Görümcemin kızı ve benim yeni doğan kızımınĥ kıyaslaması

Benzetmeye falan takılmam ben ama kıyaslama çok sinir bozucu cidden. Benim eşimin annesi de yapıyor. Sürekli favori torunu ile yemek konusunda kıyaslıyor bebeğimi. Bir yerden sonra bayıyor yani.

Ben açmıyorum ben kv evinde maruz kalıyorum :) ben arada diyorum az mı konuşsanız biraz özlese falan yok kapatınca ağlıyor çocuk diye kapanmıyor o telefon tv ekranı gibi hep açık
Ay ne sabır varmış sizde. Ben olsam telefonu alır kapatırım, kafa ya bu vır vır kimseyi çekemem. Bana da bazen anlatıyorlar uzun uzun, ilgimi çekmiyor anlatmayin diyorum ne yapayım yani içimden sayana kadar bir kere söylerim rahatlarım.

Lohusalik deliligi bu :) kocana gicik olacaksin, bosamak isteyeceksin daha :)

Kv ne soylese batacak, sonra lohusalik bitince gercekten batacak olanlarini unutamayacaksin ve gicikligin artacak.

3.5 yaşındaki yavrucagin kabahati yok, onlarin su an benlik algilari cok yuksek, herkesin odak noktasi olmasi cok dogal emin ol. Seninkide o yaslara geldiginde gorumceninki 5-6 yas donemine girecek o zaman da seninki cok sevilecek.

Ya kırılmasınlar diye ses etmiyorum da lohusalık ile sabır eşiğim düştü galiba

Eyvahlar olsun

Benim bebeğim tek ve özel başka çocuklarla kıyaslamayın derdim herhalde . Onun haricinde telefonda benim yapacağım şeyleri söylese yapamam istediği kadar ağlasın sizi göstermesinler çocuk güdümünde yaşamak nasıl bir akıl tutulması

Ah bir bilsem

Bence haklisin konu sahibi.Brn lohusa değilim ama okurkrn ben daraldim.Bu ne böyle.Evden çıkarmamak nedir? Çocuk için yemek içmek gibi birsey bence.

benim çocuğumuda sevsinler diye beklentiye girme bunuda yazayım sevseler ne olur sevmeseler sevdimediği gelinin çocuğunu bile sevmezler benim görümcen kaynımın çocuğuna oyuncaklar alır bir kere benimkine almış değil umrumdamı değil o kimki ama bir hala olarak yaramaz anneside kendide ayrım yapar gıcığına bilerek kasten boşverceksin o konuda bana hiç normal gelmiyor gidip annesine torunundan bahsetsin sen zaten onlardan sıkılmışsn samimiyet kurma çabaları sözde mahsus bunu yapıyorki elinizi üstünden kaldırmayın diye senle iyi olmaya çalışıyor gibi geldi detaylı böyle yazılarını okuyunca torunu konusunda emin değilim ama mahsus yapabilir kıskanman için

Yaaa kıyaslamaktan ziyade koca koca insanların torundan başka konuşacak konusu yokmuş gibi davranmaları çok acayip. Yani gündemden konuş,gelmişten geçmişten konuş ne bileyim dünyanın halini konuş. Ama sürekli torun şunu bunu yaptı bunaltıyor insanı cidden.

3.5 yasinda cocuk niye kreşe gitmiyor? Hepsi gerizekali gibi davraniyor. Lohusalikla falan ilgisi yok bu ne tuhaf aile ya. Başka konu yok mu deyiversenize.
Kreşe götürdüler bir gün bakmak için kapıda çocuk içeri koşunca annesi ağladı göndermek istemedi, sonra da başına bir iş gelir diye göndermekten vazgeçti biraz daha büyüsün diye karar almışlar. Görümcem ben de orda oturursam olur demiş, kreş de kabul etmemiş ama çalışmak isterseniz başvuru alalım demişler

Gercekten tescilli bir deliymis :) cocuk agladi uyum saglayamadi diycen sandim. Cocuk ipini koparip kreşe koşuyor annesi mi ağlıyor yapışık yaşamak istio sumuklu bebesine, kresteki diger çocuklar anne evladi degil çünkü. Cocukta da zeka geriligi yaratcaklar kendilerine benzeyecek.

aynen niye abarti seviyorlar bide bana hic samimi gelmiyor

Valla ben bir şey anlatmıyorum gelin doğru dese de batar zaten beni de takacaklarını sanmıyorum bir iki dedim baktım bilimsel pedagojik açıklamalar geliyor, hiç karışmıyorum doğrudur deyip geçiyorum

çocuk 3,5 yaşında hala tuvalet öğretmiyorlar ,neden çünkü ağlamasın, sonra kendi isteyince öğrenir???
Bunlar sizi ilgilendiren mevzular degil. Herkesin kendi cocugu.

Imza çocuklarını 24 aylikken tuvalete alistirmis anne.

Baska gundem yok sanki diyorsunuz ya: onlar icin yok. Onlar icin onlari en mutlu eden gundem bu sizinlede onu paylasiyorlar. Sikilmis olmakta hakli olabilirsiniz cunku cocugu onlarin sevdikleri kadar sevmiyorsunuz ki bu cok normal. Yalnizca kisisel algilamayin. Yani hep dert hep hastalik anlatan insanlar var onlardan olmalarindan iyidir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…