Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
canım yaa bak kızın öğrenmeye nekadar hevesli.
maşallah size :)
benimki sabah yine kaka dedi ve kiloduna yaptı.
yetiştiremedim.ben onu tuvalete götürene kadar yapıyor.
çünki kaka dediği an yapmaya başlıyor.
bez taktım bende.
az önce yine kaka dedi hemen götürdüm bezini çıkarttıgım an son damlayı tuvalete yaptı.
tek sorunumuz kaka dediğinde çişini yapmaya başlamış olması.
bugün 4 defa yaptı hepsini de bezine :KK43:
bezi çıkartsam da kiloduna yapıyor yere damlıyor :KK43: pfff

ama cok zor bi is insallah bir an once tamamlarlar....:KK16::KK16::KK16:ben 2 bebis dusunuyorum.artik birinin bezini temizlerim insallah.:KK1::KK1::KK1:

ama cok zor bi is insallah bir an once tamamlarlar....:KK16::KK16::KK16:ben 2 bebis dusunuyorum.artik birinin bezini temizlerim insallah.:KK1::KK1::KK1:

kıslar bişey daha evin içindeki büyükler ona göstererek tuvalete gidindince çok daha kolay oluyor ve bunu seslendirince yani yemek yiyoruz diyip masaya oturmak kakamız geldi tuvalete gidiyoruz diyip tuvalete girip kapı kapatmak bi süre sonra bebiş iyice alışıyor hatta taklit etmek istiyor çünkü kaka için herkes tuvalete gidiyor o da bunu görüyor ve kendisi bezi çıkaranı bile biliyorum kaka geldi tuvalete gidiyoruz diyerek

daha once yazmıstım kızıma wc olayını ogretırken hepten ıstemeyerek kızım urktu sımdı hadı tuvalete dıyınce kacıyor ne tuvalete ne klozete oturuyor:KK5:onceden oturuyor ama yapmadan kalkıyordur bende oylece heyecnla onu beklıyordum hanı oturaga bıraz cıs yaptıgını gorsem(kı hıc yapmadı)sevıncten gobek atıcam:KK9::KK9:sımdı kendı kendıne ogrendı evde bez taktırmıyor cısını saatlerce tutuyor cısı yada k..sı gewlınce bez taktırıyor gece altının kuru kalktıgı oluyor gel gelelım tuvalete gıdelım cısını yap dıyorum ne vaatler bebek alıcam sunu aslıcam vs..heyecanla dınlıyor benı sonra ''ayırrrrr''dıye bagırıyor napsam kı ben bı akıol verın artık bıraktım akısına:KK1:

evde klozet varsa işin kolay ben korkuyorum yanımda otur elimi tut de onu lazımlığa oturt sende klozete otur ama bunu bezine yapmadan önce kaka saatinde yap çünkü lazımlığa oturduğunda bi kaç seferden sonra yapmak için mecbur kalacak ama sen bunu önemseme pek elimi tut beni yalnız bırakma falan de yani sen onu değil o seni bekliyor olsun daha kolay olcak gör bak bu arada sen korkan kişi olduğun için o seni teselli edecek bebekler bizim tahminm ettiğimizden daha fazla algıya sahipler merak etme :KK9::KK9:

selamlar arkadaşlar..uzun zaman olmuş girmeyeli,oglum büyüdü ama buyukcede bı derdımız oldu:KK43:( 2 ay önce babası kuwete yaptırdı kakasını takıp ettım kakası geldıkce goturdum lazımlıga yaptı..çişinide... tabı cok yaptı koltuklara,,,sonra ateslendı hastanede yattı beze gerı donduk tam alışmadan:KK43: sonra yıne basladım denemeye yıne yaptı lazımlıga ama bı gun oturur oturmaz yaptı we kalktı bı an bacaklarına gelınce bagırdı korktu:KK43:( we o gunden berı wc ye yapmıyo bugun yın 3 saat ugrastım bezını takınca yaptı hep korkardım bundan..ne yapacagımı sasırdım yardım edın kıl werın lutfen..:KK14:

bnım cımcıme 26 aylık:KK1::KK1:

cimcimeye bak sen ayırrdiyo bi de :KK9: tuvaletini tutabildiğini göre kasları yeterince gelişmiş ve istese çok rahat öğrenebilir. yani içiniz rahat olsun bakın o yönden bi problem yok en azından. o zaman şunu deneyin. ona artık kocaman bi kız olduğunu söyleyin. bak baban ben teyzen dayın halan vs tuvalete gidiyoruz sen de artık büyüdün deyin ve artık bez takmayacağını söyleyin. hatta tuttuğu zaman da takmayın. önlem alın bırakın yapsın altına :KK9: artık takmayacağınızı görünce mecbur gidecektir

kıyamam sana:2:kız ne bılıyım bu topıge genelıkle bu dertten muzdarıp anneler ugruor ondan dedım:KK30:hosgeldın sende kk-nın anne adayı:KK9::KK52:

kıs ben daha aday adayı bilem değilimki gönül deli gibi istiyo ama ortada ne ev var ne baba adayı öylesine bakıyorum bende milletin cici bici bebişlerine Allah hepinizinkine uzun sağlıklı hayırlı ömürler versin

kıslar bişey daha evin içindeki büyükler ona göstererek tuvalete gidindince çok daha kolay oluyor ve bunu seslendirince yani yemek yiyoruz diyip masaya oturmak kakamız geldi tuvalete gidiyoruz diyip tuvalete girip kapı kapatmak bi süre sonra bebiş iyice alışıyor hatta taklit etmek istiyor çünkü kaka için herkes tuvalete gidiyor o da bunu görüyor ve kendisi bezi çıkaranı bile biliyorum kaka geldi tuvalete gidiyoruz diyerek

ayipdir soylemesi ben kizimin 1 yasindan beri tuvalete giderken yanimda goturuyorum alissin diye.:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:ama artik soylerek gideriz.:KK1::KK1::KK1::KK1:desene bundan sonra artik dilimizden tuvalet sozu dusmuycek:KK9::KK9::KK9:

kıs ben daha aday adayı bilem değilimki gönül deli gibi istiyo ama ortada ne ev var ne baba adayı öylesine bakıyorum bende milletin cici bici bebişlerine Allah hepinizinkine uzun sağlıklı hayırlı ömürler versin

amin cnm sen kocayı bul gerısı gelır:KK53:saka bı r yana kısmet bu ısler ALLAH gonlune gore versın cnm:KK6:

patsy onerını bırazdan denıcem bakım napıcak benım cımcıme korkuyorum gel bnmle deyınce pek tınlıcagına sanmıyorum:KK9:ben cıkıyorm kızlaer bnım kız bılgıSAYARA SALDIRIOYR:KK52:

kizlar cok mutluyum:21::21::21::21:kizim az once oglen uykusundan uyandi.sakince cis dedi.tuvalete oturdum yapti cisini:KK9::KK9::KK9:kendiside cok sevindi.:KK9::KK9:sifonu o basti...insallah hep boyle devam ederiz.:KK16::KK16::KK16:simdi kilotsuz oynuyor:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

canim Allah bagislasin oglunu
bi de oglunun ismini soylersen listeye eklerim seni de:KK34:
bu arada ben de normal kilot giydiriyorum

deniz ismi canım .... bu gün yine iki kere dona az az üç kerede tuvalete yaptı .. dün altına yapınca hiç tepki vermezken bu gün yaptıktan sonra gelip afacan afacan sırıtıyo inş. yarında yapmadan söylerr :18:

evde klozet varsa işin kolay ben korkuyorum yanımda otur elimi tut de onu lazımlığa oturt sende klozete otur ama bunu bezine yapmadan önce kaka saatinde yap çünkü lazımlığa oturduğunda bi kaç seferden sonra yapmak için mecbur kalacak ama sen bunu önemseme pek elimi tut beni yalnız bırakma falan de yani sen onu değil o seni bekliyor olsun daha kolay olcak gör bak bu arada sen korkan kişi olduğun için o seni teselli edecek bebekler bizim tahminm ettiğimizden daha fazla algıya sahipler merak etme :KK9::KK9:
bizde voltran gücü oluşturuyoruz elele tutuşup :KK52:
daha once yazmıstım kızıma wc olayını ogretırken hepten ıstemeyerek kızım urktu sımdı hadı tuvalete dıyınce kacıyor ne tuvalete ne klozete oturuyor:KK5:onceden oturuyor ama yapmadan kalkıyordur bende oylece heyecnla onu beklıyordum hanı oturaga bıraz cıs yaptıgını gorsem(kı hıc yapmadı)sevıncten gobek atıcam:KK9::KK9:sımdı kendı kendıne ogrendı evde bez taktırmıyor cısını saatlerce tutuyor cısı yada k..sı gewlınce bez taktırıyor gece altının kuru kalktıgı oluyor gel gelelım tuvalete gıdelım cısını yap dıyorum ne vaatler bebek alıcam sunu aslıcam vs..heyecanla dınlıyor benı sonra ''ayırrrrr''dıye bagırıyor napsam kı ben bı akıol verın artık bıraktım akısına:KK1:

bizim durum vahim tuvaletin kapısından dahi girmiyo :-(
b benimkide girmiyordu iki gün evel kendi ben büyüdüm dedi bezde rahatsız etti sanırım .. artık bezi bağlatmak istemiyor .. gece uyuduktan sonra bağlıyorum sabah kim takmış bezi diye evde suçlu arıyoruz :KK9:

X