Görümcem yüzünden evliligim bitiyoe

Daha 2 aylik evlisiniz cok yüz göz olmuşsunuz ayri eve gitseniz ne olacak esiniz aradaki dengeyi iyi kuramadiktan sonra. Karar verirken esinizin sözlerine degil, size olan davranislarini göz önünde bulundurun bence.

Kocan babanı arayıp alın kızınızı diyor bunun ne kadar onur kırıcı olduğunun farkında misin? Hersey bi yana sırf seni ve aileni bu kadar küçük düşürdüğü icin pisman olup kapında yatmasi lazim bu adamin ki hic umrunda degil, arayan yok soran yok bide 3gun sonra sen kendin ariyosun. pesss!

Hem rest çekip gidiyorsunuz Hem de anne bile demek istemediğiniz kadını arayıp dert yanıyorsunuz, büyük ikilem.

18 yaşındaki biri çocuk değildir ama fazla yüz göz olmuşsunuz onunla.

Gidiş yolunuz çok yanlış

Emin ol bundan daha ağır olaylar olur.Evde ki bir sürü yetişkin görümceni durduramıyorsa diğerleri de sağlıklı değil.Yani görümcen için bitmiyor evliliğin başta eşin yüzünden bitiyor

Evliliğin kocan yüzünden bitiyor. 18 yaşındaki çocuğun ağzının içine bakan o çünkü. Başka eve çıkma planı yapmanı da anlayamadım seni 2 ayda kapı dışarı etmişler farkındaysan. Seninle başka eve çıkmak isteyen bir koca da yok arkanda. Arkanda olan bi tek ailen. Aklını başına al boşan önüne bak. Seviyorum meviyorum diye de ağlama sakın böyle aklı çalışmayan adamları sevmemeyi öğreneceksiniz.

Birincisi aile apartmanına gelin gitmişsin ailesiyle aynı apartmanda yaşayıp ailesine gitmeyen koca beklemiyorsun sanırım bu çok normal ikincisi senin yaşın 27 görümcenin 18 ama sanki sende 18 yaşında gibisin çocukça davranıyorsun 18 yaşındaki bir kızın 18 yılını geçirdiği abisini kıskanması gayet doğal neden ona anlayış göstermek yerine hemen 2 aylık evliliği bitirmeyi düşünüyorsun görümcen sana git boşan mı diyor en ufak zorluğu görünce boşanmaya kalkıyorsun daha evleneli iki ay olmuş bir kursa başlasan o kurs bile iki ayda bitmiyor sen evliliği bitiriyorsun boşanınca sanki başka evlenmeyeceksin başka görümcen olmayacak sanki görümce seni her yerde bulabilir görümcene çok fazla takma

Basta bukadr yüz verilmesine müsade etmemek lazım.
Görümce kim ya
Uzak akraba benim icin.
Bu adama dönüp ne yapacaksın bacım.
Kvdeyi aramamalıydın bastan.

Evliliği bitirmek isteyen konu sahibi degil ki, babasını çağırıp alın goturun bunu diye evden kovmuşlar. Napsın boşanmayı düşünmeyip, arayan soran çağıran yok, kendi kendine geri mi gitsin?

Konu sahibinin tek sucu küfür etmesi ve aile apartmaninda oturmayi kabul etmesi. Hangi kadin olsa sinir olurdu. Her aksam anasina inen bir koca ve her seye burun sokan bir görümce var. Konu sahibinin ailesi yok mu, her aksam onlarada gitsinler o zaman. Burda en büyük suc bu esim dedigi adamda. Madem annenden cikmicaktin niye evlendin. Bizim toplumumuzda gercekten sirf evlenmis olmak icin, kendini topluma kabul ettirmek icin evlenmek diye bir sey var. Sonuclari ortada iste.

Çok yüzgöz olmuşsunuz bence de ayrı bir eve çıkmazsanız dönmeyin.

Tövbe estağfurullah. Anlamadım ki bazı erkeklerin kendi taraflarından kopamayip bunları eşlerine yaşamalarını. Annem de annem kardeşim de kardeşim ne oluyor. Yani hiç evlenmeseydin. Ne için bir ailenin gözü gibi bakıp büyüttüğü kızını alıp acı çektirmeye ne hakkın var. Yani bazen düşünüyorum acaba bu erkekleri büyütürken anneler mi bir şeyi yanlış yapıyor. Erkek aile kavramını anlamıyor tutup eşine kötü davranıyor. Geçen Bursa okudum anne baba yakın akraba es ailedir diye çok doğru. Çile çekmeye mi geldi kadın bu dünyaya. Arkadaşım dönsen hiç bir şey değişmeyecek bence. Aynı görümce aynı kayınvalide aynı eş. Evliliği kurtarmak isterlerdi sizin aramanizi beklemezlerdi. Inşallah sizin için en iyisi olur. Gerçekten ilginç bir milletiz.

Yani bir evliliği yıkmasına nasıl izin veriyorlar 18 yaşındaki cahil kızın.

Hareketleri, tavırları o kadar cahil ki ama asıl şaşılması gereken kocaman insanların denge sağlayamaması.

18 yaşında cahilce davranan bir kıza, bu şekilde konuşmaması gerektiğini, evliliğin oyuncak olmadığını anlayabileceği şekilde anlatmaları gerekirken, ondan daha aptal ve cahiller.

İnsanın inanası gelmiyor, görmüş geçirmiş insanlar nasıl bu kadar ciddiyetsiz ve her şeyi çocuk oyuncağı sanıyorlar.
Allah akıl fikir versin.

Beni delirtmek mi istiyosun senin kocanın evi yok seninnn kocanın evi yokkk......

Şimdi size şöyle söyleyeyim. 18 yaş öyle çok da küçük bir yaş değil. Benim görümceler de 18 ve 19 idi tanıştığımda. Etrafımda pervane oluyorlardı. Abilerini sevdikleri içindi ama bu. Ondan çekindikleri için saygısızlık asla etmediler. Anneleri ve babaları buna izin vermedi. Bana karşı ayıp etselerdi, kıskansalardı da küfür etmezdim, kavgaya girişmezdim. Bu sizşn seviyenizi aşağı düşürür. Ergen deyip geçecektiniz. Eşiniz için değil kendiniz için. Maalesef görümce ile onun yaş seviyesine inmişsiniz. Yetişkin bir insan olduğunuzun bilincine varın. Ben konuda elle tutulur bir gerçeklik göremedim. Aynı binada oturuyorsanız içli dışlı olmanız normal. Eşinizin annesinin evine gitmesi de öyle. Siz de gidip 1 saat durup evinize gelseydiniz mesela..

Sizi aramayan adamı da aramayın. Peşine düşüyorsunuz bu tavır sizi aşağılamaya gider.

Anam iki aya neler sığmış valla Sende o tarafta.. sen ne akla güvenip adamın kardeşine küfür ettin .. kızarsın edersin seviye niye bukadar düştü?.. daha başta böyleyse sonunu düşünemiyorum

Biri babamı arayıp evdeki çöpünü veriyormuş gibi "gel kızını al" diyecek ve ben onunla evli kalmak isteyeceğim? Şaka mı bu yahu. Bugün tanışıp yarın mı evlendiniz? Beraberken fark etmediniz mi aile dengesini? Salın gitsin. Uzak oturmakmış... Kaçın kurtulun!

çok yüzgöz olmuşsunuz daha 2 ayda.çocukla neden çocuk oluyorsun.kız daha ergen bile sayılır.eşiniz arayana kadar yazmayın,aramayın bir süre.düşünsün karar versin onun gidişatına göre karar verirsiniz.geri dönersenizde sakince konuşun küfür falan çirkin şeyler.başka bir binaya taşınalım huzurumuz olsun sen ailenle görüşürsün ben artık muhattap olmak istemiyorum dersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…