Gravese bağlı Hipertiroit...Paylaşım

İlaç kullanırken çok tehlikeli evet. Ben 3 ay önce bebeğimi düşürdüm Tedaviyle hamile kalmıştım bende. Hayırlısını versin arkadaşım. İnş.Tez zamanda bebeğine kavuşursun

allah sabır versin canım..amin canım sende işallah tez zamanda kavuşursun.rabbim tüm isteyenlere nasip etsin..:Saruboceq:

Merhaba arkadaşlar bu gün doktoruma gittim. Ameliyatımı yapan doktor takibimide yapıyordu.benden herzaman ki tiroid tahlillerini istedi birde Tsh Reseptör Antikoru diye bir tahlil. Tahlil sonuçlarına göre göz kapağımın şişliğinin nedenini söylüycek.ve göz doktoruna yönlendirecek. Büyük bir ihtimalle gravesten kaynaklanan bir şişme bakalım nasıl çıkıcak sonuçlarım.

Merhaba arkadaşlar bu gün doktoruma gittim. Ameliyatımı yapan doktor takibimide yapıyordu.benden herzaman ki tiroid tahlillerini istedi birde Tsh Reseptör Antikoru diye bir tahlil. Tahlil sonuçlarına göre göz kapağımın şişliğinin nedenini söylüycek.ve göz doktoruna yönlendirecek. Büyük bir ihtimalle gravesten kaynaklanan bir şişme bakalım nasıl çıkıcak sonuçlarım.

canım işallah hayırlı sonuç alırsın.allah şifa versin.:Saruboceq:

iyiyim canım bende varya usandım ilaçlardan.bebek tedavisi için kullandım bi sürü o bitmeden bu çıktı:KK43:(herşeyde bi hayır var.[/QUOT
Canım tedavi öncesi sana hiç bakmadılar mı ilaçlara başlamadan önce bir takım tahliller istemişlerdi benden tiroide mutlaka bakılır çünkü

plumcum beni de tedirgin ettin şimdi ben de haziranda tiroid bezimi tamamen aldırdım gözlerim hafif düzelmeye başladı insanlar öyle diyo ama hala eskiye dönmedi tam olarak. ameliyatı da zaten sırf gözler için oldum. bi acayip olmuştum doktor ameliyattan sonra düzelebilir de düzelmeyebilir de ama en azından büyümesi durur dedi şimdi büyüme yok ama sende neden oldu acaba test sonuçlarını muhakkak yaz

ınsirah merhaba. 1 buçuk aydır falan göz kapağım şiş Talin sağolsun onunla konuştum bana çok yardımcı oldu. Sana da ulaşmak istedim mesajıma cvp verdiğin için sağol. Tahlil istediler ve yaptırdım Hepsi normal çıktı ameliyattan sonra zaten 3 ayda bir bakılıyordu hep normaldi. Gözümde hiç bir şey yoktu ameliyattan öncede. Şimdi 1-1,5 yıl sonra göz kapağım şiş tek gözümde büyümüş gibi geliyor. Bende bu yüzden oldum zaten olunması gerekiyormuş Tiroid dursaydı her nüksedişinde göze bir aşı yollar demişti doktorum. Benim anlayacağım dille böyle anlatmıştı doktorum. Olma ihtimali daha yüksek yani demişti.Ama ameliyattan sonrada göz hastalığı ayrı seyredebilir de demişti. galib öyle oldu benim şimdi.
Şimdi ben çok üzüldüm seni korkuttum diye. Ama şunu söyleyim benim durum nadir olacak bir durum genelde iki göz olurmuş çünkü burdan anla... Biraz uzun oldu ama kusura bakma.

Merhaba bu gün göz doktoruna gittim iki gözümüde ölçtü ve eşit olduğunu söyledi Göz kapağımın şişmesinin nedenide mikrobik olduğunu söyledi. Gravesten olduğunu düşünmediğini söyledi ılaçları kullanıp tekrar kontrole çağırdı . Daha önce küçük bir açıklık hissettikleri için göz çevremdeki her şeyi ona bağlıyorum yine şişecek diye inşallah geçerde bendede soru işareti kalmaz. Allah herkeze acil şifalar versin.

amin canım çok sevindim alerjik olmasına .kendi açımdan da rahatladım nüksetmez inşallah tekrar benim gözler de. valla unutmuştum aynaya bakmayı bugün ilk işim yine aynaya bakmak oldu gözlerim nasıl diye. sen hiç endişelenme senin gözünde bişey yok için rahat olsun

Ne kadar şanslısınız.15 gün önce bana da hipertiroid teşhisi kondu.Çok endişeliyim.Bebek yapmaya karar verdiğimiz bir dönemde çıkması çok yıkıcı oldu.İlaç mı yoksa atom mu karar veremiyorum ama sizin hastalığı yenmeniz bana moral oldu.İnşallah Allah ın izniyle ben de yenerim.

Talin hanım için diyorum. İnşallah Allah bir daha göstermez.

amin inşallah teşekkür ederim
umarım siz de yenersiniz benim gibi
sevgiler

merhabalar..benimde tek gözümde öne doğru fırlama vardı.Bir Endokrinoloji uzmanına gittim,kan tahlili verdim ve ultrason çektirdim.Sonuçlar normal çıktı yani doktor öyle söyledi..gözümün öne doğru çıkmasının nedeninin başka sorundan kaynaklanabileceğini söyledi ve Göz doktoruna yönlendirdi beni.Olmazsa başka bir endokrinoloji uzmanına daha görünüp tiroid hastası olmadığımı netleştirmek istiyorum.Kafamda soru işaretleri kaldı..neyse herkese çok çok geçmiş olsun....

bende graves hastasıyım 1 senedir tedavi oluyorum iki gözümde dışarı pörtlemiş durumda son zamanlarda göz ağrılarım da arttı ameliyat olmam gerekiyor tiroidlerim tamamen alınacak ama karaciğer değerlerim çok yüksek o yüzden olamıyorum gözlerim çok şiş olduğu için atom tedaviside yapamıyorlar doktorum ameliyat sonrası gözlerimde gerileme olmayacağını sadece ilerlemenin duracağını söyledi sizin söylediklerinizi okuyunca biraz olsun rahatladım inş ameliyattan sonra eski halime dönebilirim allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba,
Ben de kendimde hipertiroid olduğundan şüpheleniyorum. Sizde huzursuzluk falan oluyor mu, ruh halinize etki ediyor mu? Ellerimde belli belirisiz bir titreme var ve kilo kaybı yaşadım. Geceleri de bazen çarpıntım oluyor. Kan tahlillerimi yaptırıcam. Bilmek istediğim kesin tedavisi var mı? Yoksa bi düzelip bir bozuluyor mu?

Merhaba,
Ben de kendimde hipertiroid olduğundan şüpheleniyorum. Sizde huzursuzluk falan oluyor mu, ruh halinize etki ediyor mu? Ellerimde belli belirisiz bir titreme var ve kilo kaybı yaşadım. Geceleri de bazen çarpıntım oluyor. Kan tahlillerimi yaptırıcam. Bilmek istediğim kesin tedavisi var mı? Yoksa bi düzelip bir bozuluyor mu?

bende huzursuzluk el titremesi kilo kaybı ve acaip sinir yapmıştı bu tiroid canım.hemen yaptır bence tahlillerini.çogu doktor geçici olmadığını söyler.yani ilaç kullanmalısın ömrünün sonuna kadar diyorlar.ama ben sadece 2 yıol kullandım ama çok şükür bir daha gerek kalmadı.3 yıldır ilaçsızım ve kontrollerimde tirpidlerimin süper çlıştığı görülüyo.tek bir iz dahi kalmadı.ama ihmal etme canım.çok geçmiş olsun

Merhaba,

arkadaşım ben de de hiç bi belirtisi yok diyodum ama kilo kaybını emzirmeye bağlıyordum zayıflıyordum gözümün şişmesini uykusuzluğa bağlıyordum bi gün aile hekimine başvurdum öylesine gitmiştim guatr olabilir dedi bi şüphe ile kan tahlili yaptırdım aşırı derece de tiroidlerim çalışıyormuş hiper tiroidmişim dün öğrendim hipertiroidimi hemen ilaç kullanmaya başladım bildiğim kadarı ile sağlık ocağında bedava kan tahlili yaptırıyorlar bi baktır hormonlarına, zarar gelmez en azından rahat edersin inşaallah bişeyin yoktur:KK61::KK61::KK61:

arkadaşım ben de de hiç bi belirtisi yok diyodum ama kilo kaybını emzirmeye bağlıyordum zayıflıyordum gözümün şişmesini uykusuzluğa bağlıyordum bi gün aile hekimine başvurdum öylesine gitmiştim guatr olabilir dedi bi şüphe ile kan tahlili yaptırdım aşırı derece de tiroidlerim çalışıyormuş hiper tiroidmişim dün öğrendim hipertiroidimi hemen ilaç kullanmaya başladım bildiğim kadarı ile sağlık ocağında bedava kan tahlili yaptırıyorlar bi baktır hormonlarına, zarar gelmez en azından rahat edersin inşaallah bişeyin yoktur:KK61::KK61::KK61:

genellikle kadınlarda tiroid hamileliktan sonra çıkıyormuş zaten.bende de doğumdan sonra çıkmıştı hipertiroid.çok geçmi,ş olsun

genellikle kadınlarda tiroid hamileliktan sonra çıkıyormuş zaten.bende de doğumdan sonra çıkmıştı hipertiroid.çok geçmi,ş olsun

çok teşekkürler rabbim önce diğer hastalarına sonra da bana şifa versin

X