Güzellik herşey mi? Erkekler hep böyle mi?

Sizin adınıza inanılmaz sevindim soyu tükenen bir eşe sahipsiniz allah mutlulugunuzu daim etsin. Bende geç anladım ama anladım sonucta benim sevdigim adam resmen kadın düşkünü pisliğin tekiymiş. Yeni yeni kendime olan güvenimi kazanmaya başladım bende beni kimse sevemez derdim yaşadıgınız evliliği umarım bende yaşarım.

bence kesinlikle önemlidir. çünkü ilk tanısmada onun dürüstlugunu karakterını falan bılemezsın o yuzden mecburen fiziki özellıklerıne bakarsın. ilk bakışta kmsenın karakterını bılemezsın ama guzellıgını görebılırsın..

İlk başta önemlidir tabi ki güzel olan şeyler insanını ilgisini çeker markette bile ambalajı güzel ürünler dikkatimizi çekmiyor mu?

ama kişilik güzellikten çok daha önemlidir bir insanı tadınıdıkça seversin yada sevmezsin.

insanlığı yoksa vicdansızsa,yalancıysa,kötü kalpliyse isterse dünya güzeli olsun fayda etmez.

o adamdan sana hayır gelmez fiziksel özelliklerinle dalga geçmek nedir bir gram sevgisi olsa bunu yapmazdı.

tabkide baımlı olmk önemli.bakımlı olunca eşinin bile ilgisi değişiyo.paspal ol hiç sallamıyo.bakımsız bi şkilde hastaneye git yada bi topluluğa gir kimse insan yerine koymaz.güzel saçını başını makyajını yap bak nasıl ilgi rağbet görceksin.ye kürküm ye hesabı anlatabildim mi?

Canım, İnsan hayatının geri kalanını birlikte geçireceği erkek için uğraşmayacak da kimin için uğraşacak?
Zaten etraftaki düzgün erkek sayısı belli. Bi de "düzgün erkeğin" seni bulup kur yapma ihtimali oldukça düşük. Yakın civarda beğendiğin birini bulduğunda gururunu bi seferliğe mahsus kapatıp çaba harcamak, hayatımızda yapacağımız belkide en mantıklı hareket olacaktır.

Senin hikayen biraz "yanlış adam" durumu sanırım. Gerek kafa olarak gerekse dünya görüşü olarak bu derece zıt olduğun birine daha baştan kapılmamak gerekli. Sonunda sıkıntı çıkacağı baştan belliymiş. Senin için söylemiyorum, sözüm meclisten dışarı, Normalde ağırbaşlı, namuslu, aşık olmak/evlenmek/çocuk sahibi olmak hayalleri olan kızlar; Girdiği ortamdaki mutlaka en sosyal, en parlak, en laubali, en yırtık... erkeğe yazıyorlar. Ondan yüz bulamazlarsa yavaş yavaş kriter düşürmeye başlıyorlar. Böyle bi ilişkinin sonu baştan belli; erkek kızdan cinsellik bekleyecek, sosyallik bekleyecek, genişlik bekleyecek... Alamazsa da aldatacak(bazen alsa dahi). Ve mutlaka terkedecek.

Hem bişi daha ekleyeyim; sadece bakımlı olmak da yetmiyor.
Öncelikle kendini adriana lima(hoş bu bile aldatılmış) gibi hissetmen ve etrafına hissettirmen lazım. Hatta bariz öyle davranman gerekli.
Eşime sık sık "kahretsin gene çok seksiyim" derim mesela

Son düzenleme:
hayir güzellik hersey degil..

sempati bence önemli olan.. Tatli dilli olmak..

mesala Tuba büyüküstün güzel bir kadin..ama soguk bir tavri var.. odun gibi birsey..
bak bak dur..nereye Kadar..doyuluyor o güzellige..

ama birde demet evgara bak.. güzel bir kadin degil benim gözümde.. ama cok sempatik..

yani.. öyle iste..

Ya yok yaa...
Güzellikle de değil tamamen..
Güzel ama mesela soğuksa,aptalsa,kötü giyinmişse,eğitimsizse,belli bir gruba dahil olduğu belliyse,düşüncesine tersse,kötü kalpliyse,özgüvensizse falan da ilgi odağı olmaz.

Güzelim,soğukum,(aptal değilim:) ,iyi yürekliyim:),genellikle depresifim,bazen kötü giyinirim,eskiden daha kötü giyinirdim.Son 5-6 yıldır 10 kg aldım..Yaşım gidiyor:)Boşandım..

Güzelim ama hayatım boyunca ,İlgi odağı olmadım pek..Bir de çirkin olsaymışım ,ne olacakmışım acaba.

İnsan tüm özellikleriyle değerlendirilir aslında...
İnsanlar giysileriyle karşılanır,düşünceleriyle uğurlanır..

Son düzenleme:
Aaa hiç öyle düşünmemiştim tuba büyüküstün ve demet evgar hakkında bende tamda böyle düşünüyorum çok haklısın ama bende mesela ilk etapta samimi olamıyorum kendim gibi olabilmem için biraz zaman geçmeli biraz samimiyetim artmalı ahh o zaman çok tatlı olurum

Ah elbette uğraşılır uğraşılmaz mı ben karşılığını göremedim diye öyle düşündüm sanırım ama yinede hak eden için yaparım bundan sonra yani bana 1 adım gelmeyene ben de 10 adım birden koşmam. Konu biraz değişti aslında ben bakımlı temiz insan olmayı savunuyorum elbette ben erkeklerden dert yanıyorum iş hayatında da böyle adamın parmağında yüzük var ee eşide güzel ama çıtır bir stajer geldiği zaman görün siz birde; çay kahve ısmarlamalar, aa lütfen sen zahmet etme ben yaparım o işi demeler adam eşine göstermediği centilmenliği gencecik kızın gözünün içine içine sokuyor. Eşi de gayet güzel bir kadın işte bu noktada sorun var diyorum ben zihniyetten bahsediyorum bu durum normal değil bence bizdeki stajer kızda, evli beyfedi de memnunlar bu durumdan anlatabildim mi. Eşine güzel hatta daha güzel görünmek istemen normal tabii eşinde senin için aynı şeyi düşünmeli bunlar ilişkiyide canlı tutar bence ama işin özünde sevgi ve maneviyat olmalı ...

Arkadaşlar konu biraz yön değiştirdi sanırım benim anlatmak istediğim kimse bakımlı temiz mis kokulu olmasın ama erkekler bizi böyle sevsin güze lkadınlarda çirkin pis kaka olsun değil Kimi arkadaş aa güzellik çok önemli kıskanmayın falan demiş :) O halde dünyada kilolu, biraz boyu vs vs olan insanların evlenmemesi yada birliktelik yaşamaması lazım. Benim anlatmak istediğim şu özellikle yeni nesilde görüyorum bunu (gözlemlerimden anlatıyorum) en yeni trendleri takip etmeyen kızlarla takılmak istemeyen erkekler var, tam teşekküllü giyinmeyen yani çanta ayakkabı kemer vs uyumlu olmayan kızlarla görüşmek istemeyen erkekler var, hiç kusura bakmayın or.. da olsa güzel olduğu için gözardı eden erkekler var işte "o kızlardan" bahsediyorum ben. Hocalar bile ayrımcılık yaparlardı arkadaşlar yahu 170 havalı 2 kilo makyaj o biçim giyinmiş kız gitsin bakalım odasına o not ona veriliyormu verilmiyormu. Yahu ben bundan bahsediyorum. Ben mesela sevdim çok sevdim güzelimde ama işte erkek arkadaşımın istediği kadar değil uzun boylu değilim kilolu değilim ama taşda değilim bir dediğini iki etmezdim aldıgım her kıyafeti onun zevkine göre alırdım onun sevdigi renkleri giyerdim iç çamaşırına kadar afedersiniz ama ne oldu kızlar "o kadın" kazandı niye boyu uzun oldukça havalı marka giyinen biri. Şimdi ağzına s..yor ama it gibi peşinde işte buna yanıyorum ben. Anlatmak istediğim sadece bu...

Canım beni hatırlayacak mısın bilmiyorum 1 ay kadar önce konuyu açtığında cevap vermiştimValla o zaman da çok açık bir biçimde yazmıştın ne demek istediğini ben anlamayanlara hayret etmiştim,hala da anlamayanlar var.Ben seni anladım hala da anlıyorumama işte bizim bizim bazı kadınlarımıza kendini geliştirip bir birey olmaktansa,bir obje olmak daha kolay geliyor.

Son düzenleme:

Bi laf var; "yapacak bişi yok" diye.
Tam da bu duruma uyuyor.

Hatırlıyorum sevgili arkadaşım beni anlamış olmana çok sevindim çok teşekkürler yorumların için. Ben üzülerek açtım konuyu fakat bazı yorumlara daha çok üzüldüm elbette herkesin kendi fikri fakat "valla ben güzelliğe önem veriyorum şişman erkeği begenirmisiniz" veya "güzelleri kıskanmayın en çok siz yapıyorusunuz" :) diyenler var yahu şişman erkeğide begenirim arkadaş duygusal anlamda hoşlanmadım diyelim ama ayrıclıklı davranmam. Jilet gibi giyinmesi önemli değil insan olsun insan. Ne diyor maden işçisi "Abi mahmutu çıkarın onun karısı hamile" o işçinin kıyafetleri çok mu önemli yüreği yeter arkadaşım öyle değilmi.

Bence ne güzellik no boy pos ne hava civa ne de kalp güzelliği!Erkekler kendilerini kullanan kaprisli ama bi o kadarda cilveli kadınlara bayılıyolar.Yani dış görünüşe ilk bakışta önem veriyolar evet ama o kadın gerçekten fedakar uyumlu ve artık nazı bırakıp tamamen ona adadıktan sonra kendini,birden değersizleşiyor isterse uzayın en güzel ve bakımlısı olsun.Laf olsun diye yazmıyorum çok gözlemledim bu yaşıma kadar çok ilişkiye şahit oldum ne çirkin diye tabir edilen kadınlar gördüm ve kimide gerçekten çok çirkefti ama eşini yada sevgilisini kendine öyle bir bağlamış ki adam onun kötü dediğiyle kötü oluyor iyi dediğiyle iyi oluor hiç sorgulamıyor bile bu kadında hata olabilir mi diye.Sanırım konuyu biraz saptırdım,özetle şunu söyliyim güzel de olsan çirkinde olsan erkeği bağlamayı bilmiyosan yaşycakların fark yaratmıyo ve genelde görseli zayıf kadınların diğer yanlarının kuvvetli olduğunu düşünüyorum ben.

Ha birde ben kadınların erkeklerden daha çok önemsediklerini düşünüyorum güzellik konusunu.Asılmak laf atmak ya da sadece bakmak için gözlerine en hoş geleni tercih ediyo olabilirler ama bakıyorumda ciddi bi ilişki için güzelliği o kadar da önemsemediklerini görüyorum ve aynen şu fikirdeyim ki istekleri hiç bitmeyen sürekli borca harca sokan,borç yiğidin kamçısıdır mantığıyla hareket eden kadınlar genelde el üstündedir hiç bi erkeğin böyle bi kadını bu yüzden bıraktığını duymadımda görmedimde

Bazı insanlar gerçektende ilgiyi üzerlerine çekiyorlar. Bizim bilemediğimiz birşeyi çözmüş olmalılar. Lütfen 3-5 kilonuzu aklınıza takmayın. Dimdik yürüyün, yüzünüz gülsün ve beden dili ile ilgili bir kitap okuyun. Bazıları doğuştan şanslı ama bizim elimizde de olan şeyler var.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sizi dinleyeceğim zaten bahsettiğiniz kitapların gerçekten insanın görüşlerini değiştirdiğini duymuştum. Yeniden kendime olan güvenimi kazanacağım. Bu arada bir arkadaş fotoğrafınızla ilgili yorum yapmış bencede gayet hoş bir bayana benziyorsunuz :)

Teşekkür ederim canım. Yüzümün güzel olduğunu söylerler ama çok kiloluyum. Güzellik temelde hiç birşeydir. Ama malesef insan doğası ilk bakışta görünüşe dikkat ediyoruz. Ben 7 sene birisi ile çıktım, sözümüze 1 ay kala bitti, evliliğe hazır değilmişmiş vb, sacma sapan şeyler. Bu olaydan sonra bakış açımı tamamen değiştirdim, isterse dünyanın en yakışıklı veya güzel insanı olsun tip hiçbişey. Yeterki huzur versin. Ama sana şunu söleyim erkekler avlanmayı seviyor, çok seven fedakarlık yapan konumuna düşersen anında değersizleşiyorsun, istersen çok güzel ol.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…