Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
daha dün bir bugün iki tanıdığınız insana neden kefil oluyorsunuz ailesi demez mi size siz tanımadığınız insanlara mı kefil oluyorsunuz diye.

Bu olay ortaya cikarsa, ne esiniz ne ailesi ne gorumce size guvenir, gorumceden cok onu ayartan yoldan cikartan olarak sizi gorecekler. Sizin yuzunuzddn ortaya cikarsa bu durum ben gorumceniz yerinde olsam, bana hayatini yasa ne olacak bosver, kimse bir sey anlamaz diye diye aklima girdi, her destegi verdi, gozume perde inmisti resmen seytan tarafindan yönlendirildim, amaci beni bu yola sokmakmis, kardes bildim ama tum aileyi dagitmakmis amaci vs diye diye tum oklari size yonlendiririm.
İstediginiz kadar burda tavir takının, dini hassasiyetleri olan, namaz kiliyor oyle seyler yapmaz ya da namaz kil oyle evlenebilirsin diyen aile fertleri gorumcenize inanir. Tum hayatiniz ters duz olmak uzere.

daha dün bir bugün iki tanıdığınız insana neden kefil oluyorsunuz ailesi demez mi size siz tanımadığınız insanlara mı kefil oluyorsunuz diye.
Çünkü eşimin ailesi çok önyargılıydı çocuğun mal varlığı yok, kırsal yerden diye görüşmek bile istemediler eşim ise kardeşine hiç kıyamaz çocukla tanıştı, çocukta eşime güven verici sözler söyledi tabi görümcem de bana hep çok iyi anlattı çocuğu bizde kefil olduk , dedik ki tek parası olmasın da sevgileri olsun huzurları olsun… eşim ben yapıcam nişanlarını dedi ailesini karşısına aldı paranın lafı mı olur diye . Bir şekilde güven oluştu işte

Ahahahhaha kendinizi ne kadar önemsiyorsunuz hayret ettim, evet kocaman kadına evlilik için namaz şartı koşan aile sırf siz kefil oldunuz diye tamam dedi :)

Yazık size, sırf egonuzu tatmin etmek için insanlarıyla oyuncak gibi oynuyorsunuz, olaylar sizin istediğiniz şekilde gelişmeyince de ben ona şu iyilikleri yaptım, ben bunu yaptım diye başa kakma potansiyeliniz var. Görümceniz sevgilisi ile tatile gidebilsin diye, akşamüstleri buluşabilsin diye aylarca eşinizi ve ailesini aptal yerine koymuşsunuz, çanak tutmuşsunuz. Sizden yaşça büyük ve destek olan görümcenize sadece abisi ile evli olduğu için hükmedemezsiniz. Yaptığınız doğru ise görümceniz abisi ile ilk baştan konuşsaydı, abisi idare etseydi. Siz çıkarlarınız karşılığında görümcemizin yanında olmuşsunuz. Şimdi de yaptıklarımız ortaya çıkar da eş ailesi ile karşı karşıya gelirsiniz diye geri vites yapıyorsunuz. Eski konunuza da yazıp ortaya güncellenmişsiniz. İlgi çekmeyi, alkış almayı, odak noktası olmayı seviyorsunu. Bu ego sizi boğar.

Evet dediğinizde haklısınız ama görümcem öyle biri değil , tabi zor durumda kalırsa insan her şeyi yapabilir ama umarım o raddeye gelmeyiz . Eşim uyanacak yarım saate konuşacağız bakalım. Bir hata yaptım umarım kötü sonuçları olmaz

Yani eşinize yalan soylediniz bununla gurur duyuyorsunuz çok tuhaf ya . Okuldan alma numarası falan . Cidden kaç yaşındasınız çocuk musunuz anlamadım. Yaptıklarinix normal değil adamın arkasından iş cevirmişsiniz sizde. Bunlar tehlikeli şeyler boşanmaya kadar götürür yani neden anlamak istemiyorsunuz . Milletin hayatının ortasında bu kadar olmak iyi birşey değil basıniz yanacak . Kimsenin işine hayatına karışmayın . İki gün sonra eşiniz kardeşine kızsa senin sevgilin böyle yapmış dese herşey ortaya çıksa karının haberi vardı ben tatile gittim o da sana yalan söyledi dese adam çıldırır . Siz bir yere giderken otuz kere sorgular . Bir görümce için evlilik hayatınızı nasıl bu kadar tehlikeye atıyorsunuz ve yaotiginizin farkında değilsiniz

güven anlatmayla oluşmaz senin bir şey görmen lazım güvenmen lazım öyle oluşur çocuk oyuncağımı bu iyi anlattın devam et ben şu hareketini sevmedim ayrıl kız kalpsiz mi bir öyle bir böyle sizlerin ağzına göre hareket edecek.

ortalığı karıştırıp ''amacım görümcemi korumaktı'' diye yalan söylemeyin, oradan baktığınızda çok mu saf duruyoruz? amaç o olsa görümcenizle o konuşmalarınızdan sonra güvenim kırıldı yine de sen bilirsin derdiniz eeeeeenn faaaaazla hani çok çok samimi olduğunuz için o kadar fakat sizin amaç farklı. mikserlik yapmışsınız.

Ben hayatımda bu kadar altı boş ego görmedim. İleriyi asla düşünmüyor hala benim sayemde benim sayemde diye geziyor

Bakin alakanız olmayan şeylere karışmaya çok alışmışsınız. Anlaşmalı olarak yalan söylemek bile hatalı. Ya kıza bir şey olsa kaza yapsa ne olur? Bu yaptıklarıniz gurur duyulacak şeyler değil.
Ben kendi kız kardeşim için bile böyle risk almam, görümcem içinde. Siz onun için yalan söyleyince onun sırrını ifşa etme hakkı bulmuşsunuz kendinizde.
Hırsızlık yapıyor olması çok kötü haklısınız. Ama bunu anlatması gereken siz değilsiniz. Görümce ile abisi konuşmalıydi.

Bu konuşma aramızda geçeli 3 ay oluyor ve 3 aydır hırsız olmadığına ikna etmeye çalışıyor , bu hırsızlık işi son bulmazsa şikayet edeceğimi ve en azından abisiyle paylaşacağımı söyledim çünkü abisi görüştüğü çocuğa kefil, ailesine karşı çocuğu destekliyor o yüzden bilmeli. Kendisi de abim bilmemeli demiyor yani, hak veriyor

Siz niye böyle şeyler yapıyorsunuz peki, ne diye eşiniz dahil herkesi kandırıyor, ailenizin yanına gidiyormuş gibi yapıp sevgilisiyle tatil yapması kısmına ortak oluyorsunuz? Bunları tabi ki eşinize söyleyemezsiniz çünkü sizin de başınıza ağrırır.
Baştan hata yapmışsınız kendinizi görümcenin ilişkisinde yalancı çoban yaparak, hiç işin içine girmeyip karışmayacaktınız, sevgilisiyle nasıl buluşup bulunmadığından size ne? Başina bir iş gelse yengem biliyordu deyip sizi de atacak ortaya. Eşiniz kardeşine müdehale etmeye çalışsa yine aynısı olur.
Bundan sonra ne yalanlarına ortak olun ne de işine karısın. Sizi de normal bulmadım ben, dürüstlükten falan bahsetmeyin boşuna.

3 aydır hırsız olmadığına ikna etmeye çalışıyor , bu hırsızlık işi son bulmazsa şikayet edeceğimi ve en azından abisiyle paylaşacağımı söyledim çünkü abisi görüştüğü çocuğa kefil, ailesine karşı çocuğu destekliyor o yüzden bilmeli. Kendisi de abim bilmemeli demiyor yani, hak veriyor

Siz biran once esinize ben kafamda buyuttum galiba, yanlis anlamis olabilirim insanlari zan altinda birakmayayim diye geri adim atin. Benden tavsiye, bu olay sizden kaynakli ortaya cikarsa, size kalir ihale. Olayin cok icine girmissiniz, bu saatten sonra yapacaginiz tek sey susmak, karismamak. Acik konusayim hatta onlar evlenmeden ya da kendileri ayrilmadan size rahat yok aslinda. Buyuk guvensizlik sebebi yaptiklariniz. Ben olsam ben yardim ederim ama bana gore dogru oldugu icin ve esime karsi da savunurum yaptiklarimi. Esim anlar beni ve kizmaz. Ama sizin esiniz ve ailesi sizi anlamaz.

hala haksızsınız sizi niye ikna etmeye çalışıyor söylemekle tehtit ettiğiniz için,anası babası değilsiniz ikna edilmek size mi düştü, şikayet edeceksenizde edin madem hırsız ,kimse kimliğinizi söylemez araştırırlar. bu kadar eminseniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…