Gündemdeki haberlerle ilgili lütfen içeriği okuyun

Bir de anneler süt sağıp götürüyor oraya parayla mama alıp götürüyor bunu bile vermemişler mi🥺

Hayir ayrica bazi ilaclari gerekli oldugu halde vermeyip disarida satmislar
Cogu bebek saglam anladigim kadariyla, yatis ucreti tek amac
Isim listesi cikti, cogu yetersiz beslenmeden òlmus.

Dogum yapacak annelere sesleniyorum. Ben sansliydim dogdugu andan odaya kadar bebegimi hic yanimdan ayirmadilar. Hastanede yatmasi gerektiginde de o sekilde oldu. Baska turlude guven olmaz. Mumkunse hastaneleri bebeginizin yaninizda kalabilecegi sekilde arastirip secin. Asla guvenilmez. Ve ciddi durumlarda mutlaka adi sani bilinen guvenilir hekimlere arastirip ayriva gosterin defalarca ameliyat denilen durumlarin baska doktorda ilacla iyilestigini gordum.

Çocuğu bana teslim etmeden önce bu çete lideri olan doktor dedi ki ayağında bi yara var sakın korkma çok uzun sürecek iyileşmesi , uzun süre ayağında damar yolu açık olduğu için oluştu vs dedi e bunu bana diyen doktor yani aklıma hiç kötü bir şey gelmedi hala ayağında izi var oğlumun
😔
Ya biz bu yenidoğanlara dokunmaya kıyamıyoruz, sevk ederken kılı kırk yarıyoruz nasıl böyle cani pislik olabilirler. Nasıl bir bebeğe kıyabilirler aklım vicdanım almıyor. Bu pislikler yüzünden insanlar kimseye güvenemeyecek onca hamile kadın stres altında nasıl doğum yapacak. Bebeği küvöz ihtiyacı olan aileler nasıl güvenecek duracaklar, en ağır cezayı vermeleri gerek. İbretlik bi karar çıkması lazım. Özellikle reyap hastanesinin sürekli yoğun bakıma hasta kabul etmesi her yer doluyken sürekli orasının boşalması son senelerde Allahım aklıma onca şey geliyor. Yenidoğana bu zalimliği yapan hastane yetişkin yoğun bakımlarda neler çevirmiştir Allah bilir.
Devlet hastaneleri genişletilsin doktoru çalışanı her şeyi ile artık özel/devlet değil tek çatı olması gerek, sıkı denetimler, muayenelerin 2dk değil en az 15dk olması gerek. Devlet hastanelerinde azarlanma korkusuna gitmiyor insanlar ama devletin elindeki imkanı doktoru uzmanı asistanı bir sürü insanı var, biri olmasa biri var.
Devlette doğum yapmaktan korkmayın.
Devlet hastanesine yıllardır annem babam ve kendimiz için gideriz, hiç bir yerde azarlanmadık. Diledigimi sorarım ve yardımcı olurlar, cevaplarlar, annem pimpirikli oldugu için onun aklına gelen bütün olasılıkları sordum içi rahat etsin diye, tek tek cevapladı doktoru. Eskiden evet, fakat şimdi özelden farksız degil.

Lütfen durumu gazeteci Emrullah Erdinç’e de bildirin. Çünkü süreçte kamuoyu oluşturan kişi kendisidir. Birde muhakkak yoğun bakım bilgilerinizi şikayet edin ve sildirin. Koroner yoğun bakım diye yazmışlar. Yarın öbür gün özel sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde kalp ile ilgili sağlık gerektiren işlemleriniz kapsam dışı bırakılabilir

😔

Devlet hastanesine yıllardır annem babam ve kendimiz için gideriz, hiç bir yerde azarlanmadık. Diledigimi sorarım ve yardımcı olurlar, cevaplarlar, annem pimpirikli oldugu için onun aklına gelen bütün olasılıkları sordum içi rahat etsin diye, tek tek cevapladı doktoru. Eskiden evet, fakat şimdi özelden farksız degil.
Zaten olması gerekende o, açıkcası ben sivil hasta olarak gittiğimde azarlandım, insanın canı burnundayken bide azar yemesi çok kötü oluyor, morali bozuluyor. Bende sessiz kalamam tartışma kaçınılmaz oluyor böyle olunca. Mesela ekipmanla güneşin alnında bata çıka tarlada koşmuş hasta kurtarmışım affedersin bi yerlerimden ter akmış sedye üstünde hazır getiriyorum, alan hemşire sedyeden aktarırken travma dolu hastama çemkiriyo çekiştirme dur şurda bilmem ne diye kendime olmasada böyle denk geldiğim de oluyor. Hani meslektaş kötülemek son yapmak istediğim şey, hak var gördüğümüde görmedim diyemem az kavga etmedim çünkü.

Zaten olması gerekende o, açıkcası ben sivil hasta olarak gittiğimde azarlandım, insanın canı burnundayken bide azar yemesi çok kötü oluyor, morali bozuluyor. Bende sessiz kalamam tartışma kaçınılmaz oluyor böyle olunca. Mesela ekipmanla güneşin alnında bata çıka tarlada koşmuş hasta kurtarmışım affedersin bi yerlerimden ter akmış sedye üstünde hazır getiriyorum, alan hemşire sedyeden aktarırken travma dolu hastama çemkiriyo çekiştirme dur şurda bilmem ne diye kendime olmasada böyle denk geldiğim de oluyor. Hani meslektaş kötülemek son yapmak istediğim şey, hak var gördüğümüde görmedim diyemem az kavga etmedim çünkü.
Tümden yok diyemem tabii ki vardır, aile hekimimiz agzımızı actırmıyordu ornegin, gitti de rahat ettik.Şimdiki ile sorunumuz yok

Tümden yok diyemem tabii ki vardır, aile hekimimiz agzımızı actırmıyordu ornegin, gitti de rahat ettik.Şimdiki ile sorunumuz yok
Genellikle kalabalık 1000 hasta girişli,2dk muayene süreli olan yerlerde oluyo çünkü bıkmışlar duygular körelmiş, biraz daha sakinlik olsa devletteki imkanlar o kadar fazla ki tetkik tedavi açısından. Bende riskli gebelikte devlette yattım ve o kadar tetkik takip asla bi özelde olamazdı. Finalde özelde doğum yaptım (doktorumu istedim) tansiyonumu bile ölçmediler sezeryandan sonra, ki acil alındığım riskli durumdu. Doğru düzgün kanama kontrolü bile yapmadılar hep ben hatırlattım o halde.

Lütfen durumu gazeteci Emrullah Erdinç’e de bildirin. Çünkü süreçte kamuoyu oluşturan kişi kendisidir. Birde muhakkak yoğun bakım bilgilerinizi şikayet edin ve sildirin. Koroner yoğun bakım diye yazmışlar. Yarın öbür gün özel sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde kalp ile ilgili sağlık gerektiren işlemleriniz kapsam dışı bırakılabilir
Cimere yazdım sağlık bakanlığıyla detaylı bi yazı yazdık onlarla da görüştük araştıracaklar silinsin ben de istemiyorum böyle bir kayıt tabi ki . Basit bei sağlık raporunu bile alamadım

😔

Ben gittiğimde kulaklarımla duydum gözlerimle gördüm bana da aynı muamele yapıldı ve ben susabilen bi insan değilim bu tavırlara. Eşim kavga edeceğimi bildiği için acilin kapısından geri dönmüşlüğümüz var . Hepsi kötü diyemem ama durum ortada maalesef ilgilenilmiyor yoksa millet de özele para yetiştiremiyor ama bi yerde mecbur kalıyoruz

Genellikle kalabalık 1000 hasta girişli,2dk muayene süreli olan yerlerde oluyo çünkü bıkmışlar duygular körelmiş, biraz daha sakinlik olsa devletteki imkanlar o kadar fazla ki tetkik tedavi açısından. Bende riskli gebelikte devlette yattım ve o kadar tetkik takip asla bi özelde olamazdı. Finalde özelde doğum yaptım (doktorumu istedim) tansiyonumu bile ölçmediler sezeryandan sonra, ki acil alındığım riskli durumdu. Doğru düzgün kanama kontrolü bile yapmadılar hep ben hatırlattım o halde.
Ben sadece bu bıkkınlıktan olduğunu da düşünmüyorum bazılarının mecburi görevi bazıları zaten ne ilerleyecek ne gerileyecek . Nasılsa şikayet eden de pek çıkmıyor devlet hastanesi diye bazılarında da bu rahatlık var bence.

X