Güzelliğinizle ilgili sorularınız

butterfly84 arkadaşım çiller için sana harika bir ilaç ismi vereyim...bi arkadaşımın yüzü çilden esmer gibi görünüyordu ve doktor ona fiyatı da cok pahalı olmayan(8-10 ytl)bi ilaç vermiş..sonuç inanılır gibi değil emin ol, görünce acyip şaşırdım, resmen michael jacson gibi rengi açılmış:) ilacın adı EXPİGMET... ayrıca hergün cildi korumak için yüksek faktörlü güneş kremi de sürmesini söylemiş....kesinlikle şüphe etme, sonuç mükemmel olacaktır..

Canim bu ilane kadar bir surede cilt rengini duzeltiyor acaba bir bilgin varmi?benim yuzum acaip lekelerle doldu ve bu kisa bir sure icinde oldu nedense,daha once cok guzel bir cildim vardi,cok canimsikiliyor ya.

yüz için özel agda bantları var ya onlarla alıyorum. dudaküstünde sorun yok ama onun dışında yuzumun neresinden bir kıl bile kopsa sivilce oluyor.

yüz için olan ağda bantlarından bazen acil ihtiyaç olarak ben de kullanıyorum ama bazen öyle kötü oluyor ki yara bile oluyor dudak kenarlarım hem de cildim hassas olmadığı halde.Yüz için en ideal yöntem ip aslında ama o da çok can yakıyor ben lazere gitmeyi planlıyorum.
sen de lazere gidip tamamen kurtulabilirsin sivilce olmaması cildine tüyleri aldıktan sonra birşey sürmemeye çalış cilt bakımını düzenli yap.Ama yine de engele olamıyorsan bu senin cilt yapın olabilir alerjik bir reaksiyon olabilir.

gerçi yazılmış bir çok şey ama gerçekten kesin denenmiş bir yöntem arıyorum bende herkes gibi:) sivilcelerimle oynamadan duramam ben bu yüzden gözeneklerim ve kahverengi izlerim var. bunları nasıl geçiricem? mucize bir formül var mı? ama şu yağları da merak ediyorum yağ yüzdeki tüyleri beslemez mi? ayrıca sarı kantaron yağı duymuştum bu nasıl sence sivilce izi için:) anlaşılan seni biraz yorucam kusura bakma canım

Benim yüzümde olmadığı için denemedim, verdiğim yöntemler araştırdığım okuduğum yöntemler onları deneyerek sen de kendine uygun olanı bulabilirsin kessinlikle şu iyidir demek çok iddalı olur canım sende biraz zahmet et dene yahu hem de yüzünle oynadığın sürece izler olacaktır.İzlerin oluşmasını engellemek onları yok etmekten daha kolay olmazmı :uhm:
yağlar cildi besler uygun olduğu sürece tüyleri e vitamini besleyebilir ama o da gözle görülecek kadar olmaz epilasyon sonrası sürülen tüm kremlerde losyonlarda e vitamini vardır çünkü cildi beslemesi için.Sarı kantoron yağı yara ve yanıkların üzerine sürülür geçtiğinde iz kalmasın diye ve çabuk iyileşsin diye.Var olan izlere iyi geliyormu onunla ilgili bişey duymadım.

merhaba benim de problemli bi cildim sivilceler için doktora gittim differin jel verdi 2 haftadan beri kullanıyorum yağlanmıyor ama beklediğim kadar da kurutmadı ve sivilceler arttı artık sadece gözeneklerin üzerine sürüyorum bu sivilcelerden aknelerden nasıl kurtulabilirim............

merhaba benim de problemli bi cildim sivilceler için doktora gittim differin jel verdi 2 haftadan beri kullanıyorum yağlanmıyor ama beklediğim kadar da kurutmadı ve sivilceler arttı artık sadece gözeneklerin üzerine sürüyorum bu sivilcelerden aknelerden nasıl kurtulabilirim............

Canım en doğrusunu yapmışsın akne için cilt bakım uzmanlarının yapabileceği birşey yoktur doktoruna tekrar danış bence birde biraz sabır gerektiriyor doktorun vereceği ilaçları kullanmalısın.

öncelikle cüvcüvüm sana yardımların için teşekkür ediyorum. çok özverili bi insansın belli canım. hiç bi cilt bakım uzmanı bilgilerini kolay kolay paylaşmaz.canlarım bendede doğal bitkilere karşı özel bi ilgi var. ama çok büyük bi ilgi bu işe yaramasa bile yaptıklarım büyük bi zevk alıyorum doğal şeyleri alıp sürmekten:))))) ben önceleri çok şeyler denedim yüzüme sürdüm doğal olarak.sivilce izleri var bendede. pek deriz izler deil ama herkes cildinin pürüzsüz bebek gibi olmasını ister değilmi:)) ilk ergenlik yıllarımda(12-13 yaşımdayken) çok bilinçsiz olduğum için sıkardım hep sivilcelerimi. sonra izleri geçirmek için yöntemler aramaya başladım.sonrada şunun farkına vardım arkadaşlarım. cildimizin yenilenmesi ve güzelleşmesi için gerçekten bişeyler sürmemiz yeterli değil ki bu ne olursa olsun.isterse bir milyarlık bi krem olsun.isterse mucize olsun olmuyor yediklerimiz düzenli ve sağlıklı olmayınca olmuyor arkadaşlar.şimdi 1 aydır size ne yaptığımı ve cildimin nasılda güzel parladığını anlatayım. öncelikle sabahları 7 gibi kalkıyorum.1bardak ılık suyla 1tatlı kaşığı üzüm çekirdeği içiyorum. ardından 1su bardağı suyu kaynatıp kendim topladığım kuruttuğum ısırganlardan 1tatlı kaşığı ufanlanmış ısırgan içine atıp 5 dakika demlendirip.süzüyorum ve içiyorum.bu ısırgan ve üzüm çekirdeğini sabah akşam aynı şekil uyguluyorum. inanın bunları kullandığımdan beri insanlar bile güzelliğimin farkına vardı. geçen komşu teyze dediki bana yüzünde bi güzellik var hamilemisin dedi. hahahaha:)))) bunlar insanın içini temizliyor vitamin ve antioksidan etkisi yapıyor arkadaşlar.birde meyve sıkacağında sıktığım 1elma-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondurdum.hersabah yüzümü yıkadıktan sonra yüzümde gezdirip 30dk.sonra yıkıyorum.ve güneş kremimi sürüp(sebamed 45faktör)işe gidiyorum.sonra akşam yatmadan önce yüzümü yıkıyorum.ayva çekirdeği kremimi sürüyorum kuruduktan sonra kantaron yağıyla masaj yapıyorum ve ölece yatıyorum.işte böle arkadaşlar.inanın bunları yaptıktan sonra sivilce izlerim geçmeye başladı cildim toparlandı gerildi.üzüm çekirdeği iştahımı kesti.işimde evime yakın olduğu için sabah akşam 20dk.yürüyorum 2 kilo verdim 1 ayda.öle yani arkadaşlar.ben bunları artık hayatımın sonuna kadar yapmayı düşünüyorum allahın izniyle.sizide tavsiye ederim.birde üzüm çekirdeği yağının göz altı morluklarına,kırışıklıklarına ve göz sağlığına iyi geldiğini yazıyordu bu sitede formların birinde.o yazıyı bulamıyorum kaç gündür.bulanlar varsa bana linkini göndersin lütfen!göz altlarım fazla mor değil ama bütün gün bilgisayarında başında çalışmak zorundayım.o yüzden akşam eve gittiğimde yorgunluktan gözlerim morarmış oluyo.lütfen o yazıyı bulursanız sitede bana linkini yollayın olurmu.cüvcüvüm ve diğerleri öpüyorum hepinizi. hep güzel,sağlıklı ve mutlu kalın.ama en önemlisi ruh sağlığınız iyi olsun hiç bişey için üzmeyin kendinizi. mucukkss

Seclusion gerçekten harika bir yazı çok doğru söylüyorsun cildimiz değil sadece herşeyin baş düşmanı stress öncelikle stressten mümkün olduğunca uzaklaşmalıyız.Ve cildimiz içten beslemeliyiz ki sonra birşeyler sürüp sonuç bekleyelim.
Paylaşımın için çok teşekkür ederim :içelim:

Seclusion gerçekten harika bir yazı çok doğru söylüyorsun cildimiz değil sadece herşeyin baş düşmanı stress öncelikle stressten mümkün olduğunca uzaklaşmalıyız.Ve cildimiz içten beslemeliyiz ki sonra birşeyler sürüp sonuç bekleyelim.
Paylaşımın için çok teşekkür ederim :içelim:

NEDEMK CÜV CÜVÜM SELAMLAR HERKESE. YAW ŞU ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAZISINI OKUDUM BİKERE GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN OLANI HANİ. BULAMIYORUM ONU YAW BULAN LİNKİNİ YOLLASIN LÜTFEN.BURDA KK DE Bİ FORMDA YAZIYODU AMA BULAMIYORUM ŞUAN.

cüvcüv yine ben:) bişeyi merak ettim şimdi güneşten korunmak için faktörlü krem kullanmak gerekiyormuş ya.o kremler cilde göre olmuyor dimi ben daha önce hiç kullanmadım öle bi krem..esmerim güneşten leke falan olmadı daha önce. kullanmam gereklimi yoksa sadece beyaz tenliler mi kullanmalı..eğer kullanılacksa makyaj yapıyorum ben nasıl kullanacm normal nemlendirici gibi.ve tavsiye ettiğin bi ürün var mı.? .ok soru sordum kusura bakma;:)

Kelebekim o ne demek öyle paylaşmak için burdayız.Güneş koruma ürünlerinin genelde cilt tipi yoktur.Ancak beyaz tenli kişiler güneşten çok çabuk etkilendiği için onlara koruma faktörü yüksek ürünler önerilir.Koruma faktörü yükseldikçe güneşten daha az etkileniriz.
Yalnız yüz için uygun olan, sadece yüzü koruyan kremler satılıyor 30, 40, 50 faktör hatta 60 ve daha fazlası da var.Bunlardan alabilirsin küçük olduğu için herzmana çantanda da taşıyabilirsin.Ürün tavsiye etmem doğru olmaz herhalde ama bence hepsi işini görür güvenilir markalar olduğu sürece.Eğer esmersen çok fazla da güneşe maruz kalmıyorsan çok faktörlü bişey almana gerek gerek yok,güneşten her renk etkileniyor ama açık tenlilerin daha çok riski var.yüz için olanlar yağlı olmadığı için önce yüzüne sürüp üstüne makyajını yapabilirsin yani nemlendirici yerine sürmüş olursun.
:içelim:

hemen bendende bi soru :) benim çenemde ayva tüyü denen şeylerden vardı biraz uzun die sinir oldum ve cımbızla bi kaç tane kopardım,tahmin edeceğiniz gibi şu anda baya bi çoğaldılar..haala cımbızla alıyorum..sir ağda yaptıramıyorum..iple alsam daha iyi dimi:)teşekkürler..

hemen bendende bi soru :) benim çenemde ayva tüyü denen şeylerden vardı biraz uzun die sinir oldum ve cımbızla bi kaç tane kopardım,tahmin edeceğiniz gibi şu anda baya bi çoğaldılar..haala cımbızla alıyorum..sir ağda yaptıramıyorum..iple alsam daha iyi dimi:)teşekkürler..

Yüzdeki tüyleri cımbızla alınca nedense siyah ve sert çıkıyor tabi ki sir ağda hassas cilt yapısında değilseniz daha iyi ama iple almak da bir çare cımbızla almaktansa.Ancak ayva tüylerini hiç ellememek daha iyi bir kere alırsanız hep almak zorundasınız.

cüvcüvüm canim benim yazilarini hep okuyorum gercekten cok faydali seyler.benim bir sorum olacak daha önceleri bununla ilgili yazida yazmistim soru sormustum.
benim bacaklarim cok kötü,simdi ten olarak haddinden fazla beyazim backalrimda öyle tabiki,klasik agda yapiyorum yaptiktan sonra kipkirmizi pütür pütür oluyorlar ve cok kasiniyor ve sonrada hep icten cikiyor burdaki bir arkadasimizin tavsiyesini dinledim ve ponza tasimi ayak tasimi deniliyor,banyoda bacaklarima sürttüm gercekten batik tüyleri cikardi o arkadsada cok tesekkür ediyorum faydasi oldu:1yes2: .ama cok sürttüm heralde simdi yara gibi birsey oldu:1no2: aslinda güzel ve uzun bacaklarim var ama iste..... boyuma göre zayifim 167cm 44 kg bacakda sirf deriden olusuyor acaba onun icinmi cok hassas bana önerecegin birsey varmi :çok üzgünüm:

cüvcüvüm canim benim yazilarini hep okuyorum gercekten cok faydali seyler.benim bir sorum olacak daha önceleri bununla ilgili yazida yazmistim soru sormustum.
benim bacaklarim cok kötü,simdi ten olarak haddinden fazla beyazim backalrimda öyle tabiki,klasik agda yapiyorum yaptiktan sonra kipkirmizi pütür pütür oluyorlar ve cok kasiniyor ve sonrada hep icten cikiyor burdaki bir arkadasimizin tavsiyesini dinledim ve ponza tasimi ayak tasimi deniliyor,banyoda bacaklarima sürttüm gercekten batik tüyleri cikardi o arkadsada cok tesekkür ediyorum faydasi oldu:1yes2: .ama cok sürttüm heralde simdi yara gibi birsey oldu:1no2: aslinda güzel ve uzun bacaklarim var ama iste..... boyuma göre zayifim 167cm 44 kg bacakda sirf deriden olusuyor acaba onun icinmi cok hassas bana önerecegin birsey varmi :çok üzgünüm:

Gün batımı teşekkür ederim canım.Ponza taşı batıklara çözüm olabilir ama hassas ciltlerde deriyi de söker atar.haftada bir kese yapabilirsin, kıllar güçsüz olduğu için derinin üstüne çıkamıyor kılları sertleştirmek için arada jilet yapabilirsin.Bir de sadece batıklar için bir ürün çıkmış eczanelerde satılıyormuş onu araştırabilirsin.Cildin hassas olduğu için peelin ve keseyi yumuşak yapmalısın sonra kızarıklık ve yaralar olabilir.Biraz kilo alırsan da fena olmaz sanki çok zayıfsın gibi geldi bana canım yerimseniben

tamam canim ezaneye ugrayim.3 hafta sonra türkiyeye gidiyorum belki orda kilo alirim :1yes2:

merhaba cüvcüv canım yeni bir konu açtım resim ekledim. cildimde sivilceden kalma iz ve çukurluklar var hafif bir şekilde. bu linke bakıp bana yardım edersen çok duacın olurum

Link Silinmiştir.

siyah noktalarinizi ne sekilde buhara tutuosunus?

enstitü cilt bakımında cildi tamamen temizlemek yenilemek amacıyla yapılan işlemlerde siyah noktaları temizlemek küçük yağ bezelerini temizlemek de vardır.
Bu işlemler cilt bakımı cihazıyla yapılır.Temizleniz eeling yapılır ve buhar verilir fakat bu buhar çaydanlıktan çıkan buhar gibi değildir.Gözler kapatılır tüm yüze dağılacak şekilde cildin durumuna göre 7-8 dk buhar verilir buhar çok verilirse gözenekler çok açılır ciltte sarkmalar olur,buhar az verilirse gözenekler yeterince açılmaz siyah noktalar temizlenemez.Buhardan sonra yüze 3 dk ozon verilir ozon dediğimiz buharın farklı bir yönüdür cildi dezenfekte eder, sarkmaları önler..Bundan sonra eldivenle,komedonla,elle...bunun için birkaç yöntem kullanıyorlar siyah noktalar uzman tarafından temizlenir.

Evde bu şekilde buhar verilmesi mümkün değildir ancak ev için kullanılanılarn yüz saunaları görmüştüm belki bunlar olabilir.Siyah noktaları temizlemek ise görünüşte temizlenmiş görünse de alt kısımda dağılabilir ve sıkılan bölgerde sivilceler, akneler oluşabilir.Kendi siyah noktalarınız buharla açıp sıkmayı ya da temizlemeyi tavsiye etmem.
Hijyen çok önemli.
sevgiler.taytay

ama ben cvp bekliyorum:KK43:(((((((

canım bak yemin ederim benim cildimde öyleydi senin gibi.piskolojim çok yıprandı bu yüzden hatta. 6. sayfaya bi yazı yazdım onu oku. bunun sebebi içtende kaynaklanıyor biraz.yani sivilcelerin sebebi. yazdıklarımı uygulamakta istikrarlı olursan eminim faydasını göreceksin tatlım.sakın moralini bozma. en az 2 ay yap yazdıklarımı geçmeye başlıcak emin olabilirsin canım. acil şifalar:)))

canım bak yemin ederim benim cildimde öyleydi senin gibi.piskolojim çok yıprandı bu yüzden hatta. 6. sayfaya bi yazı yazdım onu oku. bunun sebebi içtende kaynaklanıyor biraz.yani sivilcelerin sebebi. yazdıklarımı uygulamakta istikrarlı olursan eminim faydasını göreceksin tatlım.sakın moralini bozma. en az 2 ay yap yazdıklarımı geçmeye başlıcak emin olabilirsin canım. acil şifalar:)))

canım ben konuyu açan arkadaşıma sormuştum ama sen cvp verdin ilgilendin sağolasın çok teşekkür ederim. bende bu önerileri okuduktan sonra yeni şeyler yapmaya karar verdim yatmadan önce yoğurt yiyorum 1 kase, sarımsak yutuyorum sabah akşam bütün yutulduğu için koku söz konusu değil ve sabahları maydonoz yemeğe dikkat ediyorum. bakalım hadi hayırlısı:)))

X