Gravese bağlı Hipertiroit...Paylaşım

• Konu Sahibi sibee_l
Geçmiş olsun üzüldüm inşallah sağlığınıza kavuşursunuz
Bendede hipotroidi var ama böyle birşey duymamıştım.

• Konu Sahibi sibee_l
Geçmiş olsun üzüldüm inşallah sağlığınıza kavuşursunuz
Bendede hipotroidi var ama böyle birşey duymamıştım.

çok teşekkürler canım,seninki farklı zaten canım,sizdede iyot oranı az.Rabbim nerde hasta varsa herkese ve bizlerede şifa versin İnşallah....a.s.

• Konu Sahibi sibee_l
Zeynep215 canim yazinii okudum ben hipertiroid bagli zehirli guatr oldugunu soyledidi dr sen diyosun balik tuketin kizlar diyosun dr. Tuketme balik ben diyene kadar dedi ( balik tuketirdim ama az tuz tuketiyordum)
tatlım dr'un zehirli guatr çıktıktan sonra yeme demiştir ben hasta olmadan önce bol bol tüketin diyorum zaten hastalığa yakalandıktan sonra hiç önemi yok ki ben bunu troit rahatsızlığı olmayan arkadaşlar için söyledim a.s.

• Konu Sahibi sibee_l
Aslına bakarsan canım,bunun pek balıkla falan alakası yok gibi geliyor bana,yani sonuçta hipotroidler için geçerli olabilir belki, ama bizim durumumuz farklı.Bir de ailede guatr varsa,büyük bir üzüntü,sıkıntı yaşadıysan bunlar bile bu hastalığa sebep olabiliyor....Rabbim beterinden saklasın....

• Konu Sahibi sibee_l
arkadaşlar ben de graves hastasıyım doğumdan sonra ortaya çıkmış dedi doktor şimdi hormonlar normal düzeye geldi ama gözlerimden çok rahatsızım ilacı 3e düşürdü doktorum sağ gözüm fırladı bu göz tedavisi için ne yapabiliriz internetten araştırdım biraz kortizonlu ilaç veriliyormuş ve düzelme olmuyomuş bu durumu yaşayanlar bilgi verebilir mi neden hala gözlerim düzelmedi acaba?

• Konu Sahibi sibee_l
gözlerin düzelmesi zaman alıyor canım
bende hamilelikten sonra çıkmıştı bu graves
doktorum gözün düzelebilir de düzelmeyebilir de demişti
bunun bir çaresi yokmuş maalesef
ben kortizonlu ilaç filan kullanmadım ama
tedaviden sonra yavaş yavaş düzelmeye başladı
şu anda tamamen düzelmiş durumda ama

sana da çok geçmiş olsun
canını sıkma
inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşursun
sevgilera.s.

• Konu Sahibi sibee_l
yaaa ne kadar zaman geçmesi lazım tedaviye başlayalı 6 ay oldu ilerledi gözlerim sağ göz fırladı psikolojim bozuldu insanların yüzüne bakamıyorum herkes gözüme bakıyo gibime geliyo

• Konu Sahibi sibee_l
canım ben de senin gibiydim
tek gözümde problem vardı benim
2 seneyi bulmuştur tam olarak düzelmesi
doktorunla konuş bu konuyu
o içini rahatlatacaktır

• Konu Sahibi sibee_l
Merhaba arkadaşlar bende graves hastasıyım 1 yıl önce oldu ameliyat oldum. ilk bu hastalık çıktığında gözümde bir bulgu olduğunu söylediler beni göz doktoruna yönlendirdi doktorum çok az bir belirti olduğunu söyledi. 1 ay sonra kontrole gittim ve gerilediğini söylediler. Sonrada zaten tiroid bezim alındı.yaklaşık bir ay önce göz kapağım şişmeye başladı önce enfeksiyon sandım ama şimdi tek gözüm daha büyük gibi duruyor bunu annem de farketti. Bu önceki gibi değil aynı gözde de değil zaten. Doktora hafta başına randevu alabildim. Tedavisi var mı yani geri dönüşü varmıdır bunun.

• Konu Sahibi sibee_l

canım ben ameliyat filan olmadım ama ilaç tedavisinden sonra gözümdeki buyume tamamen geçti.çok uzun bir süreç aldı bu ama yavaş yavaş zamanla gözüm küçüldü ve zamanla tamamen yokoldu.geçmeyecek diye bişey yok.umudunu kaybetme

• Konu Sahibi sibee_l

şimdi geriye dönük okudum çok sevindim düzelebiliyor demek ki moralim bozuldu bir anda sabahtan beri internette okuyup duruyorum büyük ihtimalle bu o. Gözüm yaşarıp yaşarıp duruyodu ben denizden enfeksiyon herhalde dedim göz kapağımın şişmesinden ama 3 gündür tek gözümün biraz daha büyük olduğunu anladım. siz nasıl anladınız yani nasıl başladı.

• Konu Sahibi sibee_l
canım konuyu en başından okursan yazmış olmalıyım zaten
ben ilk gözümdeki değişikliği anlayıp göz doktoruna gittim.o da gözümde birşey olmadığını söyledi.endokrine gitmemi buyuk ihtimal hormonlarla ilgili birşeydir bu dedi.endokrine gittim ben de.bu arada ellerimde titreme tırnaklarımın kırılması filan gibi yan etkileri vardı ve zzayıflamıştım çok.ama spor yaptığım iç,n anlayamamıştım.spordandır diyordum.sonuçta değerlerim çok yüksek çıktı ve ilaç tedavisine başladık.yaklaşık 1.5 sene ilaç kullandım.gözüm biraz düzeldi.ilacı bıraktıktan sonra bi,le göz düzelmeye devam etti
şu anda diğerinden hiç farkı yok.merak etme.doktorun seni yönlendirecektir.ama iyi bir endokrine git
çok geçmiş olsun

• Konu Sahibi sibee_l

Benim sormak istediğim gözündeki değişiklik yani şişmişmiydi göz kapağın yada sulanıyormuydu. Büyümüş gibi tek gözüm ve ve o gözün kapağı şiş sanki.İlki gibi değil benim şu an. Daha şiddetli bu sefer sanki

• Konu Sahibi sibee_l
evet gözkapağı şiş gibi oluyo.göz bebeği buyuyo.tek göz şiş gibi duruyo.öne gelmiş gibi

• Konu Sahibi sibee_l
Öyle benimde şu an.Sağol cevapladığın için sorularımı. ınşallah geçer. artık Allahın izniyle.

• Konu Sahibi sibee_l
arkadaşlar bendede hipertroid var ama bana doktor graves diye bişey demedi.hormonlarım yüksekti propycil kullanıyorum.günde 2 taneyle başladık şimdi 1 gün 1 tane,1 gün 2 tane içiyorum.çoklu nodüllerim var.sintigrafi çektirdim ameliyata gerek yok dedi doktorum hormonlarım düzeldi ama ekime kadar ilacı kullanıp kontrole gidicem.

• Konu Sahibi sibee_l
ben bilmiyordum aslında bebek tedavisi görüyordum ara verdim adet düzensizliğim vardı hormon tahlilinde çıktı.ama kalp çarpıntısı ve yorgunluk oluyordu.zayıflamıştım birden.

• Konu Sahibi sibee_l

Geçmiş olsun sanada. Bende 2 yıl propycil kullandım.Nodül yoktu. Bu ilacı 2 yıldan fazla kullandırmadıklarını söylediler yani 3 dr bana öyle dedi İlacı kestikten 4 ay sonra tekrar nüksetti zaten değer normale getirilince hemen ameliyat oldum. Ve bebek istediğim için yapılması gerekliydi Bir yıl oldu.

• Konu Sahibi sibee_l

sanada geçmiş olsun canım.bende bebek istiyorum(doktor ilacı kullanırken tavsiye etmiyorum dedi ama biz korunmuyoruz.gerçi 5 yıldır olmuyor şimdide olacağını sanmıyorum.tedavim bitsin bebek tedavisine başlayacam bu defa..

• Konu Sahibi sibee_l
ılaç kullanırken çok tehlikeli evet. Ben 3 ay önce bebeğimi düşürdüm Tedaviyle hamile kalmıştım bende. Hayırlısını versin arkadaşım. ınş.Tez zamanda bebeğine kavuşursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…