Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yani konu sahibi görümcesiyle birlikte eşini kandırıyor
eşide bunlara güvenip aman kız kıza takılacaklarmış karım şahit diye karısına güvendiğinden ailesine kardeşim kızlarla tatilde diyor

görümce gelin ne eğlenmişsiniz insanlarla ya...

İki cümlenizden biri “beni ilgilendirmez” ama her şeye dahil olmuşsunuz.

Lütfen kusura bakmayın sizi hatalı buldum. Üstelik iyi niyetli görmüyorum sizi. Tuhaf bir hırs içine girmişsiniz.

Ayrıca koskoca kadına abisi ne yapsın bekliyorsunuz? Arayıp sormadın diye eşinizi de hırslandırmaya çalışmışsınız.

Kendi içinizde de çelişkiler yaşıyorsunuz. Eğer abisi ve ailesinden habersiz tatile gitmesi mesele ise ona destek olarak eşinize karşı en büyük hatayı siz yapmış oluyorsunuz.

Yerinizde olsam ne gizli saklı işlerine yardımcı olurdum, ne abisi ile ilişkilerine karışırdım.

Diğer para olayına ise yorum yapmak istemiyorum.

Sahıplenen gelın durusu mu bu ne ya?Sanane cıdden?Bukadar mı ıssızsın canın sıkılıyor ablacım.Bırak napıyorlarsa yapsınlar.

Ay çok hadsizsiniz ya.
Benim yengem olsaydınız yolardım sizi, sonra da görürdünüz ara açmak neymiş nasıl olurmuş. Her attığınız adımda abimi fişeklerdim size karşı.

Kız da yapar ama öğrenince, size de ders olur.
O zamana kadar çekin ellerinizi insanların hayatından, tercihlerinden, keyiflerinden.

Milletle uğraşacak kadar işsizseniz de gidin kendinize iş güç bulun da biraz vizyona kavuşun.

Maksat ne görümcemle aram bozulsun ne eşimle
Görümceme yardım edeyim sonra da eşimi fişfikliyim de görümceme suç üstü yapsın
Yapmazsa damadın söylediklerini ortaya atarım belki sinirlenip olayı araştırır diye düşünmüş ama elinde patlamış
Eşinde de öyle bi güven var ki kemalim yapmaz modunda adam
Yani yarın birgün herşey ortaya çıksa görümce dese tatil olayını kivi ayarladı
Adam dese bonus paraları alın tatile gidin diye fikir verdi
Eşi der ne kadar çaresiz kalmışlar yazık
Konu sahibini kapı önüne koyar
Kaçınılmaz son

Canım sen sanırım okuma özürlüsün, ben görümcemin özgürlüğü için her riski göze aldım ve destek oldum, bir şekilde tatile gitti plan yaptık elimden geleni yaptım ama destek olduğum çocuk evlenmek için yanıp tutuşan çocuk hırsız çıktı..

Bence eşiniz de ailesi de salak yerine konulmayı hak etmiş konu sahibi arkadaşım. Namaz kılan kişiyi Allah korur diye düşünmek,düpedüz salaklık zaten. Üstelik eşinizin adamın hırsız olduğunu bilerek buna çanak tutması da rezalet. Dini imanı pis şeylere alet eden ya da paravan olarak kullanan insanlar keşke hep böyle salak yerine konulsa gayet güzel olurdu.

Evet yaptığınız şey hoş değil zaten siz de farkındasınız. O yüzden çok da üzülmeyin. Bundan sonra yapılanlara destek olmayın yeterli.

Her riski göze aldım ne ya sanki suriyeye girdi dkdkdkdk Sen geç bir aynanın karşısına kendine sor “ben kimim ben neyim”. Ama cevabını bir psikolog versin sana tek başına olmuyor belli.

sizin sorununuz bu kendinizi herkesden akıllı zannediyorsunuz

Siz çok tehlikeli çok fena bir insansınız. Zamanında susmuş destek vermiş ilk fırsatta abisine yetiştirmişsiniz. Koskoca kadın hayatı ne abisini ne sizi ilgilendirir. Eşinizi saf yerine koyanlardan biri de sizsiniz. Cici görümce olacağım diye destek verip durmuşsunuz. İlk pürüzde hop satmışsınız görümcenizi. İnşallah görümceniz öğrenir de bakmaz bir daha yüzünüze.

Ailesini aptal yerine koyduk , eşim kardeşini saçma sapan kontrol eden biri değil, ilişkisini destekleyen biri.. ailesi baskıcı ve hakediyor kandırılmayı. Kocaman kadını sevgilisiyle buluşturmamak ne demek ?

Sizene onun ailesi onun problemi. Kimse bana sevgilisiyle buluşmak için yalan söylediği yalana ortak edemez. Karakter meselesi. Ayrıca muhtemelen eşinize de yalan söylediniz. Tavrınız baştan sona hatalı ve siz hala ısrar ediyorsunuz. Allah selamet versin.

İşin sonu kendine dönecek zaten, haberi yok.

Abi kardeş arasında kalır zannetti ama abinin onaylamayacağı her harekette kendisinin de payı var. Anlattığı tabloya bakılırsa kardeşinin gizlemesinden çok eşinin işbirliğinden rahatsız olacak gibi.

Abisinin ruhu duymuyor değil pek ala biliyordur. Bilmemezlikten geliyor pek karışmak istemiyor haliyle acikca öğrenmek de istemiyor safa yatıyor.. haliyle seni hiç ilgilendirmiyor abi-kardeş arasında bir durum. Haaa ben olsam abinin ruhu duymaz lafını duysam direk ben lafımı sokardım. Mesafe koyardım.
Ama ara bi kardeşini kendini hatırlat vs minvalinde konuşma sanki çok iyi niyetli değil gibi geldi bana.
Namaz kılıp kilmadığını yazmanız da alakasiz konuyla alakası hiç yok..
Gorumcenizi kıskanıyorsun gibi hissettim . Aranız iyiyken neden kötü ettiniz ki akıl işi değil.

Ben gayet aklı başındayım da sen salt kötüsün.
O yaptıklarını da sonra anlatıp ortalığı karıştırmak için yapmışsın işte, işsiz ve bol hayatıma renk gelsin, görümcem erkeklerle tatilde gezen kötü kadın olsun, ailenin en namuslusu ben olayım dedin heralde ama başlamış elinde patlamaya.

Görümce yakındır gerçek yüzünü görür de iyi bi yolar seni eşin de sen de benden gizli işler karıştırmışssın diye arkanda olmayacak, o zaman ne yapacaksın bakalım.

Bir de diyelim ki problem çıktı bişey oldu, abi kardeş barışır yarın öbür gün kardeşinden kıymetlisi mağduru olmaz. Kendisi yalancı , türlü oyunlar çeviren, içten pazarlıklı dış kapının dış mandalı olduğu ortaya çıkacak herkesin gözünde kocası dahil.

Ailesini aptal yerine koyduk , eşim kardeşini saçma sapan kontrol eden biri değil, ilişkisini destekleyen biri.. ailesi baskıcı ve hakediyor kandırılmayı. Kocaman kadını sevgilisiyle buluşturmamak ne demek ?

Şimdi ben bunu anlamadım
Siz hem aileyi aptal yerine koyuyoruz diyorsunuz hem de çocuğa kefiliz diyorsunuz
Madem aileyi salak yerine koydunuz
Kime karşı kefillik yapıyorsunuz
Çok saçma değil mi
Dersiniz kefildik ama bizi yanılttı diye
Ama hala abi kişisi çocuğu aklama derdinde
Tiye alınmayan kv kp için oyunlar dönüyor falan
Ya görümcenize aşıksınız ya da kıskanıyorsunuz
Yoksa insan niye görümcesinin sevgilisinin tatiline kadar karışır akıl işi değil
Tatile mi gideceksiniz? Beni hiç karıştırma canım ben eşime yalan söyleyemem siz tatil yapacaksınız diye diyemediniz mi yani? Tuhafsınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…