Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Leyloşşşşşşşşşşşşşşşşş canım hoşgeldin topiceeeeeeeeeeeeeeeeeee
hb bitanemmmmmmmmmmmmmmmmm
evet valla tuvalet eğitimi tam bir kabus...Allahım herkese yardım etsin bu aşamada....canım benim saçlarım dalgalı ama fönlü kullanıyorum ben...bilmem küt gidermi acaba...kuaförlede bir konuşayım bakalım..o ne diyecek...hava çok sıcak bugün arabanın içinde öldüm terden..yemeğe gittik ordada öyle ter ter valla yemeği zor yedim ya...

kıs azi Allh seni napmasın emi topik topik dolaşıp sana tablo yapmayı öğrediğimi ispatlamaya çalışıyom ama birini bilem görmedin

canim nasil yapdin tabloyu bana ogret lutfennnnnnnnnnnnnn

şekerim konuya cevap ver diyosun en solda table yazıyor zaten ona tıkla sonra sırasıyla satır sutün sayılarını belirle ingilizce yazıyor işte rows satır demek column sutün demek kaç satır kaç sutun istiyosan yaz kenar çizgisi istiyosan full gridi seç sonra ok de ekranında çengelli parantezler çıkıyor aralaını doldur bukadar yani şöyle

(tr) (tr)
(tr)(tr) işte sen bunların arasını doldurucan

(td)......(td) şeklinde zaten herşeyi önceden seçip ayarladığın için bitirdiğinde kendiliğinden oluşuyor

deneyim bir kendi konumda bakalim..sagol canim

daha once yazmıstım kızıma wc olayını ogretırken hepten ıstemeyerek kızım urktu sımdı hadı tuvalete dıyınce kacıyor ne tuvalete ne klozete oturuyoronceden oturuyor ama yapmadan kalkıyordur bende oylece heyecnla onu beklıyordum hanı oturaga bıraz cıs yaptıgını gorsem(kı hıc yapmadı)sevıncten gobek atıcamsımdı kendı kendıne ogrendı evde bez taktırmıyor cısını saatlerce tutuyor cısı yada k..sı gewlınce bez taktırıyor gece altının kuru kalktıgı oluyor gel gelelım tuvalete gıdelım cısını yap dıyorum ne vaatler bebek alıcam sunu aslıcam vs..heyecanla dınlıyor benı sonra ''ayırrrrr''dıye bagırıyor napsam kı ben bı akıol verın artık bıraktım akısına

arkadaşlar size biraz yardımcıolmak sitiyorum. tuvalet eğitimi için şartlar 18-24ayları arasında baslıyo. ama bunun için çocuğunuzun kaslarının gelişmiş olması lazım. bu çocuktan çocuğa göre değişebilir. yani ortalama 2 yaşları uygundur. bazı çocukların kas gelişimi 30 aya kadar uzayabiliyo. o yüzden sabırlı olmalısınız. tuvalete götürmeye başlayacağınız günden 2-3 gün önce bez takmayacağınızı söyleyin. daha sonra sık götürün gece gerekirse kaldırın.ama ASLA VE ASLA kızmayın sabırlı olun. tuvaletini ilk yaptığı zaman gerekirse ödüllendirin. onun büyümüş olduğunu söyleyin aferin oğluma kızıma gibi sözlü ödüller kullanın

kizlar offfff ben cok tembel bir anneyim ya.benim kiz eline havlusunu alib tuvaletin kapisina vurub agliyor.hemen kosdum kizim noldu dedim.ciss dedi.hemen acdim kulotuna.yapti cisini yetisemedim

canım yaa bak kızın öğrenmeye nekadar hevesli.
maşallah size :)
benimki sabah yine kaka dedi ve kiloduna yaptı.
yetiştiremedim.ben onu tuvalete götürene kadar yapıyor.
çünki kaka dediği an yapmaya başlıyor.
bez taktım bende.
az önce yine kaka dedi hemen götürdüm bezini çıkarttıgım an son damlayı tuvalete yaptı.
tek sorunumuz kaka dediğinde çişini yapmaya başlamış olması.
bugün 4 defa yaptı hepsini de bezine
bezi çıkartsam da kiloduna yapıyor yere damlıyor pfff

sizinki ödüllere kanmıyor kaç yasında

bende bebiş yok ama büyütmüşlüğümüz var kaka gelmeden yada yapmaya hazırlandığı sırada anlarsın şu bi kaçgün başka bi şeyle uğraşma sürekli yüzünü mimiklerini harektlerini takip et mesela bazı bebiş kaka için hep evin belli bi köşesine gider bazı bebiş utanıp sıkılır bazısı zorlanır bu yüzden önceden ağlamaya başlar bazısı o anın geldiğini anladığı için pozisyon alır senin bebişinde kaka için mutlaka bi hazırlığı vardır ha bide bi çok bebiş hep aynı saatlerde ya da hep aynı durumlarda yapar mesela yemekten hemen sonra yapmak yada uykudan uyanır uyanmaz yapmak gibi artık takip edip bulucan o an geldiğinde önceden götürüp başını bekliycen ha bi de önceden götürdüğünde ilk sefer olduğu için seni çok bekletecektir alışık olmadığı bi durum çünkü vucüt bu şekilde yapmaya tepki verecektir hatta senin biel yanına oturman falan gerekebilir yapmaya başlamışken götürdüğünde sonunu tuvalete yapıyor olmasına aldama yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…