Güzelliğinizle ilgili sorularınız

Dirşah verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim öğrendiğin duyduğun başka şeyler olursa bizimle yine paylaş.ne güzel bir de doktorumuz oldu artık.Sana başarılar diliyorum arkadaşım
Sevgiler a.s.

Bu traş kremi tüylenme yapmaz mı bizde?

Traş kremi erkekler de de tüylenme yapmıyor ki.fisfisfis
Yalnızca erkek cildi daha yağlıdır kadınlara göre...
Traş kremleri de bu yüzden kadın cildinde eğer yağlı bir cilt değilse sadece kuruma yapabilir.

sevgili arkadaşlarım bu yazıyı okuyunca kendimi yazma zorunluluğunda hisettim,bepantene plus aslında o kadar da masum değil yani şööle açıklayım o krem sadece hasarlı doku oda o bölge yeni epidermisini oluşturdktan sonra ,ve sivilceler üzerine sürülmesi tavsiy edilen bir krem..aslında cildi yenileyici etkisi tartışmasız ama sağlam dokuya sürüldüğünde içerisindeki bir madde nedeniyle tahrişe yol açabilir..evet bende duydum bazı cilt bakımlarında karışımlar ierisinde yer aldığını ve olumlu sonuç verdiğini ama benim tavsiyem hassas ciltlerin uzak durması yönünde,onlarad ciltlerinde daha çnce denedikleri ve beğendikleri piyaasadaki bir nemlendirici ile bu karışımı yapabilirler..:enbuyukkk:sevgilerimle

çok teşekkürler canım kullanacak olanlar göz önünde bulundursun.
sevgiler a.s.

kayısı yağını bende 2 aydır kullanıyorum yalnız tek sürüldüğü zaman yüzde yanma yapıyor onun için içine aynı ölçülerde susam yağı ve jojoba yağı karıştırdım bayağı faydalı tavsiye ederim.
Birde yüzü temizlemek için en etkili tonik gülsuyu bu arada bunuda söylemiş oldum
AYRICA ÇEVREMDE BİR ÇOK KİŞİ KULLANDI SONUÇ MÜKEMMEL.. ÖZELLİKLE HERGÜN GÜLSUYU İLE CİLDİNİZİ TEMZİLEYİ FARKI GÖRECEKSİNİZ...

Evet canım gülsuyu , maden suyu bunlar tonik olarak her gün cilde kullanılabilen ürünler. ve çok iyi sonuçlar alınıyor.
Bir spreyin içine doldurup yüzünüze hergün spreyle sıkabilirsiniz.

Yağlar ise kullanan bazı kişilere çok iyi geliyor bazılarında ise mila (küçük beyaz yağ bezeleri) lara sebep oluyor.
kullanarak kendimiz karar vereceğiz artık.Çünkü yağlar saf yağ olduğundan bir kozmetik ürün gibi işlenmemiş olduğundan yüze aır gelebiliyor.
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Sevgiler a.s.

vay be,kızlar ne güzel bilgiler bunlar,iyi ki varsın k.k.ve sizler tabiiiiiiii

benimde bir derdim var. cildim çok bollaştı. 30 kilo verdim ve cildim çok gevşek. cildimi kalıcı olarak toplayıp sıkılaştırmamın bir yolu varmı acaba...

benimde bir derdim var. cildim çok bollaştı. 30 kilo verdim ve cildim çok gevşek. cildimi kalıcı olarak toplayıp sıkılaştırmamın bir yolu varmı acaba...

Öncelikle 30 kilo verdiğin için seni tebrik ederim canım.
Sana sıkılaştırıcı etkisi olan bir maske yazıyorum.Bir iki sayfa öncesinde de bie çok maske tarifi var faydalanabilirsin.

Cildi sıkılaştıran maske :

2 yumurta akını 1 çorba kaşığı tozşekerle kar halinde çırpın. Hazırladığınız bu merengi temizlenmiş cildinize pamukla masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

Ayrıca yüz kaslarını geliştirmek için günde 3-4 dk mimik hareketleri yaparsan cildin daha sıkılaşır.Kaslar ne kada çalışırsa o kadar iyi olur.Fakat mimik hareketleri yaparken cildini kırıştırmamamya dikkat et.

Sevgiler. a.s.

Cüvcüvcüm benim derdim çok hangisinden başlıyayım bilmiyorum.Öncelikle benim cildim çok duru elimden geldiği kadarıylada herşeyi deniyorum ama olmuyo.Ve yüzüm çok lekelendi.bi sorum daha olcak benim bikini bölgemde çok kıl dönmeleri oluyo ne yapmam gerekiyor.Şimdiden tşk ederim canım

Canım cildin duru mu :uhm: kuru mu bunu açıklarsan eğer kuru cilt ise bir kaç sayfa öncede kuru ciltler için doğal maskeler var bol su içerek nemlendiricini ihmal etmeyerek kurtulabilirsin.
bikini bölgesinde tüylerin alırken ters yönde alınıyorsa kıl dönmesi olur.çok sıkı kıyafetler sebep olabilir bir ağda mı sir mi neyle alınıyor bu da yapabilir.ama en önemlisi tüylerin ters yönde alınmamasıdır.
Lekelenmenin mutlaka sebebi olmalı yaz aylarında mı başlıyor biraz daha açıklarsan düşünelim çözümünü
a.s.

Pardon kuru yazıcağıma duru yazmışım.Cildim çok kuru sadece yüzüm deli bacaklarım her yerim

Kıllarım içinde normal ağda kullanıyorum.Ayrıca agdayla aldığım halde tüyle çıkmaya başlayınca felaket bir kaşıntım oluyo jiletle alınmış gibi açıyor.

Lekelere gelince sadece yaz aylarında değil her zaman oluyo.Ya öyle abartılacak kadar değil ama insanı sinir ediyor.

Yüzüm çok kuru kuruluktan yanıyor artık çok soluk bir tenim var cansız bir ten
Bu kadar.Çok tşk ederim ilgilendiğin için tşk ederim canım benim

yne cildi çok kuru bir arkadaşımla bir iki sayfa önce yazışmıştık onlardan faydalanabilirsin ayrıca özetlemem gerekirse sana tavsiyelerim:

Günde en az 2-2,5 lt su içmek, nemlendirici kullanmak, haftada bir nem maskesi yapmak.
Gündüz ya da gece cildini ne zaman kuru hissedersen nemlendiricini sür mutlaka ama nemlendiriciyi doğru seçmek gerek.
Cildin yağlı olması ise cildin nemli olması ayrı konulardır.
Nemli ve sağlıklı bir cilt çok güzel görünür.Cansız ve mat değildir.

Tüyler için söyleyebileceğim bu tüylerinin çok ince olmasından ve derinin yüzeyine çıkamamasından kaynaklanabilir.
Ya da dediğim gibi ters yönde ağda yapılması özellikle bikini bölgesinde dönmelere neden olur.
Öncelikle cildinin nem konusunu halledelim sonra lekelere çözüm bulalım.Ya aylarında lekeler daha belirgin oluşabilir.Lekelerin başka dahili sebepleri de olabilir.Kış aylarında lekeler için tedavi daha uygundur.
Sevgiler a.s.

merhaba benim yaralardan kaynakli hafif lekelerim var bacaklarimda ondercegn bir sey var mı?

yara izlerinin geçmesi çok zor ama isveç şurubunun bilgileri içinde eski yara izlerini de geçirdiği yazıyordu bunun için sabırlı bir şeklideher gün sürmek gerekiyormuş izlere.Belki işine yarar :1rolleyes:

Merhaba arkadaşlar ben geçen gün üye oldum bu siteye
ben internetten tesadüfen caudalie vinoperfect isimli güneş kremi gördüm ve araştırdım bi çok sitede bu kremle ilgili çok güzel şeyler yazıyor
güneşe çıkmadan sürüyorsunuz hem lekeleri gideriyor hemde koruyor aynı zamanda yaşlanmaya karşı etkili kırırşıklıklar için de kullanılabiliyor ve 25 yaş üstü kullanabilirmiş. sadece yetkili eczanelerde satılıyor diyor ama ben eczane bulmadım ve istanbul avrupa yakasında bir çıok eczanenin haberi bile yok. 2 eczane buldum onlarda şehirdışında var ama ben burada olan bi eczane arıyorum. bana yardımcı olursanız severim .

merhaba arkadaşlar, ben gruba yeni katıldım ve yazduklarınız gerçekten çok güzel. benimde cildimde çoğu bayan gibi sivilceler çıkıyor, özelliklede stres hallerinde. birkaç doktorada gittim ama önerdikleri şeyler genellikle biribirine benziyor. çok hızlı bir şekilde sivilceyi kurutan benzemaycin adında bir kremi tavsiye ediyorlar. ben bu kremi çoğu kez kullandım ve işe yaradığını gördüm. fakat son zamanlarda ise limon suyunu cildime sürüyorum(sivilceli bölgeye). ve gerçekten işe yarıyor. arada da cildimi yoğurt suyuyla temizliyorum. gerçekten cildim beyaz ve pürüzsüz oluyor.

sir ağda ise cımbız ve iple alım agöre daha yararlı sonuçlar veriyor ve tüyleri zayıflatıyor. diğerleri daha sert çıkmasına sebep oluyor. sir ağladan sonra batık olduysa bir kim ağdayı yapmışsa başka bir uzmana yaptırmanızı öneririm. bende işe yaradı.(bunun yanındada duş kremi kullanıyorum ve işe yaradı.)
bir arkadaşım ise batıklar için eczaneden bir losyon kullanıyor.

ben 45 yaşındayım cildim kuru alın,burun,dudak kenarlarıda aşırı pullanma oluyor.ayrıca burun ve cene yanlarımda çok sarktı kendimden nefret ediyorum bu yüzden daha bi yaşlı görünüyorum bana yardımcı ol noooluuuuur Çok üzgünüm çoook

şu batıklar için eczanede satılan losyonun adını öğrenebilrimiyim,kardeşimin bıyık bölgesinde cımbızdan dolayı oluşan kıl batmaları ve lekeler var ve birtürlü düzelmiyor eğer bilen birileri varsa lütfen yardım..birde iğneli epilasyonla giderebilirmiyiz.

Ergenlik

- Dermatolojik bir sabunla veya yağlı ya da karma ciltler için hazırlanmış bir temizleyici sütle sabah ve akşam cildinizi temizleyin.
- Cildinizi temizledikten sonra, alkolsüz bir losyonla gözeneklerinizi sıkıştırın. Ergenlik çağında cilt yağlı ve dengesizdir. Alkollü ürünler, cildi yeniden yapılandıran lipidik zarı bozabilir, bu da yeni sivilcelerin oluşmasına neden olabilir.

20-30 yaş arası

- Cilt tipinize uygun bir temizleyici sütle sabah ve akşam cildinizi temizleyip, bir tonikle gözeneklerinizi sıkıştırın.
- Sabah ve akşam cildinizi nemlendirin.
- Haftada bir kez cildinizi ölü hücrelerden arındırın.
- Yatmadan mutlaka makyajınızı temizleyin.
- Güneş banyosundan kaçının.

30-40 yaş arası

- Cilt tipinize uygun ürünlerle sabah ve akşam cildinizi temizleyin.
- Sabah ve akşam cildinizi nemlendirin.
- 10 günde bir besleyici maske uygulayın.
- Her gece yatmadan göz çevresi bakımı kullanın.
- Güneş banyosundan kaçının.

40-50 yaş arası

- Cilt tipinize uygun ve nemlendirici içerikli ürünlerle sabah ve akşam cildinizi temizleyin.
- Sabah ve akşam cildinizi nemlendirin. Nemlendiricinizi yüzünüzün tamamına iyice uygulayın; boynunuzu ve dudak çevrenizi unutmayın.
- 10 günde bir besleyici maske uygulayın.
- Güneşten sakının.
- Bol su için.
- Sigara ve içkiden kaçının.

50 yaş ve üzeri

- Cilt tipinize uygun ve zengin içerikli ürünlerle sabah ve akşam cildinizi temizleyin.
- Sabah ve akşam cildinizi yenileyici ve nemlendirici bir bakım ürünü kullanın.
- 10 günde bir besleyici ve yeniden yapılandırıcı bir maske uygulayın.
- Güneşten sakının.
- Bol su için.
- Sigara ve içkiden kaçının.

Alıntı:renks

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…