Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
insallah ya
tubi napti acaba:44:

selam kızlaaarrr...
maşallah güzel gidiyorsunnuz.
bizde daha wc siftahı yok maalesef
bezi takıyorum kaka deyince götüriim diye, kaka dediği an yapmış oluyor.
çıkartıyorum bezi,sık sık götürüyorum.annecim kaka gelince buraya koşalım tamam mı diyorum,neler neler vaadediyorum.oyuncaklar gezmeler şekerler.yok,yok,yok... tuvalete götürdüğümde yapmıyor,tutuyor,çıkınca 2 dk bakmiim hemen oldugu yere yapıyor.
sizce ne yapmalıyım kızlar?
bugün maşallah gece 23.00 de uyumuştu,sabah 13.30 da kalktı.ve altu kuruydu.kalkar kalkmaz yapmadı.daha az önce ona bişeyler hazırlarken bezine yaptı anne kaka dedi...

lazımlıgı banyoda,banyom geniş oldugu için.
şimdi Kenan'ı yıkiim diye banyoya getirdim,soydum ve sen buraya otur kakanı yap ben de sana kıyafetlerini getiriim dedim,
lazımlıga oturdu ben yokken yaptıgı için aceba utanıyor mu dedim kıyafet almaya çıktım onu bıraktım banyoda.
sonra seslendi anne kaka diye . bir heyecanla koştum ama ne göriim, ayaga kalkmış yere yapmış
ooooooffffffffffff

tubiloshh vallahi allah hepimize sabır versin canım...Derler ya kelin ilacı olsa başına sürermiş diye o haldeyiz...
Ama ben düşünüyorumda kızım 2 yaşını geçene kadar daha bi uyumluydu çünkü bu 2 yaş sendromu denen şeye henüz girmemişti..Gerçi bu inat triplerine erken giren çocuklarda varmış ama biz 2 yaşından sonra girdik..
Bu nedenle diyorumki eğer çocuğunuz çok inatlaşmıyorsa denemeye devam edin..Çünkü şu an kızımı ne kandırabiliyorum ne inadını kırabiliyorum o ne isterse öyle yapıyor...

Kızlar size söyle söyleyeyim şu mübarek günde duam şudurki allah düşmanımin başına vermesin bu 2 yaş sendromumu kızımı tanıyamaz hale geldim o derece kötü bu sendrom

selam anneler deniz sabah tuvalete sonra hızını alamadı bi kerede altına yaptı bu saate kadar çişim var diye 3 kere söyledi az az yaptık şimdilik kazamız bir ama ben bittim ec tut temizle elini yıka pofff .. ha birde ufak tüyo deniz kıyafet delisi bi iki beğendiği kotu şortu var onları hep giymek ister bu günde çok sevdiği kotu giydirdim ıslatırsan yıkanmasını beklemen lazım bi daha giyemezsin dedim sanırım faydası oldu ..

Kızlar size söyle söyleyeyim şu mübarek günde duam şudurki allah düşmanımin başına vermesin bu 2 yaş sendromumu kızımı tanıyamaz hale geldim o derece kötü bu sendrom

Evet çok kötü ve sabırla geçmesini beklemekten başka da yapacak hiçbişe yok maalesef...
Mesela Deniz hanımın çişi geliyor bacakarını sıkıyor annecim geldi galiba diyorum yok diyor hayır diyor....Gerçi allahtan bizimki çok da ağır geçirmiyor yani ben çevremde çok daha kötülerini gördüm..Kızımın hakkını yemim ama ben de babası da hayır demesin inat etmesin diye öyle çok huyuna gidiyoruz ki..Çok yoruluyoruz çok...Bu tuvalet eğitiminin de tam da bu sendrom yaşına denk gelmesi zor oldu ama...

Bizimkiler adaşmış :)
İnşallah kotunun hatrına tutar ve doğru yere yapar Deniz hanım ... Bizimkine sadece kilot giydiriyorum ben valla pantolonu indirene kadar mümkün değil tutamaz

Bizimkiler adaşmış :)
İnşallah kotunun hatrına tutar ve doğru yere yapar Deniz hanım ... Bizimkine sadece kilot giydiriyorum ben valla pantolonu indirene kadar mümkün değil tutamaz

sizinki deniz hanım benimki deniz bey canım hemde fırtınalı denizz ... şimdi beş dk oturdum deniz odasında tata yapmakla meşgül hemen koştuk wc ye ama az bişi kaçırmış tata devamı gelmedi .. :26:

sizinki deniz hanım benimki deniz bey canım hemde fırtınalı denizz ... şimdi beş dk oturdum deniz odasında tata yapmakla meşgül hemen koştuk wc ye ama az bişi kaçırmış tata devamı gelmedi .. :26:

Ben de kızım için öyle diyorum adı gibi deniz gibi bazen durgun bazen fırtınalı :))

Benimkide şimdi uyuyor birazdan kalkar başlar bol aksiyonlu tuvalet hayatımız..

cnm tabloya baktım da senin kız daha küçük değil mi

hiç ilerleme var mı nasıl gidiyo:44:

canim bende baslamak istemiyordum.kucuk diye.ama Azerin sagolsun qaza getirdi hepimizi3 gundurdur basladik sadece 2 kere cis yapmadan cikti tuvaletden.altinada yapiyor arada.ogrenir diye umut ediyorum canim yaaa

ay cok komik olmus canimmasallahbenim kiz kakasini yapmadi daha:26::26::26:bekliyorum

Kızlar çok mutluyum..Deniz az önce ilk kez çiş var mı soruma evet dedi ve lazımlığa yaptı İlk kez "hayır ya da yok" demedi..Bu da bi aşama değil mi :)

Son düzenleme:
canim bende baslamak istemiyordum.kucuk diye.ama Azerin sagolsun qaza getirdi hepimizi3 gundurdur basladik sadece 2 kere cis yapmadan cikti tuvaletden.altinada yapiyor arada.ogrenir diye umut ediyorum canim yaaa
benim de 17 aylık kızım var ben de 2 yaşını doldurduktan sonra başlamayı düşünüyorum seneye yaza doğru

oğlumda çok çektim nasıl olacak bilmiyorum valla

Kızlar çok mutluyum..Deniz az önce ilk kez çiş var mı soruma evet dedi ve lazımlığa yaptı İlk kez "hayır ya da yok" demedi..Bu da bi aşama değil mi :)
denizzzler iyi gidiyor desene bizimkide sabah iki kazadan sonra hiç kaçırmadı bu gün hep çişini söyledi eeeyt çoook mutluyummm ama tata için sabır edip beklemedi lazımlıkta yrn kaçırmaz inş.
benim de 17 aylık kızım var ben de 2 yaşını doldurduktan sonra başlamayı düşünüyorum seneye yaza doğru

oğlumda çok çektim nasıl olacak bilmiyorum valla

kızlar çabuk öğrenir derler inş. seneye kadar öğrenirsiniz canım sıkıntı yapma ikiden sonra daha kolay bizimki grubun en büyüğü 6 temmuzda 3 bitti

kızlar öğleden sonra kenan anne kaka dedi.koş oğlum banyoya lazımlığa yap dedim.
tuvalete götürsem bezini çıkarana kadar zaman kaybederim diye bir de o şekil deniim dedim.
beziyle oturdu lazımlığa yaptı
bu da bir başarı sayılır değilmi

öte yandan çok stresliyim.
eşimle 3 gündür markete gidip eksikleri alıcaktık.
eksik diyorum,salçam ,yemeklik baklagillerim,yoğurt,süt ve daha birçok şey evde bitmişti.
3 gündür işi çok yogundu,bugün gidicektik akşama da kayınvalidemleri çağırmıştık
saat oldu 19 daha ortada yemek yoktu.çünki malzeme yoktu.tatlı yapıcaktım,şerbetini yaptım tatlısı daha yoktu.
eşim geldi markete gittik eve geldik saat 20
yhaw yarım saatte ne yetişir?
hiçbişey içime sinmedi, tatlı milföy hamurlu baklavaydı pratik diye yapim dedim, hadi hadi dediler teravihe gidicez dediler acele ettim hamur kabarmadan şerbetini dökmek zorunda kaldım offff hepsi fiyasko.hiçbiri içime sinmedi.
nasıl bir gündü yaww :111::111:

Kenan da öğlen uykusuna yatmadı.
o da mız mız mız yedi bitirdi beni :99:
oyh akşam oldu ya tamam. artık kafamı toplarım

oyy keske burda olsa da teyzesi yollasa kucuk hanima dolmayi
ay benim kiz da simdiye kadar bir kez soyledi cis diye

bu arada her kese iyi ramazanlar
tubi skma canini aceleye gelmis daha onunde 1 ay var

hee senin oglan cise de kaka diyomus ay bosver desin her ikisinde de tuvalete goturmicekmisin zaten
bu arada ben de bu gun pek bi sey yapamadim aksam misafirlige gittik bez baglamak zorunda kaldim
yarina artik

masallah o zaman denizlere
buyuk cocuklara da bi seyleri anlatmak daha kolay oluyodur dimi

kızım 18 aylık ve adı feryal liste için

bugün sabah tuvalete gittik ve hemen kalkmadan oturduğunu görünce umutlandım ve ilk defa lazımlığa kakasını yaptı.. dün kaka yapmadığı için oldukça katıydı.. kaka bitti dedi temizledim içeri gönderdim kilot aldım geldim ki çömelmiş oynuyor ama halıya kaka yapmış cıvık birşekilde (hevesimiz kursağımızda kaldı..sonrasında gün içinde ara ara çişe götürdüm ve lazımlığa yaptı.anne bak kaka dedi her seferinde .. od abende mutlu olduk .. bir ara avm ye gittik bezlemedim bir kaç saat çişşini yapmadı dışardayken parka felan gittiğimizde genelde bezi kuru dönerdi .. kakasını da dışarıda yapmazdı.. bugünde kazasız eve döndük gelince yaptı lazımlığa ama gecenin sonunda yere yaptı(
yaş olarak küçüğüz öğrenmemiz zaman alacak ama ..bezine kaka yaparken haber veren çocuğu bir yıl daha bekletsem ve zaten uyumak ve yemek yemek için bile dil dökerek ikna edilmesi gerekirken bir de iki yaş sendromunda inatla uğraşmaktansa şimdi uğraşmayı tercih ettim umarım çok erken davranmıyorumdur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…