Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
sagol zuleyha sen ön ayak oldun senın bu topıgı acman ve yol arkadaslarımgaza gelıp basladım yoksa 3 yasına kadar yolu var dıyordum 3 haftaya kadar tatıle gıdıcez en guzelı bez derdı olmaması olacak herhalde bırde bırsey farkettım benım kız cok ınatcı ve agresıf sınırlenınce kızınca yada ılgılenınmeyınce dısarda salıverıyor gozumun içine baka baka

ne demek canim hepimiz ayni amac icin toplandik ve insallah basaricaz
benim kiz da inatci ya resmen cildiriyo sinirlenince sanirim 2 yas sendromu yasiyoruz hepimiz

tepki gösteriyor demekki valla bende en çok bezden kaka temizlemediğime seviniyorum artık çünkü çok kokuyordu artık
ne demek canim hepimiz ayni amac icin toplandik ve insallah basaricaz
benim kiz da inatci ya resmen cildiriyo sinirlenince sanirim 2 yas sendromu yasiyoruz hepimiz

offf aynen hemde ne sendrom dişini sıkıyor bana kızınca elinden gelse dövecek bu günlerde atlatılacak inşallah biraz idareyle biraz bağırış çağırış geçip gidiyor işte bu tuvaletten çok korkuyordum ama sanırım zamanlamayla alakalı güzel geçirdik diye düşünüyorum daha bitmedi ama çokta kalmadı tabi gerileme vs olmazsa

gece bez mi bagliyosun tubi yoksa kulotla mi uyuttun:44:

kulotla uyutuyorum canım.
yaklaşık 3-4 aydır zaten geceleri kuru kalkıyor MAŞALLAH

bizimki de daha soylemiyo ama sizce goturdugumuzde itiraz etmeden yapmalari da buyuk bi gelisme degil mi afferin kuzularimiza

eh yani bu da büyük bir gelişme.öğrenicekler öğrenicekleeerrrr

akşam kenanı yatırmıştım.biz sahura kadar oturdugumuz içn sesten uyandı.ama namaz vakti oldugu için uyutamadım hemen.
oyuncaklarını verdim namazıma devam ettim.
tam selam vericem seccademin üzerine gelip anne kaka demesinmi
hızlı hızlı okuyorum duaları bitireyim diye.ama dah afazla dayanamadı kuzum kaçırdı yine ama nasıl çırpınıyor görseniz.
anne kakaaaa anne kakaa diye kollarını çırpıyor zıplıyor.
hemen bitirdim namazı götürdüm wc ye oraya yaptı kuzum.
acayip rahatsız oldu altına kaçırınca. sevindirici bir durum değilmi :)

kalkar kalkmaz tuvalete götürdüm ama yapmadı. zaten uyanır uyanmaz yapmıyordu da şansımı deneyeyim dedim.
ardından anne bıcı bıcı dedi.banyo yapmak istedi.
o zaman çişini yap sonra banyoya dedim azcık yaptı wc ye.
şu an oyun oynuyor.
bakalım bugün nasıl geçicek...

yha kızlar size bir sorum olucak,akşam iftara davetliiyiz ama ben kenana bez bağlayıp baglamama konusunda kararsızım.
bez bağlasam altına yaparmı aceba?
bukadar ilerlemişken geriye dönmek istemiyorum.
kilot da kaçırırsa fena olur. pfff akıl verin bana :44:

bence bez bağlama iyice aklı karışmasın alıştırma kilodunu giydir üstünede bacakları büzgülü pantolonu kaprisi falan varsa onu giydir yapmaz bence ama tabiki tedbirli olmak lazım.bez bağlamak demek hadi yavrum çişini kakanı buraya yap demekmiş çocuklar için biyerde okumuştum.

cevabın için çok teşekkür ederim canım
evet en mantıklısı alıştırma kilodu giydirmek.
yanıma da yedek alırım
inşallah orada da söyler de sıkıntı çekmeyiz.
gerçi geçen gün piknikteyken bile söylemşti...

bez baglasam dediğin gibi buraya yap der gibi olurum.
bakalım nasıl geçicek akşamımız

ayrıca bugün 2 defa anne kaka dedi gidip tuvalete yaptık ve kazamız da yok çok şükür.
şimdi uyudu. kalkınca yapar artık..

inşallah hepimiz kısa zamanda tamamlarız tuvalet eğitimlerini kuzucukların

Benim oğlum 21 aylık..Tuvaleti geldiğinde anne kaka diyor ama hadi oğlum tuvalete gidelim dediğimde yok diyor tuvaletten klozetten korkuyor..

açıkcası bende çok endişeleniyorum...Nasıl yapacağım ilk bebeğim olduğu için bilemiyorum...

merhaba bayanlar

bizde 4 gündür tuvalet eğitimine başladık
oğlum 29 aylık yani 2buçuk yaşında
lazımlık aldım kakasını yaptıkdan sonra söylüyordu
hadi oğlum çişimiz kakamız gelince buraya yapcaz tamammı felan diyerek oyun yapar gibi alıştı
ilk kakasını görünce korktu ağladı bende şirin bişeymiş gibi şirinlikler yaptım sonra gülmeye başladı
şimdi ögrendik çişi gelince bana söylemeden lazımlığa gidip yapıyor ama evde kilotsuz geziyor
kilot giydirdiğimde altına yapıyor bunu nasıl alıştırcam yardım ederseniz sevinirim
bide ben gece altını bağlıyorum bağlamasammı

senin sipa alem ya tubi
tabi sevindirici bi durum ama zamanlama kotu olmus
canim benim kizim da oturmuyo bi ara
ben odaya koyuyodum lazimligi sonra goturup banyoya koydum oturdu bi de suyu actim kovaya doldurup bosaltiyor artik eylence haline getirdik simdi itiraz etmeden oturuyo bi dene istersen
merhaba canim
ALLAH bagislasin yavrunu
kilot degil de sort falan giydirsen
mesela onunla cikip 2 -3 tane sort falan alsaniz kendisi secsin
onlari giydir ama maksatini belli etme
hadi cicilerimizi giyip bakalim falan deyip yola getirsen:26

bu arada benim kizin uykusu derin degil o yuzden ben yapamiyorum ama senin kuzunun uykusu derinse yani gece kaldirip cis yaptirip uyuta biliyosan kilotla uyut bence

Son düzenleme:

benimde oğlum 28 aylık bizde geçen çarşamba başlamıştık eğitime.evt kakadan hep korkuyorlar sanırım oğlumda ilk kakasını gördüğünde çok ağlamış hatta 2 gün kaka yapmamıştı ama sonra alıştı.ne güzel kendi gidip yapıyormuş acaba kilodu bez gibimi düşünüyorum çözüm nedir bilemedim valla ufak bi ceza verebilirsin belki yada kilodunu giydirirken çok güzel temiz olduğunu onu ıslatmaması gerektiğini ve seni çok üzdüğünü göster belki işe yarar.çünkü olayı kavramış aslında.gece alt bağlamaya gelince ben ilk 5 gün bağladım ve hep yaptı sonra bi gece alıştırma kiloduyla yatırdım hiç yapmamış dün gecede normal kilotla yatırdım yine yapmamış bence sende bağlama ıslata ıslata yapmaması gerektiğine alışıyorlarmış.bi çok uzman bunu yazmış gece alt bağlandığında gece çişe alıştırmak yıllar alabiliyormuş.yatağına alez al yada hasta bezi ser

benim kiz bu gun iki kez kulota yapti digeleri hep lazimliga
altina kacirdiklari da biraz benim yuzumden oluyo isim oluyo lazimliga gec goturuyorum bi bakiyorum yapmis bile
kakayi gec soyluyo malesef yaptiktan sonra onu da soylese kulot yikamicam ama

selamkızlar,
az önce eve geldik,
alıştırma kilodunu giydirdim misafirlikte. ilkinde götürdüm yaptı tuvalete,
sonra kıvrandı durdu,anne kakaaaa anne kakaa diye şarkı söyleyip zıplamaya başladı.
anladım ki kakası var.bikaç defa götürdüm ıkındı ıkındı bitti deyip çıktı.
çocuklarla oyun oynarken diğer odada kakasını kiloda yapmış.
sonra koşarak yanıma geldi anne kaka dedi.
temizledim felan.şimdi uyudu.
çişini yapmadı ama.
bugün de iyiydi.
hem yabancı yer,hemde ilk kiloda kaka deneyimi oldugu için çok önemsemedim.
kaka daha zor öğreniliyor sonuçta...

yabanci bir yerde bile oyuna dalmadan gelip anne kaka demesi bile cok guzel bi sey tubicim

teşekkürler azicim.
senin prenses ne alemde? nasıl gidiyor?

Kenan daha 20-30 dk önce kalktı. 2 defa kaka dedi gittik ama yapmadı
aceba sıkıntısı ne :44:
çişi var ama bekliyoruz bakalım.

merhaba kızlar
bugün 6. günümüz kilodada alıştırıyorum oğlumu
bugün kilodu varken geldi anne çiş dedi hemen çıkardım gitti lazımlığa yaptı
sonra oyun oynuyordu koşarak geldi anne kaka dedi kilodunu çıkardım lazımlığa kakasını yaptı
önceden kakasından korkuyordu şimdi anneeee baaaaaakkkkkk diyerek gülüyor o korkuyuda yendik
ben bukadar kolay olacağını tahmin etmiyordum doğrusu
şimdi uyudu altını bezlemedim çarşafının altına koruyucu geçirdim
akşamıda ögretseydim süper olcaktıı

selam kızlar tebrıkler tum mınıklere hızla ılerlıyoruz 2 .sevıyeye gecmısız..:)benım cımcımem ıyıce kavradı sanırım 2gundur sıfır kaza gecede altı kuru cısıde kakayıda ayrı ayrı soyluyor:)sanırım 1 hafta boyle gıdersek sevıye 3 gecıp egıtımı tamamlamıs oluyoruz degılmı:)

slm tubiş ıyı yapmısın bez takmayarak olsunn cnm zamanla yapmadaanda soyler bızımkıde mısafırlıkte yapmıstı evde yapmıyorken sımdı 2 gundur yapmıyor

slmlar bizimde 2 gündür kazamız yok 3 gecedirde gece uykularından da kuru kalkıyor yanlız beni üzen bişey var oda ne çişini ne kakasını haber vermiyor.çişe 4 saatte bir ben götürüyorum onu bile istemiyor kızıyor ağlıyor giderken sonra tabi yapıyor wc.kakayıda bağırıyor canı yanmış gibi bende kaptığım gibi götürüyorum wc ama tabi büyük bölümü kiloda çıkmış oluyor.oğlum daha ufak şeyler dışında cümle kuramıyor bu yüzden mi acaba çiş yada kaka demiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…