Güzelliğinizle ilgili sorularınız

ya ben bu yüzdeki sivilce ve bilimum izler için (epilasyon vs..) Madecassol adında eczaneden aldıgım bi merhemi kullanıyorum. çok iyi geliyor, çok da güzel kokuyor :) katkıda bulunmak istedim :)

evet mdecasol ben de biliyorum topuk çatlaklarına egzamamalara iyi geliyor deriyi iyilrştiriyor güzel bir kokusu var demekki izlere de iyi geliyormuş ama yüzünüzü yağlandırabilir.

cüvcüv canim benim gözaltlarinda minik minik beyaz sivilce gibi noktalar var,
o kadar kücüklerki cok yakindan görülüo ancak,cilt doktorum lazerle tedavi olur dedi fakat yegenimdede var ondakileri sivri biseyle icindeki siviyi almislar,
öyle dedi yegenim. senin bildigin bisey varmi, dogal yollarla kendinden gecermi??:uhm:
canim simdiden tskler

Neşe dediğin içi dolu sert beyaz noktalar genelde göz çevresinde görülür bunların adı Mila dır.İçinde yağ vardır ve sağlıksız beslenmeyle ortaya çıkar bazen büyür bazen de kendiliğinden geçer.Bunları bir çeşit iğneyle alabiliyorum ben ama sen yaptıracağın kişiye ne kadar güvenirsin bilemiyorum sonuçta göze çok yakın bölgeler be oldukça fazlaysa hepsinin bir kerede alınması zordur.Cilt uzmanı doktora gidebilirsin lazerle alınıyormu bunu hiç duymadım ama belki başka yöntemler vardır.Bunlardan kurtulmak içinse acil beslenmeni gözden geçirmelisin sağlıksız cildin belirtisidir bunlar.

Neşe dediğin içi dolu sert beyaz noktalar genelde göz çevresinde görülür bunların adı Mila dır.İçinde yağ vardır ve sağlıksız beslenmeyle ortaya çıkar bazen büyür bazen de kendiliğinden geçer.Bunları bir çeşit iğneyle alabiliyorum ben ama sen yaptıracağın kişiye ne kadar güvenirsin bilemiyorum sonuçta göze çok yakın bölgeler be oldukça fazlaysa hepsinin bir kerede alınması zordur.Cilt uzmanı doktora gidebilirsin lazerle alınıyormu bunu hiç duymadım ama belki başka yöntemler vardır.Bunlardan kurtulmak içinse acil beslenmeni gözden geçirmelisin sağlıksız cildin belirtisidir bunlar.

bende de bu yağ bezeciklerinden cıktı hemde gözümün çevresinde ,ama benimki kötü beslenmeden olmadı,göz cevreme kuşburnu yağı ve buğday yağı sürmüştüm ilk zamanlarda gayet iyi gelmişti ama şimdi sizin dediğiniz tarzda beyaz renkte beze cıktıbenneyaptımki bunu gecirmenin bir yolu da peeling yapmakmış,ama benimki göz cevremde olduğu için zor olacak gibi.yani göz cevrenize bu tür yağlardan sürüyorsanız dikkat edin,göz cevresi bu tür yağları emmekte zorlanabiliyormuş ve sonucta da bu yağlar birikip minik yağlı sivilcelere dönüşebiiyormuş:1no2:

Cüvcüvüm canım nasılsın? karşılaşamıyoruz bu aralar canım benim sorunumada bi çözüm bulurmusun. Benim ellerimin üzerinde vitiligo var, dr gittim stresten dedi 4 yıldır elimin üstleri beyaz kışın az belirgin, yaz gelince iyice belirgenleşiyor.Dr güneş faktörlü krem kullanmamı önerdi. Fakat el olduğu için su ile fazla temas oluyor. Bana ne önerirsin canım. Şimdiden teşekkür ederim.:1hug: :çiçek:

Asenacım geçmiş olsun vitiligo hastalığı bir pigmentasyon hastalığıdır bu konuda içten bazı önlemler almak gerekir tamamen stress kaynaklı canım önce stressi yenmek lazım değişmek lazım.Bu konuda başka bir şey bilmiyorum.Benimde eşimin ellerinde sedef var o da stressten doktor bir krem verdi onu kullanıyor şimdi.Doktorun sana ilaç vermedimi?

merhaba benim sorumda siyah noktalar var ne yapabilirim tesekur ederim

Siyah noktalar için güvendiğin bir yere cilt bakımına gidebilirsin ayda bir yapılan enstüti cilt bakımı cildini çok farklılaştıracaktır bu cilt bakımında yüzüne buhar verip hijyenik ortamlarda siyah noktalar temizleniyor.
Asla sıkmamalıyız onlar geleceğin sivilceleri çünkü.
Mümkün olduğunca cildinimizi temiz tutmak gerekiyor peeling, maske haftada bir yapmalıyız.Maske için yoğurt ve limon suyunu kullanabilrisin.
En önemli nokta oluştuktan sonra ne yapmak değil oluşmasını engellemektir üşenmeden her gün cilt temizliğini düzenli olarak jel,tonik,nemlendirici sırasıyla yapmak gerekiyor.

cildim çok yağlı makyaj durmuyor hele yazın çok kötü ne öneriirsin teşekkürler

cildim çok yağlı makyaj durmuyor hele yazın çok kötü ne öneriirsin teşekkürler

Göz çevresine yağsız bir kapatıcı kullandıktan sonra göz kapaklarına kemik rengi far sürersen ince bir şekilde kirpiklerden kaşına kadar bunun üzerine makyajını yaparsan akşam yatsan bile sabah aynı makyaja kalkarsın canım.Ayrıca hem yaz geldi hem cildin yağlı fondoten kullanma,sadece allık yeterlidir.Göz makyajını da oldukça hafif yaparsan yüzün her zaman taze kalır eğer makyajın akarsa çok yorgun ve kötü bir görünümün olur.

selam benim cildim çok kuru ve alerjik. Banyodan sonra pul pul oluyor. ve gerçekten çok alerjik. ne önerirsin? geçen suna dumankayanın sütü buz kalıbına koy yüzünde ge<dir die bi tarifi vardı onu yaptım. pancar gibi kızardı. alerji yaptı.. yardımcı olursan cok sevinirim.

Canım sana ne desem boş kullandığın ürünler mutlaka antiallerjik olmalı, eğer bir doktora başvurursan sana ağızdan kullanılan ilaçlar da verebilir.Alerji önemli bir konu hayat kalitemizi düşürür.Bu yüzden evede yapılan ve uygulanan ürünler işlemden geçmediği için laerji yapma olasılığı yüksek.duş jelinden, kullandığın havluya kadar herşeye dikkat etmelisin ve biraz da deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsin.
Ama ağızdan bir ilaç önerirse doktor bir antihistaminik falan o zaman belki alerji yapmaz hiçbirşey ama antihistaminiklerin de yan etkileri vardır en iyisi bir doktora görünmek.
sevgiler.

merhaba cüvcüv..benim yine aklıma bişey takıldı..
birincisi..elma sirkesi yarı yarıya sulandırıp yüzümüze uygularsak sivileceler iyi geliyormuş bu ne kadar doğru.her cilt uygulayabilirmi?
ikincisi ...maden suyunu yı buz kalplarına dökerek cilde uygulamak iyi geliyormuşş.bunu nasıl uygulayacğız.sadece maden suyumu kullanlıyor yoksa başka şeylerde var mı içinde ?bide çok soğuk bişeyi cildimize tatbik edersek zararı olmaz mı?
şimdiden çok saol.öptm:)

merhaba kelebek elma sirkesini sivilceler sürmek iyi gelebilir mantık olarak sirke mikrop öldürücü özelliğinden dolayı sivilceyi kurutabilir.Ancak tüm yüze sürülürse yanma,alerji,kuruma olabilir belki sadece sivilce üzerine sürülürse zararı olmaz aksine sivilceyi kurutur.

maden suyu cilde çok iyi gelir ister soğuk ister sıcak buluğa koymak yerine bir sprey yardımıyla yüze sıkmak da iyi gelir böyle ürünler çıkmıştı bir ara deodorant gibi içinde maden suyu var yüze ve dekolteye sıkmak için.
Soğuk seyler cildimizi sıkılaştırır,kan dolaşımını hareketlendirir bir zararı olmaz aşırı derecede olmadığı sürece.Buzluğa maden suyu ya da süt koyularak her sabah bir tanesini yüzde gezdirilir bu da cilde çok iyi gelir.

merhabalar benim sorum göğüs bakımı için evde hazırlanan masaj yağlarını okumuştum netten ama not almadım şimdide bulamıyorum acaba senin bir fikrin varmı bu konuda bilgi verirsen çok sevinirim

merhabalar benim sorum göğüs bakımı için evde hazırlanan masaj yağlarını okumuştum netten ama not almadım şimdide bulamıyorum acaba senin bir fikrin varmı bu konuda bilgi verirsen çok sevinirim

Masaj yağı konusunda bir fikrim yok ama göğüs yapı olarak yağ,kas ve süt kanallarından oluşur göğüsler için en güzel bakım egzersizdir çünkü egzersizle oradaki kasları çalıştırırsınız kaslar çalısırsa daha dik,sıkı göğüslere sahip olursunuz.Ayrıca duşta dairesel hareketlerle soğuk su tutmak iyi gelecektir.

Benim internetten bulduğum bir yazı :
Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar 1- Göğüs 2- Boyun 3- Omuzlar

Avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizide tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun

Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj troid bezlerinin çalışmasını ve troid salgınısı etkileyerek göğüsleri geliştirir.

Elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükün. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10 ar 10 ar arttırarak 100 e kadar çıkın.

Özellikle göğüslerinize yaptığınız masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa zamanda istediğinz güzel göğüslere kavuşursunuz. Şu an piyasada göğüs büyütüçü haplar, göğüs dikleştirici jeller ve kremlerin gerçekten işe yaradğını birçok bayan söylüyor.
www.saglikguzellikrehberi.com

oncelikle tesekkurler yardimlarin icin benimde problemim cildimin cok kuru olmasi bircok kremler denedim ama ne yaptisam olmadi sinir oluyorum artik cok hassas bir cildim var tavsiyeniz nedir tesekkur ederim simdiden.

oncelikle tesekkurler yardimlarin icin benimde problemim cildimin cok kuru olmasi bircok kremler denedim ama ne yaptisam olmadi sinir oluyorum artik cok hassas bir cildim var tavsiyeniz nedir tesekkur ederim simdiden.
Aşağıda bilgiler faydalı olacaktır sanırım sevgiler.

Cilt neden kurur?
Cilt kuruluğunun ana sebebi cildin ihtiyacından daha az su ve yağ bulundurması yani yeterince nemlenmemiş olmasıdır. Bu tip ciltler genellikle yıpranmış görünümlüdür ve sürekli bir "gerilme" hissi verir. Esnek olmadıkları için gözenekleri daha sıkı olan bu tip ciltler genellikle incedir. Malesef büyük şehirlerde sıkça rastlanan bir sorun olan kireçli su kullanımı da bu sorunu artırır.

Cilt temizliği...
Cilt temizliğinde sadece yumuşak ve besleyici ürünler kullanılmalı
ve temizliğe büyük önem verilmelidir. Püf noktası cildi temizlerken bakımını da yapmaktır! Cildi sabah ve akşam besleyerek zayıflamış olan "hidrolipidik" (yağ-su) zarı yeniden dengelemek gerekir.

Kullanılması doğru olan ürünler...
Bu tip ciltlerin en büyük sorunu ciltte oluşan kırmızılıklar ve/veya cildin pul pul dökülmesidir. Cilde yağ kazandırıcı aktifler içeren ürünlerin kullanımı önerilir. Besleyici özellikleri yüksek olan süt/krem yapıdaki ürünlerin kullanımına öncelik verin. Doğru ürünlerle yapılacak temizlik ve bakımdan sonra yüzünüzü mutlaka yumuşak bir havluyla kurulayın. Aksi taktirde hava temasıyla kurumaya bırakılan cilt daha da fazla kuruyacaktır.

Kurtarıcı maskeler...
Tüm bakımlara rağmen cilt kuruluğu ve "gerilme" hissi devam ediyorsa, bunun nedeni cildin ihtiyacı olan besleyici elemanlardan yoksun olmasıdır. Bu durumda problemin yoğunluğuna göre haftada 1 veya 2 kez yüzünüze besleyici bir maske uygulayın. Maskenin kullanım süresini de dikkate alarak cildinize sunduğu besinleri "içmesi" için süre tanıyın. Genellikle, cilt ihtiyacı olan doğal depo dengesini birkaç dakikada elde eder.

Bazı püf noktaları
- Cildin kuruluğunu tetikleyen hava kirliliği, klimalı ortam gibi dış etmenler olduğu gibi stres ve sıkıntı gibi iç etmenler de vardır. Bunlardan olabildiğince kaçınmak bakımı kolaylaştıracaktır.
- Bulunduğunuz ortamları nemli tutmaya çalışın.
- Günlük olarak cildi besleyici, yağ verici bakımlar uygulayın.
- Beslenmenizde zeytinyağı, ekmek, yağlı balıklara bolca yer verin. - Sık ve uzun süreli rejimler yapmamaya çalışın.
- Banyo yaparken duş jelleri kullanmayın.
- Cilt temizliği sırasında sürtme, ovma gibi cildi yıpratıcı hareketler yapmayın.

www.renks.com

kuru cilt İçin ballı maske: bir miktar balı parmak uçlarınızla cildinize yukarı doğru masaj yaparak yedirin 15 dakika sonra yüzünüzü önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın. daha sonra cildinize uygun bir nemlendirici krem sürün

kuru cilt İçin ballı yumurtalı maske: bir yumurtanın sarısı, yarım tatlı kaşığı bal ve bir çorba kaşğı sütü karıştırın. mayonez kıvamını alınca yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü önce ılık, sonra soğuk suyla yıkayın.

kuru cilt İçin kil maskesi: 2 Çorba kaşığı mayayı 2 tatlı kaşığı ılık suda eritin. İçine 1 tatlı kaşığı tozşeker koyun ve karıştırın. daha sonra 3 çorba kaşığı kaolin (kil) koyun ve koyu bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin. İçine 5-6 damla badem yağı ekleyin. oda sıcaklığında 15 dakika beklettikten sonra yüzünüze sürün. sırtüstü yatıp yarım saat bekleyin ve yüzünüzü ılak suyla yıkayıp kurulayın.

kuru ciltler İçin domates maskesi: 1 tane domatesin kabuklarını soyup iyice ezerek suyunu çıkartın.Çıkan domates suyunun içine 1 kaşık zeytinyağı ve 1 kaşık kil ekleyin. yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Son düzenleme:
cüvcüm canım bi konu açtım ama pek fazla cevap yazan olmadı.yardımcı olursan sevinirim.güzellik salonlarında her ay yapılan cilt bakımlarınınn cilde gerçekten faydası varmı?benim cildimle ilgili pek fazla sorunum yok fakat yine de bakım yaptırmak istiyorum.daha canlı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için.yaşım henüz erken değil dimi bu tür işlemler için ve hangi aralıklarla yaptırmam gerekir başladığım zaman yani her ay yaptırmam mı gerekir yan etkileri varmıdır canım yardımcı olursan sevnirim.

cüvcüm canım bi konu açtım ama pek fazla cevap yazan olmadı.yardımcı olursan sevinirim.güzellik salonlarında her ay yapılan cilt bakımlarınınn cilde gerçekten faydası varmı?benim cildimle ilgili pek fazla sorunum yok fakat yine de bakım yaptırmak istiyorum.daha canlı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için.yaşım henüz erken değil dimi bu tür işlemler için ve hangi aralıklarla yaptırmam gerekir başladığım zaman yani her ay yaptırmam mı gerekir yan etkileri varmıdır canım yardımcı olursan sevnirim.

Canım güzellik salonlarında yapılan enstitü bakımı cihazlarla yapıldığı için evde yapamayacağımız bir bakım.Yaş önemli değil aslında cildin sorunlu olmasa da yaptırabilirsin ama genelde bu bakımı cildinde siyah nokta,mila gibi sorunları olanlar daha çok tercih eder.
Enstitü bakımı yapıldığındığında cildin derinlemesine temizlenmiş,tazelenmiş ver yenilenmiş olur.Yapılan maske ve masaj da hem beslenmesi açısından hem de rahatlama açısından çok etkilidir.
Bir kere yaptırınca her ay yaptırman gerekmez ancak bunun farkını görünce yaptırmadan rahat edemeyebilirsin.Sorunlu olmayan ciltlerde ayda bir ya da 2 ayda bir cilt bakımı yapılabilir.
Bu karar sana bağlı neden dersen enstitü bakımına ayıracağın zamana (Yaklaşık 1 saat sürer) ve paraya göre karar verebilirsin.Sana tavsiyem güvenceğin bir yer varsa gidip bir denemen.Ama mutlaka işini bilen güveneceğin bir yer olsun.
Bunun dışında sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak ayda bir yapılcak enstitü bakımıyla tabi ki olmaz beslenmene, cildinin günlük haftalık temizliğine, sigara,stress gibi faktörlere dikkat etmek gerekir.

sevgiler :1rolleyes:

cüv cüv ne olur bana yardim et.:çok üzgünüm: benim gözlerimin biraz altinda kahverengi ince tüyler cikmaya basladi onlari nasil yok edebilirim ?

cüv cüv ne olur bana yardim et.:çok üzgünüm: benim gözlerimin biraz altinda kahverengi ince tüyler cikmaya basladi onlari nasil yok edebilirim ?

gün batımı canım ben senin açtığın topikte de okumuştum ama gözlerinin altında nasıl tüyler çıkmaya başladı onu anlamadım görmem gerek heralde ya da daha ayrıntılı açıkla elmacık kemiklerinde mi çıktı yoksa gözaltında tüy çıkmaz ki ve üzülme mutlaka bir çaresini buluruz :teselli:
ben ancak yarın akşam girebileceğim seni görünce hemen yazayım birşeyler dedim.
Sevgiler. a.s.

X