GÜZEL ŞUBAT ANNELERİ ''sizlerdede doğum stresi başladımı?''

bende tırsmaya başlayanlardanım bide benim en kötü durumum ben zonguldaktayım doğum için istanbula gidicem kontrollerim içinde gidip geliyorum zaten hep diyordum son 2 hafta giderim ananemde kalırım diye ama şimdi yatmalar geceler o kadar zor olmaya başladı ki herşeyi dert etmeye başladım ya rahat edemezsem ya üşütüp hasta olursam bide insan zamanı bekleyince geçmiyorki bi yandanda eşime zırt pırt telefon gelcek kendi işi ama olsun yinede bişeyler için aranılacak ve ben hergün hadi kızım çık artık diye konuşuyo olucam bazen diyorum durayım burada bi doktora gideyim kestirebilirmi en azından 1 haftaya kadar doğum olur dese bile yeterli diyorum of kızlar ama burada malesef doğru düzgün hiçbiryer yok eşim devlet hastanesi istemiyor yanıma gelemicek diye 1 özel hastanede 2 arkadaşım doğum yaptı illallah ettik ama çok zormuş

kızlar bende taaaa başından beri normal doğum isteyenlerdenim ama gel gelelim bir yanım sezaryen diyor. bu arada erken doğum korkusu bendede var. benim ablam 25 haftalık doğum yaptı 8 yıl önce izmir 9 eylül hastanesinde o sancılı dakikalarda ben yanındaydım üstelik izmirli olanlar bilir ev ka 2 den 9 eylüle gittik doğuma yeni doğan yoğun bakımı sadece orada var dendi bebiş çok küçüktü diye 3 hastane gezdik nihayetinde çok tatlı 1.050 gr bir kızımız oldu şu anda 8 yaşında çok zeki ama çok zor günler yaşadık. oradan kalma bir korku var içimde hep.inşallah zamanında doğum yapalım sağlıkla bebişlerimizi kucaklarımıza alalım kızlar sezaryeni normali önemli değil...

amanınn bende korkanlardanım.streslenenlerdenim.bebek suan yan duruyor.normal istiyorum ama dönmesse ameliyat ollur diye cok korkuyorum.allah yardımcımız olsun

bebekler şu haftalarda yerleri bol olduğu için sıkça yer değiştirebilirmiş druma sordum 30 lu haftalarda belli olacakmış durumu şu an yan durması falan önemli değilmiş..

bebekler şu haftalarda yerleri bol olduğu için sıkça yer değiştirebilirmiş druma sordum 30 lu haftalarda belli olacakmış durumu şu an yan durması falan önemli değilmiş..

ay inşallah canım.bu günlerde dr gitmemiz gerekiyor.belli olur belki.ama bu sıra dedigin gibi kızım maşallah pek oynak.habire yer degiştiriyo.merak ediyorum dogrusukaydirigubbakcemile2

canım bana kalırsa normal doğumdan hiç korkma benim bi tane düşüğüm olmuştu ağrısı çok fena bir şeydi ama düşük doğumdan beter derler yani ben o acıya dayandıysam ki nerdeyse ölüyordum tansiyon 7.1 olmuştu Allahın izniyle çatır çatır doğururum bebişimi:sm_cool:
Biz yine iyiyiz eskiden millet tarlada kendi kendine doğurup bebeğin göbeğini taşla kesermiş çok şükür Allahıma rahatız yani :Saruboceq:

sen düşüğü bebeğin kaç aylıken yapmıştın, ben de düşük yaptım ama benim bebek küçüktü 8-9 haftalık bişeydi ben hiç bişey hissetmemiştim, gerçi ameliyatla alınmıştı doğum yapmamıştım

ya kızlar ben çok korkuyorum ama % de ye vurursak %60 normal doğum yapacağım, ne olursa olsun dayanacağım diyorum bakalım ne olacak yaaa

slm subat anneleri,sizin daha zamaniniz var bence stres yapmak icin erken...onumuzdeki ay aralik anneleri dogum yapicak,onlardan sonra sira biraz ocak annelerine gelicek...biz bile daha yeni yeni korkmaya basladik.....
bence bosuna stres yapmayin,daha zamaniniz var...hazir agriniz siziniz yokken bu donemin tadini cikarin derim ben...biz ocak anneleri ne uyuyabiliyoruz,ne de yemek yiyebiliyoruz agrilar basladi inceden inceden......bebekler agirlasti artik,o yuzden,,,

neyse Allah hepimizi de sag salim kavustursun bebislerimize.......

slm subat anneleri,sizin daha zamaniniz var bence stres yapmak icin erken...onumuzdeki ay aralik anneleri dogum yapicak,onlardan sonra sira biraz ocak annelerine gelicek...biz bile daha yeni yeni korkmaya basladik.....
bence bosuna stres yapmayin,daha zamaniniz var...hazir agriniz siziniz yokken bu donemin tadini cikarin derim ben...biz ocak anneleri ne uyuyabiliyoruz,ne de yemek yiyebiliyoruz agrilar basladi inceden inceden......bebekler agirlasti artik,o yuzden,,,

neyse Allah hepimizi de sag salim kavustursun bebislerimize.......

canım haklısın.ama benimde aşırı mide agrılarım var.bende yemek yiyemiyorum.özellikle 2 gündür aksam yemeklerinde ekmek hiç yiyemiyorum.aşırı agrıyor.belimde fazla agrıyor.bakalım ilerliyen zamanlarda napıcam.inşallah en kısa zamanda dogarlar artıkkafamçokkarıştı

sabret guzelim biliyorum cok zordur ben hala cekiyorum..gaviscon diye bir ilac var ondan al istersen cok iyi geliyor...bi de az az cabuk cabuk ye,ayrica mide yanmasina elma da cok iyi geliyor..ben de iste boyle geceleri uyuyamiyorum,ne tarafima yatsam orasi agriyor bazen birden bire bel agrisi giriyor..carsiya gitsem cok yurumeye gelmiyor artik...Allah hepimizin yardimcisi olsun..

amin canım yaa.bakalım yarın sabah gidicem doktora ilaç istiycem.olmuyor çünkü .napıcamıda bilemiyorum.kusuyorum bide.hee birde sizi alttan muayeneler basladımı.kacıncı haftalarda baslıyo.

canim ben almanya dayim,ama bizim oacak annelerinden turkiye dekiler de daha baslamamis alttan muayene...galiba son 4 haftada basliyor...ben 16.haftama kadar vajinal ultrason oldum,sonra dr yine alttan bakti her gittigimde ama ultrasonu karnimdan bakti..her gittigimde once alttan bakiyor sonra ultrasonla karnimdan bakiyor...

amin canım yaa.bakalım yarın sabah gidicem doktora ilaç istiycem.olmuyor çünkü .napıcamıda bilemiyorum.kusuyorum bide.hee birde sizi alttan muayeneler basladımı.kacıncı haftalarda baslıyo.

benim 2. hamileliğim ilkinde hi. alttan muayene olmadım
2. ye hamileyim 7 aylık oldum hala alttan muayene olmadım

Bende düşünmeye basladım vallahi....normal cok istiyorum dayanırım gibi geliyor gerçi regli sancısı gibiymiş ben hiç regli sancısı cekmedim....normal dogumu istememin sebebi....öncelikle herşeyin normali en iyisi..hem ilk bebeğimi ben göreceğim için hemde kilo daha cabuk gidiyormus göbek kalmıyormus hemde dogumdan sonrası rahat...kötü yanıda vajinanın şekli bozuluyormus bu yüzdende acaba sezeryanmı yapsam diyorum..

Bu arada şuan kızım bir tekmeliyor görseniz...maşallah benim kuzuma...

canım haklısın.ama benimde aşırı mide agrılarım var.bende yemek yiyemiyorum.özellikle 2 gündür aksam yemeklerinde ekmek hiç yiyemiyorum.aşırı agrıyor.belimde fazla agrıyor.bakalım ilerliyen zamanlarda napıcam.inşallah en kısa zamanda dogarlar artıkkafamçokkarıştı

benimde mide ağrısı bazende yanma problemim oluyor bende gaviscon şurubu hemen hemen her akşam alıyorum özellikle akşamüstü ve akşam başlıyor zaten bide ben test ettim ayva yiyorum geçiyor ayvanın mideye bi yararı varmı bilmiyorum ama sende dene istersen belki sanada iyi gelir

benimde mide ağrısı bazende yanma problemim oluyor bende gaviscon şurubu hemen hemen her akşam alıyorum özellikle akşamüstü ve akşam başlıyor zaten bide ben test ettim ayva yiyorum geçiyor ayvanın mideye bi yararı varmı bilmiyorum ama sende dene istersen belki sanada iyi gelir

canım ayvayı denemedim ama işte doktor normal dedi ve rennie diye bir şurup verdi.onu içiyorum baya rahatlattı diyebilirim.sengözlerimebaksanab

canim ben almanya dayim,ama bizim oacak annelerinden turkiye dekiler de daha baslamamis alttan muayene...galiba son 4 haftada basliyor...ben 16.haftama kadar vajinal ultrason oldum,sonra dr yine alttan bakti her gittigimde ama ultrasonu karnimdan bakti..her gittigimde once alttan bakiyor sonra ultrasonla karnimdan bakiyor...

cnm sanirim almanyadaki doktorlarin hepsi ayni bende 16. haftama kadar devamli alltan muayene oldum ..simdide nezaman gitsem ilk alttan kontrol ediyor sonra göbekten bakiyor
türkiyedeki doktorlar sanirim 28. haftadan sonra iki haftada bir cagiriyorlar ,burdakinlerde kacinci haftadan sonra basliyor ?? :CüvCüv:

kızlar yazdıklarınızı bıraz okudumda...aynı stres,heyecan,özlem vs.. karışık duyguları bır anda bende yaşadım..özelllikle artık sona yaklaştıkca ınsan kotu oluyor.37-38 haftalarda doğar kesın başı asagıya yerleşmiş demişti doktor.hergun artık gelmeyecek mi dıye bekleyıp sınır oluyordum kendı kendıme. bırde ıyıce ağırlaşıyorsunuz son gunlerde.insan bıran once kurtulmak ıstıyor.benım kızım 40. haftası dolduğu gun geldı tam zamanlama yani:)
yasadığınız stresı anlıyorum. ama bosun astres yapmayın hangı hastane sezaryen mı normal mı kotu mu davranacaklar canım acıyacak mı soyle mı olacak boyle mı olacak... bunlara cok kafa yormayn.olacağına bırakın bırazda..hamıleleiğinizin son gunlerının kıymetını bılın guzel guzel yaşayın..
hem bol bol dınlenin,delıksız uyumanın keyfıne varın. bebiş doğunca cok guzel ama ınsan sakınliği,delıksız uykuyu bebeğin karnındakı hareketlerı de arıyor,özlüyor sanki...
özeliikle son gunlerde hıc stres yapmayın.bebeğiniz en uygun zamanı bılyor ve ozaman gelecek..
ben suyum gelene kadar hangı hastanede doğum yaacağıma karar vermiş değildim bile...karambole gıttık kafamızda belırledıklerımızden bırıne.
cantanız hazır olsun,,
kafanızda belırleyın tabı hastaneyi.
normal mı yoksa sezaryen mı ıstediğinize kesın kararı vermelısınız.
ben başından berı normal doğurmak ıstıyorsum ve bunun ıcın dırettım resmen kesınlıkle sezaryen olmaz dıye.
kendınıze guvenıyorsanız.yapabıleceğinize ınanıyorsanız kesın kararı vrın normal doğum ıcın guvensızsenız hıcbulaşmayın. ama bılınkı her kadın doğurabılir.korkulacak birsey yok yeterki yapabılrıım deyın ve kendınıze guvenın.doğru nefes teknıklerını ,ıkınma teknıklerını öğrenın. benım cok ısıme yaradı doğu sırasında ve kolay bır doğum oldu.cocugun oradan cıkması ınsanı korkutuyor ama ınananın o anda ıkındığınınz ıcın acı fılan hıssetmıyorsunuz.asıl onemlısı cocuk doğmadan once sancıyı cekmek.doğarken hıc acı duymuyorsunuz.korkmayın.... en sağlıklı yolu tercıh etmenızı tavsıye ederım.hepnıze hayırlı doğumlar,sağlıkla buyutun bebişleri..

X