Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 40,8%
  • erkek

OY: 90 53,3%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    169
Yok zaten 7 yaş ablama göre de geç ama 3 çocuk doğurunca bir türlü ilk çocuğa sünnet ettirmeye vakti kalmadı djdjd. Anlatmak istediğim 10 aylık olana yapmamış cerrah. Ki izmirde sadece sünnet yapan birisi tek işi bu. Kafam çok karıştı çok zor konular ya
Arkadaşlarımın hepsi 2-3 aylıkken yaptırdılar çocuktaki kök hücrelerinden çokluğundan dolayı çok çabuk iyileşme olduğu için 4 aylıktan önce yaptırılmasını söyleyen doktorlar var şekil olarak bilemem ama sağlık açısından bana 4 aylıktan önce olması mantıklı geldi birde o kadar çabuk iyileşiyorlarki hemencicik geçiyor yinede bulursam o videoyu atarım buraya

kontrolden ciktim bebis dogum pozisyonu almis hersey yolunda ama plesantam asagida hala. 2 hafta sonra olcekerler ne kadar asagida olduguna gore sezaryan gunune karar vereceklee 37-39 hafta arasi alacaklarmis plesanta rahim agzina cok yakinsa 37de alacaklar, daha uzaksa38. 2cmyi gecmisse vajinal dogum ama sanmiyorum umudum yok pek artik ona.
annem de tam 38 haftanin basinda geliyor insallah 37 de almazlar

Şunu da şuraya bırakayım
Hepsini okudum valla süpermiş yavrum sağol

Kızlar bebek telsizinde çok kararsız kaldım ya, arkadaşlarımın yarısı hayat kurtardı yarısı da hiç kullanmadım diyor. Bir de benim park yatak odalardan geçmediği için küçük taşınabilir bir beşik almayı düşünüyorum. Park yatağı yatak odasına koyup onu bebek odası, oturma odası arasında falan gezdiririm diye düşündüm. Hiç önerisi olan var mı?
Benim anne yanı beşiğim maxi cosi iora, henüz kullanmadım tabi ama gayet iyi görünüyor. Yalnız benimki tekerlekli değilmiş, bir ucundan kaldırıp rahatlıkla taşıyabilirsin ama. Uygun fiyatlı bir şey olsun dersen e bebek’in anne yanı yatağı gayet güzel bence, görseli de atayım. Şu an stok görünmüyor ama mağazalarda vardır bence. Amazon’da falan bir sürü anne yanı yatak var fiyatları da uygun bu Kasım indirimlerinde ben de bir bakarım alternatiflere. Chicco da beğeniyorum ama ayakları çok geniş, kapılardan geçeceğini sanmıyorum. Ben telsizi yazlık için aldım, bir de odamda yer yok 9 kg’dan sonra odayı ayırmam gerekiyor o yüzden almak istedim ama doğum sonrasına bırakabilirsin bence, ihtiyaç olursa alırsın ucuz bir şey değil çünkü.

Ay kapı süsüm hazırmış heyecanlandım 😍

Eklentiler

• IMG_0867.png
    IMG_0867.png
    300,6 KB · Görüntüleme: 33
Muayeneye geldim şunu gördüm moralim bozuldu ben korkuyorum normal doğumdan napim 🥹🥹

Eklentiler

• IMG_4500.jpeg
    IMG_4500.jpeg
    107,8 KB · Görüntüleme: 33
kontrolden ciktim bebis dogum pozisyonu almis hersey yolunda ama plesantam asagida hala. 2 hafta sonra olcekerler ne kadar asagida olduguna gore sezaryan gunune karar vereceklee 37-39 hafta arasi alacaklarmis plesanta rahim agzina cok yakinsa 37de alacaklar, daha uzaksa38. 2cmyi gecmisse vajinal dogum ama sanmiyorum umudum yok pek artik ona.
annem de tam 38 haftanin basinda geliyor insallah 37 de almazlar
Bundan sonrası kader kısmet o zaman, dur bakalım neler olacak 😊 Her şey en güzel zamanında, en güzel haliyle gerçekleşsin, sağlıkla kucağına al inşallah ❤️

Sen pandemide çocuk doğurmuş kadınsın, bebek annenden önce gelse bile siz bir haftayı coook rahat halledersiniz, hiç içini sıkma bunlara ❤️

Beni de telaş sardı ya, doğum ağrılarıyla ağlayan beboyla nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz zor önceden bir bakmak lazım bunlara.
Aynen onla uğraşılmaz o panikle, kocilerimizin memosunda deneyip bi şekil yapcaz artık. Açıyorum vıkvık yapıyo da elimi koyunca bişi çekmiyo gibi anlamadım
Muayeneye geldim şunu gördüm moralim bozuldu ben korkuyorum normal doğumdan napim 🥹🥹
Sağlık ☺️
Bakanlığı ☺️
Bu ☺️
Afişleri ☺️
Alsın ☺️
Rulo ☺️
Yapıp ☺️
☺️☺️☺️☺️

Yavrum insanları bu kadar korkuturlarsa vajinal/sezaryen doğumdan herkes korkar tabi ki çok normal. Yok yırtılıyorsun yok çatı muayenesinde kanaman oluyor yok sezaryende karnına bastırıyorlar bilmem ne. Korkutup korkutup sonra da “kavuştuktan sonra her şeyi unutuyorsunuz” demelerine de bayılıyorum 😂

Bundan sonrası kader kısmet o zaman, dur bakalım neler olacak 😊 Her şey en güzel zamanında, en güzel haliyle gerçekleşsin, sağlıkla kucağına al inşallah ❤️

Sen pandemide çocuk doğurmuş kadınsın, bebek annenden önce gelse bile siz bir haftayı coook rahat halledersiniz, hiç içini sıkma bunlara ❤️
37 cok erken geldi sanki bana biraz daha icerde buyuse isterim en erken 38 de dogum yapsam bari.

Beni de telaş sardı ya, doğum ağrılarıyla ağlayan beboyla nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz zor önceden bir bakmak lazım bunlara.
Ne akıllısın, ben tam da öyle yapmıştım, hatta bebekten sonra dezenfekte etmiştim 🥲 Videosunu izlemek çok iyi oluyor. Onu da sonradan düşündüğüm için hep aynı ayarda açıp devam ediyordum ben. Meğer başta farklı, süt gelişi artınca farklı ayarda yapmak lazımmış benim makinede.

Yavrum insanları bu kadar korkuturlarsa vajinal/sezaryen doğumdan herkes korkar tabi ki çok normal. Yok yırtılıyorsun yok çatı muayenesinde kanaman oluyor yok sezaryende karnına bastırıyorlar bilmem ne. Korkutup korkutup sonra da “kavuştuktan sonra her şeyi unutuyorsunuz” demelerine de bayılıyorum 😂
Evet ya önce doktorları normal doğuma teşvik etsinler yıllarca doktorlar gece rahatları bozulmasın diye sezeryan yaptılar çatır çatır Türk halkını buna alıştırdılar şimdi de normal doğum şöyle böyle 🥹

Ay buna katılıyorum sağolsun da kv de bu kervanda ben kıçıma kadar yırtıldım işte çok zordu o an sezaryen olayım diye ağlarsın falan dedim doktor karar verecek için rahat olsun geçiştirdim öyle her gün kızıma diyorumki kızım hadi başını aşağı doğru çevir herkese bir şov yapalım kilonda ideal olsun doktorda şaşırsın nasıl oldu bu diye ben normal doğum istiyorum ama işte elzem durumlardan dolayı maalesef sezaryen görünüyor bana

Zara’nın etiketleri kesilecek tarzda değil, yapışık batmıyor beboya iç etiketini kestim sadece. Hm ve e bebek direkt ürünün üzerine baskı yapmış ay vs karışmıyor o yüzden. Ben genelde buralardan aldığım için hepsinin ayları yazıyor neredeyse, bir de ben unutmam gördüğüm an anlıyorum kaç aylıktı diye 😂 uzun zamandır dolabında asılı o yüzden olabilir.
Mesela bunu kesmek zorundayim . Ama hm ve ebebek cok guzel evet neyse bunlari ayiricam zaten aylarina gore bi sekil anlarim bence. Ufaklae ok de dedigim gibi daha buyuk aylarda acaba karisirmi diye aman karisirsa da karissin di mi sanki de dert🤣 neden bu kadar dertlendiysem🤣

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    175,8 KB · Görüntüleme: 24
X