Güçlü Olmak!

Egoist ol,biraz da kendin için yaşa.Kısaca sen ağlayacağına o ağlasın,umursama...................

Bana yardım edemiceksiniz yani..

Peki nasıl davrandırtmıycam..
Benim her işime karışıyorlar,yemeğe, falan.
Çok üzülüyorum ben çok hassasım

Evet evet hep güçlü görünüyor herkes.
Hep görüyorum acımasızca eleştiriler var.
Ama ben anlamıyorum.
Neden böyle oluyorsenağlamasenağlamasenağlama

karışıyorlar ?????

kim ?
kayınvalidenlelemi oturuyorsun

Aramıza hoş geldin canım önceliklea.s. Çok güzel bir noktayı yakalamışsın tatlım seni tebrik ediyorum Şeniz

Evlilik öyle bir şey ki ... Hani bir söz var : evim evim güzel evim cennetim ve cehennemim...Aynen öyle işte... Tartışmalar oluyo olmaz mı... Ben olmaz diyene asla inanmam , kimi zaman ses tonu

yükselir ,kimi zaman ortak noktaya varılamaz bir türlü , kimi zaman sessiz fırtına kopar evde ... Bunların hepsi benim ,senin , hepimizin evinde yaşanıyor... tartışmalar , kavgalar her evin ortak paydası

( konular değişir o ayrı ...)... Hani erkeğe karşı durmak demeyelim de ona , kişiliğini ortaya koymak diyelim yani benim yaptığım bu... Benim kendini ezdirmemek kavramından ziyade kişiliğimi

ezdirmemek kavramım var, güç dediğim şeyi burdan alıyorum... Eğer bir konuda haklıysam ve buna yüzde yüz inanıyorsam eşimi de buna ikna edene kadar uğraşırım ... Bu uğraş gerek nazla , gerek

tuzla , kimi zaman da sert bir ses tonuyla mutlaka yapılır... şunu da söyliyim hiç ağlamadım mı tartışırken...Çokkkkkk...Ağlamam güçsüzlüğümden değil , duygularımın yoğunluğundandı... O da

benim gerçekten ne kadar üzüldüğümü gördü ve daha duyarlı oldu ondan sonra ... Yani güçsüz olarak görmedi beni... Yanlış anlamasın diye de belirttim ayrıca hep :" Sanma ki güçsüzlüğümden

ağlıyorum , sadece benim bağırıp çağıramadığım için , duygularımı haykırmaya ihtiyacım var , onu da bu şekilde yapıp rahatlıyorum..." demişimdir ... Güç dediğin karakterindir tatlım , ağlamakla

güçsüzlük olmaz ...

Duygusallık bende de var.. Kimi zaman sebepsiz yere ağlarım... Aile özlemi, aileden çook uzaklarda olmak, yeni evli olmak insanı duygusallaştırabiliyor bu normal...senağlama

Aslında en büyük güç nedir biliyo musun ; eşine kızarken onun omzunda ağlamak ... İşte o zaman evliliğinizde bir çok sorunu hallediyosunuz:1hug:

Son düzenleme:
kendime cevirmekle kastettiğm birzda onlar acaba bunu soylersem incinir mi yada ne yapsam çok mutlu olur diye düşünsünler biz onları değil onlar bizi el bebek gül bebebk etsinler

arkadaşım sen çok duygusalsın anladığımız kadarıyla
bende çok duygusalım ama her şeyin bir sınırı vardır değil mi
en ufacık bir sözde kızıp ağlıyorsanız bu alıganlığınızın altında başka nedenler yatıyor demektir
alınmayın ama ya da psikolojiniz bozuk demektir
bunun içinde bir psikoloğa gitmenizi öneririm
daha öncede söylediğim gibi biz ancak öneride bulunuyoruz
uygulayıp uygulamamak size kalmış...

bence burada ahkam kesen herkesin söylediği doğru değil..yahut herşeyi tam anlatmıyorlardır belkide..ben inanmıyorum,sende inanma herkese derim ben,zira o zaman herkesin kocası herşeye müsade ediyor benimki neden böyle vs .. gibi takıntılarada girebilirsin..elbette içinde gerçek olanlarda vardır ama herkesin öle olduğuna inanmıyorum ben.çünkü bizim milletimizde kan kusup kızılcık yedim demek gibi huy vardır,belki iyi belkide kötü bunu bilemem..

en güzeli ne biliyormusun,burada okuduklarınla yada senden iyi olanlara bakarak kıyas yapma evliliğinde,bu evliliğe vurulacak en büyük darbelerdendir..herkesin sorunu bambaşka buna emin ol..gerçekten şanslı olanlarda vardır ama bunlar referansın olmasın senin..kendi referasın kendin ol hayatım.Ama evlilik güçsüzlükle yürümüyor,ağlamakla yürümüyor..sende düşe kalka,yaralana berelene öğreneceksin belkide bunu,evliliğinde bir hayat oyunu olduğunu..bir satranç oyunu olduğunu..hamlelerini doğru yapmaz ve güçlü bir duruş seçmezsen en büyük zararı kendinin göreceğini..alınganlık yapma sakın evliliğinde,neden bana böyle yapılıyor diyip kendi kendine hayıflanma..unutma her erkeğin eksiği veya ters yönü vardır.bunu ben nasıl düzeltirim diye kendi kendine stratejiler belirlemeye çalış..yaşadığın bir problemi eşine sorun olarak yansıtmadan evvel önce sen düşün,bu konuda benim payıma düşen nedir diye..erkeklerin en sevmediği şey aslında güçsüz duruşlu kadın buna emin ol.akılcı oyunlar yahut stratejiler diyim,her zaman evliliği daha zevkli hale getiriyor.alınmak,içe kapanmak,ağlamak,üzülmek,sorgulamak,neden böle bi muamele görüyorum demek kendine zarar vermekten öteye geçmiyor..Sen herşeyi yaptın ettin,evirdin çevirdin baktın sorun var hala,işte o zaman de ki,burada sorun var,eşimle konuşmam lazım bunu,çözümlenmesi lazım..işte sana güçlü duruş modeli.Yani güçlü durmak evlilikte rest çekmek değil hayatım..yada eşinin herşeyi kabul etmesi değil..Sana bütün bunları 2,5 yıllık tecrübelerimden yazıyorum..aldığım akıllardan değil buna emin olabilirsin..

inşallah sana yardımcı olabilmişimdir.:1hug:
sevgilerimlea.s
.

Son düzenleyen: Moderatör:

ne alakası var iyilikle güçlü olmanın...
kayınvalidem iyidir çok şükür...sever beni...ama ne alaka güçlü kadınla...
eşim zor bir adamdır ama öğrendim ben onu...o yüzden sorun yok...
ama güçlü olmak başka...
ya siz 31 yaşında olduğunuzdan emin misiniz...küçücük bir kız yazıyor gibi...

Peki nasıl yaparsın eşini nasıl ikna edersin.
Yani ben formül istiyorumsenağlama

Sen kendine güven ilk önce.................
Egoist olmak o kadar zor bir şey değilki.
Sadece kendi isteklerinin de olduğunu keşfet.
Hayattan zevk al ilk önce.Yeter artık çok ağlamışsın.......................

Yaşım ne alaka anlamdımki.
evet 31 yaşındayım
Eşini öğrendiğini söylüyorsunda hiç mi sorun yok yani.

Sen kendine güven ilk önce.................
Egoist olmak o kadar zor bir şey değilki.
Sadece kendi isteklerinin de olduğunu keşfet.
Hayattan zevk al ilk önce.Yeter artık çok ağlamışsın.......................

Madem zor değil.
Nasıl olacam eğoistÇok üzgünüm çoook

Yapı meselesi bu, sonradan olunacağına inanmıyorum ben.
Ablam mesela ağzından ekmeğini al ses çıkarmaz ve bu huyundanda nefret eder ama yapamıyorum başka türlü der.
Ben ise tam tersiyim onun, bazen çok dik olabiliyorum, kendi kendime biraz ağır başlı ol desemde olmuyor.
Kısacası üzerimize oturan kalıp bizim karakterimiz olmuş belki törpülenebilir ama asla tam anlamıyla değişmez.

Kendi isteklerini önemse,kendini sev.Eşin sana birşeyler versin.Belkide onun karşısındada

ağlıyorsun..............................................

kendime cevirmekle kastettiğm birzda onlar acaba bunu soylersem incinir mi yada ne yapsam çok mutlu olur diye düşünsünler biz onları değil onlar bizi el bebek gül bebebk etsinler

Kırmızı cümleye evet diyorum , bu ekstra bir şey değil , incitmeden önce düşünmeli bir eş...

Ancak mor cümleye gelince tatlım her erkek "eşimi nasıl mutlu etsem acaba?" diye

düşünmüyor, romantiklik yok yani hepsinde ...Onlar evin sorumluluğunu alıyor, eşlerine

bakıyorsa ve kişilik olarak da düzgünse bu kadarının eşlerine yetmesi gerektiğini ve onları

bu kadarıyla mutlu ettiğini düşünür hep,, erkeklerin doğasında var bu ...İstisnalar vardır tabi...

Ama herkes mi mutlu diyorum burayı okudukca..
Bakıyorum işte ben senin gibi düşünmüyorum,saygısızlık etselerde sen saygı göster,alttan al,ben olsam şöyle böyle deniyor..
O zaman burada yazılanlar hep yalan,kimsenin derdi sıkıntısı yok.
Hele ki bazı arkadaşlar,aman ne olacak ki sanki vs. diyorlar.
Sanki onlar hep mutlu evinde
Bence insanların neler var evindede söylemiyorlar.

canım hepimizin eşiyle sorunları vardır

mesala ben

eşim geçimsizdir kolay kolay samimi arkadaşlık kuramaz

ama ben eşimin huylarını öğrendim neye kızıp neden hoşlanıp neyle istediğimi yaptırabileceğimi öğrendim
inan eşimle son yıllarda ciddi bi tartışmamız olmadı

demek istediğim eşini nasıl yola getireceğini ancak sen bilirsin
buradaki formüller sana uymayabilir
daha önce dediğim gibi bunuda zamanla öğreneceksin

öncelikle göz yaşlarını tut ve uyumlu biri ol hırçınlık sana sadece huzursuzluk getirir
nasıl davranacağını bu arada öğren

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…