GÜZEL ŞUBAT ANNELERİ ''sizlerdede doğum stresi başladımı?''

yaww kızlar 2 gün önce rüyamda nişanım geldi wcdeyken acayip korkuyodum elim ayağıma dolanıyodu bide suyumda geliyodu kanlıydı ayy nasıl etkilenmişim bi uyandım karnımda nasıl sancı var sıkmışım baya kendimi herhalde :))
annemde dün görmüş rüyasında beni doğuruyomuşum hemen gitmişiz hastaneye sezaryen demişler annem yıkmış ortalığı normal olacak para için sezaryen yapmak istiyosunuz demi ve doğum için erken başka çaresi yokmu diye bağırıyomuş :))
rüyalarımıza girmeye başladı artık, her gece bebeğimi görüyorum ben bütün gün bebeişi düşünürsek doğal olarak rüyalarımızada onlar giriyo :))
süper ama yaaa

cuma günü bir arkadaşımla sohbet ediyordum, doğum hikayesini anlattı daaa, yaa kızlar biz doğum esnasında ıkınacağız ya, o sırada büyük abdest de dışarıçıkabiliyormuş be yaaawww, onda öyel olmuş, kadıncağız utancından ne yapacağını bilememiş, doğuma da konsantre olmamış, tam 10 dakika sonra doğacak deyip duruyormuş ebe, kadın kendini kasmış bebek birden geriye kaçmış, oksijensiz kalmaya başlamış, bu kez sezeryana almak zorunda kalmışlar, yani iki doğumu da yaşamış,,,

tabiii tercihi sezeryan, onu da belirteyim dedim

bakalım ben kızımı nasıl doğuracağım

bende heyecanliyim ama sanki en son ben dogurcakmisim gibi geliyor
yani sanki günler bittikce üstüne gün eklenicekmis gibi
erken dogum korkum hic bir sekilde yok ama nedeni belli kizlar tuana hamileyken hic gelmek istemedi velet
40. haftamdaydim suyumda cok azdi daha fazla bekletemediler suni sanciyla dogurtmak zorunda kaldilar
yani düsünüyorum buda kesin cok gec gelicek belki günü gecicek gene suni sanci vericekler
icimde öyle bi his varki sanki en son ben dogurcakmisim gibi
hic stress yasamiyorum sadece biraz hayecan ...... kiyafetlerini aliyorum ama sanki aylar varmis doguma gibi........

ben sezeryan olacağım ve şimdiden stresi başladı bende nolcak nasıl olacak diye düşününce korkuyorum valla bakalım alah hepimze hayırlı doğumlar sağlıklı evlatlar naip etsin

yaaa ben nasıl doğum yapacağım acaba, bir gün oluyor kesin normal diyorum diğer gün sezeryan

sezeryan istememin tek nedeni bebeğimi düşünmem, doğum sırasında oluşabilecek kötü durumlarla onu karşıkarşıya bırakkmaktan çok korkuyorum, hadi doğum kanalına sıkışıp oksijensiz kalırsa, hadi vakumla almak zorunda kalırlarsa, hadi ben o sancıya dayanamayıp ıkınamazsam, hadi doğum esnasında boynuna kordon dolanırsa vs vs...diye sorular aklımda dönüüüpp duruyor

Yaaa bana neler oluyo anlamıyorum ilk günden beri normal doğum isteyen ve buyüzden 3 hastane değiştiren ben sezeryan yapan kişilerle konuştuktan sonra kararsız kalıyorum çok korkuyorum günler yaklaştıkça offff yaaa hayırlısı olsun diyorum ama bakalım

Valla kizlar ben mecbur kalinmadigi surece sezeryani hic dusunmuyorum, normal dogurmayi dusunuyorum Allah ´imda izin verirse tabi.Hic korkmuyorum dogumdan biliyomusunuz tam tersine bir an önce dogurmak istiyorum valla, okadar istiyorum ki bebisimi görmeyi ondan baska hic bir sey dusnemez hale geldim simdiden.Ya ne zormus beklemek, ben zaten sabirsiz bir insanim ama yemin ederim simdi hic sabrim kalmadi.Allah tan hamileligim cok rahat gecti basindan beri, hic bir sikinti yasamadim diyebilirim.Allah ´im hepimizin dogumunu da kolay verir insallah.

kızlar çok az bi süremiz var doğum şekline karar vermek biraz zorlaştı çünkü korkular başladı :KK43:(
herobabynin msjıyla uyandım bugün,
bebeğinizin doğumu hızla yaklaşıyordoğum yöntemleri hakkında doktorunuzdan detaylı bilgi almalısınız yazıyor :)) normal yapmak istiyorum ama çatım müsaitmi bilmiyorum tabi sezaryen olursam şunun şurasında 4-5 hafta bi zamanım kaldı tırstım şimdi yaww

Nedenini bilmediğim bi rahatlık var içimde... hamileliğimin başından beri hep normal doğum istedim ve aynı karardayım.. Allahıma güveniyorum o yardım edecek diyorum. hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.. ama ben bi aksilik çıkmazsa kesinlikle normal doğum istiyorum.. içimde büyük bi heycan var ama bu doğum heycanı değil, günler geçdikce kızıma bi an önce kavuşma heycanı.. ben onu yıllardır bekledim dile kolay 14 yıl bekledim.. heycanlanmamak elde değil sanırım..rabbim hepimiz için tüm hamişler için hakkımızda en hayırlısını versin inşallah.. sizleri ve minik yavrularınızı rabbime emanet ediyorum..

ya bende normal istiyorum basından beri ama bazen giriyor aklıma sezeryan:mad: ama ne olursa olsun allahım nasip ettigi sürece ters bir durum olmadıgı sürece normal istiyorum inşallah

X