Görümcemin kızı ve benim yeni doğan kızımınĥ kıyaslaması

Akışına bıraktım ama doğum sonrası acayip uyuz etti beni lohusa oldum galiba ya doğurdum hastanede yatakta yatıyorum ağrım var bebe dinliyorum heralde orda sinir oldum öyle gidiyor şu an

Akışına bıraktım ama doğum sonrası acayip uyuz etti beni lohusa oldum galiba ya doğurdum hastanede yatakta yatıyorum ağrım var bebe dinliyorum heralde orda sinir oldum öyle gidiyor şu an
Aynen lohusayken insan daha cok bileniyor.

Ben de halayim. Asla yigenim hakkinda oyle yapin boyle yapin, yapmayin demem. Kendi cocuklari, bana gore yanlis da yapiyor olsalar kendileri bilirler. Internet, dogru bilgi herkesin elinin altinda, isteyen acar bakar.

Siz baska konular acin. Onlar yine degistirir cocuga getiriler ama dayanabildigi kadar

Saglikla buyutun bebeginizi :)

kendi gündemleriyle kizi bunaltmakta haklilarmi anlamiyorum bu kiza kendi gündemini devamli niye anlatir bu abarti sevgiyi hos göremem dediginiz gibi ben onlar kadar sevemem onlarin bu kadar bahsi ve sevmeside normal degil kiz kiskansa dahi hakli annesi bu kadar abartiyorsa esini düsünemem

Ordan çok basit görünüyor ama sizde geçeceksiniz bu süreçlerden.
Evet tuvalet eğitimi kişisel gelişiminde çok etkili.
Çocuk hazır olunca başlarlar zaten
Bu konuda bence yorum yapmayın

Kayınvalideliğin bi özelliği de kızının çocuğunun oğlunun çocuğundan daha önce gelmesidir öyle yani. Hatta kızının her şeyi oğlundan önce gelir ve her şeyi kıymetlidir ve her şeyi çok önemlidir.
eğer oğlunun bir derdi varsa kızınınki yine ondan daha büyüktür daha önemlidir.
Hep dertliyiz bacım
(bazı ailelerde gerçi oğlan kıymetli oluyormuş onlar galiba geleneksel aileler geleneksel olmayanlar böyle.)

Aynen sizde o sürecten gececekskniz sakin annesine bu konuda yorum yapmayin kim istemez tuvaletini tuvalette yapmasini bebek bezinden kurtulmayi hassas bir konu küsebilir 3,5 yas yoksa yoksa cok gec belki bazilari hazir degil ama normal geç sakin sakin bu konuda ne kayinvalidene ne görümcene de farkinda görümce eminim

Ordan çok basit görünüyor ama sizde geçeceksiniz bu süreçlerden.
Evet tuvalet eğitimi kişisel gelişiminde çok etkili.
Çocuk hazır olunca başlarlar zaten
Bu konuda bence yorum yapmayın
Bakın ben hiç teşebbüste bulunmamalarını anlatıyorum ve sadece bir örnek verdim konu bunla ilgili değil. çocuk da zaten bezi istemiyor. Rahatsız oluyor, lazımlığa da oyuncak klozete de oturuyor tuvaletini yapıyor ama o bez çıkmadan nasıl öğrensin. Zorla takıyor daha istemiyor diye evde kovalayarak ben detaya girmedim sadece... çocuk masaların arkasına saklanarak tuvaletini yapıyor vs utanma duygusu var annesinin bezlemesinden bakmasından Rahatsız bakmadan yap anne diye feryat figan her bez değişimi.. Hani tamam ben sürecin kolay geçmediğini biliyorum her çocuk da farklı Allah herkese bu süreçlerde kolaylık versin ben çocuğa eziyet olduğunu düşünüyorum şahsi fikrim bu, ama annesi benden daha iyi bilir karışamam tabiki

Bu geliniyle problemi olan kisacasi gelinini sevmeyen onun cocuguna bakmayip kizinin cocuguna en iyi sekilde bakmasidir bu tam terside olabilir bence tamamen cikari söz konusu duruma göre degisir

Benim KVde beni torununla taciz ediyordu.
Resmen kendinden ve torunundan gina getirdi. O bide başkasinin ellemesini istemiyordu. Bebek benim kucağimda gugu yapip gülünce cekip aliyordu :)
Şimdi benim oğluma sardi. Eltimi taciz ediyor. Eltimin oğlunla benimkini kiyasliyormuş. Ben görüşmediğim icin duymuyorum ama eltim anlatiyor. Kiza benim bebemden gina geldi.

Siz kayinvalideniz ile eşiniz kadar sık görüşmek, iletişim kurmak zorunda değildiniz. Lohusa olana kadar dolmuşunuz zaten. Ben çocuksuz halimle kimsenin çoğununu o kadar çekemezdim.
Neyse artık kendinize bakacaksınız. Mesafe koymaya çalışın yavaştan. Tani eğer çocuk bakımında destek almadan planınız yoksa.
Çok önemli bi mevzu değil ama o dönem herşey batıyor insana. Geçer.

İnşallah geçer tez zamanda

Eltim 2.ci bebesini dogurdu hastanedeydi 5 yasindaki kizi bizde kaldi bende kayinvalidemde yasiyordm yeni evliyim kizi tuvalete gitmek icn illa biriyle gidecek kayinvalidem senle gitmeyi daha cok seviyor diye bana hep temizlettirdi altini

Altına imzamı atarım

Ayyy ben de şiştim valla. Haklısın... Kendim de görümceyim dört tane de görümcem var.

Maalesef iyi de olsan görümceyle olmuyor ya. İnsan gerçekten gıcıklanıyor...

Lohusalık da olabilir tabi onu ben bilemem şu an hamileyim ama bana da sinir olmak mantıklı geliyor :)))

Normalde avrupada anaokulu yasi 3 ama 2 yasinda gönderilebilir daha cok sey ögrenmeleri icin ben 2 yasindada gönderebilirim gercekten alman disiplini var burada hemen yemek yemeyi tuvalet egitimlerini begeniyorum cocuklarla devamli konusuyorlar bu cok hosuma gitti

Yani özetle Görümceler kapatılsın. Gereksiz bir akrabalık daha.
Görümcemin sesini duymuyorum çocuğu tarafından sansürlü, annesi konuştuğu an sen sus diye bas bas bağırıyor çığlık atıyor. O sadece yanında oturabilir onunla konuşabilir, telefondakilerle katiyen konuşturmuyor kriz çıkıyor kazara bir şey dese epeydir sansürlü bolca çocuk izliyoruz sadece, izlediklerimizi tekrar tekrar anlatıp üzerine kritik yapılıyor vs
Benim KV torun peşinde koşturcam diye kücük bir kalp kirizi gecirdi (hakiki kalp krizi). Cocuğa yapişti resmen. Hala 7/24 Eltimin evinde ama cocuk büyüdüğü icin artik KVden kendini koparip kaciyor
En nihayetinde çocuk kaçıp gelmeyecek

Ay çocuk çocuk değil şeytan çıkması...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…