Gururum kırıldı...

Canım sende biraz daha ılımlı söylemeye gayret et güzelce de yani bakalım ozaman tepkisi ne olcak bende daha 8aylık evliyim ama ilk aylarımda dedimki askım sende biraz yardımcı olurmusun dedim eşim anladı alışamadığımızı bulaşığa bile yardım etti şuan askerde.. keşke diyorum yanıbasımda olsada ben bütün istediklerini yerine getirsemm..

kullandığı bi cümle çok şaşırttı bekarken gecde 3 kere vs..

yani bunu duymak çok ağır ama daha tatalı dille olaya yaklaşırsan sanırım yardımcı olacaktır..

bende 9 aylık evliyim güzelce söylediğimde hep yardım eder sağolsun.
tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarıyo yani:jeyyar:

sen ona acizsin demişsin,
o da sana beni yatakta mutlu etmiyorsun...
belki içinizde sakladıklarınızı, belki de sırf karşıdakini aşağılamak için söylediniz ama kızgınlıkla söylediğiniz çok açık...
ister evlilik olsun ister aile ister arkadaşlık ilişkileri kavgalarda sinirlendiğimizde ağzımızdan çıkan sözlere çok dikkat etmek zorundayız, çünkü ağızdan bir kez çıktı mı maalesef o kelimenin devamı artık geliyor...

o kadar sinirlenirim ki bazen çığrımdan çıkarım ama salak bile demem eşime bilirim o kelimeyi bir kez kullansam aramızdaki o saygı çıtası orta yerinden kırılacak...
Sabırlı olmanı 2 düşünüp 1 konuşmanı ve erkeğe karşı daha tatlı dilli olmanı öneririm canım, erkekler buna dayanamaz çünkü...Bu babamın bana evlenirken verdiği en büyük nasihattı.

Canım benim erkeklerleri bırak, kimse kıyaslanmaktan hoşlanmaz, söylerken biras daha farklı söylesen inan ilkinde olmasa bile illa bir kaç kere söyledikten sonra yola geliyorlar, hadi canım bu gün çok yorgun hissediyorum desen, yada ne bileyim mesela benim yemek yedikten sonra başım döner, sende masustan böylebişi bahane etsen başımçok döndü galiba hızlı yedim canım sofrayı toplamakta bana yardım edermisin desen zamanla onda bu alışşanlık olur belkide,çok yeni evlisiniz kafana takma illa düzelir,ama kavga ederken unutamayacağınz kırıcı sözle söylemeyin ne olur, gerekirse başka odaya geç sinirin yatışıncaya kadar,düzeleceğine inanıyorum,mutluluklar bir ömür boyu sizin olsun canım

eğer sen çalışıyorsan yardım etmeli ama evhanımı isen etmemeli diye düşünüyorum..
birde insanlar böyle durumlarda birbirini yaralamaya çalışır.bende böyle idim ama artık değilim...
gereksiz şeylerden bahsetmemek lazım
arkadaşım eşi ile tatıştıklarında birbirlerine küfür ttiklerini söylemişti..sizde de öyle oluyormu dedi..bende hayır dedim..valla tartışmalarımız oldu ama hiç aklımıza küfür etmek gelmedi..sonuçta birbirimizin yüzüne bakacaz..
sizde birbirinizin yüzüne bakacaksınız..o dediği,ben 3 yere gidiyordum lafı hiç hoş değil....eski defterleri açarak bir yere gelinmez...

esın hakketen amcını ve sınırını aşan bır laf etmiş..
kımın olsa gururu ıncınır...
sankı bekarken ne yaptıgın haftada kac kere gıttıgınımı sordun kı soyledı ...ayıp etmış...
ama sende keske şerefsız demeseydın...keske sınırlıyken kendımızı kontrol etsekte..
sonrada pısman olucagımız yada ortamı gerecek kıracak laflar etmesek..

Son düzenleme:
ah ahhh ben okurken kalbim kırıldı seni düşünemiyorum
tecrübelerimle sabittir
erkeklerle bu konuyu güzel bi şekilde konuş

cnm ya ne kadar kızgın vede haklı olsanda ağzından çıkan laflara dikkat etmeli.eşin içinde geçerli bu senin içinde.aksi takdirde.unutması yada hazmetmesi zor olabiliyor bazı söz ve davranışları.umarım.alırsınız birbirinizin gönlünü.çok yenisiniz henüz.zor olmaz sanırım

tartışma her evlilikte olur ama konuştuğumuz şeylere dikkat etmek lazım, eşin o senin, öyle laflardan sonra nasıl yüzyüze bakıcaksınız bir ömür boyu. karşılaştırılmaktan kimse hoşlanmaz ki hem, o sana "bak arkadaşlarımın eşleri 4-5 çeşit yemek yapıyo, şöyle böyle daha iyi" dese zoruna gitmez mi? yardım istemek hakkın, ama gel beraber yapalım, ayrı odalardayken bile özlüyorum seni falan de, tamam oda fazla abartmış ama, önce kendi hatalarımıza bakmak lazım. kocan o senin yaaaaaaaaa, şerefsiz ne demek?

evliliğin ilk ayları cicim ayı diye geçer
çftler cici olduğundada her gün ayrı güzel geçer...
tartışma olur elbette,ama aradaki saygıyı yitirmemek en güzeli
daha beşinci ayınızda birbirinize bu kadar kırıcı hakaretler yapmanıza üzüldüm
genelde erkeğin yaradılışı itibariyle iş yapma potansiyeli düşük malesef...
öyle on parmağında on mağrifet erkek modeli ne yazıkki genel ortalamaya sahip değil...
zamanla.tatlı dille ona bunu kazandirabilirsin,arkadaşların verdiği örnekleri kullanarak...
unutmaki tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış...
sana tavsiyem canım,evliliğinizde aranızdaki saygıyı koruyun...
koruyunki,koyun koyuna yatarken aklınıza söylenmiş kırıcı sözler gelipte keyfinizi kaçırmaya neden olmasın

kıyasalamayla başlamış olmanız biraz kenidini direk savunmaya geçmesine sebep olmuş olabilir.... daha sağlıklı bir zeminde tekrar talepleriniz konuşmanızı tavsiye ederim ..sadece duygularınızı suçlamadan anlatın ,daha çok yeni evliliğiniz ikiniz nasıl yoğuruusanız öyle bir şekil çıkacak bu haamurdan ...Allah yardımcınız olsun inşallahh...

Ben anlamadım şimdi CADIARZU ev işlerinde yardım isterken konu yatak odasına geldi CADIARZU sonra o dediki ben gecede 3 kere gidiyordum dedi CADIARZU ee gitmişte ne olmuş yani sen yataktan onu mutlu edemiyormuymuşsun bunumu demek istedi :bbo:

Bir erkeğe aciz dersen artık ondan kork , herşeyi diyebilir.

canım uamrım duzelmıstır sorun ....kırgınlıklar bu tur catısmalar genellıkle yenı evlılerde gorulen durumlar...zamanla esınde sende kavgalarda daha ılımlı yaklasmak gerektıgının farkına varacaksınız..kıyaslama yapmak ınan cok gurur kırıcı....ınan herkesın evının ıcını bılmezsın ...çok turden ınsanlar var evın ıcınde bırbırını yer ama dısarıya nıspet olsun dıye harıkayız soyleyız der o senın kafandaa dusuncelerınde yer alır ben neden boyleyım demeye baslarsın....aslında sen kendı yasamına esıne evlılıgıne bak derım ben....esın e gelınce oda damarına basınca agır bır kelıme konusmus ama sanırım senı uzmek ıstemedı oda bır anlıktı...daha yenı evlısınız erkekler bekarkerken cınsellık deneyımını yasayıp deneyım kazanıyorlar ama bız bayanlar öle degıl ...mutlu edememek vs tek soyleyecegım sey malesef benım tecrube kazanma gıbı bır durumum soz konusu olmadı o yuzden ıdare edeceksın:)hıc uzulmee ...bırbırınıze zamanla kavgalarınıza bıle alısacaksınız....ben arada kavga etmeyınce sıkılıyorum::)

Canımcım daha çok yeni evlisiniz olur böyle şeyler ama ikinizde fazla abartmışsınız olayı yok yerden yataga bile getirmişsiniz belkide aranız düzelmiştir küs kalmakta iyi değil bence ben şuanki yasadıgım sorunları görünce evliliğin ilk dönemlerinde kaçkere evi terketmek istemiştim gözümün önüne getiriyorum hep boş nedenlermiş zamanla herşey daha iyi olcak saygınızı kaybetmeyin derim ben.

baştan konuya kırıcı bir girişle başlamıssın böyle devam ederseniz aranızda saygı falan kalmaz...bence daha akıllı davranmalısın isteklerini güzellikle kabul ettirmelisin yatak odasında da eşinin isteklerini görezden gelme..en nihayetinde erkek..

off canım ya erkekler zaten dünyayı şeylerinden görüyorlar..gözleri..beyinleri elleri herşeyleri ora...

bence hic bozma moralini canim ben 4 yillik evliyim ve 15 haftalik hamileyim
ben su halimde bu kavganin aynisini yasiyorum ama bi degisiklik olmuyo
o yuzden alistim ben ama sen iyi yapmisin ilk zamanlarda alistirma ben kaynanamlarla kaldigim icin 3.5 yil kendi suyunu bile icmedigi icin alistiramiyorum su an cani isteyince bardagini kaldiriyo iste...

kusura bakma ezgicim ama kavgayı sen başlatmışsın.
çalışıyor olsaydın sana hak verecektim.

erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz sen reklamlara bakma orda zaten herşey bütün dünya güllük gülistanlık yok öyle masa toplayan erkek.

varsa da istisnalar kaideyi bozmaz...sen gözlerinle gördün mü masa toplayan koca? doğru olduğuna eminmisin?

zaten benim pek hoşuma gitmez masa toplayan bulaşık yıkayan temizliğe yardım eden erkek.

siz yüz göz olmaya başlamışsınız bence acilen çeki düzen verin kendinize.

bir daha ki sefere eşine sitem etmeden önce rahatsız olduğun konuları bizlerle paylaşmanı öneririm :KK66:

Tartışma konusu ne olursa olsun , böyle kırıcı laflaar ( şerefsizsin sen v.s.) ,onarılamayan yaralar açar .Saygıyı asla yitirmemek gerekir , yanlış konuşmuşsun arkadaşım

ahh ahh aynı dert bende de var
bende 2 aylık evliyim ama eşim elini işlere çok zor uzatıyor
bende tatlı dille iş buyuruyorum mesela yemegi ben yaptım masayıda ben kurdum
masadan kalkarken hayatım tabakları sudan geçirip makineye koyarmısın diyorum
o da benim tatlı dilime kanıyo ve yapıyo
artık bu yolu denicem çünkü nasıl başlarsa öle devam edermiş
ve çalışna bayana eşi mutlak ve mutlak yardım etmeli

X