Gündemdeki haberlerle ilgili lütfen içeriği okuyun

Doğduğu günden bu yana çocuğu beş kez ameliyat olmak zorunda olan bir anne olarak bu haber beni öyle cok tetikledi ki uykumde bile bu olayı düşünüyorum. Çok şükür bebeğiniz iyi ama bundan sonra hastanelere doktorlara nasıl güveniriz bilmiyorum. Bebeğinizdeki yara bence kesinlikle normal bir yara değil. Benim oğlumda hiç öyle olmadı en azından
Bi arkadaş yazmıştı yukarıda damar yolundan verilen serum damardan gitmiyormuş deriye dökülüp bu şekilde deriyi yakıyormuş ilaç, damar yolunu kontrol etmedikleri için olmuş yani

Para hırsı gözünü kör etmiş nasıl da güzel oyun oynayıp, göz boyamışlar... Bir de nasıl korkmadılar hadi Allah'tan korkmadınız onu anladık yakalanırız diye de mi korkmadınız? Sağlık raporu için karşınıza çıkmış işte bunlardaki rahatlık savcı tehdit etmekten geliyor demek ki.
yakalanırız diye korkmazlar
özel hastanelerin büyük kısmı ya büyükbaş kişilere ait
ya da mafyatik yapıları var

senelerdir özel hastanelerde hastaya kullanılmayan bir sürü kalem SGKya fatura ediliyor
gereksiz işlemler, testler malzemeler isteniyor, kimisi kullanılıyor kimisi kullanmadan kullanıldı yazılıyor
bir sürü doktor başkasının diplomasıyla hasta bakıyor. bir sürü doktor "diploma kiralıyor" özellere, bunu binlerce doktor biliyor, göz göre göre yapıyorlar, hangisi korkuyor???

devlet hiçbirini kontrol etmiyor ki
nerede bu malzemenin girişi çıkışı bu hastaya neden bu işlemi istedin, bu çalıştırdığın doktorla resmi gösterdiğin doktor aynı değil sen hayırdır? diye soran yok ki

bi sürü kişiye gereksiz ameliyat bile yapılıyor
ya da komplikasyonları olan işlemler sanki ooo çerez peynir ekmek gibi anlatılıyor insanlar bişey yok sanıp oluyor sonra sürünüyor ama "her işlemde komplikayon riski var, sizin imzaladığın formlarda onlar yazıyor" diyip geçiyorlar.

devlet tüm bunlar olurken bilmiyor mu?
kaldı ki yenidoğan yoğun bakım ennn hassas birimlerden birisi başka hiçbir yeri kontrol etmese orayı bari kontrol etmesi lazım.

etmiyor.
hiç bir yaptırımı olmayan suçtan, koskoca bir çarkı kurup çeviren adam neden korksun? gözünü kararttıktan sonra...

Üzüldüğüm diğer bir nokta ise belki gerçekten yoğun bakıma ihtiyacı olan bir bebeği ailesi güvenmediği için, başına bir iş gelir diye korktuğu için veya doktorun yalan söylediğini düşündüğü için tedaviyi reddedecek ve bebeğin sağlığı riske atılacak. Allah korusun aklımda binbir senaryo dönüyor

Bi arkadaş yazmıştı yukarıda damar yolundan verilen serum damardan gitmiyormuş deriye dökülüp bu şekilde deriyi yakıyormuş ilaç, damar yolunu kontrol etmedikleri için olmuş yani
Bu ayak bu hale gelene kadar hiç mi görmezler. Çok şey yazmak istiyorum ama anneyi üzmek istemiyorum. Kesinlikle cimere şikayet etsinler. Hoş kimi kime şikayet ettiğimiz bile belli değil. Şuanda bunları yazarken dişlerimi sıkıyorum

Üzüldüğüm diğer bir nokta ise belki gerçekten yoğun bakıma ihtiyacı olan bir bebeği ailesi güvenmediği için, başına bir iş gelir diye korktuğu için veya doktorun yalan söylediğini düşündüğü için tedaviyi reddedecek ve bebeğin sağlığı riske atılacak. Allah korusun aklımda binbir senaryo dönüyor
Ben de sürekli bunu düşünüyorum artık doğumu yakın olan arkadaşlarım hep bu korkuyu yaşıyor şu an

Bu ayak bu hale gelene kadar hiç mi görmezler. Çok şey yazmak istiyorum ama anneyi üzmek istemiyorum. Kesinlikle cimere şikayet etsinler. Hoş kimi kime şikayet ettiğimiz bile belli değil. Şuanda bunları yazarken dişlerimi sıkıyorum
Benim oğlumun ayağı o zaten maalesef. Hala izini taşıyor oğlum. 3 yıl geçti üstünden ama izi kaldı tabi ki. Şikayet edicem ama işte ne yapılır ne kadar önemsenir bilmiyorum olan oldu . En azından kaydımdaki yoğun bakım girişleri silinsin acil bi durum olsa hastaneye yatsam kendimde olmasam ne bileyim sistemden bakınca 2 kere yoğun bakıma alınmış görünüyorum tedaviyi bile buna göre belirleyebilirler. Ben bu hastaneye yıllardır gidiyorum ama hiç yoğun bakımla alakam olmadı kendim için , sadece oğlumu yatırdılar maalesef

bebeklerde ayaktan damaryolu sık sık açılır
ama

o damar yoluna rotasyon yapılabilirdi yani 2 gün oradan verince, özellikle de yakıcı ilaç verince, başka yerden açılır damar yolu. hatta uzun süre damardan ilaç alması öngörülen bebekler için bunun bir sıralaması vardır nereden başlayıp nereye doğru damar yolu açılması gerektiğine dair.

damar yolunda ilaç damara gitmediği, dağıldığı için yara oluşabilir ama bu kadar olmaz. bunlar açmış ne var ne yok oradan yollamış hiç de değiştirmemiş. kontrol de etmemiş.

bebeklerde ayaktan damaryolu sık sık açılır
ama

o damar yoluna rotasyon yapılabilirdi yani 2 gün oradan verince, özellikle de yakıcı ilaç verince, başka yerden açılır damar yolu. hatta uzun süre damardan ilaç alması öngörülen bebekler için bunun bir sıralaması vardır nereden başlayıp nereye doğru damar yolu açılması gerektiğine dair.

damar yolunda ilaç damara gitmediği, dağıldığı için yara oluşabilir ama bu kadar olmaz. bunlar açmış ne var ne yok oradan yollamış hiç de değiştirmemiş. kontrol de etmemiş.
Fotoğrafta tam belli de değil ayağı böyle karga eşmiş gibi çukurdu yanık gibiydi çok derindi ve sadece orda açık kaldı damar yolu hep değiştirilmedi

Sağlikçı arkadaşlar daha iyi bilir uzun süre damar yolu açılı hasta böyle olabilir mi ya bana çok ekstrem geldi.

Fırat. Keşke götürseydik ama işte aklıma hiç kötü bir şey gelmedi küçük diye hassas hareketli diye ayağında damar yolu açık diye normal anlattı doktor biz de inandık bugüne kadar

Bazi durumlarda öyle damar yolu acildigi yerde nekroz olabiliyormus. Muhtemelen de burda öyle olmus. O siyah olan yerler aslinda "ölmüs". Iyilesince orasi kapanip izi kalir. Bazi ilaclarin icerikleri kalsiyum mesela da sebep olabiliyor diye biliyorum. Ama burdan tabi ki ne verildi, ihmal var mi.bilemeyiz. cok gecmis olsun. Bu durumda bebegin sadece bir izle kurtulduguna seviniyoruz 😒 Ne günlere kaldik. Allah iki cihanda da birakmasin yanlarina

Çocuğu bana teslim etmeden önce bu çete lideri olan doktor dedi ki ayağında bi yara var sakın korkma çok uzun sürecek iyileşmesi , uzun süre ayağında damar yolu açık olduğu için oluştu vs dedi e bunu bana diyen doktor yani aklıma hiç kötü bir şey gelmedi hala ayağında izi var oğlumun
Of aklıma hep kötü kötü şeyler geliyor kim bilir neler yaptılar çocuklara ya

Bir avukata danışmadan silmeyin ne hakla böyle bir kayıt açar hastane ayrıca bebeğin ayagindaki ne iziymiş bi doktora sordunuz mu
Bu çete lideri doktordu yoğun bakım doktoru o normal olduğunu anlatmıştı ama zor iyileşeceğini görünce korkmamamız gerektiğini söylemişti ona güvendik başka doktora götürmedik zaten 10 gün yoğun bakımda yatmıştı. 2 kere açmışlar hem de hem nörojoliden hem kardiyolojiden

Çocuğu bana teslim etmeden önce bu çete lideri olan doktor dedi ki ayağında bi yara var sakın korkma çok uzun sürecek iyileşmesi , uzun süre ayağında damar yolu açık olduğu için oluştu vs dedi e bunu bana diyen doktor yani aklıma hiç kötü bir şey gelmedi hala ayağında izi var oğlumun
Yok yahu damar yoluyla alakası yok bunun 2 aylık yeğenim 15 gün yoğun bakım yenidoğan küvezde kaldı çıktığında ayağında hiç böyle bir şey yoktu olsa olsa morluk olur yani bu başka bir şey Allah'ım bu nedir korkunç

Şimdi bunlar bizlerin vergileri ile hapiste nefes alıp ,sıcacık yataklarında yatıp ,karınlarını doğuracaklar . Ben bir kadın bir anne olarak İDAM istiyorum bu şerefsizler için hemde meydanlarda en kötü şekilde idam edilmelilerki başka annelerin ciğeri yanmasın.

X