Gündemdeki haberlerle ilgili lütfen içeriği okuyun

Ben maalesef doktorların babamın hayrına çalışıyorlarmış gibi tavırlarına katlanamıyorum ses yükselten mi dersin azarlayan mı. Maalesef bunlar yüzünden daha bu ay başında ryp hastanesine 9 bin tl verdim tomografi ve serum için

31 yaşimdayim özel hastaneye giderdim hep ve şu haberlere cikan hastanelerin isimlerini ilk defa duydum ögrendim varliklarindan cidden haberim yoktu gormedim bile 10 yil Istanbulda yaşadim ustelik. 🙄

Başinda özel yaziyor diye bir hastaneye gitmektense devlet hastanesine giderdim ben olsam ne olursa olsun.coook gecmis olsun tekrar

Yok yahu damar yoluyla alakası yok bunun 2 aylık yeğenim 15 gün yoğun bakım yenidoğan küvezde kaldı çıktığında ayağında hiç böyle bir şey yoktu olsa olsa morluk olur yani bu başka bir şey Allah'ım bu nedir korkunç
olur
bazı ilaçlar damar içine gitmezse, deri altına dağılırsa orayı yakar, deler bildiğin böyle ilaçlar var
ama adı üstünde yoğun bakım, damaryolunu kontrol edip düzgün gidiyor mu diye bakması lazım personelin

bazı bebekler hareketlidir oynatır mesela yerinden o zaman çıkartcak başka yerden açacak vs.

Yok yahu damar yoluyla alakası yok bunun 2 aylık yeğenim 15 gün yoğun bakım yenidoğan küvezde kaldı çıktığında ayağında hiç böyle bir şey yoktu olsa olsa morluk olur yani bu başka bir şey Allah'ım bu nedir korkunç
Keşke morluk olsaydı zaten beti benzi atmış anneye alışmış bir bebekti yenidoğan bile olsa anne kokusuna ihtiyaç duyar benim çocuğum 2 aylık olmuştu öyle aldılar yoğunbakıma. Benim artık süt sağmaktan göğsümden kanlar akıyordu bir gece karanlıkta oğluma götürmek için süt sağarken sağıp sağıp buzluğa attım sabah götürmek için buzluğun kapağını bi açtım bütün sütler kanlı. Kan sağmışım bütün gece. Bunlar yüzünden sütüm de kesildi

31 yaşimdayim özel hastaneye giderdim hep ve şu haberlere cikan hastanelerin isimlerini ilk defa duydum ögrendim varliklarindan cidden haberim yoktu gormedim bile 10 yil Istanbulda yaşadim ustelik. 🙄

Başinda özel yaziyor diye bir hastaneye gitmektense devlet hastanesine giderdim ben olsam ne olursa olsun.coook gecmis olsun tekrar
Filmlerde dizilerde hastane sahneleri genelde o hastanede çekilirdi . Biz de oturduğumuz yere yakın diye gitmeye başlamıştık yıllardır da gidiyorduk

yakalanırız diye korkmazlar
özel hastanelerin büyük kısmı ya büyükbaş kişilere ait
ya da mafyatik yapıları var

senelerdir özel hastanelerde hastaya kullanılmayan bir sürü kalem SGKya fatura ediliyor
gereksiz işlemler, testler malzemeler isteniyor, kimisi kullanılıyor kimisi kullanmadan kullanıldı yazılıyor
bir sürü doktor başkasının diplomasıyla hasta bakıyor. bir sürü doktor "diploma kiralıyor" özellere, bunu binlerce doktor biliyor, göz göre göre yapıyorlar, hangisi korkuyor???

devlet hiçbirini kontrol etmiyor ki
nerede bu malzemenin girişi çıkışı bu hastaya neden bu işlemi istedin, bu çalıştırdığın doktorla resmi gösterdiğin doktor aynı değil sen hayırdır? diye soran yok ki

bi sürü kişiye gereksiz ameliyat bile yapılıyor
ya da komplikasyonları olan işlemler sanki ooo çerez peynir ekmek gibi anlatılıyor insanlar bişey yok sanıp oluyor sonra sürünüyor ama "her işlemde komplikayon riski var, sizin imzaladığın formlarda onlar yazıyor" diyip geçiyorlar.

devlet tüm bunlar olurken bilmiyor mu?
kaldı ki yenidoğan yoğun bakım ennn hassas birimlerden birisi başka hiçbir yeri kontrol etmese orayı bari kontrol etmesi lazım.

etmiyor.
hiç bir yaptırımı olmayan suçtan, koskoca bir çarkı kurup çeviren adam neden korksun? gözünü kararttıktan sonra...
Fahrettin Koca niye görevden alındı arkada bir sürü dedikodular var Allahından bulsun hepsi

Keşke morluk olsaydı zaten beti benzi atmış anneye alışmış bir bebekti yenidoğan bile olsa anne kokusuna ihtiyaç duyar benim çocuğum 2 aylık olmuştu öyle aldılar yoğunbakıma. Benim artık süt sağmaktan göğsümden kanlar akıyordu bir gece karanlıkta oğluma götürmek için süt sağarken sağıp sağıp buzluğa attım sabah götürmek için buzluğun kapağını bi açtım bütün sütler kanlı. Kan sağmışım bütün gece. Bunlar yüzünden sütüm de kesildi
Yaa bunca zahmet bir de çocuğuna ölü kavuşanlar var off korkunç ya nasıl bir ülke haline geldik Allah'ım

benim hastalığımın takibini zaten anca büyük eğitim araştırma hastanesi olan yerler yapabiliyor, ben hep devletteyim o yüzden ama

mesela küçük apartman gibi hastaneler var, oturdukları semte yakın, işlemler hızlı vs oluyor. ya da rapor alacaksın, basit bir şey için giiyorsun hemen hallediyor.
hele esenyurt avcılar gibi yerden, çalışan kişiler devlet hastanesine gidecek yol 1 gün, orada işlem günlerce uzuyor bir randevuyu veriyor 3 güne öbürünü 5 güne öbürünü 5 aya, özel sektörde çoğu kişi öyle günlerce izin alamaz ki. hemen koştur koştur gideyim de 2 ilaç yazsın, kan man da vereyim genelde işi bu özel hastanelerin.
büyük donanımlı hastaneyse zaten iyi diye umarak gidiyor insanlar. (bu bizim insanımızın zaafı tabi biraz da, bina büyük tefrişat zenginse kanıyor, oysa bunlar makyaj aslında. doktor iyi mi onun bir kıstası yok. ağzı iyi laf yapan doktoru iyi sanıyorlar)

bir de burada çetenin yaptığı tezgahta daha büyük bir mesele var:
112den bağlamışlar ya da devlet hastanesinden çocuğun yönlendirilmesini sağlamışlar
yoğunbakımda x hastanede yer var oraya götürmemiz lazım bebeği diyorlar mesela.
anne-baba ne bilecek nerede yer var nerede yok?

benim hastalığımın takibini zaten anca büyük eğitim araştırma hastanesi olan yerler yapabiliyor, ben hep devletteyim o yüzden ama

mesela küçük apartman gibi hastaneler var, oturdukları semte yakın, işlemler hızlı vs oluyor. ya da rapor alacaksın, basit bir şey için giiyorsun hemen hallediyor.
hele esenyurt avcılar gibi yerden, çalışan kişiler devlet hastanesine gidecek yol 1 gün, orada işlem günlerce uzuyor bir randevuyu veriyor 3 güne öbürünü 5 güne öbürünü 5 aya, özel sektörde çoğu kişi öyle günlerce izin alamaz ki. hemen koştur koştur gideyim de 2 ilaç yazsın, kan man da vereyim genelde işi bu özel hastanelerin.
büyük donanımlı hastaneyse zaten iyi diye umarak gidiyor insanlar. (bu bizim insanımızın zaafı tabi biraz da, bina büyük tefrişat zenginse kanıyor, oysa bunlar makyaj aslında. doktor iyi mi onun bir kıstası yok. ağzı iyi laf yapan doktoru iyi sanıyorlar)

112den bağlamışlar ya da devlet hastanesinden çocuğun yönlendirilmesini sağlamışlar
112den yönlendirilmiş işin içinde bir sürü şey var maalesef 🥺

Ülke her anlamda sahipsiz, başıboş kalmış maalesef..

Bebeğinize çok geçmiş olsun.

Evet devlet hastanesi yönlendirince o anda insanlar itiraz edemezler ben cok detay bilmiyordum. 😐
Bir mudahaleye ihtiyac duymuyorsam rapor vs icin ben de giderdim herhalde ama diger türlü güvenemem ya.
Ufak bir saglik sorunum oldu bulundugum ulkede randevu da almistim ama iptal ettim atladim Turkiyeye geldim yine kendi doktorlarimdan vazgecemedim mesela. 🥲 Çok geriyor bu işler beni.

Evet devlet hastanesi yönlendirince o anda insanlar itiraz edemezler ben cok detay bilmiyordum. 😐
Bir mudahaleye ihtiyac duymuyorsam rapor vs icin ben de giderdim herhalde ama diger türlü güvenemem ya.
Ufak bir saglik sorunum oldu bulundugum ulkede randevu da almistim ama iptal ettim atladim Turkiyeye geldim yine kendi doktorlarimdan vazgecemedim mesela. 🥲 Çok geriyor bu işler beni.
Ben de bu hastaneye alıştım diye arabayla 1 saatten fazla yol gidip buraya geliyordum yine uzak bi yere taşındık diye

X