çalışıyorum tuvalet adaptörü aldım kesinlikle oturmak istemiyo,bi kaç ay öncesinde sünnet ettirmiştim sünnetinden bi zaman sonra teyzesi şakayla qel tuvalete oturalım dedi pek bi hevesle qitmişti teyzesinin yanına ama oturduğunda ağladı şimdi yine aynı elimi tutuyo çişini yapıcak diye benle banyoya kadar qeliyo ama wc ye oturduğunda tam tersi davranıyo :/ çişini pek bilmiyo ama kakası qeldiğinde kaka demeye başlıyo qerçi qenelde bittiktn sonra sölüyo sanırım kendide rahatsız oluyo bu durumdan ama alışmak qibi bi çabasıda yok sanırım korkuyo (
yardım edin kızlar lütfen tecrübelerinize fikirlerinize çok ihtiyacım var !!!

canim yorumlari okusan burda cocuklarin %90 nin kakasindan korktugunu goreceksinarkadaslar kakayi yaptiktan sonra bakip bi seylere benzetmekle alistirmislar
mesela aa topa benziyo ne biliyim kurbaga falan
sonra da alip kakayi tuvalete atip bay bay yapib sifonu cekiyoruz beraber
cis konusu fena olmus gercekten
burda bi arkadas pecete atiyomus hadi bunu islat diyomus sen de yapsan belki ise yarar

selam kızlar biz yeniden evdeyiz.
çok şükür kazasız devam ediyoruz. 8-9 saat yolculugumuzda çişler hep molalarda çiçek sulamakta kullanıldı
anne çiş dediğinde tamam az daha tut oğlum dediğimde arabayı durdurana kadar tuttu oğluşum ve nereye tuttuysam yaptı.
çok şükür...
bezden kurtulmak süpermiş
darısı egitimde olan tüm bebiş ve annelereee

hosgeldin tubi
masallah ya kenana benim kiz bir ileri bir geri gidiyo iste

Ay kirbinkere masallah yaa bizde o gunleri gorcek miyiz acaba cok tedirginim yarin basliyoruz allahin izniyle ins cok uzun surmez
Gecelri nasil yapiyosun canim senin oglus bide baya kucuk masallah

selam kızlar ne zamandır giremiyorum malum son günlerim bayramdı doğum temizliğiydi derken geçti kızım maşallah çok güzel devam ediyordu fakat herkes bayramda oo gece ve gündüz hı vay falan dedi annem kimseye deme çiş konusu çok nazarlık bi konu derdi sanırım doğru çıkıyo kızım bir ayı geçkin süredir tamamen bizler gibiydi çiş konusunda gece uyanır söylerdi dışarda tutardı uygun zamanı bekler yapardı ahh 2 gecedir altına yapıyo yaa hep nazar ya bide nezle oldu uyanamıyomu ne yapıyo bu gece o uyuduktan sonra mecbur bez bağladım doldurmuş beziii ( ve ben artık her an doğuma gidicem endişesi kramplar derken tuhaf günler geçiriyorum geçmiş yapayım azzz

canim hosgeldin valla dogru soyluyosun bu konu nazarlik bi konu
gecenlerde benim kiz cok iyi gidiyodu bi ara benden habersiz banyoya girip kendisi yapmis klozate bile bosaltmis uzerine de sifonu cekerken yakaladim
o sevincle bi kac kisiye anlattim
o gun bu gundur geriliyoruz

insallah eskisi gibi olurlar
senin de doguma az kalmis
insallah bir avazda dogurursun

hosgeldin tubi
masallah ya kenana benim kiz bir ileri bir geri gidiyo iste

hoşbulduk canım.
teşekkür ederiz.darısı başınıza.inşallah en kısa zamanda öğrenir prenses.
bana herzaman azerin kenandan önce öğrenir gibi geliyordu.çok iyi gidiyordu çünki.ama maşallah bak kendisi lazımlıga yapmış ve dökmüş.demekki artık farkında ama seni zorluyor az.sabır canım,az kaldı

Ay kirbinkere masallah yaa bizde o gunleri gorcek miyiz acaba cok tedirginim yarin basliyoruz allahin izniyle ins cok uzun surmez
Gecelri nasil yapiyosun canim senin oglus bide baya kucuk masallah

allah razı olsun canım.
darısı başınıza.
geceleri bez bağlamıyorum.
zaten birkaç aydır geceleri kuru kalkıyordu.
kendisi bırakmaya hevesliydi.
ilk egitime başladıgımda 4. gün pes etmiştim geri beze dönmüştük. ardından 1 hafta ya sürdü ya sürmedi kendisi anne kaka demeye başladı.
alıştırma kilodu alıp egitime devam etmeye karar verdim.
ve şükür yeniden başladıgımda 4-5 günde öğrendi maşallah.
şimdilerde anne kakaa diyor ben namazdaysam babasına koşuyor baba kakaa diyor. bazen cemaat yapıyoruz,evde kim varsa hemen yanına koşup kaka diyor ve tuvalete götürtüyor.
rabbime hamd olsun kolay geçti.
şimdi sadece sütten kesmek kaldı.bebiş istiyoruz da

Masallah canim aman sende fazla soyleme cevrede biz burda birbirimizin halinden anliyoruzda disarisi iste oyle bakmiyo her zaman
Bizde bugun basladik hep yerlerde cislerimiz 1 ke lazimliga oturdu ama yapmadi oglen uyuduktan sonra bagladim altini cunku sut icip yatiyo kalkinca baktik yapmis. Baya az once gene yapti haliya simdi babasi parka goturdu pek istemiyo sanki zoruna gidiyo cisi soylemek bakalim gece napsam bilmiyorum sut icmeden yatmiyo icincede kesin yapar napsam ki bugun baglasam yarin baglamasam mi acaba yada gece kaldirsam ama yapmaz sanmiyorum kaldirinca:26:
Ben sutten once kesmistim yani hamile kaldiktan sonra senin dha planli olmus ne guzel benim esin acele etti bebis konusunda

iyi gunler her kese. bende dunden beri kizima tuvalet egitimine basladim ama bu kadar zor olucagini hic tahmin etmemisdim. azerin lutfen benide listene eklermisin? benim kizim cis falan soylemiyor lutfen bana yardimci olurmusunuz lazimliga oturuyor ve cizgi filmi seyrediyor cisi gelincede hemen kalkiyor of iki gundur cok yordu beni:) lutfen sizler deneyimlisiniz napiyim ben

Hosgeldin canim hayirli olsun ayni gun baslamisiz egitime sukur yalniz kalmadim
Kizin ne kadarlik bizde ciste fena deiliz sanki yani kendi soylemiyor ama goturdugumuzde yapiyor genelde varsa cisi ama kakadan cekiniyor aksama kadar yapmadi ki normalde gunde 3-4 kez yapardi aksam pespese yapti donuna birde cikarirken yikarken filan istemiyo acaba ben biraz cekiniyorum batiriyo eline yuzune surcek diye ondan mi bilmiyorum yikayim derken kacti 2 ncide mesela sonra baktim elini suruyo bide koltuga surmus bakalim nasil yapcaz bende cok yoruldum bide hamileyim 7 aylik yarin krese gondercem orda devam etcekler bakalim orda ne yapacak bende aksma kadar dinleneyim ins hepimize kolay gelsin zor is valla

evet canım nazara bende inanıyorum.o yüzden söylemiyorum pek kimseye.
akşam piknikteydik.
nezaman çişi gelse agaç diplerine yaptık
iyimiş böle yaa.giydir kilodu sal çimlere

maşallah ya sizin çok güzel olmuş.
peki nasıl sütten kestin?
benimki çok düşkün memeye :26:
23 aylık oldu ama halen bütün gün yemek yemese aramıyor yemek.sadece emse yeticek yani.
pff bende artık bıraksın istiyorum ama hamile kalırsam mecburen bırakması gerekicek.

hayırlısı Allah'tan.görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler...

canim sen kizinin kac aylik oldugunu bi de ismini yazarsan listeye eklerim
haha ay onu benim kiz da yapiyo elleye elleye geziyo evin icinde
gecenlerde parmagina gelmis getirip bana koklatiyodu
tubi parkin sulama isini senin oglana devretsinler bencecok iyi beceriyo

Canim benimkide cok duskundu ama calistigim icin otomatikman azaltmistim bide asamali kestim gece sut verdim oyle bitirdik sonra 23 aylikken tamamen kestim 1 ay daha bekliycektim ama zor oldu hamileyken yoksa doktor 6 aylik olana kadar emzirebilirsin demisti.
Kenan cisini ayakta mi yapiyor hep bizimki lazimliga yapiyo sadece sonra dokuyoruz onu ama kendi ne zaman soyluycek merak ediyorum.
Dun kreste yapmamis sonra 2 defa altina yapmis kakayi tutuyo yapmiyo napcaz yaa bende adaptor mu alsam denesem esim diyor pipi disrda kalmasin iserken diye iyice arkaya oturuyo ondan kakayi yapmiyo diyo arkada kalinca ama zannetmiyorum:26:

erkek cocuklarin pipisi basa bela
ben de dunden beri annemdeyim esim sehir disina cikti
annem yeni lazimlik almis kirmizi renk onun hevesine bi kac kez yapti sonra bi kere de altina yapti
ya bir aydir su egitimi veriyorum hala olmadi ne bicim istir bu kardesim

benimki de cisini disari yapiyordu,pipisini tutuyor simdi eliyle,oyle yapiyor,yoksa mutlaka etrafa dokuluyor lazimliktan

Sorma canim bi yere sigdiramioruz
Senin kiz keyfi davraniyor bence eger oyle olmasa hep altina yapardi sen mi takip ediyorsun o kendi mi soyluyor cisim geldi diye :26:
Az daha sabir canim ins zafer bizim olacak benim yol daha uzun gecesi var bu isin bide :18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…