Göz Makyajı Göz farlarınızı tekli mi,yoksa çoklu palet mi tercih ediyorsunuz ?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Göz makyajında kullandığınız farlarınızı nasıl tercih ediyorsunuz arkadaşlar...
tekli farlardan tek tek alıp birkaç tane mi alıyorsunuz
yoksa 6 sı veya 9 rengi birarada olan büyük paletlerden mi alıyorsunuz

sizin bu konuda fikirleriniz nedir ?

ben mesela hep her seferinde çoklu paletleri (hani şu 6 renk 9 renk birarada olanları) almışımdır ama hep de pişman olmuşumdur...

ilk bakışta birçok rengin birarada aynı kutuda olması..ve o renklerin birarada oluşturduğu rengarenk suluboyaya benzer görünüm hoşa da gitse (ve de ilk bakışta daha ekonomik gibi de görünse)...kullanırken acı gerçeği anladım...

örneğin 9 renkli farımda sadece 2 rengi yada en iyimser 3 rengi kullanabildiğimi farkettim..diğer renkler kullanılamayacak kadar koyu veya bana ve tarzıma yakışmayan renkler oluyor

ayrıca çantadada fazladan kocaman bir yer kaplaması da cabası...

ÖYLE BÜYÜK PALETLERDEN KULLANMAM
FAKAT FAR KULLANIRKEN
GÖLGELİ ve AYDINLIK OLMASI AYRINTISINA DİKKAT EDERİM.
O NEDENLE HEP 4 RENK BİR ARDA OLANLARDAN ALIRIM
YANİ YEŞİL ALIRIM. AMA İÇİNDE YEŞİLİN 3 TONU OLUR BİR TANE DE DAHA AÇIK BİR RENK ( Aydınlık için )
BÜTÜN RENKLERDE BU ŞEKİLDE TERCİH EDERİM.
BİRDE AYNI KUTUDA 4 RENK OLUPTA AYNI BÖLMEDE OLMALARINI İSTEMEM SONRA KARIŞIYORLAR.
MUTLAKA AYNI KUTUDA FARKLI BÖLMELERDE OLMALI.

pek kullanmam far ama rengini çok beğendiysem ve çoklu farı yoksa tek alırım...Ama asıl tercihim 4 lüler...

bana hep mavi renk farlar hoş gözükmüştür ama sadece ne yazıkki kutudayken hoş gözüküyorlar...göze sürüldüğünde hoş durmuyorlar, sanırım üreticiler doğru tonda üretemiyorlar

Ben de genelde 4lüleri tercih ediyorum. Ama farlarda sinirimi bozan durum, sürdükten birkaç saat sonra gözkapağımın üstüne ince bir çizgi halinde toplanması. Her farda aynı sorunu yaşıyorum. Kaliyesiyle falan alakası olduğunu düşünmüyorum. Bunun önlemenin bir yolu var mı?

yani iila şunu kullarım illaki şunu alırım diye bi takıntım yok...bakarım beğenirsem çoklu da tekli de alırım..ama farlarımın geneline baktığımda hemen hemen hepsi tekli...çoklu 1-2 tanecik var....demekki benim cewabım tekli olmalı......:sm_confused:

Açık renkleri tekli alıyorum onları daha çok kullanıyorum.Çoklu olanların açık renklerini hemen bitiriyorum.Koyu tonu gölge için kullanınca az kullanılıyor.Ben krem farları kullanamadım ya.Onun farklı bir tekniği mi var?Yoksa ben mi sürmeyi beceremiyorum

ben 2 li alirim birkac tane de 6li var.2liler su yonden guzel,benim gibi golgeli yapanlar icin.

mavi ve tonları şeklinde far kullanıyorum...farı da gölge gibi çok az kullanırım zaten..renk versin diye....:)

en iyisi 4lü olanlar sanırım
ama bazen yanında öyle alakasız renkler oluyo ki

ben tekli far tercih etmiyorum çoklu farlar daha kullanışlı geliyo bana
4 lü farları tercih ediyorum genellikle

Ben Genelde 4 Lü Aliyorym FarLari,Flormarin Islak Farlarini çok SEviyorum.kullanmasi çok Kolay.öncelikle Açik Rengi Göz Zeminime Sürüyorum.göz Ucundan Kaç Dibine KAdar Sürerim.sonra Koyu Kulanacağim Rengi Gözün çukur Yerinden Itibaren Diştan Içe Doğru Sürerim.aradaki çizgi Kaybolsun Diye Hafif Dağitirim.ama Uzaktan Bakildinda Koyu Zemin Belli Olacak Kadar Dağitirim Fazla Değil.kaŞ Altina Bir Ton Daha Açik Sürerim.parlak Göründünde Yüze Bir Işik Değmiş Gibi Oluyor.genelde Yaptim Makyaji Hep Severler Ve Beğenirler Nasil Yaptimi Sorarlar.

ben pek far kullanmıyorum. tekli terchimdir ama bir tane de 3lü farım var. benim için tekli almak daha ekonomik oluyor, çünkü hangş rengi kullanacaksam onu alıyorum. genelde tercihim loreal, max factorum de tekli farları çok güzel. çok fazla sıkıştırılmış olduğu için, yere düşse bile kırılıp dağılmıyor ve uzun süre bitmiyor.

bende çoklu alırım simli ve normalin her rengini ffarklı çizgiler halinde gölegelendirerek sürüyorum gözümde en az 4 farklı renk oluyo tabi birbiriyle uyumlu.. tavsiye edderim süpper oluyor..benim cevabım çoklu:)

bende çoklu farları kullanıyorum
ama bazen çantamda kalabalık yaptığı için sinir oluyorum

arkadaşlar tam bir makyajınızı nasıl yaparsınız bunun evrelerini yazarmısınız yüzünüze neler neler sürersiniz makyaj için bunları öğrenmek istiyorum???

Bende çoklu far severim, hem pratik, hem kullanışlı, genelde gölgeli şekilde sürerim, bazende göz altına aydınlatıcı beyaz veya krem renkli simli far kullanırım..

paletlerde en fazla 2-4 renk olmalı ve mümkün mertebe en pahalısı neyse ondan alınyerimseniben ykm, boyner,sevil, tekin acar gibi yerlerden 100 lira verip taksit yaptırırsınız 3 yıl bitmez o farlar, hem de cildin en hassas kısmı olan göz çevrenizi korumuş olursunuz.yerimseniben
ucuzlar hem çabuk biter dayanmaz, renkler yüzünüzde 2 saat kalmaz, ama paraya bir sefer kıysanız hem sağlıklı hem de uzun süre dayanacak bir şeyler almış olursunuz kızlar naçizane fikrimyerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…