Güzellik herşey mi? Erkekler hep böyle mi?

ayseistanbul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
261
51
34
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar size uzun zamandır üzerinde düşündüğüm muzdarip olduğum bir konuda sormak istedim. Önce sorayım nedenini açıklayacağım.
Sizce bi ilişkiye başlayabilmek için, sevilmek için illa güzel, zayıf, dışarıdan bakıldığında off hatun denecek vücut hatlarınamı sahip olmak gerekli?

Bunu soruyorum çünkü sosyal hayatta öyle şeylerle karşılaşıyorum ki;
-Deli gibi aşık olduğum (şimdilerde artık usanıp yol verdiğim) adam sürekli esmer mavigözlü kızlardan ağzının suyu aka aka bahsedip dururdu benimlede dalga geçerdi şişko vs. diye resmen kendime olan güvenimi kaybettim.
-Üniversitede arkadaşlarımla bigün şöyle bişey yaşadım. (cafede oturuyoruz) çok sevdiğim bir kız arkadaşımı gördüm ve kendiside sizden iyi olmasın dünya tatlısı bi kızdır gittim muh ettim geri döndüm vs hemen arkadaşlarım (erkekler) bu kızın izmirde gideri yok diye lafı yapıştırdılar ya niye dedim böylesiniz bahsettiğiniz kız dünya tatlısıdır dedim vs anlattım ama hiç oralı olmadılar dersin 15 yasında beyni şeyinde bi ergen.
-Kardeşimin okuluna veli toplantısına gittim (kendimde öğretmenim) ve dişçiden çıkmıştım perişandım aaa bi baktım hocalar beni hiç umursamıyolar konuşuyoken 8ki ilginç kendini ifade edende 2 bilemedin 3 kişiyiz9 bana koca öğretmen abla diye cevap veriyo falan kendimi çok kötü hissettim ve çıktım diğer gün bi güzel giyindim saçlarıma fön bi güzel makyaj gittim okula görmeniz lazım ya o erkek hocalar (parmaklarında yüzük) bir ilgi bir alaka buyrun cayımızı için biraz daha oturun bilmemne vay be dedim okadar bozuldumki lafımı söyledim çıktım.
Ben olduğum gibi olmak istiyorum kızlar ben topuklu giymek istemiyorum çok hafif makyajı seviyorum spor takımlarım vardır bayılırım spor giyinmeye vs. vs. ama okumayı severim, sinema kültürüm oldukça iyidir lütfen beni ukala sanmayın en büyük zenginliğimde dürüstlüğümdür bunların hiçbir önemi yokmu?? . Bir adamı güzel değilim diye kazanamadım yıllarca ve yaşamımda gördüklerim.. Siz söyleyin kızlar güzellik herşeymi lütfen sizde hikayenizi yazın. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Güzellik tabi ki önemlidir. Özellikle ilk bakışta. Sonra karakterini , kalbini görmeye başlarsın o kişinin. Hepsi bütünleşir gözünde zamanla.
Eğer kiloluysanız rejime başlayın , spor salonuna yazılın. Güzelce bakımınızı yapın :) Hani 'güzellik herşey mi ?' deyip kendini salmakta olmaz

Güzel olan her zaman dikkat çeker bu erkeklerle ilgili değil ki hepimiz böyleyiz. Ama ilişki için gerekir mi bence gerekmez çevremde dr bu şekilde birçok ilişki var.

çok önemli bi konuyu yazmışsınız...
üzgünüm ama insanın karakteri zayıf olunca,,,,,,,ilk baktığı dış görünüşündür.ve ona göre değer verirler....ne yazıkki durum böyle.
Bende okulda spor giyindiğimde bakmazlar pek,,,ama bi gün hafif topuklu ve şık giyinirsem %100 değişim olur...
işin en kötüsüde...en yakın arkadaşlarımın bile üzerümdekine çok dikkat edip ona göre değer vermesi....
Hiç birinin düşüncesi umrumda değil.

Aslında sorduğunuz sorunuzun cevabı kendi yaşam deneyimlerinizde gizli. "Ne diyorsunuz ertesi gün bana bir ilgi bir alaka...." Şahsım adına konuşmak gerekirse ben de tip olarak vasatın altındayım. Yani düpedüz çirkinim. Makyaj, giyim, süs bunlar olmasa hakikaten yüzüme bakılmaz. O yüzden iyi ki makyaj, süs vs var :) Yaşasın kozmetik dünyası :)

Sorunuzun cevabına gelince evet güzellik her şeydir. Ve yine evet erkekler hep böyledir. Aslında kızlarda böyledir. İnsan olarak doğamız gereği güzele yöneliriz.

Güzellik kız erkek fark etmes bence. bende bi gidip çirkin erkeğe bakıpta asık olmam yanı ki hiç bu zamana kdr ıy ne çirkin çocuk dediğim olmamıştır ama sevince karsındakı sana güzelde gelebilir , huyu kötü olur çirkinde gelebilir.. yanı güzellik görecelidir degisirrr

bence güzellik önemlidir, insanın kendisine bakması yani bakımlı olması spor giyinerek de olur, mesela eliniz kuru ve krem sürmemekde direnirseniz hoş bi görüntü vermez, ilerledikçe o kuruluktan canınız bile acır, ama krem sürerseniz hemen geçirir ve yumuşak bi şekil verir
şişko olmak da sorun değil bence, onlarında kendilerine ayrı bi güzelliği olur, dapdar giysiler yerine hafif bol, dökümlü şeyler le kilolu yerlerinizi örtebilirsiniz ve zayıfta gösterir.
çirkin hatun yoktur, bakımsız hatun vardır; çirkin kadın yoktur, az votka vardır

bi de o kadar çok sinir olurum ki süslenip gelen kızı irdeleyip incelerler ayy saatlarını harcamışsın ben yapamam die, ben aslan yelesi gibi olan saçlarımı 7 dakika da düzleştiriyorum, yarım saat içersinde hafif makyajımla herşeyim tam takır hazırlanabiliyorum, güzelleri eleştirmeden önce bi tartalım kendimizi lütfen

Biraz once ayni bu konuyu bugun basimdan gectigi gibi anlattim. Bira onceydi baska bi arkadas konu acmis.

Bende ayni senin dedigini bugun bir bayan arkadas yapti. Hemde kilo ve boydan dolayi istemedigini:) kisilik durustluk yoksayildi hemencecik.

Evet güzelliğe önem veriliyor hatta bir çok şeyden önde tutuluyor güzellik. Ama sevdiğim kişi beni güzel bulmasına rağmen bana güven duymadığı için(iftira attılar ve başka olaylar da oldu) benim yüzüme bakmıyor. Yani güven vb konular bazen daha ağır basıyor emin ol.

Size katılıyorum ama inanın demek istediğim ben böyleyim diyim kendini salmak değil zaten insan önce kendi için güzel olmalı. Şöyle söyleyeyim benim 6 kilo kadar fazlam var hepsi bu. kişisel bakımıma gelince inanılmaz temizimdir eller ayaklar tırnaklarım hep bakımlıdır asla kokusuz cıkmam vs bunlar zaten kendim için yaptıgım seyler ama öyle kocaman kocaman makyajlar yapmam aslında benim korktugum şu sırf begenilmek ilgi görmek için bunlar şartmı benim temiz olmam bakımlı olmam neden yeterli değil yarın öbür gün cocugum olsa biraz kilo alsam nolucak o zaman anlayamadıgım bu aslında. Tamam elbette ilk bakışta dış görünüşe bakıyoruz ama insanları ben asla ooo çok yakısıklı ayy ne çirkin diye kategorize edip ona göre davranmam erkeklerdeki genellikle bu güzel bir bayansa ilgi alaka tavan yapıyo aptal bile olsa.

Aynen bende bunu demek istiyorum herkes temiz bakımlı olsun tamam bu başka bişey ama ben şuna sinir oluyorum kadın süzme salak (çok afedersiniz) ama güzel süslü diye erkeklerde bir ilgi bir alaka bunun prim yapıyo olması bence üzücü

Ama beni yanlış anladınız sanırım mesela siz çirkinim diyosunuz belki çok kültürlü çok iyi niyetli çok doğru bi insansınız hadi diyelim hiç makyajınız yokken sevgiliniz sizden soğudu ben bunu birebir gördüm bu sizce kırıcı değilmi ahlak dürüstlük bunlar hiçbişeymi?? yada sizden daha güzel diye haklı oldugunuz yerde size haksızlık yapılsa?

Sanırım burada çoğu kişi beni yanlış anlamış ben güzel olan kadını eleştirmiyorum. Bende kişisel bakımıma çok dikkat ederim herkesinde dikkat etmesi gerektigine gönülden katılıyorum. öyle saç baş dağınık falan kesinlikle çıkmam. Spor giyinmeyi seviyorum derken pijamadan bahsetmedim herşeyi uyumlu giyerim vs. Benim anlatmak istedigim şu ne yazıkki erkekler azcık dikkat çekici kadın gördükleri zaman dipleri düşüyo şunu diyeni duydum ya "abii aptal olsun taş gibi hatun olsun" sizce bu düşünce tarzı yanlış değilmi ben bunu soruyorum. Düşünün bir ingilizce kursundasınız sınıfta bi kız uzun bacaklı dapdar bir tayt inanılmaz dikkat çekiyo diyelim hocaya bir soru sordunuz baktınız sürekli o kızla ilgileniyo kızda mıy mıyın teki burdaki durum yanlış değilmi sizce sizde gayet zeki kendne güvenli bi hatunsunuz ben bunu sorguluyorum. Erkekler bu durumda bildigin aptal oluyolar o kadın karsısında

Güzellik onu görebilendedir bencede ben zaten yeni nesil erkeklerden bahsetmiştim biçoğu güzellik önemli güzel kadınları eleştirmeden önce kendinizi tartın falan demiş ama benim demek istediğim başkaydı. Güzel demeyeyimde süslü kokoş oldugu için ilgi gören kadınlar var bakıyosun mesela kolunun altında başka biri gözler fıldır fıldır sense aşık ama adamın gözü onda yani karakterin hiçbişey ne yazıkki bazen ne kadar seversen sev ne kadar emek verirsen ver birgün o kadın kazanıyor.

Arkadaşlar sanırım biraz yanlış bahsettim hepimiz bakımlı temiz güzel kokan saçı başı düzgün bayanlarızdır eminim arkadaşlar. Benim bahsettiğim nasıl desem biraz gösteriş meraklısı yarım kilo makyajla gezen çok afedersiniz oynak kadınlardan bahsediyorum. Üniversiteden erkek arkadaşlarımın sevgililerine bakıyorum mesela allahım kızın gözleri fıldır fıldır cocugun elinden tutuyor ama suratına bile bakmıyor ben o kadınların kazandığını çok gördüm. Hani serdar ortaçın yanındaki kadın gibi ayy istinye parkta gördüm bunlar adamın eline vermiş 20 tane poşet adam kendi sağa sola baka baka yürüo hanımefendi güzel eyvallah ama bumudur yani. Az önce bahsettiğim ünivden arkadaşımı ev arkadaşım seviyodu vede güzel kendi halinde temiz bir kızdı ama işte o kadınlar yaranıyo bu erkeklere sizcede öyle değilmi bunu soruyorum.

Güzellik her şey değildir ama çok şeydir. Şanslı doğmaktır, seçilmiş olmaktır. Yakın zamanda buna benzer bir konu açtım okuyabilirsiniz. Bakımı makyajla desteklemediğinizde çekici olmuyorsunuz. Sadece temiz görünürsünüz. Zeka elbette çok önemli ama bunun önemi kişiden kişiye değişir. Kimi zeka aramazken, başkası için sadece zeka yeterlidir.

Son düzenleme:
Önemli olan güzellik değil tatlı dil canım benim sempatiklik.. İstediğin kadar güzel ol boş boş bakar durursan hiç birşeye yaramaz ama çirkinde olsan tatlı dille konuş yılan deliğinden çıkar gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…