Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
canim oncelikle sunu soyliyim lazimlik alicaksaniz oyle degisik degisik sekillerde olan lazimlik almayin bence
neden derseniz benim kizimin lazimligi araba seklinde onun lazimlik oldugunu anlamiyo bile araba gibi kullaniyo:KK1:
eger tuvalete falan girmiyorsa zor ogrenir oyle
bi lazimligi dene
benim kinin de sandalye şeklinde o da kaka yaptığı kısmını çıkarıp evin içinde sandalye olarak kullanıyor hanfendi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
evet kucuk o yuzden bazi seyleri anlamiyo ya da ben onun anladigi sekilde anlatamiyorum:KK1:
senin ki ne kadarlıktı azerin:44:
Oyun gibi mi öğretsek aceba?
Ben lazımlığına oturtup onunla sohbet ediyorum,pepenin çişimiz tuvalette kakasını söylüyorum,espriler yapıyorum, bir de su ile oynamayı sevdiği için maşrapaya su doldurup önüne koyuyorum derken bi bakıyorum koyvermiş:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Ama hep böyle eğlence olsun istiyor, yarım saat bekliyorum, işim oluyor bekleyemiyorum bazen.Biraz ara vermek sanırım daha iyi olacak, daha zamanı değil heralde kızım için,çünkü her çocuk farklı.

benim kinin de sandalye şeklinde o da kaka yaptığı kısmını çıkarıp evin içinde sandalye olarak kullanıyor hanfendi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben lazımlığına oturtup onunla sohbet ediyorum,pepenin çişimiz tuvalette kakasını söylüyorum,espriler yapıyorum, bir de su ile oynamayı sevdiği için maşrapaya su doldurup önüne koyuyorum derken bi bakıyorum koyvermiş:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Ama hep böyle eğlence olsun istiyor, yarım saat bekliyorum, işim oluyor bekleyemiyorum bazen.Biraz ara vermek sanırım daha iyi olacak, daha zamanı değil heralde kızım için,çünkü her çocuk farklı.

aynen canim
benim kizim 22 aylik daha

Öyle düşünme tam zamanı. Biraz daha çaba. Becereceğiz:KK16:

selam herkese kızımin 24.ayını doldurmak üzereyiz ve bende sizin gibi 22 aylıkken başladım fakat olmayınca erteledim taaki geçen güne kadar maratona başladım tekrar klozetle deniyorum hep lazimligin basima dert olacağını düşündüğüm için almadım bile
3 günlük deneyim sonucum:
Bir kere bile tuvalete yapmadı hep altına yaptı hep altına yaptı yada uykuda bezine kakasini tuttu tuttu ne zaman bez bağladım o zaman yaptı bezine ben şaşırdım kaldım kardeşide geliyo az kaldı doğumuma yinemi erteleyim bilmiyorum siftah yok tuvalete çıldıracam :-(

selam herkese kızımin 24.ayını doldurmak üzereyiz ve bende sizin gibi 22 aylıkken başladım fakat olmayınca erteledim taaki geçen güne kadar maratona başladım tekrar klozetle deniyorum hep lazimligin basima dert olacağını düşündüğüm için almadım bile
Bir kere bile tuvalete yapmadı hep altına yaptı hep altına yaptı yada uykuda bezine kakasini tuttu tuttu ne zaman bez bağladım o zaman yaptı bezine ben şaşırdım kaldım kardeşide geliyo az kaldı doğumuma yinemi erteleyim bilmiyorum siftah yok tuvalete çıldıracam :-(

siftah yok demek ha:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
canim biz arkadaslarla 3-4 gun sonra baslicaz sen de katil istersen bize belki beraber motive oluruz:KK34:

Son düzenleme:
Öyle düşünme tam zamanı. Biraz daha çaba. Becereceğiz:KK16:

İnşallah canım ya, ama bugün gene tuvalete oturttum artık çişini yapmayı da bıraktı:KK50:Birazda hastalığının etkisi var sanırım keyfi yok...
Allah kolaylık versin hamile hamile daha zordur ya...

Merhaba canim
Allah bagislasin yavrunu:emir_bebek::nazar:
ilk gun hic kolay gecmemis anlasilan:KK1:daha tutturamamisiniz:KK1:
insallah alistira bilirsin kuzunu tuvalete

allah razı olsun canım... evet hiç kolay bir gün değildi...
inşallah alışır kısa zamanda. siz de ara veriyorsunuz sanırım?
minik cadı bezdirmiş seni okudugum kadarıyla :)
4-5 gün sonra inşallah çok daha kolay bir şekilde başlarsınız wc eğitimine.
Rabbim hepimizin Yavrularını korusun inşallah...

gelelim bizim eğitimimize...

2.GÜN

ilk bezsiz gecemizi geçirdik.
çok şükür altına yapmamış.sabah saat 7.30 gibi kaldırdım tuvaletini yapsın diye ama 1 saat oyun oynadı.
8.30 da yaptı çişini.o da lazımlıgın yanına.olsun o da bişey :KK70:
aslında kaldırmama da gerek yoktu diye düşünüyorum.
bazen saat 10 da bile baktıgımda altı kuru oluyordu.
ardından geri yattı saat 12 de kalktı ve yine banyoya lazımlıgına oturttum.oynadı yine sonra ''oğlum pipi su yapsın mı?'' dedim hemen çişini yaptı ama yine banyoya yere.lazımlıgın iç kısmını tuttum hemen.sonra aldık o çişi tuvalete döktük beraber.
birde öğlen sonu lazımlıgına götürdüm ama yapmadı, sonra yatak odasına gitti,komidinin yanına yapmış. istemeden kızdım az :KK43:
allahtan halıya felan gelmemişti.
saat da ortalama 16 felandı o saatten beri daha yapmadı çişini.
bezini taktım kayınvalidelere gittik geldik. altını açtım yapmamış birşey.
şu an halen bekliyorum yapmasını :)
bugünün tek artısı kilot yıkamamış olmam bence :) ama düne göre daha kolaydı diyebilirim...
demekki benim oğlum günde 3-4 defa çiş yapıyor.
şu an çok çişi var ama bakalım daha nekadar tutucak.
lazımlıgı yanımızda bekliyoruz....

Ben geçen gece altını bezlemeyeyim dedim saat 3 gibi bi kalktım her yer çiş olmuş kuzum hep çiş içinde kalmış:KK50:Üstünü değiştirmek istediğimde de çok huzursuzluk yapıyor uykusunu böldüm diye hem gece çok su içiyor benimki o yüzden sanırım gece mutlaka çişi olur, yani şu an bezi çıkarmak biraz sorun gibi...

benim kızımda öyle :KK43: gece 2 saatte bir uyanır sürekli su içer nasıl olacak bilmiyorum bu bezsizlik..bi uyanıyoki o bez gülle gibi olmuş..ve benim kızımıda gece bi asabiyet basıyo ki ona bişey yaptırmak altını değiştirmek falan mümkün değil..o gülle gibi bezle yatıyo sabaha kadar..bazen bezindan taşıyo yani okadar..onda bile zor zar orasına burasına bez tıkıştırıyorum atleti ıslanıyo üşütmesin diye..gündüz çok sorun olmuyo bezsiz dolaşıyo tutuyo çişini ama saat başı falan hatırlatıp hadi gidelim benimde çişim geldi sende otur la yapıyo..tabi kaçırdırğıda oluyo..da bu gece işini nasıl çözeriz bilmiyorum..bez bağlamasam hem zaten gecenin yarısı bizim yatakta geçiyo hem kendi yatağı hem bizim yatak ufak bi göl olur heralde :)

merhaba.. benim oğlumda 34 aylık 2 haftadır uğraşıyorum bende...bi kaç gün önce pes ettiğimi ve bez bağladığımı yazmıştım ama..sinirim geçince yine çıkardım bezi...ilk günler beze yapıyomuş gibi sürekli yerlere yaptı çişini..hatta ilk yaptığında üzerine basıp kaydı:))yoksa anlamıcaktım yaptığını allahtan halıların hepsini kaldırdım..:)bi kaç gün bu şekilde devam etti ama bunun yanında kabız oldu ama 5 günün sonunda zeytinyağı takviyesiyle hallettik ilk kakasını bulunduğu yerde donuna ikinci kakasını sinir harbiyle takılmış bezine 3. kakasınıda babasının sabrı ile klozete yaptı...ve şimdi 4. bekliyoruz..ama çişini sadece banyoda duşakabine girip çeşmeyle oynarken yapıyo bazen gerek bile kalmıyo..gece çişi zaten yok..ben sorduğum sürece yapıyo onun haricinde bi belirti yok..eğitimi erteleme gibi bi şansımda yok..devlet kreşine başlıcak ve bezli almıyorlar..ayrıca oğlum otizmli yani durumumuz biraz daha güç..

bıktım ya vallahi ne olacak bu is nasil hallolacak ya yapmıyo tuvalete yapmıyo hep üstüne hep üstüne çıldırma noktasındayim çok sinirlendim ağladım oda benle beraber ağlamaya başladı :-( :-( :-( cook kötüyüm

ileri derecede varisim var onun ağrıları bi yandan kızım hiç yatırmıyo onu al bunu getir kalk oyna çiş diyo gidiyoruz geliyoruz yok gidiyoruz geliyoruz yok derken altına yapıyo hayda baştan değiştir üst baş

bıktım ya vallahi ne olacak bu is nasil hallolacak ya yapmıyo tuvalete yapmıyo hep üstüne hep üstüne çıldırma noktasındayim çok sinirlendim ağladım oda benle beraber ağlamaya başladı :-( :-( :-( cook kötüyüm

ileri derecede varisim var onun ağrıları bi yandan kızım hiç yatırmıyo onu al bunu getir kalk oyna çiş diyo gidiyoruz geliyoruz yok gidiyoruz geliyoruz yok derken altına yapıyo hayda baştan değiştir üst baş

uzme kendini canim karnindakine de digerine de yazik
olmazsa birak kalsin gelecek yaz ogretirsin nolucak ki

Ben geçen gece altını bezlemeyeyim dedim saat 3 gibi bi kalktım her yer çiş olmuş kuzum hep çiş içinde kalmış:KK50:Üstünü değiştirmek istediğimde de çok huzursuzluk yapıyor uykusunu böldüm diye hem gece çok su içiyor benimki o yüzden sanırım gece mutlaka çişi olur, yani şu an bezi çıkarmak biraz sorun gibi...
oy oyyyy kiyamam yuzmus mu butun gece kuzu:KK1::KK1:
benim kızımda öyle :KK43: gece 2 saatte bir uyanır sürekli su içer nasıl olacak bilmiyorum bu bezsizlik..bi uyanıyoki o bez gülle gibi olmuş..ve benim kızımıda gece bi asabiyet basıyo ki ona bişey yaptırmak altını değiştirmek falan mümkün değil..o gülle gibi bezle yatıyo sabaha kadar..bazen bezindan taşıyo yani okadar..onda bile zor zar orasına burasına bez tıkıştırıyorum atleti ıslanıyo üşütmesin diye..gündüz çok sorun olmuyo bezsiz dolaşıyo tutuyo çişini ama saat başı falan hatırlatıp hadi gidelim benimde çişim geldi sende otur la yapıyo..tabi kaçırdırğıda oluyo..da bu gece işini nasıl çözeriz bilmiyorum..bez bağlamasam hem zaten gecenin yarısı bizim yatakta geçiyo hem kendi yatağı hem bizim yatak ufak bi göl olur heralde :)

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
benim cadi gece su icmiyo ama davul gibi oluyo bezi sabah kalkinca:KK9::KK9:

X