Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
haklisin. yok ben de annemle vakit geciricem elimden geldigi kadariyla ama o da bizi arada yalniz birakmali dogrusu bu aslinda. bebek memeye bagli olmasa annem cok guzel cocuk bakar biz esimle yazlari buyugu anneme teslim edip geziyoruz hep, simdi bebek olunca isler zorlasir biraz. Esim hmilelikte cok sabretti dusuk plesantadan dolayi biz cinsel birliktelik ysamadik benim korkumdan. bir 3 ayda annem var diye sabredemez gibi geliyor bana onu dusunuyorum napicaz biz aksam ayni odada bebek var gunduz annem evde ortalarda dolasacak bebegi annemin odasina koysam olmaz ben emzirmek icin oda degistirip durucam o zaman kadin uyuyamayacak falan.
sezaryandan sonra tahmini ne kadar sürede cinselliğe dönebiliriz acaba senin ilk bebişte nasıl oldu canım

Selam 🌸🌸 10 gündür yoğun bir tempodan sonra telefonu elime aldım. 32 hafta kontrolün 1950 gr dönmemiş plesanta aşağıda bebeyle girdik kontrole 😂😂😂 doktor döner dedi acılı olabilir kasılma sanma panik yapma dedi büyüdüğü için dönüşünü hissedermişiz. Ben normal istedikçe sezaryen olması için çaba sarfetmesi üzmüyor değil😁 ne olur dönüp az yukarı çıksa 😁😁çalışamaz raporumu aldım. Kendi işini yapanlar da alıyormuş varsa grupta bilginiz olsun. Ben almama gerek yok diye düşünürken bugün almam gerektiğini öğrendim.

dun ekstra demire basladim eksik degildi demirim ama gaza geldim burda herkes kullanirken 25 mg ile basladim. aksamina nasil yaniyorum sanki yaz sicagindayiz atletle dolastim evde yine yandim fazla geldi herhalde bana
Kız bana da hala vermedi 31+1 oldum. Dün muayene vardı sordum. Yok dedi. Ne zaman verecek bilmiyorum. Walla benim de kendi kendime başlayasım geliyor ya.

Canım maşallah bebişine 🧿🥰 ben de bugün kontrolden geldim 31+2 de 1580 gram , narin olacak kızım . Pozisyon olarak benimki yan gelişti öncesinde bugün baş pozisyon göründü ama doktor şuan için pozisyon önemli değil değişebilir doğuma yakın son şeklini alır dedi.
Selam 🌸🌸 10 gündür yoğun bir tempodan sonra telefonu elime aldım. 32 hafta kontrolün 1950 gr dönmemiş plesanta aşağıda bebeyle girdik kontrole 😂😂😂 doktor döner dedi acılı olabilir kasılma sanma panik yapma dedi büyüdüğü için dönüşünü hissedermişiz. Ben normal istedikçe sezaryen olması için çaba sarfetmesi üzmüyor değil😁 ne olur dönüp az yukarı çıksa 😁😁çalışamaz raporumu aldım. Kendi işini yapanlar da alıyormuş varsa grupta bilginiz olsun. Ben almama gerek yok diye düşünürken bugün almam gerektiğini öğrendim.

Kız bana da hala vermedi 31+1 oldum. Dün muayene vardı sordum. Yok dedi. Ne zaman verecek bilmiyorum. Walla benim de kendi kendime başlayasım geliyor ya.
Ay benimki de hgb mi ne değerim 12den 10a düştü diye acil başlatmıştı. Ben ilacı bir türlü alamayınca eczanelerde falan bulamayınca içmedim diye bir kızdı bana. Damardan kan mı istiyorsun da ya kanaman olursa da diye. Ağlıcaktım kontrolde öyle bi kızdı ki. Doktordan soğudum bi anda djdjdj

Ben onu araştırmıştım soru cevap kısmında sormuşlar 3 aydan sonra yazıyor yenidoğandan itibaren kullanılmıyor mu diyede bütün satıcılar yenidoğandan itibaren kullanılır yazmış
Niye öyle yazmışlar ki acep
Temassız ölçenlerden mi? Ben de ondan vardı da temassız olanlar bebeklerde önerilmiyor demişlerdi ama normal kulaktansa niye kullanılmasın ki😕
Hem temassız hem kulaktanı var, o zaman kulaktan mı ölçmek lazım 3 ay

Ay benimki de hgb mi ne değerim 12den 10a düştü diye acil başlatmıştı. Ben ilacı bir türlü alamayınca eczanelerde falan bulamayınca içmedim diye bir kızdı bana. Damardan kan mı istiyorsun da ya kanaman olursa da diye. Ağlıcaktım kontrolde öyle bi kızdı ki. Doktordan soğudum bi anda djdjdj
Doktordan doktora tutumlar çok değişiyor ya. Seninki de aşırı tepki vermiş. Benimki sanırım ilaç karşıtı 😅 bu da iyi değil. Ben takviye kullanmak istiyorum ama vermiyor. Magnezyum kalsiyum falan hak getire. Sadece multivitamin içiyorum o da ne kadar yeterse artık.

Canım maşallah bebişine 🧿🥰 ben de bugün kontrolden geldim 31+2 de 1580 gram , narin olacak kızım . Pozisyon olarak benimki yan gelişti öncesinde bugün baş pozisyon göründü ama doktor şuan için pozisyon önemli değil değişebilir doğuma yakın son şeklini alır dedi.
Yaa maşallah🧿🧿 evet döner dedi bakalım umarım döner.

Herkese merhaba 🌸 normalde mart annelerindeyim, bebek arabası araştırıyorum size de sormak istedim 😅 hafif ve kullanışlı bir bebek arabası önerir misiniz? Siz hangilerini aldınız? :) kasımda almayı düşünüyorum ben de
Canım ben çok güzel aldım da modelini hatırlamıyorum ya. Chicco go two neydi acaba ya 😅 hem hafif, hem tek elle açıp katlamalı, tek yönlü bir araba. Araba benim evimde de değil. Açıp bakamıyorum. Şu arabayı aldım. 17 bin civarıydı sanırım Haziran'da. Beynim jöle kıvamında hiç hatırlamıyorum ama chicccoyu öneririm. Ben çok araştırmıştım. Hafif ve kolay katlanır.

Eklentiler

• IMG_20241022_144241.jpg
    IMG_20241022_144241.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 15
Ben de erken mi başladım görmemiş gibi diyorum ama iş yapmam çok zorlaştı artık, bu hafta yıkaması anca biter zaten haftaya da annemle ütüleriz dedim. Yarın 29 hafta oluyorum, 32ye kadar her şeyi bitirmeyi koydum kafama. Kasım sonu gibi kuzenlerim falan gelecek mini kutlama yapacağız her şey tam olsun istedim ama erken mi bilmiyorum 🙄

Birden bire soğudu yavrum 9-10 derece akşamları, ince bir mont veya kalın sweatle üşümüyorum ben ama eşim bu kombinasyonun üstüne bir de mont giyiyor fazla üşüdüğü için ajfksjdks kış başlangıcı gibi düşün, Ankara’yla kıyaslanmaz bile 🤭
Yok yaa erken de değil bence. Birincisi bebeğin ne zaman geleceğinin garantisi mi var. Annemin iş yerinden arkadaşı haftası benle aynıydı hemen hemen 32-33te o da. Dün doğum yapmış beklenmedik şekilde. Her şey olabilir yani biz yine inşallah vaktinde gelir diyelim ama hazırlıklı olalım hiç zararı olmaz. Öte yandan zaman geçtikçe iş yapmak gerçekten zorlaşıyor. Ben 36ya kadar her şeyi bitirip sonra bebek gelene kadar dinlenmek, kitap okumak, imkan dahilinde gezmek istiyorum mesela iş kalsın istemiyorum o zamanlara. Doğum başlıyor dedikleri anda ya da gün verildiği anda da duş alıp evden çıkması kalsın istiyorum sadece.

Ankara da çok soğuk değil aslında akşamları serin de gündüz o kadar değil şu sıralar aynı olabiliriz 🥰 Bir süre sonra biz farkı açarız gibi 😂

Canım ben çok güzel aldım da modelini hatırlamıyorum ya. Chicco go two neydi acaba ya 😅 hem hafif, hem tek elle açıp katlamalı, tek yönlü bir araba. Araba benim evimde de değil. Açıp bakamıyorum. Şu arabayı aldım. 17 bin civarıydı sanırım Haziran'da. Beynim jöle kıvamında hiç hatırlamıyorum ama chicccoyu öneririm. Ben çok araştırmıştım. Hafif ve kolay katlanır.
Çok teşekkür ederim 😍 puseti yok sanırım, tam yatış pozisyonunda mı kullanacaksınız doğumdan itibaren?

Benim eşim s beden giyiyor. Hiç bişeyi ne evde ne dışarda denk gelmiyor. Aşırı krizlerdeyim resmen nasıl bir dertmiş soğuklarda göbekli olmak
Bizimkisi XL’dan XXL’a geçti küçülen şeylerini ben direkt kapıyorum 😅 Beğendiğim şeyler varsa kurutma atıyorum direkt çekiyor zaten iyi oluyor.

haklisin. yok ben de annemle vakit geciricem elimden geldigi kadariyla ama o da bizi arada yalniz birakmali dogrusu bu aslinda. bebek memeye bagli olmasa annem cok guzel cocuk bakar biz esimle yazlari buyugu anneme teslim edip geziyoruz hep, simdi bebek olunca isler zorlasir biraz. Esim hmilelikte cok sabretti dusuk plesantadan dolayi biz cinsel birliktelik ysamadik benim korkumdan. bir 3 ayda annem var diye sabredemez gibi geliyor bana onu dusunuyorum napicaz biz aksam ayni odada bebek var gunduz annem evde ortalarda dolasacak bebegi annemin odasina koysam olmaz ben emzirmek icin oda degistirip durucam o zaman kadin uyuyamayacak falan.
Bizim de bence 1 ay olmuştur o kadar içimden gelmedi ki 😂 Sürekli neden diyor ama bir sebebi yok yaa canım istemiyor libidom düştü galiba bence normal böyle şeyler bu süreçte. Eşimin çok yakın arkadaşı ona demiş ki sen cinselliği unut bi 6 ay işimi kolaylamış herkesi böyle sanıyor şimdi 😂😂

Amin canım, ekleyeceğim ilk fırsatta ? 🥰 Nasılsın nasıl gidiyor gebeliğin, her şey yolundadır inşallah ? 😇
Aldığım kilolarla boğusuyorum doktor çoğu şeyi yasakladı protein ağırlık besleniyorum detaylım iyi Elhamdurillah hafif bi kapakçıkta kaçak var dedi düzelir demişti kontroller 2 haftada 1 artık ay başı tekrar gidicez doğum için aralık 19 ve 23 ü arası tarih seç dedi sizler nasılsınız sizlerin nasıl gidiyor 🥰

Herkese merhaba 🌸 normalde mart annelerindeyim, bebek arabası araştırıyorum size de sormak istedim 😅 hafif ve kullanışlı bir bebek arabası önerir misiniz? Siz hangilerini aldınız? :) kasımda almayı düşünüyorum ben de
Maxi Cosi Leona 2. Bu da hafif, çift yönlü, tek elle katlamalı, 180 derece yatabilen, tekerleri 360 dönebilen bir model. Ben de tavsiye ederim. Kasımda fiyatı da düşebilir.

X