Güçlü Olmak!

ben nedense sizin özgüven sorununuz olduğunu düşünmeye başladım.
ilona rakadaşımız kendi yaşadığını yazmış siz hayretler içierisinde o sana kızdıysa sen üzülmüş gibi durmuyorsun diyorsunuz.
yani her tartışmada atışmada karalar bağlanmaz ki.
ben anlayamadım sizi nedense.
herkes kendinden örnek verirken siz hala ben nasıl egoist olacağım diyorsunuz.
biraz çocuksu davranışlar seziyorum.
herşeyden önce yaşınızın insanı gibi davranın bence..

imza...betişşşş...
saol canım yine benim yazmama gerek kalmadı....

Hep iyilik yaptım hep.
Ama karşılığısenağlamasenağlama

Bize somut örneklerle soru sorman lazım. Yani eşim şu konuda şöyle dedi şunu yaptı benim ne yapmam lazım gibi.

Kayınvalidem,görümcem,eltim gelicene herşeye karışıyorlar.
Karışmayın diyorum yine karışıyorlar.
Kocamda susuyor hep.
onlar gidince kavga ediyoz.senağlamasenağlama

Evet ama bana somut bişiyler gerek.
Egoist ol,ben yaparım de falan diyorlar.
Demekle olmuyorki.
sadece öprenmeye çalışıyorum nasıl olacağımısenağlama

insan ilişkilerinde somutluk diye bir kavram yoktur
öznel yargılardan bahsediyoruz kişiden kişiye değişir diyoruz sen hala napıcam ben kaygısındasın
kimse sana burda şunu yap bunu yap demeyecek arkadaşım
kendi hayatının kurallarını sen koyacaksın
bu kurallarıda karşındaki insanlara kabul ettireceksin bu kadar basit
şimdi içinden nasıl kabul ettirecem sorun işte burda diye geçireceksin
bu kısmıda sana kalmış kimse senin çevrendeki insanların karakterlerini bilmiyor
eşin nasıl biridir kayınvaliden nasıl biridir annen nasıl bir kadındır kimsenin en ufak bir fikri yok
onları tanıyan biri olarak nasıl davranman gerektiğini sen bulacaksın
yani mesele şu olay sende bitiyor
çözümün bir tek kaynağı var oda sen sen sen.....

önceki gün yirminci evlilik yildönümünü kutladik esimle...zaman su gibi akip gitmis...insan zaman icinde degisiyor...eskiden ne cok aglardim...herseye...kayinvaldem kabus gibiydi...neler yapardi...simdi düsünüyorum...iyiki oglum yok ...kimbilir nasil bir kaynana olurdum...yirtardim o gelini..kaydirigubbakcemile...oglusumu üzecek...valla.

esime hic bir sey söyleyemezdim ilk zamanlar...ödüm patlardi...sonra baktim olmuyor...actim agzimi yumdum gözümü...bosanmanin esigine geldik...ne oldu bosanmadik...simdi anladim bunlar tuzu biberi...megersem barismak ne güzelmis...sonradan anladim... ileriye dogru bunlar komik ani olarak kalacak...birlikte güleceksininiz...evlendmeden önceki kurdugun hayallerden vedalasiyorsun sadece su an bence...bence o seni su an biraz sarsiyor...bir süre sonra geciyor...yüz göz olmaya basliyorsun...senin ona söylediklerin onu daha az kiriyor...onun sana söyledikleri seni daha az kiriyor...günün birinde birbirinizi iyice tanimaya basliyorsunuz...caninda su anki gibi yanmiyacak...hatta bu kadar iyi anlasmasak...söyle eskisi gibi bir güzel kavga etsek yaa... diye düsünebiliyorsun:roflol: (barismak icin tabii):roflol:

Ama hiç kızmış da sen üzülmüş gibi durmuyorsunkifisfisfis

Anlaşıldı !! senin ne demek istediğini çözdüm sanırımsüprizzzzz

Sen eşlerimizle kavga ettiğimizde nasıl güçlü olabildiğimizi , trip atmadığımızı , dişe diş

göze göz olduğumuzu, sonrasında nasıl ağlamadığımızı , sakin kalmayı başardığımızı

filan da öğrenmek istiyorsun sanırım...

İyi de canım kimin kavga esnasında tepkisinin nasıl olduğunu görmen lazım, yazmayla

anlayamazsın ki... Şimdi ben desem "kararlıyım ,sakin dururum" ... bu da gerçekçi olmaz

eşime sorman lazım yüzümü, suratımın ağlamaklı ifadesini... Bizim anlattığımız olayları

kendimize göre yorumlayış biçimimiz ve düşüncelerimiz ... Ama kavga edip de " oh ne

güzel mat ettim eşimi , ben kazandım..Ne de iyi oldu gene kavga ettik.." diyen yoktur

elbet...

Hepimiz kavga edince üzülürüz , alınırız kimi zaman ,insanız sonuçta...Ama dediğim gibi

kavgalar her evde farklı sebeplenir ve farklı sonuçlanır ...

ne güzel ne güzel.
bende böyle olabilcek miyim acaba

bence esas olmanız ve derdinizi anlatmanız gereken bir platform da diilsiniz...zaten cvplarıda abartılı bulup sürekli yadırgayıp ,yargıladığınızda apaçık ortada!

öncelikle bir uzmandan destek almalısınız...özgüven sorununuz ve hatta kişilik sorunlarınız var.. siz kendinizi ve yaşantınızı hatta sorunlarınızı anlandıramıyor ve anlayamıyorsanız bizim bunu anlamamız mümkün diil...tüm bahsettikleriniz kişiliğinizin sorunlu olduğu gösteriyor,siz aslında kişiliğinizin bunalımını yaşıyorsunuz...bu duygular kişinin içindedir yaradılışındadır..sonradan kazanılımı çok ta kolay bir süreç ile elde edilemez...ama bu konu ile ilgili göreceğiniz terapi ve tedavilerin yardımcı olacağı da bir gerçek!tamamiyle olmasa bile kısmen !....

ınsan ilişkilerinde formüller olmaz. Bu suyun kaldırma kuvveti, yerçekimi yasası, değil ki sana formüller verelim...
Güçlü olmak insanın yaradılışında vardır, bazıları kırılgan ve nazlıdır bazıları hayata karşı dikbaşlı ve güçlüdürler...
Ben sadece eşime karı değil hayata karşı da çüyümdür. Bu hem yapı hem yetiştirilme tarzı ile ilgili.. Ailem bana 8 aşından itibaren aylık olarak harçlık verdi günlük değil, böylece hesap yapmayı elimdekni yetirmeyi öğrendim... Ailem ben üniv. kazanınca ilk seneden sonra arkadaşlarımla eve çıkama destek oldu, ama kiramı faturalarımı onlar ödemedi, ben onların aylık gönderdiği harçlığı bir şekilde yettirmek zorundaydım, e ıstanbulda yetmeyince part time çalışmaya başladım. Böylece kendi ayaklarımın üstünde durmayı öğrendim, sırtımı kimseye yaslamamayı öğrendim... kendi kendime yetebilmeyi öğrendim....
Hayata karşı nasıl dik duruyorsam eşime karşı da ailesine karşı da dimdik durdum...
Evlilik hazırlıklarında kiseyi işime karıştırmadım, fikirlerini aldım ama kendi bildiğimi yaptım, maddi destek yapmaya zaten niyetleri yoktu, istemedim, nye yardım etmiyosunuz demedim, etmezseniz etmeyin biz yapar öderiz dedim...
Ne düğün ne mobilya konusunda 1 kuruş ble maddi destekleri olmadı, biz aldık biz ödedik, rüya gibi bir nikah,ve sonrasında rüya gibi bir yemekle evlendim, rüya gibi bir balayı yaptım... iyiki para vermediler, para verseler öyle olmasın böyle olsu deme hakkını bulacaklardı, para vermedikleri için karışamadılar da.... Onların alışık olmadığı bir ev dekorasyonu alışık olmadıkları ve garisedikleri bir gelinlikle ve nikahla evlendim. karışamadılar... Karışamazlarda bu benim hayatım...
Formül mü istiyorsun, önce kendine güvenecek ve inanacaksın... Karışmaya çalışmadılar mı?? oooo hem de nasıl... Ama ben şanslıydım demiyorum ben doğru adamı seçtim hayatımı birleştirmek için, o yüzden karışmak istediklerinde önce eşim karıştırtmadı.... Evlenen biziz, bu hayat bizim bizim istediğimiz gibi olacak dedi... ben hiç ağlamadım mı, ooo hemde o kadar ağladım ki, ama bu ağlamak eşimi kullanmak için koz değildi, gerçekten üzüldüğümde ve kırıldığımda ağladım, ağladım ama aynı zamanda kendmi de ifade ettim....
Bu işin fomlü olmaz arkadaşım, sen 31 yaşındaymışsın(hoş yorularınhiç o olgunlukta değil ya neyse) ben 30 yaşındayım. ve inan 20 yaşında iken de aynen böyleydim, yıllar geçtikçe daha da çok öğrendim daha da tecrübe kazandım, ama asla kendimi güçsüz ve aciz hissetmedim, kimsenin de böyle hissettirmesine izin vermedim....

Kimse beni anlamıyor.
Çok yalnızımsenağlama

Herkes çok güçlü maşallah
kimse alıngan hassas değil
kimseyi üzmüyor kocası,kimse ağlamıyor
tek başıma kaldım bu dünyadasenağlamasenağlamasenağlama

Bu kadar kişi sizin için uğraşıyor.Siz kimse beni anlamıyor diyorsunuz.Bravo doğrusu.........................

Peki
eşimin beni daha çok sevmesi bana daha çok bağlanması için ne yapmalıyım..senağlamasenağlama

hala aynı şeyleri soruyorsunuz ya valla şaka gibisiniz..:1shok:
gerçek olduğunuza inanamıyorum sizin..

canim bu kadar kisinin telkini senin isine yaramadigina gore senin profesyonel destege ihtiyacin var. sen bosver senin gibilerin olup olmadigini. sen kendi derdine cozum ara. simdi herkes ayni dertten bahsetse senin ne isine yariycak? ancak yalniz olmadigini hissedip teselli bulcaksin. sonra? bu senin sorununu cozmeye yeticek mi?
bak KK bayanlari iyidir hostur ama sabir taslari catlarsa fena olurlar. benden soylemesi.

Peki
eşimin beni daha çok sevmesi bana daha çok bağlanması için ne yapmalıyım..senağlamasenağlama
olduğun gibi davran..ne isen onu sevsin eşin ...seni sevsin ,sende var olnları ve olmayanları ile sevip kabul etmeli...senim artı bir telşa girmene gerek yok ki,böyle yapayım da böyle olayım da beni sevsin dersen sevdiği sen olmazsın senin yarattığın o senden uzak kişiliği sever eşin.... ay alemsiniz....:asigim:

hala aynı şeyleri soruyorsunuz ya valla şaka gibisiniz..:1shok:
gerçek olduğunuza inanamıyorum sizin..

Ama sizler neler yapıyorsunuz eşiniz size bağlı ya hani
her istediğinizi yapıyor ya
ben ne yapıyımsenağlamasenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…