Eşinizin ailesini kendi aileniz gibi görüyor musunuz ?

Ben de sizin gibi düşünüyorum işte de karşı tarafı inandıramadım bir türlü Bu konuda.
4 atanın hakkı birmiş :) kaynanam diyor bunu.
Kendisini annemle bir tutuyor yani. Mümkün mü böyle bir şey ? Ben hiç kendimi kızlarıyla bir tutmuyorum mesela. Tutamam da zaten. Boşanma durumunda görüşmeyeceğim bile bir daha nasıl ailem olsunlar. Boş boş konuşmalar.
Bir saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Sadece kayınpederim çok arıyordu bunalıyordum yani o zaman ters ters konuşuyordum bunun da saygısızlık olduğunu düşünmüyorum zaten gelin seninle ne konuşsun ?
Saygı dışında ben de seviyordum en başlarda ama böyle saçma sapan beklentilere girdiklerinde hele bunu bir kayınbabanın yaptığını görünce soğudum.

cocxugu yasında olan annemı, esım ovse, annemı kıskanıyor ya kaynanam. benı bırakın, sen de ne kadar kucuksun dıyıp benım 36 beden ceketlerımı gıymeye calıstı, ya da erken uyusam bız 3 cocuk buyuttuk uyumadık dedı. buarada ben galıba 4 senede bır ıkı kez 9-10 uyumus bırıyımdır.

yanı ben allaha havale ettım benı mumla arasınlar dedım cocugu yok ama torunları var, evlendırınce anlasın gorumcem de o da. kımsenın cocugu ıcın kotuluk ıstemem ama hakkıma gırdıler maddı manevı benı somurduler calıstım bana kalmadı el bırlıgı ıle evlılıgımı mahvettıler.. vs vs...
ben olmasam esım de kendısı de haposteydı o kadar dıyeyım. esımın eskı esı ne davalar actı, cocuga vurdular dıye bıle ıftıra attı ama gunun sonunda hıc bır fedakarlıgım yeterlı takdır almadı. o yuzden benım hakkım once bu dunyada cıksın sonra obur alemde. zaten esıme de annesıne de dedım kı hıc bır zaman kırgınlıklarım tam gecmeyecek ve sıze hakkımı helal etmeyecegım severım ılgılenırım kavga etmem tamam ama ıkınızden de razı olmadan öleceğim. tartısma anı falan degıl bu, gercegı soyluyorum

o yuzden ogulları uzerınden hayatımızı mahveden kaynanalardan allah hesap sorsun, gercekten duam bu.

E Karadenizliler de böyle yaşıyor 😁
Lohusayken bekar kayınları kayınpederi alıp doluştu bana. İç Anadolulu ailemde erkekler hastane çıkışında eşlerini bıraktı gitti beni rahatsız etmemek için. Ben kayınpeder ve kayınlar yüzünden odamdan çıkamadım. Kayınvalideme onlar uzun kalmasın rahat edemiyorum dedim. E biz kayın elti kayınpeder bir yaşadık senelerce kardeşin onlar yanında da emzirsen olur dedi mesela😁
Sorsan biz alkol alan, kaç göç olmadan bir yaşayan daha kafir aileyiz bizi beğenmez. Ama üst üste yaşamak onlara göre normal.
Valla bence Karadeniz ve doğu en en en kendi içine sıkışmış kalmış topluluk. Siz bence objektif bakamıyorsunuz. Karadenizli arkadaşım da hep der ben Karadenizliyle evlenmeyeceğim diye ant içtim ufakken tek kriterim buydu diye 😂😂
hele kastamonuuuu

ıc anadolu ve karadenızın karması. zaten orta karadenız malum

ben herkese aman uzak durun dıyorum, karadenız mı aman uzak dursun valla hrkes

ılla ıstısna dısı vardır ama cıdden yasadıklarım duyduklarım derken, ıghhhh geldi bana

Karadenizli arkadaşım da hep der ben Karadenizliyle evlenmeyeceğim diye ant içtim ufakken tek kriterim buydu diye 😂😂
Aynı cümleyi ben de kurmuştum. Ama şimdi yağmurdan kaçarken doluya tutuldum diyorum. Bilmiyorum ben rizeliyim ve çevremde bahsettiğiniz şeyler hiç yok. Belki orta Karadeniz’le doğu Karadeniz fark ediyordur ama analttığınız şeyler bana çok uzak. Size yapılan burda ayıp karşılanır mesela. Ya da benim çevrem böyle bilemiyorum :)
Beni kayınbabam çok rahatsız ederdi gün aşırı arar güzel gelinim canım gelinim seni özledim falan diyordu. Bir gün kaynanama söyledim başkasından bahsederken e ne var ki gelin de evin kızı söylenebilir dedi.
Mesela kürtaj oldum sürecin nasıl olduğunu bilmiyorum kayınbabam tutturdu geleceğim diye kaynanama diyorum ki annem var zaten yine de istersen sen gel peder gelmesin rahat edemem.
Bana diyor ki ne var ben kayınpederim evdeyken doğurdum. Dedesi beni arardı müjde var mı müjde var mı bize ne zaman müjde vereceksiniz. Tövbeler olsun diyordum benim dedem asla böyle bir şey söylemez.
Daha da özele indirgeyim belki çok genel konuştuğum için yanlış anlaşıldı. Şu anda da yanlış anlaşılmayı istemem ve ırkçılık da değil yaptığım.
Benim muhatap olduğum insanlar iç Anadolu Kürtlerinden belki siz de o yüzden anlayamıyorsunuzdur.
Mesela acayip ciddiler buz gibi. Darılma olmasın diye her şeyi birlikte yapıyorlar. Aşırı ama aşırı alınganlar. Biz daha bireyseldik öyle büyüttüler beni. Ya ben teyze ve halalarla don almaya gitmek zorunda mıyım bana tutturmuşlardı sana iç çamaşırı alacaz diye. Çıkrıkçılar yokuşunu tavaf edecektiler nerdeyse :)

Ben göremiyorum. Gören var mı gerçekten merak ediyorum. En başında iyiydim aramak için can atardım ama daha sonra soğuttular üç kez arasam dördüncüyü neden aramıyorsun serzenişine geçtiler. Arama sıklığım asla yetmedi. Ve öyle uzun aralıklarla da değildi iki günde bir kayınbabam ayrı kaynanam ayrı arıyordu. Ve saatlerce konuşuyorlardı.
Artık biz senin anne babanız bizde öyle bizde şöyle. Zamanla bunalttı beni bu durum. Aleni bir şekilde söylemediler ama eşim huzursuz oluyordu.
Ve çok farklı iki kültürdeniz her aramada farklı bir adetlerinden bahsettiler. Ben daha rahat yetiştirildim baktığımda onlarda hayat sanki görevlerle yürütülüyor. Personel görev listesi gibi listem vardı sanki bir ara. Asla anlayamadım onları onlar da beni.
Örneğin bi cenazemiz oluyor tam bir hafta boyunca başın sağ olsun diye arıyorlar. Aynı kişiler arıyor bu arda.
ben de herhalde konuştuklarını unutuyorlar diyordum dilediniz ya sorun yok diyorum alınıyorlar konuşmak istemiyorum diye.
Beni yanlarına çağırıyorlar rahat edemem diyorum buna da alınıyorlar bizi sevmiyor diye.
Neyse orda kendi adetlerin buraya gelince de bizim adetlere uyarsın diyorlar.
Her şeye ama her şeye alınıyorlar. Ben de tedirgin oluyorum her konuşmada huzursuzluk çıkacak diye. Böyle olunca konuşmaları azalttım eşim en başında anlamasa da daha sonra anlayış gösterdi. Ailesinin saçmaladığını görüyordu çünkü ama ona kalsa onlar da öyle görmüştü kendi çocuklarına da aynısını yapıyorlardı bana özel değildi.
Ama ben onların çocuğu değilim onlar da benim anne babam değil. Sorsan gelin pek kıymetli.
Bizde hediyeleşme vardır yani büyük küçük içinden ne gelirse alır ebeveynler. Bir tane bir şeylerini görmedim şimdiye kadar ha almak zorunda değiller tabii ki. Sinirime giden külfet olan konularda hiç ağızlarını açmamaları.
Ev alacaklar altınları istediler tuhaf gelse de kabul ettim yeter ki beni rahat bıraksınlar dedim. Bir sıkıntım olursa zaten kendi anne babam arkamda.
Yani saygımı da bozmadım hiç sadece farklılıklar var ve onlar gibi olamıyorum olmak da istemiyorum açıkçası her şey kurallı çünkü.
Eşim onlara karşı eski sevgimin olmadığını biliyor sebeplerimi de sunuyorum anlıyor ama üzülüyor muhtemelen. Yine haftada bir arıyordum ki o bile fazla bence. Şimdi hamile olduğumu öğrendim öncesinde düşüklerim var eşim anne babamın adı geçti mi ürküyorsun ama asgari düzeyde sevginin geri gelmesi lazım kabuk etmesen de onlar da senin ailen artık diyor. Sıkıldım artık gerçekten bu durumdan. Ve insanlar için gelin olmakla damat olmak aynı şey değil beni gün aşırı saçma sapan aradıkları gibi damatlarını arayamıyorlar mesela.
Üç sene oldu son zamanlarda rahatsız etmiyorlardı ama şimdi bebek girince araya telefona girişeceklerdir eminim. Bekliyordum da zaten.
Siz nasılsınız eş ailesiyle ?
Eşiniz ilişkilerinize karışıyor mu ?
Ve siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?
Ben eş ailesini daha çok seviyorum 🤭
Kendi ailem çok gergin sinirli insanlar
Eşimin ailesi daha çok anı yaşayan gülen eğlenmeyi bilen insanlar :)
En önemlisi sahte değiller o an ne düşünüyorsa söylüyorlar
Benim ailem yüzüme bişey der arkana geçince bambaşka bişey der,öyle ki yanlarında nasıl davranmam gerektiğini şaşırırım çünkü her şeyde kusur bulurlar 🤷🏻‍♀️

cocxugu yasında olan annemı, esım ovse, annemı kıskanıyor ya kaynanam. benı bırakın, sen de ne kadar kucuksun dıyıp benım 36 beden ceketlerımı gıymeye calıstı, ya da erken uyusam bız 3 cocuk buyuttuk uyumadık dedı. buarada ben galıba 4 senede bır ıkı kez 9-10 uyumus bırıyımdır.

yanı ben allaha havale ettım benı mumla arasınlar dedım cocugu yok ama torunları var, evlendırınce anlasın gorumcem de o da. kımsenın cocugu ıcın kotuluk ıstemem ama hakkıma gırdıler maddı manevı benı somurduler calıstım bana kalmadı el bırlıgı ıle evlılıgımı mahvettıler.. vs vs...
ben olmasam esım de kendısı de haposteydı o kadar dıyeyım. esımın eskı esı ne davalar actı, cocuga vurdular dıye bıle ıftıra attı ama gunun sonunda hıc bır fedakarlıgım yeterlı takdır almadı. o yuzden benım hakkım once bu dunyada cıksın sonra obur alemde. zaten esıme de annesıne de dedım kı hıc bır zaman kırgınlıklarım tam gecmeyecek ve sıze hakkımı helal etmeyecegım severım ılgılenırım kavga etmem tamam ama ıkınızden de razı olmadan öleceğim. tartısma anı falan degıl bu, gercegı soyluyorum

o yuzden ogulları uzerınden hayatımızı mahveden kaynanalardan allah hesap sorsun, gercekten duam bu.
Amin inşallah. Ama siz Kastamonu’dan bahsediyorsunuz yanlış anlamadıysam. Oranın tümü öyle iki arkadaşım oraya evli o da değişik şeylerden şikayetçi 😂

Aynı cümleyi ben de kurmuştum. Ama şimdi yağmurdan kaçarken doluya tutuldum diyorum. Bilmiyorum ben rizeliyim ve çevremde bahsettiğiniz şeyler hiç yok. Belki orta Karadeniz’le doğu Karadeniz fark ediyordur ama analttığınız şeyler bana çok uzak. Size yapılan burda ayıp karşılanır mesela. Ya da benim çevrem böyle bilemiyorum :)
Beni kayınbabam çok rahatsız ederdi gün aşırı arar güzel gelinim canım gelinim seni özledim falan diyordu. Bir gün kaynanama söyledim başkasından bahsederken e ne var ki gelin de evin kızı söylenebilir dedi.
Mesela kürtaj oldum sürecin nasıl olduğunu bilmiyorum kayınbabam tutturdu geleceğim diye kaynanama diyorum ki annem var zaten yine de istersen sen gel peder gelmesin rahat edemem.
Bana diyor ki ne var ben kayınpederim evdeyken doğurdum. Dedesi beni arardı müjde var mı müjde var mı bize ne zaman müjde vereceksiniz. Tövbeler olsun diyordum benim dedem asla böyle bir şey söylemez.
Daha da özele indirgeyim belki çok genel konuştuğum için yanlış anlaşıldı. Şu anda da yanlış anlaşılmayı istemem ve ırkçılık da değil yaptığım.
Benim muhatap olduğum insanlar iç Anadolu Kürtlerinden belki siz de o yüzden anlayamıyorsunuzdur.
iç anadolu kürtleri , dogu daki gibi sıkıdır iyi bilirim çok iç içe yaşam vardır

ayrıca dogu kulturunde kadınlar erkekler bırbırıne daha yakındır, halaylar vs bılırsınız, ama ıc anadoluda baslamıstır mesela ılk helallık haramlık oyun oynamalar ya da ev ortamları bıle.

yanı ıc anadolu zordur ama kurtlerı daha zordur.

yagmurdan kacarken doluya tutulma da ben de oldu aynen :KK43:((( kastamonu aman allahım

Amin inşallah. Ama siz Kastamonu’dan bahsediyorsunuz yanlış anlamadıysam. Oranın tümü öyle iki arkadaşım oraya evli o da değişik şeylerden şikayetçi 😂
hem de nasıl

benım kastamonulu abla var caycı abla ısyerınde

dıyorum kı tek sevdıgım sensın o da dıyor kı bızım kadınlar cok cadıdır erkeklerımız de öküzzz

sızın esınız egıtım almıs ortam gormus bıraz yontulmus ama ozunden kopamamıs. annesı de yaslı

ayrıca aılenıze karsı mahcup olunacak mahkemeler vs bır suru sey yasadılar kendı aılelerınden ya da eskı esınızın cocugundan dolayı, yoksa bunlar sızı de aılenızı yerdi valla dıyor

iç anadolu kürtleri , dogu daki gibi sıkıdır iyi bilirim çok iç içe yaşam vardır

ayrıca dogu kulturunde kadınlar erkekler bırbırıne daha yakındır, halaylar vs bılırsınız, ama ıc anadoluda baslamıstır mesela ılk helallık haramlık oyun oynamalar ya da ev ortamları bıle.

yanı ıc anadolu zordur ama kurtlerı daha zordur.

yagmurdan kacarken doluya tutulma da ben de oldu aynen :KK43:((( kastamonu aman allahım
Keşke en başından belirtseymişim yanlış anlaşıldım :) ama eşime sorduğumda da genelde iç Anadolu’nun zaten kuralcı olduğunu Kürtlere ait bir şey olmadığını söylüyor.
Bana o yüzden tuhaf geliyor ailemden birinin erkek arkadaşı Yozgatlılar mesela. Varsa arkadaşlarım burda kusura bakmasın hayatımda gördüğüm en yobaz insanlardı çocuğun ailesi. Zaten nişan attılar. İyisi var mıdır muhakkak vardır.

hem de nasıl

benım kastamonulu abla var caycı abla ısyerınde

dıyorum kı tek sevdıgım sensın o da dıyor kı bızım kadınlar cok cadıdır erkeklerımız de öküzzz

sızın esınız egıtım almıs ortam gormus bıraz yontulmus ama ozunden kopamamıs. annesı de yaslı

ayrıca aılenıze karsı mahcup olunacak mahkemeler vs bır suru sey yasadılar kendı aılelerınden ya da eskı esınızın cocugundan dolayı, yoksa bunlar sızı de aılenızı yerdi valla dıyor
Bahsettiğim arkadaşın eş ailesi de buna benzer. O ek olarak kayınpederinin kaynanası olmadan kahve yap geliyorum Falan demesinden de şikayetçiydi. Anladığım kadarıyla mahremiyet yoktu. En son bi cinnetle halledebildi kız.

Eşimle ben de farklı kültürlerdeniz.Aramızsa 1 haftadır limoni. 10 yıl oldu ama her yaz aynı sorun. Eşimin memleketine gitme sorunsalımız. Gitmeyelim demiyorum 15 gün gidelim diyorum ama eşim beni önden gönderip süreyi 1 aya çıkarmak istiyor. Çünkü direktifler bu yönde.Kabul etmediğim için ise muhabbet kurmuyoruz. Memlekette kaldığım bu süre o kadar azapla harala gürele iş yapmakla geçiyor ki.. . 10 saat yolculuk yapıyoruz kv. evine vardığımız da kahvaltılıklar orda bir de çay koy diyor. O fasıl bitince cam silmeye ve ev temizliğine geçiyorum. Özellikle gece varalım diye uğraşıyorum ama eşim gündüz daha rahat sürdüğü için ikindi gibi orda olunca mecbur o yorgunluğa rağmen o temizliği yapıyorum. sonra bağ bahçe işleri 15 gün boyunca eve gelene gidene yemek derdi bitmiyor. geleceğim gün çocukları dışarı atıp bir daha temizlik. Sonra El öp ... kapanışHayır kesinlikle ailem olarak görmüyorum.

Eşimle ben de farklı kültürlerdeniz.Aramızsa 1 haftadır limoni. 10 yıl oldu ama her yaz aynı sorun. Eşimin memleketine gitme sorunsalımız. Gitmeyelim demiyorum 15 gün gidelim diyorum ama eşim beni önden gönderip süreyi 1 aya çıkarmak istiyor. Çünkü direktifler bu yönde.Kabul etmediğim için ise muhabbet kurmuyoruz. Memlekette kaldığım bu süre o kadar azapla harala gürele iş yapmakla geçiyor ki.. . 10 saat yolculuk yapıyoruz kv. evine vardığımız da kahvaltılıklar orda bir de çay koy diyor. O fasıl bitince cam silmeye ve ev temizliğine geçiyorum. Özellikle gece varalım diye uğraşıyorum ama eşim gündüz daha rahat sürdüğü için ikindi gibi orda olunca mecbur o yorgunluğa rağmen o temizliği yapıyorum. sonra bağ bahçe işleri 15 gün boyunca eve gelene gidene yemek derdi bitmiyor. geleceğim gün çocukları dışarı atıp bir daha temizlik. Sonra El öp ... kapanışHayır kesinlikle ailem olarak görmüyorum.
Ben de bundan bahsediyorum. Gelin bunu yapmak zorunda mı misafir olarak senede bir gittği bi yere. Zorunda niye evin kızıymış çünkü.
Yok ya erkek yapıyor mu eşinin ailesine bunu.
Çok sinirlendim. Yapmayın neden yapıyorsunuz ?

Keşke en başından belirtseymişim yanlış anlaşıldım :) ama eşime sorduğumda da genelde iç Anadolu’nun zaten kuralcı olduğunu Kürtlere ait bir şey olmadığını söylüyor.
Bana o yüzden tuhaf geliyor ailemden birinin erkek arkadaşı Yozgatlılar mesela. Varsa arkadaşlarım burda kusura bakmasın hayatımda gördüğüm en yobaz insanlardı çocuğun ailesi. Zaten nişan attılar. İyisi var mıdır muhakkak vardır.
Yorumları okuyordum buna cevap yazmadan geçmek istemedim 😃
Özellikle Ankarada yasayanlar, Yozgatlilardan hiç hoşlanmıyor 🤣 sebebi çok özür dileyerek söylüyorum bu benim düşüncem değil, yobaz olmalarıymış.
Bi konuda Yozgatli geçince 'aman yozgatlı mi şaşırmadım belliydi' gibi konuşurlar. Kız alıp vermek istemiyorlar.

Bahsettiğim arkadaşın eş ailesi de buna benzer. O ek olarak kayınpederinin kaynanası olmadan kahve yap geliyorum Falan demesinden de şikayetçiydi. Anladığım kadarıyla mahremiyet yoktu. En son bi cinnetle halledebildi kız.
ya kaynanam gece 3,5 da arıyor oglum eve gelmedınız mı dıye

1 yılda bır ıkı kez olur bu

sankı cocuk

hastalıklı bır bag
..

gorumcem , 30 yasındakı ogluna sen kalkma der suyunu verır

degısıkler yanı....

kadın aksam dısarı cıkmaz dıyıp, 9 da cop atmaya gıtmemı yadırgayan kaynanam. oglu ıcın pandemıde sehır sehır avukat pesnde kosarken kadının ne ısı var demedı mesela

ay anlatmayım ben anlattıkca nefret edesım gelıyor.

Ben eş ailesini daha çok seviyorum 🤭
Kendi ailem çok gergin sinirli insanlar
Eşimin ailesi daha çok anı yaşayan gülen eğlenmeyi bilen insanlar :)
En önemlisi sahte değiller o an ne düşünüyorsa söylüyorlar
Benim ailem yüzüme bişey der arkana geçince bambaşka bişey der,öyle ki yanlarında nasıl davranmam gerektiğini şaşırırım çünkü her şeyde kusur bulurlar 🤷🏻‍♀️

ben de oyleydım

evlenmeden once ve ılk evlendıgım zamanlar

sonra bır baktım ınanın kendı aılem daha ıyı . cunku enazından cıkarcı degıller benı somurmuyorlar

somurseler de derler ya ımza ıle aılem olan ınsanlar degıller enazından..

Yorumları okuyordum buna cevap yazmadan geçmek istemedim 😃
Özellikle Ankarada yasayanlar, Yozgatlilardan hiç hoşlanmıyor 🤣 sebebi çok özür dileyerek söylüyorum bu benim düşüncem değil, yobaz olmalarıymış.
Bi konuda Yozgatli geçince 'aman yozgatlı mi şaşırmadım belliydi' gibi konuşurlar. Kız alıp vermek istemezler.
Yani ben sadece o aileyi tanıyordum başka arkadaşım bile yok. Ama felaketti. Hepimiz üzülüyorduk zaten kıza neyseki çok sürmedi evlense de boşanırdı zaten.

Aynen budur. Perişan oluyorlar ama işçi tutmaya elleri varmıyor. Eşimle bana da hiç gelmediniz çocuk görmedi memleketi diyor. Ben de çocuk ufak kusura bakmayın diyorum götürmeyeceğim de asla.
Sürünüyorlar orada fındık toplayacağız diye.

kendılerını perısan ederler, ya yola cıksan yolda ekmek arası yerler para harcamazlar karadenız cıdden degısık her anlamda

ayrıca ıstanbula ılk bunlar gelmıs, en cok da bunlar. karadenız de fabrıka vs olmadıgından ama kendılerını hıc degıstırmıyorlar ... o yaz fındık ıcın herkes gıtmeye calısıyor adam plazada calıssa da. karadenız aıle yapısı cıdden cok farklı geldı bana. benım ordulu arkadasım vardı lısede. babası polıstı. kendı evlerı de vardı ama arkadasım her yaz fındık toplardı ya. ılk kez karadenızlı o zaman tanıdım.

evde fareler gezıyor, memleketımızı gor dıye, evlendıkten sonrakı ılk tatılımde zorla goturler ya. artık gıtmıyorum asla da gıtmem...

Ben de bundan bahsediyorum. Gelin bunu yapmak zorunda mı misafir olarak senede bir gittği bi yere. Zorunda niye evin kızıymış çünkü.
Yok ya erkek yapıyor mu eşinin ailesine bunu.
Çok sinirlendim. Yapmayın neden yapıyorsunuz ?
çok kötü huyu var kendini yatağa atıp ağlamalar, kendinden geçmeler ve asla durmuyor. sadece kızdığı kişiye küsmüyor tüm ev halkıyla iletişimi kesiyor. Yaz sıcağında yorganı başına çekip yatabiliyor 3 gün bu şekilde yattığına şahit oldum. kızdığı kişi istediği kadar özür dilesin, umrunda bile değil. Eşim bir konuda babasını tutar şekilde konuştu kv. kızdı diretti hayır diye, Eşim de diretince bir yattı ağlayarak biz giderken bile oğluıyla vedalaşmadı. O kadar manipüle etmiş ki kocasını çocuklarını ne olursa olsun suçlu kendilerini görüyorlar. Bir zaman geliyor ki artık kendilerinin hatalı olduğuna ikna olmak zorunda kalıyorlar. 4 Erkek hakkından gelememiş. Eşim 36 abisi 40 yaşında tüm işlerini annelerinden saklıyorlar ama yakının da olunca sanki hipnozlar. Kayınvalidemin kesinlikle narsist olduğunu düşünüyorum. Uğraşmaya değmez bence...

kusura bakmayın ıcım sısmıs :))) anlattıkca anlatıp memleket ısmı eksık kalmıs sanırım.

ıc anadolu zordur kuralcıdır ama bız de pıntılık yoktur gelıne neler alınır neler sasırsınız ... benım kaynanam benden yer ıcer , ama bır terlık hedıye almaz...

yozgat bızım ıc anadolununj en yobaz sehırlerındendır cok ıyı bılırım bana ıc anadolıyu sorun sısyası kafadan maddı kafaya kadar analız yaparım :)))

çok kötü huyu var kendini yatağa atıp ağlamalar, kendinden geçmeler ve asla durmuyor. sadece kızdığı kişiye küsmüyor tüm ev halkıyla iletişimi kesiyor. Yaz sıcağında yorganı başına çekip yatabiliyor 3 gün bu şekilde yattığına şahit oldum. kızdığı kişi istediği kadar özür dilesin, umrunda bile değil. Eşim bir konuda babasını tutar şekilde konuştu kv. kızdı diretti hayır diye, Eşim de diretince bir yattı ağlayarak biz giderken bile oğluıyla vedalaşmadı. O kadar manipüle etmiş ki kocasını çocuklarını ne olursa olsun suçlu kendilerini görüyorlar. Bir zaman geliyor ki artık kendilerinin hatalı olduğuna ikna olmak zorunda kalıyorlar. 4 Erkek hakkından gelememiş. Eşim 36 abisi 40 yaşında tüm işlerini annelerinden saklıyorlar ama yakının da olunca sanki hipnozlar. Kayınvalidemin kesinlikle narsist olduğunu düşünüyorum. Uğraşmaya değmez bence...
Bu hastalıklı bi karakter ama. Kayınpederime benziyor o da kendini yatağa atmasa tam bi manipülatör küsüyor darılıyor. Güya şekeri falan çıkıyor. İnsanlar da alttan ala ala kendini iyice bir şey sanmış. Bir yapıyorsa yüz yapmaya başlamış.
Yüz buldukça daha da yapar bu tipler. Şimdi bana da küs kayınpeder ya da dargın bilmiyorum umrumda bile değil. Kendi çocuğuna yaptığını bana yapamayacağını anlasın. Umrumda da olmaz benim babam değil.

X