Gorumcemin oğlu surekli bizde akil verin lutfen bana ???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya esimde vazla haz etmez ama iste ablasini n cocgu diye bisy diyemiyor
Ne münasebet canım,10 yaşında bir çocuğun yeri evidir.Görümce resmen başından atmaya yer arıyor,insanlar çocuk yaparken keşke bunları düşünüp yapsalar.Size gelince,10 yaşında çocuk için kurduğunuz cümleler hiç hoş değil, çocuk o daha.Anladığım kadarıyla kimseyle yüz göz olmamak için kabul ediyordunuz çocuğu ama her ikinizin davranışı da çok yanlış.Bu hikâyede en çok çocuğa üzüldüm,anne çok ilgisiz.Bu çocuk gelişme çağında ve ilgiye ihtiyacı var.
.

Vallahi birusru kuzenim var ayni sehirde hicbiride gelip kalmaz cunku odalarimiz ic ice onlarda rahat etmez
Karşınızdaki insan halden anlamaz düşüncesiz biri ise ona anladığı dilden konuşacaksın. Beni kötü bellerlermi diye düşünme kabul etme hatta eften püften sebepler şöyle "kocamla ayaklarımızı uzatıp film izliyecez müsait değilim" de. Çocuk sizi dinliyorsa, takip ediyorsa annesine laf taşıyordur büyük ihtimalle.

Evet dedigim gibi yillarca nenesi bakti altkat uskat otuyorlar diye aslinda soyle soyluyim kendi gozumele goruyorum gorumcem her istedikelrini yapiyor tatli desinler kadin hemn yapar bisy almak isteseler hemn alir ama bu cocuk dedigim gibi 10 yasinda ama akli 20 yasindaki ergen cocuk gibi

Her gelmek istediğinde tamam derseniz nerden bilecekler istemediginizi? Hayır işimiz var deyin zaten bi kaç kere gelme derseniz çocukta gelmeyi bırakır.
Ayrıca cocuklari sevdiğinize emin misiniz, nasil cümleler onlar öyle? 10 yaşında el kadar çocuktan bahsediyorsunuz krem sürerken görse nolcak rahatsiz oluyorsaniz önünde sürmeyin o zaman.

Bir iki defa reddedin, rahatsızım deyin, dışarı cıkacağız deyin bahaneler bulun.Gelme sayısını azaltın en azından.Baktınız dinlemiyor, annesine tedavi görüyoruz kendimizce planlarımız var sen biraz izin verme deyin açıkca

Gönderin gitsin, bir daha aradgnda da evde olmayacgz felan diyin ne öyle 3 4 gün kalmalar felan üstelik yaşıtıda yok evde

Zaten götürdüğüm gün annesi dediki ay sen niye geldin yardim etseydin dayinlara ne guzel bi hafta okul yoktu kafam rahatti dedi. Bnde mutfaga gittim gorumcem geldi sonra dedim abla biliyorsun tedavideyim o yuzden getirdim

Canım, her istediğini yapmak ilgi göstermek değil ki.O yaşta bir çocuğun her istediği yapılırsa ileride asla önüne geçemezler.O daha çok masum,benim oğlum da 10 yaşında ve nelere ihtiyacı olduğunu,psikolojisini çok iyi biliyorum.Sen görümcene karşı net bir şekilde tavrını koyacaksın,tek yapacağın şey bu.

Valla çocuk tedavisi görüyoruz, biraz yalnız kalmamız gerek deseniz bile olur.
Şu cümleyi duyup da siz yapın çocuğu ben yine de çocuğu göndereceğim demez herhalde.
Ee diyorum gecen gun yuzune karsi dedim biraz utandi gorumcem unutmustum ksuura bkma dedi. bugunde oglu yine dedi yengeeee ben size gelcm bnde artik dolmsutum dedim daha gecen bizdeydin bakariz dedim

Keske gorumcemde senin gibi dusunceli bi anne.olsaydi tabikide daysinin evi arada gelsin kalsin bizde kuccken dayimozda kalirdik ama bu cocuk surekli gelmek istiyor evde abur cubur var mesela gider dolabi acar hepsini yer

Ee diyorum gecen gun yuzune karsi dedim biraz utandi gorumcem unutmustum ksuura bkma dedi. bugunde oglu yine dedi yengeeee ben size gelcm bnde artik dolmsutum dedim daha gecen bizdeydin bakariz dedim
Daha net olun. Tedavi bitene kadar misafir almıyoruz deyin bence dümdüz. Çocuğa değil, görümceye diyeceksiniz. O da oğluna dayınlara gitmiyorsun diyecek.

Zaten götürdüğüm gün annesi dediki ay sen niye geldin yardim etseydin dayinlara ne guzel bi hafta okul yoktu kafam rahatti dedi. Bnde mutfaga gittim gorumcem geldi sonra dedim abla biliyorsun tedavideyim o yuzden getirdim
Yahu niye açıklama yapıyorsun sende bir alemsin Allah Allah. Seni resmen bedava bakıcı bellemiş, başından atıyor çocuğu. Gel desen bile 1 2 saat kabul et sonra evinin önüne götür arabanın içinden bak eve girene kadar. Güzel kullandiriyorsun kendini. Sen böyle pasif olursan ohoo....

Ya bir de sobalı eve yatılı misafir neden gönderilir ki?
Zor olmasını geçtim, soba tüter bir şey olur. Nasıl içi rahat ediyor kadının?
Annemler kışları kuzenlerim kalsın dediğimde olmaz kızım sobalı evde derdi.

Keske gorumcemde senin gibi dusunceli bi anne.olsaydi tabikide daysinin evi arada gelsin kalsin bizde kuccken dayimozda kalirdik ama bu cocuk surekli gelmek istiyor evde abur cubur var mesela gider dolabi acar hepsini yer
İşte sen biraz dişini göster, tavrını koy.Yoksa çok çekersin böyle, dersleri,ödevi falan yok mu bu çocuğun?

O son kısımdaki "karı gibi hep dedikoduda aklı" kısmını da okuduktan sonra fikrimi değiştirdim, gorumcenize hiçbir şey söylemeyin ve hafta sonu çocuk size gelsin hep gelsin...

Arkadaşım cocuk normal bi cocuk degil akli pis seyler de hep mesela bizde kaldigi gun kahvalti ediyorduk esim evde degildi bnde bitane dilm acmistim youtbdan. Filmde kizlar havuza atliyordu cocuk diyor yenge biraz geriye al niye dedim. Baktim guluyor kizlar havuza atliyor ya bidaha orayi acsana diyor ben nediyebilirim bu cocuga ama gerkctn kendi evimde kotu davranmam alirim karsima herzmn derim bak annnene iyi davran anne hem kardesine hem ablanla sana bakiyor oda yorukuyor onu uzme sozunu dinle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…