Gururum kırıldı...

bi kere yemek yapmak,masayı hazırlamak toplamak evi temizlemek..vs... kadının görevi değildir! bunu bi kere iyice öğrenin. Eğer erkeğin maddi geliri iyiyse, eşide istiyorsa bu işleri yapmak için görevliler tutmak ZORUNDA bayanın görevi sadece kadınlık bebeğini bile emzirmeye bilir ozamanda eş süt anne tutmak zorunda

kadın yapar/ yapmaz paşa gönlünün bileceği bir iş yaptığında azalır mı ? artarmı orası apayrı bir durum ama bu türlü hizmetinin kendisine + bonus oalrak döneceği kesin Allahın izniyle. O bakımdan erkeğin yayıla yayıla O Senin görevin yapacan vs... diye çemkirmesi hoş bir durum değil

hele heleeeee diğer mevzuya değinmek istemiyorum size olan saygımdan ya yoksa söyleyeceği biliyordum ben...

Bence hatalı değilsin yardım istemek en doğal hakkın hakveriyorum sana

Son düzenleyen: Moderatör:
biz kadınlar harikayız delikafadulden
sorun masa toplama ama kavga sırasında bütün sıkıntılar dökülüyor ortaya
konudan konuya geçiyoruz
ya asıl mesele mutfakta yardım değilmi
a.s.üzme yeni evlisin hep bu tartışmalar yaşanır genelde takma kafana rahatla o sana kızgınlık anında söylemiş ama o özür borcu var sana.....:bbo:

bence önemli olan mutfağı toplama olayı değil bu durumda...
eşinin ,bekarken gecede 3 kadına gidiyordum, yatakta bana yetemiyorsun demesi...
erkeklere de yaranılmıyo valla...kızlar evlenene kadar bakire kalsın evlendikleri gece değme p....o yıldızlarına taş çıkartacak performans göstersin istiyorlar...
kaldı ki bir tabak kaldırmaktan bile aciz misin denmesi hiç de hakaret gibi gelmiyor bana, o arada sinirle söylenmiş bir söz olabilir ama bunun karşılığı içinde biriktirdiği herşeyi rencide edecek şekilde söylemek olmamalıydı.
bence eşinin söyledikleri çok onur kırıcı, bu durumun benzeri kendi başıma geldiği için seni çok iyi anlayabiliyorum, ben söylenenleri unutamadım malesef aklıma geldikçe üzülüyorum..ama siz evlisiniz mutlaka bir şekilde aşmanız gerekir bu sorunu..

bence konusmayi "aciz misin" diye hakaret etmek yerine, tatli bi dille yapsaydin bu konu asla bu noktaya gelmezdi... sen direk saldiraya gecmisin, oda kendini savunmus... söyledikleri gercekten cok kirici seyler, ama oda senin canini yakmak istemis belli ki...
bekarligindan bahsetmesi ve yatak konusunda deginmesi gercekten cok basit ve düsüncesizce olmus...
bence fazla uzatma konuyu, oturup sakince konusmayi dene...

vallahi canım ben 8 yıllık evliyim vede benim eşimde tabağını masadan kaldırmayı boşverdim kirli çoraplarını çıkardığı yerden alıp kirliye atmaz bu kişilik vede yetiştirilme meselesi ama sende eşinde kırıcı konuşmuşsunuz sizin şimdi aşkım canım aylarınız birbirinize böyle şeyler deme zamanınız kavga edecek çok vaktiniz olacak
bak bide şu var erkekler mukaeseden hoşlanmazlar hem bence bu sofra toplama olayı yüzündende tartışmayın be canım boşver eşinide öyle kabul et vallahi ben öyle kabul ettim eşimi artık bende en başlarda demiştim bana yardımcı olsana diye ama olmamıştı bende artık önemsemiyorum
boşver be canım Allah başka sorunlar vermesin önemli olan birbirinize saygınızı yitirmeyin gerisi kolay şeyler bence

kızlar yorumlarınıza çok teşekkür ediyorum vede ilgilendiğiniz için a.s. benim eşimle günlük hayatımız çok cici geçer güleriz kahkalarla.. tv izlerken hep sarılırız..birbirimizle uğraşmayı çok severiz evin içinde o beni yakalamaya çalışır ben onu hep neşeli geçer yani bunları söylemek biraz özel ama içimden söylemek geldi mesela kirlileriniz çıkarınca sepete atar öyle ortalarda bırakmaz hayatta onuda biraz ben başlarda hatırlattım vede 5 aydır öyle gidiyor ama biz çevresi olan biriyiz eşli arkadaş oturmalarına çok katılırız gittiğimiz yerlerde kocalar eşlerine yardım içinde önümüze sehpa koymalar başka şeyler hizmet ediyorlar sonuçta.. benim eşime tatlı dille cilveyle söyleyince yapıyor bunlar ı allah var aşkım şunu getirimisin şunu yaparmısın deyince yapıyor ama hep söylemek lazım bende ona bu konuda kızdım birazda ani sinirle yaptım oda bana beni mutlu edebilsen yaparım o senin görevin v.s dedi kavga başladı bende yatak konusunda seni mutlu edemiyormuyum deyince hayır ben yatak konusunu katmıyorum onlar ilgili değil ona bakarsan gecede üç yer geziyordum deyince benim şartel attı bende şerefsizsin lafı ağzımdan kaçtı normal de 5 aylık evliyiz hiç birbirimize kötü söz söylemiş değilizdir yinede obana kötü sözle cvp vermedi ama o lafı duyunca ben kahroldum bende dedim:uhm: işte böyle arkadaşlar akşamda bana yanaşmaya çalışıyor otururken elimi tutlmalar ortaya laf atmalar önünden gelip geçerken haraketler yapmalar v.s napıyım ben şimdi affedeyimmi yoksa bitaz sürtsünmü

ya canım uzatma yani oda tamam kötü bir laf amayinede tavrını kesinlikle koy ama küslük olmaz fazla naz aşık usandırır geçmiş geçmişte kalmıştır eğer benle evliysen bekarken yediğin naneleri bana anlatma ben rahatsız oluyorum de ve uzatmadan barışın daha yenisiniz biz yeni evliyken ne kavgalar ettik belli ki o da yaptığından pişmanda şirinlik yapıyo ya bide yapmasydaı nolacaktı

ezgicim affetmeyecek bi durum değil yani bu biraz değil fazla canınız sıkılmış kavga çıkarmışsınız kanımca :delphin:

canim ilk 1 sene kavga normal arkadaşlarinda dediği gibi
yalniz ikinizde daha dikkatli olun ota moka birbirinize girip
ilişkinizi laçkalaştirmayin saygi çok önemli benim için bir ilişkidesengözlerimebaksanab

gecede 3 yere giderim çok ağır bir laf yaaa
birden eşimin (ki asla öle bişi demez) bana dediğini düşündüm de kan beynime sıçradı

allahım ya kımın kavga konusunu okusam snakı ben bunları yasmaısda konuyu ben acmsım gıbı gelıyoo bana hepmınız sorunu ve kavgaları aynımı nee kadınalrın ısteklerı bellı erkkelrın dertlerı bellı deıl anlamadık gıtttı

güzelim bak eşimle aynı yerlerde çalışıyoruz.aynı saatte eve gidiyoruz.şu bir gerçekki erkeklerin çoğu ''yatak olayına'' çok önem veriyor.genelde eşlerinden üstün yetenek bekler bu erkek kısmı... bi sinirle söylenmiş cümle olarak düşün sen yinede.fazla büyütüp, ilişkinin başlarındayken yüzgöz olmayın derim ben.
ben her işi eşime yaptırıyorum...ama hiç böyle kırıcı olmadan.ilk evlendiğimiz sabahı:kahve: kıyafetlerini katlayıp dolabına koymasını söylemiştim.herkes kendi dağıttığını toplarsa ev hiç dağılmaz.eve vereceğim zamanı beraber geçiririz demiştim o zamanlar...ve öylede devam etti.şimdi benden daha düzenlidir.tabi dediğimide yapıyorum...eve harcayacağım zamanı eşime ve minik kızıma harcıyorum...

X