Gündemdeki haberlerle ilgili lütfen içeriği okuyun

Yerinizde olsam asla durmaz önce cimeri arar,sonra cimere yazardim. Sağlık bakanlığı da keza öyle.
Bir arkadaş haber kanallarına yazın demiş bunu da göz ardı etmez yazardım. Rezil olsun pislikler..... Şerefsizler 😡😡😡😡
Bebeğinizin iyi olmasına çok sevindim Rabbim korumuş meleginizi 😔

O da yapmış olabilir damar yolu enfeksiyona sebep olmuştur çok geçmiş olsun ben bir ebeyim yenidoğanda damar yolu açmak tabi ki zor olabiliyor ama hiçbir zaman damar yolunun değiştirilmemesine bir bahane olamaz bu durum yani mutlaka 2 günde 1 değiştirilmesi gerekiyor yetişkin için de durum böyle hatta üstüne yapıştırdığımız bantlara tarih atarız ki unutmayalım değiştirmeyi diye ama maalesef ülkede denetimsizlik çok fazla sağlıkta denetimin arttırılması lazım bir ebe olarak ben kendi kontrollerime devlete gidiyorum çünkü özelin asıl amacı tatlı dille para kazanmak maalesef bu bir gerçek
Bebeğim yeni doğduğunda da girmedi aslında yoğun bakıma 2 aylıktı . Zor olabilir damar yolu açmak ama onlar da farkındaydı yaranın korkunç olduğunun o yüzden bana teslim etmeden ben görmeden doktor beni kenara çekip konuştu arkasından hemşire geldi konuştu. Kötü durumda olduğunun farkındalardı ilgilenmemişler o hale gelene kadar

Bebeğim yeni doğduğunda da girmedi aslında yoğun bakıma 2 aylıktı . Zor olabilir damar yolu açmak ama onlar da farkındaydı yaranın korkunç olduğunun o yüzden bana teslim etmeden ben görmeden doktor beni kenara çekip konuştu arkasından hemşire geldi konuştu. Kötü durumda olduğunun farkındalardı ilgilenmemişler o hale gelene kadar
İşte diyorum ya zor olabiliyor ama bu bir bahane değil bebek bu hale gelene kadar neredelermiş hiç mi akıllarına damaryolunu değiştirmek gelmemiş çok korkunçlar bu bildiğiniz bakımsız bırakılmış kesinlikle şikayette bulunun sadece cimere yazmayın haber kanallarına da gönderin arkadaşların dediği gibi ülkemizde ses çıkmadıkça sorun çözülmüyor maalesef daha 5-6 ay oldu sanırım yine bu taraflarda yaşlı bakım evinde hastalara yapılan davranışlar haber olmuştu maalesef çok çabuk unutuyoruz insan hastaneye de güvenmeyecekse neye güvenecek şaşırıyoruz artık

Doktoru o pislik adam mı? Lütfen siz de gerekli yerlere şikayet edin. Ne kadar tepki o kadar etki olur en azından.

İki gündür kafam allak bullak, sözü geçen hastanelerin iki şubeli olanına sürekli giderim, Beylikdüzü nde evime çok yakın, devlette sıra bulmak, işlem yaptırmak zor olduğundan tercihim olmuştur hep. Kardeşimde o hastanede doğum yaptı. Düşündükçe tüylerim diken diken oluyor. Fazla tahlil vs.. kota gibi mevzuları zaten biliyoruz da bebek öldürmek bambaşka bir level. Yönlendirmeler 112 den yapılmış aklıma türlü türlü şey geliyor. Doktor deyince aklıma hep büyük emeklerle yetişmiş, bu işe gönül vermiş insanlar geliyor, son dönemde yaşadıkları sorunlarda ne kadar üzülmüştüm şiddet görmeleri, haklarını alamamaları, özelde sisteme mahkum kalmaları çok üzücüydü benim için. Şimdi düşünüyorum koskoca hastane onlarca doktoru, sağlık çalışanı var, bu güne dek kimse fark etmedi mi mümkün değil, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla hepsi bu suça ortak oldular.
Rahmetli annem son dönemini hep yoğun bakımda geçirdi, tedavi gördüğü Cerrahpaşa ölmek üzere olan hastalara bakım sağlayamadığı için özellerin yoğun bakımını kullandık hep, bir kez Zeytinburnun da yatırdık, beni alın buradan diye yalvardı, bilinci gidip geliyordu o dönem, bizi tanımadığı bile oluyordu şimdi düşünüyorum kaç hastanenin yoğun bakımına girdik çıktık bir tek o hastanede isyan etmişti böyle, başına ne geldi diye düşünüyorum elimde olmadan. Artık kime güveneceğiz, nereye hastamızı emanet edeceğiz bilemiyorum. Minicik bebekler düşündükçe aklım çıkıyor bu vicdansızlığın da ötesinde bir şey, psikopatlık, katillik resmen paranızın çarkına s... çayım dokunmadığınız bir bebekler kalmıştı .....

İki gündür kafam allak bullak, sözü geçen hastanelerin iki şubeli olanına sürekli giderim, Beylikdüzü nde evime çok yakın, devlette sıra bulmak, işlem yaptırmak zor olduğundan tercihim olmuştur hep. Kardeşimde o hastanede doğum yaptı. Düşündükçe tüylerim diken diken oluyor. Fazla tahlil vs.. kota gibi mevzuları zaten biliyoruz da bebek öldürmek bambaşka bir level. Yönlendirmeler 112 den yapılmış aklıma türlü türlü şey geliyor. Doktor deyince aklıma hep büyük emeklerle yetişmiş, bu işe gönül vermiş insanlar geliyor, son dönemde yaşadıkları sorunlarda ne kadar üzülmüştüm şiddet görmeleri, haklarını alamamaları, özelde sisteme mahkum kalmaları çok üzücüydü benim için. Şimdi düşünüyorum koskoca hastane onlarca doktoru, sağlık çalışanı var, bu güne dek kimse fark etmedi mi mümkün değil, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla hepsi bu suça ortak oldular.
Rahmetli annem son dönemini hep yoğun bakımda geçirdi, tedavi gördüğü Cerrahpaşa ölmek üzere olan hastalara bakım sağlayamadığı için özellerin yoğun bakımını kullandık hep, bir kez Zeytinburnun da yatırdık, beni alın buradan diye yalvardı, bilinci gidip geliyordu o dönem, bizi tanımadığı bile oluyordu şimdi düşünüyorum kaç hastanenin yoğun bakımına girdik çıktık bir tek o hastanede isyan etmişti böyle, başına ne geldi diye düşünüyorum elimde olmadan. Artık kime güveneceğiz, nereye hastamızı emanet edeceğiz bilemiyorum. Minicik bebekler düşündükçe aklım çıkıyor bu vicdansızlığın da ötesinde bir şey, psikopatlık, katillik resmen paranızın çarkına s... çayım dokunmadığınız bir bebekler kalmıştı .....
Özelden şikayet ediyordu doktorlar çalışanlar. Tabi herkese düzgün güleryüzlü davranmak zorundalardı. Burda bu olayları rahatlıkla çevirebilmişler inanılır gibi değil vicdansızlık falan değil çok öte bir şey bu

İdam gelsin isterken katiller için gelsin istiyoruz ama. Yalnızca katiller ve tecavüzcüler için uygulamaya konabilir gayet
Evet zaten onlar da kkedi nin kriterlerine uyalım diyeceklerdi. Her şeyi kendi lehlerine kullandıkları gibi bunu da kullanırlar. O yüzden dikkatli davranın bugün gelsin diye istediğiniz bir şey yarın bir bakmışsınız sizin canınızı yakıyor olabilir.

Evet zaten onlar da kkedi nin kriterlerine uyalım diyeceklerdi. Her şeyi kendi lehlerine kullandıkları gibi bunu da kullanırlar. O yüzden dikkatli davranın bugün gelsin diye istediğiniz bir şey yarın bir bakmışsınız sizin canınızı yakıyor olabilir.
Yahu biz idam derken bunun için istiyoruz. Mesela adalet yoksa adalet istenmesinden daha doğal ne olabilir? Katiller için idam gelsin demekten daha insani ne olabilir? Niye hep gelse şöyle olur gelse böyle olur. Tamam da bizim gelsin derken dediğimiz bu değil ki. Kkedinin kriteri de değil idam isteyen herkesin kriteri ve isteği bu yönde.
Siz de aksine yanan canları düşünseniz idam gelsin derdiniz. İhtimaller üzerinden şöyle olur böyle olur diyip halihazırda katledilen insanları düşündüğünüz yok

Bu hastanelerin hiçbirini duymadım. Görmedim de. Anadolu yakasında oturuyorum. Hamilelikte durumunda riskli gebelik grubundayım. Zaten özel hastanelere ameliyat durumunda falan kesinlikle güvenmiyordum.
Bu iğrenç olay sonrası eğer gebelik olursa takip doğum kararımı devlette yaptırma kararı aldım. Daha önce muayeneye gittiğim devletteki kadın doğumcu da. Sen riskli gebelik grubundasın özel hastane semi takip edemez. Eğitim arastırmada sıkı takip edil dedi. Ben de neden özel takip edemez dediğim de imalı bir şekilde böyle riskli durumları takip edecek teşkilata sahip değiller zorlanırsın dedi.
Zaten riskli durumlarda özeller sorumluluk almıyor hemen devlete şutluyorlar.
Öyle rezalet bir toplum olduk ki her gün bir yerden daha irin akıyor. Konuşamaz,lanetleyemez olduk. Hastaneleri kapatmak yetmez. Bu ise bulaşan kim varsa maddi manevi her şeyden mahrum edilmeli , mallarına el konulmalı. Süründürülmeliler. Ama siyasi bağlantıları var tabii kii.... Kısasa kısas diyorum. Akıl sahipleri için bu daha eftaldir.

Sırf bir iki PKK li asilmasin diye de bu hale geldik. Arada bir kaç da masum gitsin birşey olmaz. Böyle giden daha çok. Siyasi suçlu dediğiniz de azılı PKK lilar.
Birkaç masum dediğiniz kişiler şu an hapiste oldukları için ülkede istediklerini yapıyorlar.

X