gözlerinde kayma var benim kızımın dikkatli bakınca anlıyorum acaba yaşayan var mı

ilkyas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
674
2
43
Kızlar kızımın gözlerinde kayma var biçoğu sonra geçer dedi ama hafif kayma oluyor gözlerinde ve hala geçmedi yaşayanlarınız var mı?fisfisfis

Kızlar kızımın gözlerinde kayma var biçoğu sonra geçer dedi ama hafif kayma oluyor gözlerinde ve hala geçmedi yaşayanlarınız var mı?fisfisfis

benim kizim da da ara sira oluyor
bi kitapda okudum cocuklarla ilgili hastaneden verdiler
bunu daha oncede okumustum,
yaziyor ki bebeklerin gozleri kayabilir ama 6 aydan sonra gene devam ederse doktora gorunmeliymis gecmezse yani ;
o zaman gostermeliymisiz
o zaman rahat etmiyorsan sen gene de goster ama gecer sanirim :1hug:a.s

cnm bizimki de uyurken bi grip yapıo gözlerin gözbebeği kayboluyo sonra şaşı falan yapıo sonra uyandırıyorum hemen düzeliyo
sanırım düzelecek bunlar...

ilkyas kızınız kaç aylık .Benim oğlum şuan 15 yaşında ve ben gözünün kaydıgını 6aylıkken farketmiştim tedavisine 1 yaşında başladık 9 yaşında bir gözünden 11 yaşında diğer gözünden operasyon geçirdi tedavimiz hala sürüyor Lütfen devamlı gözünü izle uykusu gelince hemen hemen bütün bebeklerin gözü kayar.Parmağınla test yap parmagını izliyormu .İçininde rahat etmesi için bir göz drna götür.

Sanırım bebeğin daha çk küçükmüş ben görmemiştim kusura bakma .Normal kayması ilkyas endişelenme 6 aydan sonraki dönemi izle ,Göz druna götürmen için çok erken zannerimde senin bebişinde ki göz kayması normal olanı, göz kasları geliştikçe kaymasıda durucak merak etme .Önemli olan 6 aydan sonrası.Bebeğinle beraber uzun mutlu sağlıklı başarılı yaşamlar.

ilkyascım bende senin gibi çok endişelenmiştim hatta ağlaya alaya dra götürmüştüm..dr halimi görüncekötü bişey var sandı.sonra anlattım kıımın gözleri kayıyo acaba sası mı dedim. güldü bu muydu yani dedi :)) bende daha önemli ne olabilirki dedim. kızın kaç ayık dedi bende 18 günlük dedim. oda benim kızımda 3 aylık ve gözleri hala kayıyor. 6 aya kadar bebeklerde bu tür seyler olur dedii.içim rahatlamıştı...derin bi ohh çektim.sende sakın panik yapma normalmiş yani bunlar...:teselli:

cnm bebeklerin ark.ların dediği gibi gözleri kayarmış şaşı yaparlarmış ama sonra düzelirmiş izle bakalım ne kadar sürecek çok uzun sürerse doktora gösterirsin cnm...içini ferah tut cnm..

ilkyas kızınız kaç aylık .Benim oğlum şuan 15 yaşında ve ben gözünün kaydıgını 6aylıkken farketmiştim tedavisine 1 yaşında başladık 9 yaşında bir gözünden 11 yaşında diğer gözünden operasyon geçirdi tedavimiz hala sürüyor Lütfen devamlı gözünü izle uykusu gelince hemen hemen bütün bebeklerin gözü kayar.Parmağınla test yap parmagını izliyormu .İçininde rahat etmesi için bir göz drna götür.
canım daha 2 aylık bile olmadı az kaldı olacaksağol canım ya

merak etme canım şuan göz kasları gelişmediği için olur
ama 6 aydan sonra devam ederse doktora göstermek gerek

canım merak etme benım tanıdıgım bırcok bebegın gozlerınde kayma vardı bırı de yegenımdı fakat 6 aydan sonra kayboluyor hıc canını sıkma

canım evet arkadaşların dediği gibi hemen hemen her bebekte olur bu.benim oğluşumdada var şuanda.bazen gözlerini şaşı yapıyor,korkuyorum valla :) :) ama bu dönemlerde normal olduğunu bildiğim için endişe etmedim hiç.önemli olan 6. aydan sonrası.o zman böyle birşey farkedersen hemen doktora git...

ilkyascımm geçmiş olsun canım...
göz kayması ile ilgili bir dergide okumuştum. 1 yaş öncesi bebeklerde nistagmus ( göz küresinin istemsiz titremesi) görüldüğünde mutlaka göz doktoruna götürülmeldir yazıyordu. canım hem göz muaynesi olur hemde için rahat eder bence ihmal etme...

X