Güzelliğinizle ilgili sorularınız

sivilce izlerine ben öneride bulunayım.benim alnım cok kötü durumdaydı sivilceleri patlatmakdan 'Eryacne %4' yüz temizlendikden sonra sürülecek.ilk haftada etkisini göstermeye baslıyo. ben önce sebamed acne sabunuyla yıkadım sonra onu sürdüm azalmaya basladı ilk haftadan.ayrıca günde 2 defa kullanmak gerekiyo ben 1 defa kullandım sadece yatarken. fiyatı 12ytl eczanelerde bulunuyor:)

cüvcüv bi şey daha sorcam benim cildim yağlı ve azda olsa sivilce var ben bebanthen mavi tüplü melhemini kullanıyım mii bazıları iyi geldi diyolar bide sana danışayım dedim sonra yine sivilce yapmasınn

cüvcüv bi şey daha sorcam benim cildim yağlı ve azda olsa sivilce var ben bebanthen mavi tüplü melhemini kullanıyım mii bazıları iyi geldi diyolar bide sana danışayım dedim sonra yine sivilce yapmasınn

Bephanten merhemler (sarı ve mavi tüplerde oluyor sarı olan enfeksiyon riski olan durumlar için) kozmetik değil medikal ürünler.Doktor bir arkadaşımız yorumlarda bu merhemleri sürekli sağlıklı cilde uygulamanın ciltte hassaslık yaratabileceğini yazmıştı.Bu merhemler yaraları tedavi için sivilceleri yok etme konusundaki başarısını bilemiyorum.Üstelik yağlı bir cilde bu şekilde merhem uygulamak daha çok yağlanmaya ve sivilcelenmeye sebep olabilir.Cildinizi temiz tutarak ve beslenmenize dikkat ederek güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

canım bu dediğin ilacın içeriği nasıl.kimisi soyma özellikli oluyo yazın kullanmayın diyolar bu da öyle mi?benimde sivilceler geçti ama malesef izler yadigar kaldı

Merhaba
bu konuyu ayrı bir başlıkta açtım ama cevap alamadım
belki sen bana yardımcı olabilirsin.

yorucu bir gün geçirdiğimde özellikle akşam saatlerinde yüz cildimde sarkma oluyor. bunu hızlı giderebilecek bir ürün biliyormusunuz.

the body shopun C Vitaminli yüz spreyi varmış ama daha önce kullandığım c vitaminli bir krem (vichy reti c) alerji yapmıştı.
birde lorealin Decontract'Rides serumu var 1 saat içinde sıkılaştırıyormuş.
şimdiden teşekkürler

Evet hızlı şekilde cildi sıkılaştıran ürünler duydum ama önerebilecek kadar tanımıyorum.
Cildin gün sonunda sarkması aslında çok yorulduğun anlamına geliyor bence.Bu yüzden bol oksijen almak için yürüyüş gibi pozitif enerji verebilecek bir aktivite yapabilirsin cildin bu kadar tepki veriyorsa herhalde ruhsal olarak da yoruluyorsun.Hergün vitamin takviyesi alabilirsin.Uykuna dikkat etmelisin ve bol su içmelisin benim tavsiye edebileceklerim bunlar.
Sadece akşamları cildin sarkması pek mümkün değil büyük ihtimalle yorgunluktan oluyordur önce bunu çözmelisin bir saatte gerginlik veren ürünler kesin çözüm olmayabilir.
Sevgiler.

slm cnm bnde antalya halk merjesinden sertifikamı aldım ama dewam ettirmedim hic cilt ilgili bi sorum olcak yanaklarımın üst bölgesini göz altına yakın yerlerin kücük bi bölümünü bikac defa agdayla aldım sarı tüyler icin ama kahwe todunda leke yaptı buna cözüm nedir tsk ler

cüvcüv tşk ederiz bu sayfayı açtığın için.karınca yumurtası yağı kullandın mı peki?

Merhaba demek aynı yerden mezunuz :)
acaba bu lekeler ne zamandır var?Ağda dediğin sir miydi?
Lekeler yeni oluştuysa oradaki derinin hassaslığından olabilir iyileşme sürecinde olabilir.
Eğer sir ağda ile alındıysa sirden sonra cilde su değdirmemek gerekir.
Ya da başka bir ihtimal ağda ya da sirle alındığında derinin üst tabakası da alınıyor yaz mevsiminde olduğumuz için renk pigmentleri daha fazla çalışıyor ve cilte renk tonu farklılıkları olmuş olabilir.
Hiçbiriyse bence bir süre kendiliğinden geçmesini bekle daha sonra kışa doğru (Yazın cilt rengiyle ilgili uygulamalar önerilmez) lekeleri gidermek için çözümler ararsın.
Sevgiler
a.s.

cüvcüv tşk ederiz bu sayfayı açtığın için.karınca yumurtası yağı kullandın mı peki?

Karınca yumurtası hakkında düşünüyorum hala kullananların kesin sonuçlarını görmedim.Geçen aylarda capilex aldım 15 gün kadar kullanabildim sıcaklar yüzünden cildim de yağlı olduğu için ancak kışın devam edebileceğim ama 15 günde bile farklılık oldu tüylerim çok azaldı.Yaz bitiminde Capilexe devam edeceğim canım.

benimde bir sorum olacak bende cok sivilce sikiyor (nedenini tam cözmüs degilim ben laser tedavisi görüyorum bu arada!!) ama hemen hemen heryerde yüzümün bir de sivilce cikiyor sonra ellemiyorum ve kuruyor ama kuruduktan sonra leke kaliyor sonra pullaniyor sonra o pul dökülüyor gene leke kaliyor:uhm: birde bende sivilce ciktiginda ucu az beyaz olayor ama neredeyse nasil anlatiayim sivilcenin yan taraflarini elledigimde sanki derimin icinde birikmis gibi yani ne bileyelim kücüktop gibi oluyor sora kendiliginde gidiyor bu sefer birhadaki sefere gene ayni yerden sivilce cikiyor yada yakin cevrede olan yerlerden buna ne yapmaliyim???:uhm:

Canım birşey yapmadan önce bence cilt uzmanı doktora gitsen daha iyi olur eğer kozmetikle ilgili bir durumsa bile cilt uzmanı doktorlar bu tip sivilceler için ürün öneriyorlar.:)

Canım birşey yapmadan önce bence cilt uzmanı doktora gitsen daha iyi olur eğer kozmetikle ilgili bir durumsa bile cilt uzmanı doktorlar bu tip sivilceler için ürün öneriyorlar.:)

cevabin icinsaol ben bir doktora gitmistim bana bir kram yazmisti ama hic memnun kalmamaistim neyse sanirim doktoru degistirmeliyim yinede tsklera.sa.s.

bu arada bir sorum daha olacak bebe young care ürünlerini öneriyormusunuz???

Ben hiç ürün önermiyorum canım doğru olmayacağını düşünüyorum.Herkese göre değişir kendim bilimsel araştırma yapmadığım sürece ürün önermem doğru olmaz değil mi? :teselli:

Benimde Bi Sorum Vardi Bende Sir Ada Yaptiriyorum Ancak çok Fazla Kaşinti Oluyo Ve Sivilceler Oluyo Ne Yapabilirim Agda Yapmayimi Biraksam Ne Dersiniz şimdiden Teşekkürler.

cevabin icin tsk ederim belki bilgi edinmissdir diye falan düsünmüstüm yinede cevabin icin seni kocamannnnnnnnnnnnnnnnnnn öpüyorum:1hug:a.s.

Benimde Bi Sorum Vardi Bende Sir Ada Yaptiriyorum Ancak çok Fazla Kaşinti Oluyo Ve Sivilceler Oluyo Ne Yapabilirim Agda Yapmayimi Biraksam Ne Dersiniz şimdiden Teşekkürler.

Sir ağdaların da markası ve bir çok çeşidi var içinde papatya özü olandan tutunda az pudralı çok pudralı gibi.Eğer kaşıntı ve sivilcelenme hemen ağdadan sonra oluyorsa bu çeşitlerden dolayı bir alerjik durum olabilir.Başka bir sir ağda markası ya da hassas ciltler için olandan yaptırabilirsiniz.

Eğer kaşınma ağda yapıldıktan bir kaç gün ya da bir hafta sonra oluyorsa tüylerin köklerinin oluşma ve çıkış zamanı demektir bu ağdanın ters yönde yanlış yapıldığını gösterir.Ters ve yanlış alınan tüyler çıkarken kaşıntı ve sivilcelenme yapar.Başka bir yere ağda yaptırabilirsiniz.

Sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…