GÜZEL ŞUBAT ANNELERİ ''sizlerdede doğum stresi başladımı?''

bebisim09

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
1.280
11
a.s.Kızlar artık zaman ilerledikçe doğumdan hiç korkmayan, çatır çatır doğururum diyen ben korkmaya başladım..
O gün nasıl olacak, bebek erken mi gelecek, suyum yada nişanım gelse ne yaparım gibi şeyler düşünmeye başladım..

ARTIK GERİ SAYIM BAŞLADI GÜNLER SU GİBİ GELİP GEÇİYOR...

Eksik bişeyim varmı?
Bebeğin eksiği kaldımı?
Hastane nasıl acaba doğumda iyi davranacaklarmı, sorun yaşayacakmıyım NORMALMİ-SEZERYANMI doğum yapıcam diye düşünüyorum sürekli..:uhm:

PEKİ SİZLERDE DURUMLAR NASIL PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM..

Benim ilk bebeğim olacak kızım nasip olursa,o yüzden bir acemiliktir gidiyor zaten en başından beri,şu gün oldu annemi bekliyorum birşeyler almak için bir de deneyimli bir arkadaşımı yanıma alıp alışverişe çıkayım diyorum,ben normal doğumdan hep korkmuştum allahtan darmış bizim kanallar da zorunlu sezeryan olacağım desem de şimdi de ondan korkuyorum çünkü ne de olsa ameliyat ve doğum sonrasında normal doğuma göre daha zor iyileşenler olabiliyormuş.ama bazıları da var 2.günüde ayağa kalkıyor sanırım bu bünyeyle de alakalı birşey bu.ben doktoruma güveniyorum içimi çok rahatlatıyor beni iyi tanıyor çünkü aşılamalarımı da o yapmıştı.zaman geçmek bilmiyor istiyorumki hemen zaman bitsin ve doğurayım şu 30lu haftalar bir başlasa allahın izniyle

kıslar bende bi kendimi böyle endişeli sanıyordum. demek aynı dertten müzdaripiz. gerçekten korkmaya başladım artık. korkunun da ötesinde ne olacak diye düşünmek beni geriyor.hele hele erken doğum yapma endişesi çok bende. inş. hepimiz hayırlısıyla doğum anılarımızı güzel güzel paylaşırız.hiç birimiz sorun yaşamadan.

LEBİS erken doğum korkusu bendede var sanırım bide hastanede kuvez yokmuş izmire sevk ediyolarmış böyle düşündükçe daha zor oluyor..
SYMSLOW benimde ilk hamileliğim çatının dar olduğuna nasıl karar verdi canım drun bizimki dha hiç bişey söylemedi de?

canım ben vajinismustum aşılama ile hamiş kaldım darmış hem de kaslar çok kuvvetli bebeği boğarsın sen dedi

umarım küvezlik bişey olmaz da hemen bebeğini kucağına alıp evine dönersin tatlım. allah yardımcın ve yardımcımız olsun...

Bide az önce doktorlar dizisindeki doğumu izledim acayip kasıldım sanki ben doğurdum bi baktım nasıl sıkıyom bacaklarımı kasılmışım resmen :)))

symslow anladım canım, inşallah herşey yolunda gider ama çokta beklemek istemiyorum 37-38. haftada doğsun diye can atarım ben özledik yaww bebişi..

doğum stresinden çok hala bir hastaneye karar verememem beni daha çok kasıyor kontrollere gittiğim hastane çok uzak oyüzden doğum için evime yakın semtlerde bir hastane arıyorum ve doktor tabiki bir yandanda maddi sorunlar kafama takılıyor stres yapıyorum kendime aman boşver olucağına varır diyemiyorum şimdilik kafamı kurcalayan bunlar doğum stresine sıra gelmedi henüz :):)

kızlar bende zmaan zaman endişeleniyorum açıkçası ama çokta fazla endişelerime kapılmak istemiyorum.şimdiden korkularımız baskın çıkarsa ilerde naparız kızlar.sakin olmalıyızki hem doğum sırasında doktorumuza hemde bebişimize yardımcı olalım dimi ama.birde bende düşünüyorum ara ara erken doğum olursa diye ama sanırsam ne kadar çok düşünürsek sanki o kadar erken doğum yapıcakmışız gibi geliyor.o yüzden artık bu düşüncedende uzaklaştım.bende doktorlar dizisindeki doğumu izledim ve etkilenmemek elde değil

ben şimdilik çok sakinim maşallah şubat 25 28 gibi daha var diye hiç birşey yapmıyorum.sakin olun arkadaşlar benimde ilk doğumum olacak ama zaman geçtikçe ne olur bilemem.

doğum stresi mi?

gelin onu bana sorun kızlar, hergün doğum yapıyorum:roflol:

birgün normal doğuma karar veriyorum bir gün sezeryan diyorum,

inanın bu bebek nasıl çıkacak çok merak ediyorum

etrafımdaki herkes eşim de dahil normal doğum yap diyorlar

ama sancısı adet sancısı gibiymiş, nasıl dayanılır o acıya bilmiyorum

sezeryan daha beter tabi, acısını daha uzun süreli çekiyorsun

off yaaaklava:

bende salı günü doktordaydım doktorum ters geliyo şimdilik bebek dedi ama doğuma kadar düzelirse normal olur düzelmezse sezeryan dedi bende tam aksine normal doğum yapmak istiyordum sezeryanda yarım oluyosun sonuçta herzaman aklında ağır bişi kaldıramıyosun soğuklarda sızı yapıyomuş bid ben kendime hiç dikkat etmem kaldırırım ağırları da allah korusun bişi olur yani şu bebişler doğsada tüm kaygılarımız ve endişelerimiz bitse diyorum stres aldı başını gidiyo acaba bebek düzelcekmi acaba normalmi sezeryanmi acabalarla yaşıyoruz artık
:teselli:

bende nasıl çıkacak küçücük yerden diye sorular soruyorum kendime?
doğum videolarını daha önce izlemiştim ohhooo basitmiş ne var bunda diyodum, ama öyle değilmiş içinde bi ağırlık olunca bi canlıyı çıkarmayı düşündüğün zaman farklı geliyo tırsıyorum..
bide o kadar normal doğum sancısı çekipte bebeğin gelmemesi var doğru sezeryana o zaman

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN, Bİ AVAZDA KURTARSIN İNŞALLAH HEPİMİZİ..

selam kızlar yaa
bende de garip duygular var
9-10 haftadır erken doğum tedirginliğiyle geçti durdu
ama 30. haftama girdiğimden beri bir rahatlık geldi sanki zamanına kadar duracakmış gibi
bir yandan diyorum daha 10 hafta normal süresine yat yat nereye kadar
gerçi dr 34. haftandan itibaren ev içinde ufak gezintiler yaparsın dedi son kontolde ama doğuracağım korkusuyla ondan da çekinirim gibi geliyor
benim kesin sezeryan olacak malum
plasenta previa olduğundan
ama epidural mi yoksa genel anestezi mi bilmiyorum
son kontrolde dra sorulacaklar listesinde yazmıştım ama eşim sordurtmadı daha erken diye
bu kadar şeye katlandıktan sonra doğar doğmaz ilk gören ben olayım istiyorum

canım bana kalırsa normal doğumdan hiç korkma benim bi tane düşüğüm olmuştu ağrısı çok fena bir şeydi ama düşük doğumdan beter derler yani ben o acıya dayandıysam ki nerdeyse ölüyordum tansiyon 7.1 olmuştu Allahın izniyle çatır çatır doğururum bebişimi:sm_cool:
Biz yine iyiyiz eskiden millet tarlada kendi kendine doğurup bebeğin göbeğini taşla kesermiş çok şükür Allahıma rahatız yani :Saruboceq:

Yalnız bende özel hastanelirin azizliğine uğrayıp son anda sezeryana alınmaktan korkuyorum o ayrı

kızlar benim sezaryen mecburiyetten...ama ayıldığım andaki sancı düşüncesi beni de tedirgin ediyor..bir de sezaryen da malum sütün biraz daha geç gelme durumu var...herkeste olmuyor tabi ama yine de doğum normal doğumdaki uyarılmalar olmadığından 72 saat sonra bile gelebiliyormuş..(bugün doktorum söyledi) hatta doktora önceden süt arttıran çaylardan içsem bir işe yarar mı dedim..yaramaz dedi..72 saate kadar geleceği varsa sütün geliyormuş...bir de o ayılma anında çok sancımız olursa nasıl emziricez, nasıl bebekle ilgileneceğiz valla bilmiyorum..ama sonuçta hergün bu işlemle doğan bir dolu bebek var..biz de yapacaz bir şekilde artık..allah hepimizin yardımcısı olsun...

Ooooff Off sormayın kızlar yaaa
Ben de normal doğumu çok istiyorum ve her gün o doğum masasındayım.
Aslında sancı kısmından hiç korkmuyorum belki regl sancısı da pek çekmemiş bir insan olduğum içindir. Ama o dikişler nasıl geçicek eskisi gibi olmaz asla diyorlar hep onu düşünüyorum.
Sonra bebeğim sıkıntı yaşarsa, ya sıkışırsa gibi korkularda var tabi. O zaman aman keserlerse kessinler bebişime bir şey olmasın diyorum. Allah yardımcımız olsun. Her gün başka bir psikoloji işte :CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…