Güçlü Olmak!

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
Herkese merhaba.
Daha dün kayıt oldum sitenize.
Açıkçası 1 yıla yakın zaten izliyordum.
Evlilik hazırlıkları sırasında buldum burayı ben.
Daha sonra alt bölümlerde kadınsal sorunların da tartışıldığını görünce çok sevindim.:dance:
Günlerce okudum. Hiç düşünmedimki ben de bir gün konu açıcağım.Hatta daha çok bekar arkadaşların evlilikler hakkındaki yorumlarını çok beğendim.Çok güzel arkadaşlıklar var.Herkes birbirine destek. Bana destek olunursa çok sevinirim.
Derdime gelince,sürekli güçlü kadınların yorumlarını okuyorum. Erkeğe taviz vermeyen,her istediğini yaptıran,evin hanımı pozisyonunda olan kadınlar.
Ben daha çok yeni evli olmama rağmen hemen yoruldum. Eski gücüm yok sanki. Küçük bir tartışmada hemen ağlıyorum. Çok duygusalım ben.Çok alınganım.senağlamasenağlama
Eskiden de böyleydim ama bu kadar değildim. Sanki evlenince arttı bu duygusal halim.
Okuyorum hepinizi,bir çoğunuz kadının dik durmasından bahsediyorsunuz,gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz,anlattığınız kadar kolay mı erkeğe karşı durmak,ben bazen burada yazıldığı gibi ben olsam şunu yaparım bunu yaparım diyenlere gerçek mi diye bakıyorum. Karşıdan yorum yapmayın nolur. Beni kendi yerinize koyun. Benim gibi hassas biri nasıl güçlü olur?:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi EU3
ah canım ya ben de senin gibiyim karsımdakıne kendimdfen daha cok değer veriyorum üzülmesini istemiyorum hemen ağlıyorum tabi ne kadar doğru bilemem daha yeni nişanlıyım aslında herseyın basındayken biraz kendime cevirmem lazım ama

• Konu Sahibi EU3
öncelikle hosgeldin aramiza, bende yeni sayilirim bende hosgeldim :)
bende henüz cok gencim, evlenmedim daha ama, bu yasadigin sorunu bende yasarmiyim diye korkuyorum, ne yazikki bende senin gibiyim. cok hassasim alinganim, yani karsimdaki erkek benimle sert konusursa icime igneler bativeriyor... ister istemez yas akyior gözlerimden. bu iyi birsey degil. belkide psikolojik destege mi ihtiyacimiz var onuda bilmiyorum. ama yavas yavas kendimi toparlamaya calisiyorum. $öyle düsünelim... Eger o sana karsi kirici olup sen agliyorsan, o kisi inadina yapar diye düsünüyorum. AMAAN BU NASIL OLSA TEPKI VERMICEK AYRILAMICAK BENDEN BEN EZIYIM BUNU der, ne yazikki cogu erkeklerimiz böyle... ama yeni evlenmissin bu normal degil...
tepki ver, herzaman alttan alan sen olma... sakin aglama, agladigini gösterme en azindan, yanlismiyim arkadaslar? ben hayvanmiym benimle böyle konusabiliyorsun de. evli bayanlara soralim bide.

simdiden allah kolaylik versin, ezdirme kendimi YILMA

• Konu Sahibi EU3

Ayy cevap için sağol.
Çok yalnız hissediyorum kendimi.:1hug:
Çok hassasım.
Kendime çevirmek mi güçlü olmak mı?
Burada hep güçlü kadınlardan bahsediyorlar.
Anlamıyorumkisenağlamasenağlama

• Konu Sahibi EU3
Yaşaya yaşaya tecrübe sahibi olacaksınız.Acele etmeyin Hayat size güçlü olmayı
öğretecektir........................................

• Konu Sahibi EU3

evet hattinden fazla deger verdigimiz icin böyle oluyor, ama ögrenmeliyiz, kendimize nasil cekmeliyiz? korkmadigimizi vazgecilmaz olmadigini göstermelyiiz. cok üstüne düsmemek lazim, DEGERINI BILMEZ, pesinden kostur. umursama bazen. tepemize biniolar yoksa

• Konu Sahibi EU3

Sağol arkadaşım.
Evet bir daha ağlatırsa ben hayvan mıyım böyle yapıyorsun,konuşuyorsun dicem..a.s
Bunu denicem.
inşallah işe yarar
çok sağol:1hug:

• Konu Sahibi EU3
Yaşaya yaşaya tecrübe sahibi olacaksınız.Acele etmeyin Hayat size güçlü olmayı
öğretecektir........................................

Tamam da birtanem.
Ben bazen burda yazıldığı gibi güçlü insanların var olduğunu düşünmüyorum ki.
Herkes sanki karşıdan öyleymiş gibi imaj çiziyor.
Madem güçlüler taktik versinler diyorum.

• Konu Sahibi EU3
Sağol arkadaşım.
Evet bir daha ağlatırsa ben hayvan mıyım böyle yapıyorsun,konuşuyorsun dicem..a.s
Bunu denicem.
inşallah işe yarar

kac yasinda oldugunu sorabilirmiyim

sen tepki vermezsen o inadina yapar, bi köseye cekilip aglama.
kendine sor BEN APTALMIYIM NEDEN EZDIRIYORUM KENDIMI de

yorum yapmak ben olsam şunu yaparım bunu yaparım demek çok kolay
olayı ancak yaşayan bilir
o durumun koşulları o an ki duygular kişiden kişiye değişir
yorumların çoğu tahmine dayalıdır
hani bir söz vardır bekara boşanmak kolaydır diye...
o yüzden yapılan yorumlar sadece destek amaçlı yol göstermek amaçlı
belki bu yorumu yapanlar aynı durumla karşılaştıklarında yaptıkları yorumların tam tersini yapacaklar
kim bilir.. hayat bu o anın günün koşullarına bağlıdır verilen tepkiler

duygusallık güçsüzlük değildir ki.

ağlarsın, ağlayabilmek güzel bir şeydir; ama ağlarken kafanı gömüp ağlamayacaksın o zaman; kafanı dik tutarak ağla..,

erkeğe karşı durmanın neden kolay olmadığını düşünüyorsun?
yani ne yaşadın ya da yaşıyorsun ki karşısında durman gerekiyor ve bu sana zor geliyor?

kendini karşındaki insandan sönük ve aşağıda görme hiçbir zaman.
sen herkesin bir adım önündeymişin gibi dur..

biri beni mi çağırdı dermişim...
güçlü olmak kocanı parmağında döndürmek değildir öncelikle...
madem yeni evlisin bunu öğrenmekle başla işe...her koca parmakta dönmez kadın ne kadar güçlü olsa da...
sen güçlü olmayı mı parmağında döndürmeyi mi soruyorsun...onu öğreneyim...sonra cevap vereyim ben...

sanırım insan ancak yaşadıkça ezildikçe güçleniyo zalimleşiyo hayata tepkisi artıyo insanın yaşadıkalrı insanı güçlü yapıyo bir yerden sonra yeter diyor insa. insanlar çok bencil eğer bir kere vermeye başlarsan ömür boyu verirsin bunun sonu yok tepkini ayarlamak senin elinde güçlü olmanın tek tarifi kendi karşındaki diğer güçlülere karşı daima savunmak şöle veya böle yap demekle olmaz.

Sağol arkadaşım.
Bunu denicem.
inşallah işe yarar

eğer böyle derseniz bence bir kavganın fitili ateşlenir..
sizn tabirinizle konuşacağım; eğer kendinizin hayvan yerine konduğunu düşünüyosanız zaten orada bir problem var demektir..

yapılanların karşısında soru sormak yerine, kendinize böyle davrandırtmayacaksınız..

Güçlülerde yaşaya yaşaya öğrenmişlerdir.Bunun taktiği yok.Kendini sev,egoist ol desem
Nasıl?dersin.Biri sana kelek attımı bak ozaman nasıl güçlü ve egoist oluyorsun.
Bunu yaşaman lazım anlatılmaz.........................................................

evet buda dogrudur. ÖZGÜVENIMIZI kaybetmememiz lazim.
Sadece öneride bulunuyoruz.

kac yasinda oldugunu sorabilirmiyim

sen tepki vermezsen o inadina yapar, bi köseye cekilip aglama.
kendine sor BEN APTALMIYIM NEDEN EZDIRIYORUM KENDIMI de

31 yaşındayım ben..

Haklısın bakalım benim durumumda olan vamı?

ilk evlendiğimde bende senin gibi herşeye ağlardım ve surat asıp trip yapardım

merak etme zamanla bunlar kaybolacak
sonara bi bakacaksın o ağladığın kafa yorduğun şeyler çok basit konularmış

diğer arkadaşların dediği gibi günler geçdikçe güçlü olmayı neye kızıp neye ağlayacağını öğreneceksin
inan bana

emin ol kimse sandığın kadar güçlü değil. davulun sesi zaktan hoş gelir hesabı,başkalarının hayatına yorum yaparken aslan kesiliyoruz hepimiz.
hiçbirimiz mükemmel değiliz. hiçbirimizin herşeyi dört dörtlük değil..
hepimizin ayrı ayı hassas olduğu noktalar var. hepimizin hayatında eksik hissettiği ya da fazla gelen şeyler var.
belkide biz yorumlarımızı yaparken olması gerekeni kendimize de öğretiyoruz..

ama emin olmanı istediğim birşey var: başkalarının hayatını acımasızca eleştiren anlamadan direk saldırya geçen sana yardımdan çok sana hatanı tokat gibi yüzüne vuran yorumlar var ya ; işte onlar hayatında çok ama çok mutsuz kimseler. senin acılarından beslenebilen kimseler..o çok güçlü görünen ve aslında hiç mecali olmayan kimsecikler..

Sanki çok duygusal olduğumu bilip de bunu kullanıyormuş gibi geliyor bana.
Tamam seviyor beni ama üzüyor da.senağlamasenağlama

Ama ama ben bu siteyi hep okuyorum.
hatırlıyorum sen yazmıştın.
Kocam iyidir,kayınvalidem iyidir diye.
Demekki her istediğini yaptırıyorsun.
Demekki güçlüsün.
Gerçekten moral vermek için mi yazıyorsun kayınvalidenle aranın bu kadar iyi olması mesela. Seni hiç kırmıyorlar mı,üzmüyorlarmısüprizzzzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…