Görümcem yüzünden evliligim bitiyoe

gyy92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2016
24
3
31
bayanlar merhaba yaşım 27 2 aylık evliyim aile binasına gelin gittim 2 aydır eşim evlendiginin farkına varamadi annesinden çıkmıyor ve kavgalar oluyordu Bir tane de görümcen var bekar 18 yaşında abisini benden kıskanıyor abisini benden sürekli uzaklaştırmaya çalışıyor ve eşim hep onun yanında bana gelir der ki o daha küçük sen yapma neyse. Ben abisiyle ne zaman kavga etsem bana surat asar sanki onunla kavga ediyor muşum gibi geçen akşam ile evimize geldik eşim hadi gel anneme inelim dedi anne demek istemediğimi kardeşinin bana surat yaptığını benim de moralimi bozulduğunu huzursuzluk olmaması gerektiğini söyledim aşağı indi duvarlarımız çok ince görün canım benim hakkımda bir sürü şey atıp tuttu ben onu istemiyorum ben onun suratını görmeyeceğim dayanamadım eşimin yukarı çağırdım ben başladım küfür etmeye eşime değil gorumceme sabrımı taşıran son damlaydı . Sonra eşim aşağıya indi kardeşiyle tartisnis kardeşine blöf için evden gitmiş yukarı geldi benim kardeşim evden gidiyor sende gidiyorsun babami aradı gelin kızınızı alın anne evime geldim 3. Günün sonunda kayınvalidemi aramaya karar verdim ama bu 3 gün eşim beni aramadi kayınvalideme nolucak bu halimiz dedim arkadan gorumxem bana küfür etmeye başladı bir gazla annemin evinden kendi ebime geldim valimizi aldım eşyalarıi toplamaya başladım görümcem yine apartmanın koridordundaj bitti bu evlilik defol git abim seni isteniyor diyince sartellerim attı birbirimize saldırdık eşim ayırdı ve bana bu evden git artık bırakın gitsin dedi aldım valizlerimi baba ocağına döndüm ertesi gün mesaj atmış bana ben kafamı toparlayıp öyle karar vernek istiyorum diye

Şimdi size soruyorum ben ne yapmayaliyim o binaya geri dönemem imkansız ailem beni siler ayrı eve çıksak annem arkamda eşimle konuşmayacağıni sotyluyor ama ben senin mutluluğun için konuşmasamda olur diyor . Yine aynı aeyler olurmu ayrı bir yerde olsak bile semt olarak huzurumuz olurmu yardim edin ...

Daha 2 ayliksin bunlari yapiyolar sana hic dönme bosan gitsin simdiden bitsin ilerde coluk cocuk oldumu daha cok rezil ederker seni ailende arkanda 18 yasindaki cocuk sana bunlari yapiyo ve eşin kafami toplayıp dusuncem diyo lan neyi dusunuyon sen adam olamamis esin güzelim sana tavsiye bende 8 ay zor dayanmistim şükür bitti sonunda iyiki bitti hayatimi zehir edicekti yoksa

Valla tencere dibin kara seninki benden kara olmuşsunuz siz .birniniznie saldırmalar falan .
Kusura bakmayın da adamın kardeşine küfrederseniz ,Tabiki kardeşini de korur size karşı .
Ayrıca şu babamınaradı gel kızını al dedi olayını hiç anlamıyorum ;siz paket misiniz gel al diyor .Zaten bu kadar olayın üzerine durmanız da hata .
2 ayda küfürler falan Çok yüz göz olmuşsunuz ,şahsi fikrim düzelmez ..

Görümce yüzünden değil, eşinizin eşlik ayarlarının bozuk olmasından kaynaklanıyor olabilir mi bunlar? Kardeşine, o benim karım, saygını koru diye haddini bildiremiyor, size de anlaşamıyorsan çok yüz göz olma, istediğin kadar görüş, olmadı görüşme, o özgürlüğün var diyemiyor. Ayrıca hepiniz saygısızsınız. İnsan eşine nasıl küfür edebilir? Herkes birbirine küfür ediyor. Saygının olmadığı yerde sağlıklı bir evlilik olmazdı ki zaten. Görümceden başka problemleriniz de var yani.

Ay Allah'ım nedir bu yaşananlar.
Benim de görümce krizin oldu ve inanın Allah şaşırtıp bana kesinlikle anlatmaması gereken sırrını anlatmasaydı benimde evliliğim sallanırdı sayesinde.
Beni kurtaran eşime karakterini anlatınca kurtardım paçayı eşim oralı olmadı.
Siz aile apartmanından taşının, merak etmeyin annenizle eşinizin arası bı süre sonda düzelir. Görümcenizle de bir daha asla ve konuşmayın görüşmeyin, konuşmayın. Anlamadığım konu sizin evliliğinizi bitirme ona mı kalmış eşinize mi?
Eşinizde de iş yok yanlız. Şunu unutmayın evli olduğunuz süre boyunca eşiniz hep bu karakterde olacak.
Yanlız ağzını bozmak olmamış, olamaz yapmayın. Ne demek küfür etmek.
Haklı olsanızda haksız duruma düşersiniz.
Otokontrolü elden bırakmayacaksınız.

İş eşinde bitiyor ama seninkinde iş yok bence de oluru yok gibi benim görümcelerim bana böyle yapacak eşim hepsini susturmasını bilir 18 yaş küçük değil yani

hiç bir şekilde yazmayın, aramayın. eğer arar veya yazarsa net bir şekilde farklı bir yere taşınırsanız ve görümcenin asla evinize gelmemesi koşuluyla geri dönün.

Okuduklarım doğru mu diye bir daha bakmak istedim. Şaka mısınız ya 18 yaşındaki ergen yüzünden evlilik mi biter bu nasıl adam . Sen nişanlılık döneminde hiç mi anlaöadım? Senşn baban yok mu eşini çağırıp ağzının payını vermiyor mu? 2 aylık evli kadın kovası aranıp gelin alın mı denir? Bu ne biçim karaktersizlik.. senin ne biçim eşin var ne biçim anası babası var. Vallahi aklım almıyor bu insanları . Bunlar nerde yaşıyor ben nerde yaşıyorum. Tahammülüm yok böyle tiplere

bayanlar merhaba yaşım 27 2 aylık evliyim aile binasına gelin gittim 2 aydır eşim evlendiginin farkına varamadi annesinden çıkmıyor ve kavgalar oluyordu Bir tane de görümcen var bekar 18 yaşında abisini benden kıskanıyor abisini benden sürekli uzaklaştırmaya çalışıyor ve eşim hep onun yanında bana gelir der ki o daha küçük sen yapma neyse. Ben abisiyle ne zaman kavga etsem bana surat asar sanki onunla kavga ediyor muşum gibi geçen akşam ile evimize geldik eşim hadi gel anneme inelim dedi anne demek istemediğimi kardeşinin bana surat yaptığını benim de moralimi bozulduğunu huzursuzluk olmaması gerektiğini söyledim aşağı indi duvarlarımız çok ince görün canım benim hakkımda bir sürü şey atıp tuttu ben onu istemiyorum ben onun suratını görmeyeceğim dayanamadım eşimin yukarı çağırdım ben başladım küfür etmeye eşime değil gorumceme sabrımı taşıran son damlaydı . Sonra eşim aşağıya indi kardeşiyle tartisnis kardeşine blöf için evden gitmiş yukarı geldi benim kardeşim evden gidiyor sende gidiyorsun babami aradı gelin kızınızı alın anne evime geldim 3. Günün sonunda kayınvalidemi aramaya karar verdim ama bu 3 gün eşim beni aramadi kayınvalideme nolucak bu halimiz dedim arkadan gorumxem bana küfür etmeye başladı bir gazla annemin evinden kendi ebime geldim valimizi aldım eşyalarıi toplamaya başladım görümcem yine apartmanın koridordundaj bitti bu evlilik defol git abim seni isteniyor diyince sartellerim attı birbirimize saldırdık eşim ayırdı ve bana bu evden git artık bırakın gitsin dedi aldım valizlerimi baba ocağına döndüm ertesi gün mesaj atmış bana ben kafamı toparlayıp öyle karar vernek istiyorum diye

Şimdi size soruyorum ben ne yapmayaliyim o binaya geri dönemem imkansız ailem beni siler ayrı eve çıksak annem arkamda eşimle konuşmayacağıni sotyluyor ama ben senin mutluluğun için konuşmasamda olur diyor . Yine aynı aeyler olurmu ayrı bir yerde olsak bile semt olarak huzurumuz olurmu yardim edin ...
Eşi ile ailesi arasında denge sağlayamayan adam ömür boyu mutsuzluk sebebidir, yerinde olsam dönmem...

Yalvarıp başka yerden ev tutsa bile dönmem, bu sorunlar bitecek sorunlar değil, sürekli devam eder, pişirip pişirip önüne getirilir

2 aylık evlilikte bunlar yapıyorsa eşin ilk seferde babanı arayıp seni gönderiyorsa n e kadar güveneceksin ne kadar sırtını eşine dayrasın ki 2 ay evet yaşanmışlıklar vs 2 ayın öncesi 20 yolda olsa 2 ayda olsa boşanmak kolay değil ama hayat boyu yaşayacağına isteklerini tek tek söyle eşine de de inş kardeşin bin beter olsun sen beni o evden kovdun asla geri gelmem evimizi taşı başka yere aynı temizlet daya döşe gel babamdan izin al özür dile elini Kuran’a bas bir daha asla böyle şeyler yapmayacaksın o zaman affet yoksa asla geri dönme aynı b*ku yine yaparlar

ben evlendigimde gorumcem 23 yasindaydi simdi 28 yasinda evlendi hala bu kiskanclik bitmedi kiz cok merakliymisim gibi anasini babasini abisini hatta dahada ileri gidip benim kendi cocugumu bile benden kiskaniyor
ben yasim ve yapim geregi cok umursayip kaale almadim ancak bu bir karakter meselesi ve kiskanclik baki kalan bir sey gorumcenizin degismeyecegi bir gercek
sizin esinizde ayri bir problem her erkek evlendiginde ailesiyle esi arasinda bir denge kuramamis maalesef
esinin kardesindede sizdedw ofke kontrolu yok fazlacada yuz goz olmussunuz evinizi ayirsanizda bundan sonraki surwc nasil isleyecek esinizde bu dengeyi kurabilecek potansiyel varmi sizce?

“Görümce görümce görmeyeyim ömrümce.” derdi babaannem😒 ne kadar doğru.
Ama eşler dengeyi buluyor yani bulması lazım.

Sen 27 yasindasin ve görümcen yani esinin o daha kücük dedigi sahis da 18 yasinda pardon da daha kücük derken ne kadar daha büyümeye ihtiyaci varmis ki??? Bence o eve ve esine geri dönme derim. Görümcenin isi cirkef cikarmak ki cikarmis da zaten. Uzun lafin kisasi salla gitsin. Daha 2 aylik evlisiniz 2 ay icersinde bunlar yasanabiliyor sonrasini düsünmek bile istemiyorum

G gyy92 ne kayinvalideni ne de eşini bir daha arama...

Eğer senin araman sonucunda barışırsanız seni daha kötü günler bekler, daha çok eziyet ederler, daha çok sindirmeye çalışırlar "nasıl olsa kendi isteği ile döndü, çaresi yok, mecbur" gibi düşünürler...

18'lik görünceni de dosta düşmana anlat, kimsenin başına bela olmasın ...

X