Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
tubiloshh valla sağa sola kaçırmayı göze almak gerekiyor tamamen açınca...Ama gözünü ondan hiç ayırmam dersen belki kaçırmaları engeleyebilirsin..
Ben bu ara eşimde tatilde olduğu için daha rahatım, gözümü kızdan almıyorum resmen, hiç yalnız bırakmıyoruz buna rağmen ilk dört gün özellikle kaçırmalarımız oldu...

Ama yerinde olsam açardım ne güzel tamamen açmadığın halde oğlun sana haber veriyor..Neticede her çocuk farklı belki de seninki hç ortalığa bişe yapmadan halledecek...Bir de alıştıma kilodu kullanırsan o da etrafa gelmesini baya bi engelliyor..Benim cadı bu kalın giymicem diye tutturduğundan kullanamıyorum..

Son düzenleme:
Bizim durumumuz bugün daha iyi kızlar...kakayı da lazımlığa yaptı çişini de...Ama kendisi haber vermiyor, ben sorduğumd aevet var deyip yaptı..Buna da şükür diyorum..

oo ne guzel yasina gore cok iyi gidiyo kucuk hanim
s.a.

Oğlum 16 aylık herkes alıştır diyor ama ben erken diyorum kakasını yaptıktan sonra bezine vuruyor..Utanıyor başka bir odaya geçip yapıyor..

Denesem mi denemesem mi =))
merhaba canim
bence 1 hafta dene anlasilan bazi seyleri anliyo artik
denemekle bi sey kaybetmezsin

tubi dinamiss e katiliyorum alistirma kulodu giydir
bak tam cikarmadigin halde cocuk kakayi falan soyluyo

Son düzenleme:
Bizim durumumuz bugün daha iyi kızlar...kakayı da lazımlığa yaptı çişini de...Ama kendisi haber vermiyor, ben sorduğumd aevet var deyip yaptı..Buna da şükür diyorum..

masallah denize
ay biz bu gun rekor kirdik resmen 6 kez kaka 7-8 kez cis hepside dona
valla aglanacak halime guluyorum

nazlma ne yapti acaba:44::44::44:

Kakasini altınada yapmıyo wcye gidiyoruz geliyoruz kakasi için yapamıyo kızım bez bağlayım yap diyorum bağlayınca beze yapıyo yoksa kabız olacak bağlamazsam ne yapacam ne yapmalıyım bilemez haldeyim

Gerçektenmi ne yapmayı düşünüyorsun canim ya devammi edeceksin biz hala wcye siftah yok sürekli altına yapıyo bende vazgeçiyorum o öyle yaptıkça senin kararını merak ettim

yok ben vazgecmicem kararliyim en az 10 15 gun denicem canim
ya sen gecen bi link koymustum onu okudun mu?
orda cocuk tam 11 gun sonra soylemisti cisim var diye
valla onu okudum umutlandin ben de

Kakasini altınada yapmıyo wcye gidiyoruz geliyoruz kakasi için yapamıyo kızım bez bağlayım yap diyorum bağlayınca beze yapıyo yoksa kabız olacak bağlamazsam ne yapacam ne yapmalıyım bilemez haldeyim

himm sizin durumu daha da zor
bu ise biraz erken baslamak gerekiyo galiba
cocuk alismis gibi beze
peki konusuyo mu?her soyledigini anliyomu??

yok ben vazgecmicem kararliyim en az 10 15 gun denicem canim
ya sen gecen bi link koymustum onu okudun mu?
orda cocuk tam 11 gun sonra soylemisti cisim var diye
valla onu okudum umutlandin ben de

Evet okudum ve beni gaza getiren kısmı şu oldu bebeği emzirirken bebeği yıkarken falan hep altına yaptı bebek olmadan bu is daha kolay olacaktı sanırım cümleleri etkiledi beni ama kızımı etkileyemedim

bugün bir kez beraber oynarken anne kaka dedi ama çoktan çişini yapmaya başlamıştı.bir kez babasının yanında yapmış mutfağa geldi çok önemli birşey olmuş ses tonuyla anne dedi.a kızım çiş mi yaptın göster nereye yaptın felan dedim.geçiştirdik.onun dişinda 3.4 kez lazımlığa yaptı ikimiz de mutlu olduk:) kızlar benim kızım 18 ay
lık söylüyor ama tam yaparken acaba tutmayı basarabilecek mi? yoksa bu süreç böyle mi işliyor önce yaparken sonra yapmadan önce mi söylemeye başlayacak.

dinamiss sizde durumlar nasil??
bizim kiz bi kere altina bi kere de wc ye yapip yatti

Selam canım bugün 6. günümüz bitti hanımefendi daha yeni uyuyabildi :)) Ama 6 gün için fena değiliz sanırım, 6 gündür hiç bez takmadık...İlk 3-4 günü düşününce dün ve bugün iyi gibi...Bugün bir kazamız oldu onda da ben hadi tuvalete deyince tuttu ve kalanını lazımlığına yaptı...Ama dediğim gibi kendi haber vermiyor ben 2,5-3 saatte bir oturtuyorum öyle yapıyor..İnşallah hiç geriye dönüş olmaz da hayal ettiğim gibi 15 günde çoğunu tamamlarız bu işin..Ama yaş önemli gibi yani Deniz 29 aylık, bülbül gibi şakıyor ona vaad edilenleri anlıyor...

Senin zor olmuş bugünün gerçekten de 6 kez kaka ne demek..İnşallah yarın böyle zorlamaz seni kuzun...Ama vazgeçme çünkü okuduklarıma göre bir öyle bir böyle yapmak da çocuğun aklını karıştırıp olumsuz etkilermiş..
Bir de bezi tümden atmayı denesen belki daha çok alabilirsin sen de ne dersin?

Evlatlarımızın "çişim geldiii" diye bağırdıklarını bir duysaydık..hayal gibi ama olacak inşallah..

bir süre önce altını tamamen açmıştım ama saga sola çok yaptı.sonra geri beze döndük.ama o günden sonra sürekli çişi geldiğinde anne kaka dedi.tek problem kaka der demez yapmaya başlıyor olması.
banyo da uzak geliyor.gidene kadar yapıyor altına.
yada oldugu yere yapıveriyor.
alıştırma kilodu belki çare olabilir.
bezini çıkarana kadar çişini yapıyor.yetiştiremiyoruz.
teşekkürler canım bir de onu deneyeyim

evet canım bencede doğru söylüyor.
alıştırma kilodu alayım hemen yarın :)

masallah denize

oyhhh maşallah o ne kızzz 6 kez kaka 7-8 kere çiş miiii
benimki 2-3 günde yapıyor kakayı
aslında iyi gidiyordu senin kız.neden böyle yaptı ki bugün? :44:

Canım bir de banyo da değil de yanınızda bulundursan lazmlığı..Bizimki valla neredeysek orada duruyor..Önce aynı odanın içinde yetişmeyi becerelim de sonra banyoya taşırız diye düşündüm ben..Çünkü senin oğlanın bezliyken bile söylemesi çok güzel...O bundan vazgeçmeden sen onun işini kolaylaştır bence :))

masallah denize

canim bende cise goturuyorum her defasinda yapiyor hic bos donmedik wc dan diyebiliriz.ama kizim 2 gundur kaka yapmiyorhep kabizligi vardi.ama duzelmisdi.bogazi agridi atesi cikti 1 hafta once o gunden sonra yine kabiz oldu.aslinda eskiden zorlaniyordu kizariyordu yapamiyordu yineama simdi zorlanmiyor ikinmiyor.acaba kakasimi yok:44::44::44ff delircem.sabah yapar insallah

doğru =))

alıştırma kilotları varmış onlardan kullanan var mı..?

Ben aldım ama sadece öğlen uykusunda takıyorum..Evet hemen aşağı akıtmıyor çişini ama bu da iyi değil..Çünkü aksın bi rahatsız olsun ki durumu idrak etsinler diye düşünüyorum..Bir de benim kız alıştıma kilduna tepkili, normal kilodu gördüğü andan beri "ince olanıı ince olanıı" diye bağırıyor alıştırma kilotlarını görünce..Çünkü kalınlar, lastikleri sıkı haliyle çocuğu rahatsız ediyolar..Şahsen ben bir anda 6 tane almıştım pişmanım ..Eğer alacaksan 1 tane al yeter bence...

Son düzenleme:

çok haklısın canım.
öyle yapiim bakalım yarın.
inşallah artık isteye isteye bezsiz lazımlıga yapar oğlum.

kızlaaar ben geldim.bugün karar verdim oğluma tuvalet eğitimi vermeye.25 aylık kendileri.bakalım neler olacak burada paylaşacağım.hiç lazımlık kullanmadan direkt tuvalette vereceğim eğitimi.inşallah kolay öğrenir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…