Gündemdeki haberlerle ilgili lütfen içeriği okuyun

Ben de bu hastaneye alıştım diye arabayla 1 saatten fazla yol gidip buraya geliyordum yine uzak bi yere taşındık diye

Ben hastaneden ziyade doktorum icin de gidiyorum yoksa Istanbulda gittigim hastanenin bulundugum ülkede de hastanesi var. 🙄

Dizi çekiliyor ya da binasi guzel diye insanlarda algi yaratiyor cidden migrenimsi hakli.

Ben hastaneden ziyade doktorum icin de gidiyorum yoksa Istanbulda gittigim hastanenin bulundugum ülkede de hastanesi var. 🙄

Dizi çekiliyor ya da binasi guzel diye insanlarda algi yaratiyor cidden migrenimsi hakli.
Ben de bu hastaneye ilk gittiğimde kendi doktorum yurtdışına gitti diye doktor arayışıyla gittim ve kadın doğum doktorumla orda tanıştım gerçekten çok ilgili çok iyi bir doktordu ona alıştım diye yıllarca onda devam ettim ama bu skandallarda hastanenin adı geçtikten sonra kimseye güvenimiz kalmadı böbrek taşı için ameliyat olacaktım başka hastane arayışına girdik şimdi ama maşallah bütün özel hastanelerin adı geçiyor nerdeyse

Keşke morluk olsaydı zaten beti benzi atmış anneye alışmış bir bebekti yenidoğan bile olsa anne kokusuna ihtiyaç duyar benim çocuğum 2 aylık olmuştu öyle aldılar yoğunbakıma. Benim artık süt sağmaktan göğsümden kanlar akıyordu bir gece karanlıkta oğluma götürmek için süt sağarken sağıp sağıp buzluğa attım sabah götürmek için buzluğun kapağını bi açtım bütün sütler kanlı. Kan sağmışım bütün gece. Bunlar yüzünden sütüm de kesildi
Yenidoğan yoğun bakıma 0-29 günlük bebek yatırılır. Yani 2 aylık bebek yatirilmaz. Gerçekten yoğun bakimlik bir durum olsaydı mecbur çocuk yoğun bakım olan bir hastaneye sevki gerekirdi. Usulsüzluk yaptıkları burdan bile belliymiş. Çok üzüldüm gerçekten sizin adınıza... Çok şükür ki bebeğiniz yaninizda

Ben de bu hastaneye ilk gittiğimde kendi doktorum yurtdışına gitti diye doktor arayışıyla gittim ve kadın doğum doktorumla orda tanıştım gerçekten çok ilgili çok iyi bir doktordu ona alıştım diye yıllarca onda devam ettim ama bu skandallarda hastanenin adı geçtikten sonra kimseye güvenimiz kalmadı böbrek taşı için ameliyat olacaktım başka hastane arayışına girdik şimdi ama maşallah bütün özel hastanelerin adı geçiyor nerdeyse

Aci**dem
L*v
Hastanelerine baktiniz mi?

Yenidoğan yoğun bakıma 0-29 günlük bebek yatırılır. Yani 2 aylık bebek yatirilmaz. Gerçekten yoğun bakimlik bir durum olsaydı mecbur çocuk yoğun bakım olan bir hastaneye sevki gerekirdi. Usulsüzluk yaptıkları burdan bile belliymiş. Çok üzüldüm gerçekten sizin adınıza... Çok şükür ki bebeğiniz yaninizda
Normalde 29 güne kadar yenidoğan olarak geçiyor ve ücretsiz yatış yapılıyor yoğun bakıma vs ama bizim 2 aylık olmasına rağmen bizden bi ücret de istemediler şaşırmıştık o zaman da ama daha fazlasını alıyorlarmış zaten şimdi anladık

E nabızda bu işlem bana ait değil diye bir bölüm var ordan yapsam silinir mi acaba
Bir şey için de yapılmayan işlem için yapılmış gösterilmişti. Bu işlem bana ait değil yapınca sanki şikayet oluşturma çıkmıştı karşıma. Bir deneyin.

Normalde 29 güne kadar yenidoğan olarak geçiyor ve ücretsiz yatış yapılıyor yoğun bakıma vs ama bizim 2 aylık olmasına rağmen bizden bi ücret de istemediler şaşırmıştık o zaman da ama daha fazlasını alıyorlarmış zaten şimdi anladık
peki uygulama nasıldı?
siz sütü sağıyor hemşireye mi veriyordunuz?
bebekleri görebileceğiniz bir sistem, cam filan var mıydı (biliyorum tr'de genelde yoğun bakımlara ayrı bir kapı oluyor ve göremiyorsunuz ama dizi mizi çekiliyor dediniz belki öyle dizilerdeki cam bölme vardır diye düşündüm)

yani bebeği kaç gün görmedniz ki bu kadar yara olmuş?

peki uygulama nasıldı?
siz sütü sağıyor hemşireye mi veriyordunuz?
bebekleri görebileceğiniz bir sistem, cam filan var mıydı (biliyorum tr'de genelde yoğun bakımlara ayrı bir kapı oluyor ve göremiyorsunuz ama dizi mizi çekiliyor dediniz belki öyle dizilerdeki cam bölme vardır diye düşündüm)

yani bebeği kaç gün görmedniz ki bu kadar yara olmuş?
Sütü sağıp hemşireye veriyorduk bez vs götürüyorduk, haftada iki kez görebiliyorduk ama ayağında o zaman damar yolu açık ve bantlı olduğu için yarayı görmedim tabi 10 gün kaldı toplamda

Sütü sağıp hemşireye veriyorduk bez vs götürüyorduk, haftada iki kez görebiliyorduk ama ayağında o zaman damar yolu açık ve bantlı olduğu için yarayı görmedim tabi 10 gün kaldı toplamda
anladım
benim de yeğenlerime çok zor damar yolu açıyorlar da ben sürekli tembih ederim kardeşime damar yoluna bak, kontrol et filan diye, kaç kere öyle oldu deri altına gitti, şişti filan değiştirtti damar yolunu, (tabi yoğun bakımda kalmadılar hiç, çok şükür, klasik bebek hastalıklarından yattılar)
herkese kamu spotu olsun. özellikle küçük çocukta sürekli kontrol edin.

oy senin o bezelye parmaklı ayağına kurban olayım yavrucannnn. gelmis geçmiş olsun inşallah. kiyamam sana. insanlar ne kadar kötü olabilirin filmini izler gibiyiz. ne kadar üzücü ki bunlar bizim canim memleketimizde oluyor. yavrunuzun sağ salim yanınızda olmasına çok sevindim. bu konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunun elinizdeki deliller ile birlikte... sorumlular hakkında gereken ceza verilecektir. biraz uzun sürer evet ama en azından ceza alacaklarını bilmeniz içinize su serper.

Allah vicdan merhamet versin, başka diyecek söz bulamıyorum zira maalesef insandan korkar olduk işimiz Allah’ın bize acımasına kaldı.
A atlasokyanusu çok geçmiş olsun bir avukatla görüşün, daha olmadı bu işin peşini bırakmayan o yürekli savcıyla iletişime geçip suç duyurusunda bulunun.

merhaba bu bahsi geçen hastanelerden birinde 2 kere doğum yaptım 2. Doğumdan sonra çocuğum 1.5 2 aylıkken öksürüyor diye hastaneye götürdüm ve yoğun bakıma almamız gerekiyor dediler 10 gün kaldı çocuğum orda. Çok şükür sağ sağlim aldım oğlumu ama ayağında çok kötü bir yara ile. Bundan yıllar sonra ehliyet almak için sağlıkocağından sağlık raporu almaya gittim ve bana doktor sağlık raporu veremem yoğun bakımda yattığın görünüyor hastaneye gitmen lazım dedi. Bu hastaneye gittim sordum öyle bir şey yok dediler ama ben raporu ücretli şekilde almak zorunda kaldım. Geçen gün öylesine e nabızdan bakınca gerçekten o hastanede / tane yoğun bakım kaydım olduğunu gördüm bu olaylar ortaya çıkınca tekrar baktım ve ss aldım o görüntüleri . İnternete girip anlamına baktım baya yoğun bakım olarak yapılmış kayıt. Bu şekilde de sgkdan para alabiliyorlar mı nereye şikayet etmem gerekiyor bilgisi olan var mı?
Okurken o kadar korktum ki bebeginize bir şey oldu diye. Çok şükür hayatta bebeğiniz. Bir avukat ile görüşüp deliller ile birlikte şikayetçi olabilirsiniz. İnşallah sürünür o pislikler. Sabahtan beri okuduklarıma inanamıyorum. Çok şükür ki bebeğiniz sağ salim kurtulmuş onların elinden.

O hastanelerden birinde değil ama baska bir hastanede doğum yaptım. İlk muayene eden doktorda çocuğun muayenelerine devam edelim dedik. Beylikdüzü'nde kapisinda kuyruk olan bir doktor. Muayene esnasında eko yapmak istedi ona ayrı ücret aldılar falan filan o tavırları hoşuma gitmedi ama neyse. Zaten bir muayene için para ödedik. Biz içerdeyken eko da yapayım dedi. Asistanı sessiz sedasız eşimi cikarmis..o zamanın iyi bir ücreti eko ücreti alınmıştı. Neyse bu önemli değil.
Daha sonra çocuğun göbeğinde koku var dedi. Enfeksiyon başlamış dedi. Ani çocuk ölümleri olabiliyor dedi. Hemen antibiyotik iğnesi alın. Hemen ilk dozu burda vurdurun dedi. O kadar ısrar etti ki biz de korktuk yaptırdık. 7 günlük çocuk. Sonra bacağı davul gibi şişti. Biz de devlet Hastanesi'ne götürdük. Hem gobekteki enfeksiyon için hem de bacağı için iki ayrı doktor gördü. İkisi de enfeksiyon yok dedi. Olsa bile 7 günlük çocuğa bacaktan antibiyotik iğnesi mi olur dedi. O gün özel hastaneye tövbe ettim. Eşim reklamcı olduğu için ondan da biliyordum kota koyuyorlar mis. Şu kadar tahlil bu kadar bilmem ne diye. Yine de onemsemiyordum büyük oğlumu en yokluk zamanimda bile hep özele götürmüştüm. Her seferinde de doktor kan testi istiyordu biz de acemilik veriyorduk. İkinci cocukta bu dediğim olayları yaşadım. Daha sünnete bile özele goturmedim. O hastanelerden birinde de yeğenim doğdu..hatta aynı yillar. Ucuz kurtulmusuz resmen.

Sitede bir süredir aktif değildim sırf bu yorumu yazmak için girdim. Bahsi geçen haberleri ayrıntılı olarak okudum, hastane isimleri, doktor, hemşire isimlerine hepsine baktım. Bu hastanelerinin biri dışında hepsi istanbulda (sadece bir tanesi tekirdağda). Ve İstanbuldaki nerdeyse tüm orta veya küçük özel hastaneler listede (Acıbadem, memorial, medipol, medical park gibi çok büyük hastanelerin sadece isimleri yok)

Bahsi geçen hastanelerin 3-4 tanesi evime yürüme mesafesinde ve orta büyüklükte, daha uygun fiyatlı özel hastaneler. Devlette sıra beklemektense bir işim olduğunda direkt gidip hallediyordum bu yüzden okurken çok tedirgin oldum. Bu hastanelere yakınlarım da gidiyordu. Çok yakın bir arkadaşım bahsi geçen hastanelerden birinde gebelik takibi yaptırıyordu, doğumu da orda yapacaktı (bu küçük bir hastane de değildi bu arada. Bence adı geçenlerin içinde en büyüklerinden biri) Kız gebelik zehirlenmesi geçirdi ve hem kendisi hem bebeği ölümden döndü, fark etmediler (asla fark edilmeyecek gibi değildi. Kızın ayakları balon gibi şişmişti) durumu ağırlaşınca yine o hastaneye gitti “bu ölmek üzere biz sorumluluk alamayız”a getirdiler. Onlar da üniversite hastanesine gittiler ve acil sezaryene alındı. Bebeğini tam bu haberlerdeki gibi başka hastaneye yönlendirdiler ve yaklaşık 2 ay bebeği küvezde kaldı. Bu bahsettiğim olay 2019da yaşandı ve çocuğu hala tam olarak sağlıklı değil maalesef. O zamanlarda yapılanlardan mıdır bilmiyorum.

Geçtiğimiz nisanda eşimin anneannesi rahatsızlandı ve yine bu hastanelerden en çok adı geçenlerden birine acilden götürdüler (kendileri seçmedi hastaneyi ambulans çağırdılar ve onlar yönlendirdi) Direkt yoğun bakıma aldılar ve haftalarca yoğun bakımda kaldıktan sonra vefat etti. Yaşı zaten vardı ve hastaydı. o yüzden hiç artniyetli düşünmemiştik ama şu an sgkdan fazla para almak için gereksiz yere uzun süre yoğun bakımda tutmuş olabileceklerini düşünüyorum.

Kendim de bu hastanelerden bazısına uzun yıllardır gidiyorum. Hamileliğimde her gün iğne olmaya gidiyordum, grip olduğumda, mide rahatsızlığı geçirdiğimde, hatta lazer epilasyona bile buralara gittim. Sürekli gittiğin hastanelerin çalışanlarının bebek öldürecek kadar kafayı yemiş olmasını kabullenemiyorım. Hala haberleri takip ediyorum ve her okuduğum şeyde daha çok kanım donuyor.

Son düzenleme:
Şimdi bunlar bizlerin vergileri ile hapiste nefes alıp ,sıcacık yataklarında yatıp ,karınlarını doğuracaklar . Ben bir kadın bir anne olarak İDAM istiyorum bu şerefsizler için hemde meydanlarda en kötü şekilde idam edilmelilerki başka annelerin ciğeri yanmasın.
Ülkeye idam gelse bu kişilerin mi asılacağını sanıyorsunuz, ilk asılacak olanlar siyasi suçlular olur. Bu yüzden bir şeyin çığırtkanlığını yaparken 2 kere düşünün lütfen. İstedikleri de zaten biz getirdik değil siz istediniz demek. Tüm bu adalet açıklarının bir sebebi var.

Allah kahretsin bunları,içim parçalandı ayağını görünce 😞 iki hastanede bizim bölgemizde,bir sube birkaç sene önce kapanmıstı ve kapanma nedeni de doktorun yogun bakımdaki entübe hastaya istismarının ifsası olmus.Gercekten nasıl bir dönemden geçiyoruz rabbim korusun.Saglık bakanlıgını arayın,cimere de aynı sekilde iletin ve bir avukatta gerekeni yapacaktır diye düsünüyorum.
Hangi hastane

X