Günün Konuğu, Her Gün Bir Konuk...

ben de düşüncemi söyleyim, devlette çalışan kadın öğretmenin avantajı, eve girişini, çıkışını biliyorsun, yazın, kışın tatilini yapıyorsun...çocuk olunca rahat ilgilenebiliyorsun...ama insan sevdiği işi yapmalı...hiç çocuk sevmeyen bir kadın da ideal diye bu işe girişmemeli...ayrıca öğretmenlik sorumluluk işi çok zor yanları var....mesai bitince iş bitmiyor, o gün aklına bir sorun takılıyor....bütün gün onunla uğraşıyorsun...daha neler yapabilirim diye uğraşıyorsun....

evet dogru demıssın
herkezde yapamaz buyuk sorumluluk mucadele gerek ama tam bayan meslegı mesaısı yok tatılı var cocukları sevıyosan ısını sevıyosan tamamdır

allah ıstedıgın yerde de gorevını yapmayı nasıp etsın
yarın cok sık ol bak gozler ustnde olsun sectınmı kıyafetını

ben seviyorum :))))))))))))))))))))))))))) e sende geç kalmış sayılmazsın, istiyorsan okursun ebru.e

bazen dusunuyorum ama yapamam gıbı gelıyo artık kacsene oldu lıse bıtelı :uhm:

niye ya? yaparsın gerçekten istiyorsan....olmayacak şey yok..hem senin şu aşk acına da iyi gelir datlum.....eğer ingilizcene güveniyorsan açıköğretimden ingilizce öğretmenliği oku....dil bölümü mezunu değilsen puanın 0.3 ile çarpılacak, dil bölümü mezunlarının 0.8 ile çarpılacak....ama çok çalışırsan kazanırsın....2 sene açıköğretim iki sene derslere devam....sen hangi şehirdeydin, ben bir bakayım hangi illerde vardı o bölüm....

niye ya? yaparsın gerçekten istiyorsan....olmayacak şey yok..hem senin şu aşk acına da iyi gelir datlum.....eğer ingilizcene güveniyorsan açıköğretimden ingilizce öğretmenliği oku....dil bölümü mezunu değilsen puanın 0.3 ile çarpılacak, dil bölümü mezunlarının 0.8 ile çarpılacak....ama çok çalışırsan kazanırsın....2 sene açıköğretim iki sene derslere devam....sen hangi şehirdeydin, ben bir bakayım hangi illerde vardı o bölüm....

ben kocaelı deyım
ask acımı hatırlattın ama senağlama
ben kızmeslek mezunuyum ıngılızce falan ooo guvenmıyom yanı
gectı benden

özür dilerim................................kız meslek lisesinin hangi bölümünden mezunsun....eğer çocuk gelişimi bitirdiysen açıköğretim okul öncesi öğretmenliği oku.....o senin için daha iyi....

allah ıstedıgın yerde de gorevını yapmayı nasıp etsın
yarın cok sık ol bak gozler ustnde olsun sectınmı kıyafetını

Canım benim ya teşekkür ederim... Seçmedim daha.

İki yıllık bir bölüm bitirirsen ücretli öğretmenlikte yapabilirsin maaşın daha az olur(600e yakınolur) ama yaparsın hayalindeki mesleği. Olmaz olmaz deme
a.s

özür dilerim................................kız meslek lisesinin hangi bölümünden mezunsun....eğer çocuk gelişimi bitirdiysen açıköğretim okul öncesi öğretmenliği oku.....o senin için daha iyi....

a.s.onemlı degıl hep aklımda cıkmıyo zaten
annemın ıstegı dogrultusunda gıyım bolumu okudum
pek secenegım yok yanı
ogretmen olsam ıyı olrdu sevıyorum ogretmenlıgı
ılgın ıcın saol ben acımla basbasa oturıyım

Canım benim ya teşekkür ederim... Seçmedim daha.

İki yıllık bir bölüm bitirirsen ücretli öğretmenlikte yapabilirsin maaşın daha az olur(600e yakınolur) ama yaparsın hayalindeki mesleği. Olmaz olmaz deme
a.s

ay benı heveslendırdınız ınankı okumak ıcın
saolun

a.s.onemlı degıl hep aklımda cıkmıyo zaten
annemın ıstegı dogrultusunda gıyım bolumu okudum
pek secenegım yok yanı
ogretmen olsam ıyı olrdu sevıyorum ogretmenlıgı
ılgın ıcın saol ben acımla basbasa oturıyım

Bir kaç gün içinde halk eğitim merkezlerine gidip başvurabilirsin orda giyim üzerine kurslar oluyor ücretli öğretmenlik yapabilirsin.. dene bi şansını form bırak bi kaybın olmaz ...

Bir günlük süper starlığımı böylemi geçirecektim, soru yok mu soru?

Bir kaç gün içinde halk eğitim merkezlerine gidip başvurabilirsin orda giyim üzerine kurslar oluyor ücretli öğretmenlik yapabilirsin.. dene bi şansını form bırak bi kaybın olmaz ...

yok kabul etmıyolar 4sene nakıs egıtımım var
halk egıtımde ogretmenım cok ugrastı ama kabul etmıyolar
benden oncelıklıler varmıs yanı:bbo:

soru soruyorum severekmı evlendınız
buara sevgı olyları basımdad merak ettım nasıl evlendınız:uhm:

Üniversiteyken eşim bir arkadaşımda benim resmimi görüyor ve numaramı istiyor. biz bir süre mesajlaşıyoruz hatta 5 ay kadar mektuplaştık birbirimizi görmeden.. sonra yerlerimiz çok uzaktı ben ayrılmayı istedim. hayat bizi 4 yıl sonra şu an bulunduğum doğu ilinde karşılaştırdı. dah doğrusu o öğrendi ilimi ve geldi yanıma... böyle başladı. Aşk evliliği yani. inan aşk olmadan evlilik bir eziyet olurdu heralde. Tavsiyem aşk yada yoğun bir sevgi yoksa kimse evlenmesin aksi halde çekilir şey olmazdı..

Üniversiteyken eşim bir arkadaşımda benim resmimi görüyor ve numaramı istiyor. biz bir süre mesajlaşıyoruz hatta 5 ay kadar mektuplaştık birbirimizi görmeden.. sonra yerlerimiz çok uzaktı ben ayrılmayı istedim. hayat bizi 4 yıl sonra şu an bulunduğum doğu ilinde karşılaştırdı. dah doğrusu o öğrendi ilimi ve geldi yanıma... böyle başladı. Aşk evliliği yani. inan aşk olmadan evlilik bir eziyet olurdu heralde. Tavsiyem aşk yada yoğun bir sevgi yoksa kimse evlenmesin aksi halde çekilir şey olmazdı..

ay cok guzel kader ıste
nasıpte olunca oluyo demekkı
allah omur boyu eksıltmesın sevgınızı
ben aslan burcuyum koclarla ıyı zanlasırım
ne kadarlık evlısınız ve bebıs ıstemıyomusunuzyerimseniben

Bencede aşksız ve sevgisiz evlilik çekilmez . Çocuğun yokmuş ne kadarlık evlisin

1,5 yıl olacak ama bunun6 ayı ayrı illerde geçti tayin aldıramadık, haftasonları görüştük sadce..
Bebek işide düşünmüyorduk düşünmeye başlayabiliriz bilemiyorum..
Allah sanada gönlüne göre hayırlı kısmetler nasip etsin inşallah, en doğru kararı alman dileğiyle..
Sanırım kötü şeyler yaşamışsın ama hiç üzülme herşey gibi bu da geçiyor demekki hayırlısı bu değilmiş. geçmişi unut geleceğe bak..

X