Günümüz iliskiler ve tutumlar

Şöyle yapabilirsiniz o halde; evlilik istediğiniz ve evlilik öncesi cinselliğe karşı olduğunuz için görücü usulü tanışmalara çıkabilirsiniz bence. Kendiniz gibi düşünen birilerini tavsiye ederler görüşürsünüz vs. Belki ilgi duyacak seveceksiniz
Dogru söylüyorsunuz ama gercekten öyle tanismakta yok gibi artik. Yani görücü usulü tanisanlarda öyle istiyor nedense.

Sadece benim yasimda degil, benden daha genc meslektaslarimda ayni seyi söylüyor. Zaten konu bu yüzden kafama takildi. Ilk önce kendi yasimla alakali sandim, sonra yirmili yaslarinda olanlarda öyle deyince bende düsünmeye basladim acaba bizim gibi düsünen mi az artik diye.
Yirmili yaşlarda biraz daha katlanılır bir durum ama 30 sonrasında katlanılamaz hale geliyor. Hele ki cinselliği daha önce yaşamış insan için cinsellik barındırmayan ilişki çekilir çile olmuyor genelde.

Ben biraz erken evlendim ama şu 34 yaşımda evlenecek olsam evlenemezdim doğru dürüst erkek yok burada açılan konulardan görüyoruz evlilik kurumunun sarsıldığını düşünüyorum birlikte yaşamak sorumluluk almamak daha cazip geliyor yoksa bunun karşıdaki insanı iyi tanımak ile alakası yok flört döneminde de pek tabii tanıyabiliyor insan sayılarınızın azaldığını düşünüyorum.
Ne yazik ki böyle görünyor. Ama bu konuda o zaman evlilik haricinde beraber yasayan kisilerede üzülürüm: Onlarda sadakat beklemiyormu? Yani evli degiller diye yinede ayrilik kolay olmamasi gerekir bence. Sadece bir imzaya bakmiyor tabi ki ilgi ve alaka. Bununda bilincindeyim. Ama iste, daha zor gibi eskiye göre. :)

Ben biraz erken evlendim ama şu 34 yaşımda evlenecek olsam evlenemezdim doğru dürüst erkek yok burada açılan konulardan görüyoruz evlilik kurumunun sarsıldığını düşünüyorum birlikte yaşamak sorumluluk almamak daha cazip geliyor yoksa bunun karşıdaki insanı iyi tanımak ile alakası yok flört döneminde de pek tabii tanıyabiliyor insan sayılarınızın azaldığını düşünüyorum.

yine ısrarlı yanlış tespitlerinden ötürü tebrik ediyorum.

hanımlar, elbette ki 20 yaşında koşa koşa evlendiyseniz 35 yaşınızda dönüp baktığınızda "kesinlikle evlenmem" diyeceksiniz. burada yazamayacağım için şu çok kıymetli atasözümüze link vereceğim durumu açıklamak için. tıklayınız.

Yirmili yaşlarda biraz daha katlanılır bir durum ama 30 sonrasında katlanılamaz hale geliyor. Hele ki cinselliği daha önce yaşamış insan için cinsellik barındırmayan ilişki çekilir çile olmuyor genelde.
Ben anliyorum. Tabi ki cok önemli bir nokta ve olmasi gereken bir sey. Ama hepimiz ayni sosyal cevrede yetismiyoruz yada sansli olmuyoruz böyle istedigimiz gibi biri cikmiyor bazen belirli yaslardada olsa. Ben sizin bakis acinizida gayet iyi anliyorum ve empati yapabiliyorum. :)

yine ısrarlı yanlış tespitlerinden ötürü tebrik ediyorum.

hanımlar, elbette ki 20 yaşında koşa koşa evlendiyseniz 35 yaşınızda dönüp baktığınızda "kesinlikle evlenmem" diyeceksiniz. burada yazamayacağım için şu çok kıymetli atasözümüze link vereceğim durumu açıklamak için. tıklayınız.
Benim görüşüm sizi neden rahatsız etti ki ben 21 yaşında evlendim hiç pişman da değilim yine evlenecek olsam yine aynı yaşta eşimle evlenirdim bazi sevmediğim huyları var ama evliliğimizin geneline baktığımda o huylarını göz ardı edebiliyorum.

Benim görüşüm sizi neden rahatsız etti ki ben 21 yaşında evlendim hiç pişman da değilim yine evlenecek olsam yine aynı yaşta eşimle evlenirdim bazi sevmediğim huyları var ama evliliğimizin geneline baktığımda o huylarını göz ardı edebiliyorum.

çünkü uzun süreli flörtler ve evlilik ile ilgili beyan ettiğiniz fikirleriniz kendi küçük dünyanız için geçerli olabilir ama geneli ya da gerçeği yansıtmıyor.
öte yandan 21 yaşındaki birisi benim gözümde daha çocuktur. mental olarak olgunlaşmamış birisinin verdiği kararları sağlıklı bulmuyorum

Ben de yasitiniz olarak benzer seyleri yasiyorum
Erkekler basta evlilik laflariyla etkilemeye çalışıyorlar sonrasinda da evlilik öncesi cinsellik yasamadan olmaz moduna giriyorlar. Çünkü artik hersey hızlı tuketiliyor, iliskiler de öyle. Secenek bol, sorumluluk almak da istemiyorlar.
Mesela en son görüştüğüm kişi ben evlenmeden yasamak istemem diyinfe arayi acti sonra da aramadi kayboldu gitti. Bir de genel bir konu uzerine sohbet ederken kadin erkegin ihtiyacını karsilamazsa erkek de baskasiyla bu ihtiyacını karsilar gibi bir cümle kurdu ama ayni zamanda da kadin ona uysun istiyor. Mesela bugun onla birlikte olsam yarın bir gun de sıkıldım diyebilir yani erkeklerde degerlere saygi görmüyorum lafa gelince namustan/ahlaktan/duzgun kiz kalmamasindan bahsederler ama maalesef sozlerle eylemler farklı oluyor.

çünkü uzun süreli flörtler ve evlilik ile ilgili beyan ettiğiniz fikirleriniz kendi küçük dünyanız için geçerli olabilir ama geneli ya da gerçeği yansıtmıyor.
öte yandan 21 yaşındaki birisi benim gözümde daha çocuktur. mental olarak olgunlaşmamış birisinin verdiği kararları sağlıklı bulmuyorum
Ben doğru karar verdiğimi düşünüyorum 21 yaşımda da gayet olgundum koşa koşa gidip çocuk yapmadım eşimle gezdim tozdum eğlendim sizin görüşünüze saygı duyuyorum o yaşların geneli olgun olmuyor belki kişisel gelişim kitabı fazla okuduğumdan kaynaklı olabilir ama size şunu söyleyebilirim erken yaşta evlilik büyük sorumluluk gerektiriyor belki birkaç yıl daha geç evlenseydim diyebiliyorum o da 24 kafamda düşündüğüm yaş

Ben doğru karar verdiğimi düşünüyorum 21 yaşımda da gayet olgundum koşa koşa gidip çocuk yapmadım eşimle gezdim tozdum eğlendim sizin görüşünüze saygı duyuyorum o yaşların geneli olgun olmuyor belki kişisel gelişim kitabı fazla okuduğumdan kaynaklı olabilir ama size şunu söyleyebilirim erken yaşta evlilik büyük sorumluluk gerektiriyor belki birkaç yıl daha geç evlenseydim diyebiliyorum o da 24 kafamda düşündüğüm yaş

aynı yaşta hem okuyup hem de iki ayrı işte çalışarak iki ayrı ev bakan ben buna güldü.

Şahsen 37 yaşına kadar cinsel hayatı olmayan bireyi cinsel açıdan sağlıklı bulmam. Dürtülerinin, isteğinin yetersiz olduğunu/olmadığını düşünürüm, yanılıyor olabilirim tabi ki bilimsel konuşmuyorum.

Bu nedenle benim de karşıma 37 yaşında hiç cinsel hayatı olmadığını söyleyen bir erkek gelse görüşmeyi sürdürmem.

Cinsel hayatı olan, cinselliği seven ve yaşamış insanların buna önem vermesi ve istemesi kadar da doğal bir şey yok.

Ben anliyorum. Tabi ki cok önemli bir nokta ve olmasi gereken bir sey. Ama hepimiz ayni sosyal cevrede yetismiyoruz yada sansli olmuyoruz böyle istedigimiz gibi biri cikmiyor bazen belirli yaslardada olsa. Ben sizin bakis acinizida gayet iyi anliyorum ve empati yapabiliyorum. :)
Benimle empati yapmanıza gerek yok ki. Karşınızdaki insanlarla yapın. Sosyal çevrenizi bakış açınıza göre değiştirmeniz gerekiyor o zaman. Daha muhafazakar çevrelere yönelirseniz kendinize daha uygun insanlarla karşılaşma ihtimaliniz artar.

Aslında cinselligin evlilikten sonra yaşanması gerektiğini düşünen çok erkek var ama belki sizin çevrenizde yoktur.

Benim tesettürlü bir arkadaşım da aynı yaşlarda ve bundan çok şikayet ediyor. Muhafazakar biri değil hiç sadece dindar. Yani Muhafazakar siyasi ve hayat görüşü yok 180 derece ters düşünüyor her konuda. Ama inancına da uygun yaşamak istiyor. Dindar erkeklerin genelde Muhafazakar, baskıcı, kadını kendinden küçük gören bir de arkadaşımla zevkleri taban tabana zıt bir profilde olduğunu söylüyor.

Bu devirde Müslüman dindar kadınların işi zor bence. Çünkü ülkedeki dindar erkekler çoğuna hitap etmiyor. Kadinlar inanç konularında kati diger konularda liberal. Erkekler ibadeti daha az salliyor ama sorsan en Muhafazakar onlar. Bu benim naçizane gözlemim. Belki de tamamen yanlıştır.

Ama vardır size uygun birileri. Hepsi de böyle değil bence. Kafanızın uyduğu birini bulana kadar arayacaksınız. Başka yolu yok.

Aslında cinselligin evlilikten sonra yaşanması gerektiğini düşünen çok erkek var ama belki sizin çevrenizde yoktur.

Benim tesettürlü bir arkadaşım da aynı yaşlarda ve bundan çok şikayet ediyor. Muhafazakar biri değil hiç sadece dindar. Yani Muhafazakar siyasi ve hayat görüşü yok 180 derece ters düşünüyor her konuda. Ama inancına da uygun yaşamak istiyor. Dindar erkeklerin genelde Muhafazakar, baskıcı, kadını kendinden küçük gören bir de arkadaşımla zevkleri taban tabana zıt bir profilde olduğunu söylüyor.

Bu devirde Müslüman dindar kadınların işi zor bence. Çünkü ülkedeki dindar erkekler çoğuna hitap etmiyor. Kadinlar inanç konularında kati diger konularda liberal. Erkekler ibadeti daha az salliyor ama sorsan en Muhafazakar onlar. Bu benim naçizane gözlemim. Belki de tamamen yanlıştır.

Ama vardır size uygun birileri. Hepsi de böyle değil bence. Kafanızın uyduğu birini bulana kadar arayacaksınız. Başka yolu yok.
Adı dindar oluyor o erkeklerin yoksa her halti yiyorlar da evlenirken de en bakiresi en gozu acilmamisi en kafa yapisi da kiyafeti de kapalisindan olsun isterler

Ne güzel konuya parmak basmışsınız buradaki konularda da okuyoruz sözde muhafazakar erkeklerin kadını nasıl baskı altına aldığını

Öf konu çok saçma ne cevap bekliyorsunuz evet en nadir en temiz en kutsal bakire sizsiniz bu da sizin madalyanız mı? Sevişmek istemiyorsanız sevişmeyin bize ne bundan bir tek ben mi varım demişsiniz 😂😂
Bu sekil hitap etmenize gerek yok. Ben sadece sahsi fikrimi sundum ve acaba var mi diye gercekten sordum. Daha nadir veya yok da diyebilirdi herkes. Bir sey demiyorum. Dalga gecmenize gerek yok cünkü ben herkesin hayatini istedigi gibi yasamasindan tarafim.

Bu sekil hitap etmenize gerek yok. Ben sadece sahsi fikrimi sundum ve acaba var mi diye gercekten sordum. Daha nadir veya yok da diyebilirdi herkes. Bir sey demiyorum. Dalga gecmenize gerek yok cünkü ben herkesin hayatini istedigi gibi yasamasindan tarafim.
E yaşayın kimse yaşamayın demiyor size ama buraya gelipte bir nadir ben miyim derseniz böyle cevap alırsınız kusura bakmayın

Benimle empati yapmanıza gerek yok ki. Karşınızdaki insanlarla yapın. Sosyal çevrenizi bakış açınıza göre değiştirmeniz gerekiyor o zaman. Daha muhafazakar çevrelere yönelirseniz kendinize daha uygun insanlarla karşılaşma ihtimaliniz artar.
Acaba ben mi bu muhafazakar kelimesini yanlis anliyorum? Böyle cok asiri her konuyu dine baglayan biri degilim. Ama dini bilgilerimde var yani. Peki muhafazakar ne oluyor? Acaba Türkce bu kelimeyi ben mi dogru anlamiyorum? (bunu gercekten soryorum) Benim gözümde bu kesimler genelde flört sevgili türü seylerede hos bakmaz. Ben öyle degilim ama.

X