Görumcem Hasta Annesini Bırakıp Buraya Gelmis!!!

Yav kadın surda gorumcesini çekiştirecekti hiç fırsat vermemişsiniz site ahalisi.
O da farkına vardı giybetine karşılık bulamayacaginin "eşim uzuluyor"a çevirdi. :))
Üzülmeyin konu sahibi eşiniz üzüntüden olmez. Çok üzülüyorsa "savulun ulan, anam karı bundan böyle benimle" desin. Öyle millete esip gürlemekle olmaz o is.
Gelelim fitne fücur gorumceye. Madem eşiniz de farkında bir şeyler yapacağının bu neyin korkusu kuzum? Gulun gecin.
Zira eşinizin yanında da böyle konuşuyorsanız kv yakinda yanınıza gelir zaten. Ben sizin de buna evet diyeceginizi hiç sanmıyorum.
kv benm yanıma neden gelsin ki kendi evi barkı var ve kendi evinde yaşıyor.. istanbula sadece eltimin cocuguna bakmaya gitti konum gercekten cok yalnş anlasılıyor baska yönlere cekilyor.

Yazınızı çözmek için uğraştım epeyce. Lütfen biraz daha özenli yazarsak iyi olur.
Şimdi gelelim konuya, görümceniz yardım ediyormuş ama bırakmış. Eşiniz bu durumdan rahatsızsa eltinizin annesi gelene kadar annesinin yanına kendisi gitsin. İlla görümceniz mi kalmak zorunda? Anlamadığınız nokta bu. Ailelerde illaki birine yıkılmak zorunda mı bu iş.
Eltiyle kaynınız daha suçlu iken illa görümcenin suçlanması neden yahu.
Konu başlığına bakar mısınız "görümcem hasta annesini bırakıp buraya gelmiş" yahu kadın hastaysa görümce bakmadıysa, eşiniz için de annesi bu kadar önemliyse bi zahmet kendi bakıversin. Şimdiye kadar kadın zaten yeterli yardımı yapmış. Biraz nefes alsın değil mi?
eşim eltimin cocuguna neden baksn ki yahu ? burda işi gücü bırakıp orda cocuguna bakmaya mı gitmiş halen anlasılmamıs konum :KK43:

Kvdenize uzuldum. Beli bükülmüş ihtiyarlariniz olmasa, belalar sel gibi üstünüze yagacakti. Buyuruyor Allah rasulu keşke idrak edebilsek ona göre yasasak.
evet arada olan ona oldu su an istanbulda... ve cocukla bas gelemiyor hastalıgı ilerlemiş.. görümcem annesinin cocuga bakamayacagını bildi halde cıkmış gelmiş sizce annesine neen böyle birşey yaptı birazdaha beklemedi ?

şimdi bakıcı tutmuyorlar eltm zaten asgari ücretle calışıyor bu durumda istanbul gibi bir yerde 1000 tl bakcııya gidecek ki ev aldılar borc ödüyorlar..
kreşe zaten gönderemiyor 800 tl asagı kreş yokmş öle diyolar..
kv cocuguda götürelim biizm orda bakalım siz gelene kadar demiş.. yok ben cocugumu gönderemem dayanamam demiş.. insanları resmen zor durumda bırakıyolar eşimin zoruna giden..
ablasının annesinin cocugna bakmayacanı bildiği halde orda bırakıp gelmesi.. bunu idrak edemiyor köpürüyor delleniyor..
ve eklemeye devam ediyor burayada o bızı karstrmaya geldi ama bu sefer fırsat vermeyeceğim dior
Arkadaşım evi görümcene mi aldılar, çocuğu görümcen için mi yaptılar. Aldıkları ev kimin üstüne? Kimse bakmak zorunda değil maddi durumları yok diye. Bunları yapan düşünecek nasıl yaparız, çocuk durumu ne olur. Ömür gidiyor, zaman akıp geçiyor görümce belliki istemediği şeye zorlanıyor. İnsana zorunlu dayatmadır bu. İstemediği şeyi başkalarının planları var diye niye yapmak zorunda kalsın.
Görümcenin ortalığı karıştırma nedeni sizin ona baskı yapmanız tahminimce. Surat asılacak, imalarda bulunulacak. Şimdiden görümcenin hayatının kontrolünü fikirlerinizle elinden almışsınız zaten. Kendinizce düzeni kurmuşsunuz. Akıllılık yapmış kadın bravo. Ben olsam hepinize resti çekmiştim çoktan.

Kvde de bakmasın. Gitmek zorunda mı, orada kalmak zorunda mı? Ödemesinler efendim ev kredisi.

aynen değil.. ama eli mahkum yapmslar kadını.. kadn demiş ki cocugunuzu alaym götüreyim evimde bakarız ablanla demişş yok biz ayrı kalamayız demişler..
Hayır kadın hasta. Mecbur bırakamazlar. Ne serden ne yardan geçiyorlar. Onlar hayatını rayına otutacak diye neden başka insanlar zorluk çeksin. Kısa süreli olur gönlünden gelir yaparsın. Bebek bakımı kolay mı. İnsan kendi çocuğuma katlanamıyor burada konular açılıyor deliriyorum diye. Görümcenin kendi hayatı yok mu onun düşünceleri neler biliyor musunuz? Kv hasta haliyle neden evinden uzakta çocuk bakımıyla uğraşıyor. Eşin bunları engellemeli asıl. Oh elti ev sahibi olsun, çocuğu büyütülsün, ceremesini diğerleri çeksin. Siz kendi aranızda huzursuz olun, kavga edin, görümceyle tartışın sonra çözüm bulursunuz eltinin ve kaynın bebeğinin durumuna. Onlar fasülye sırığı galiba.

kv benm yanıma neden gelsin ki kendi evi barkı var ve kendi evinde yaşıyor.. istanbula sadece eltimin cocuguna bakmaya gitti konum gercekten cok yalnş anlasılıyor baska yönlere cekilyor.
Bilâkis hiç de farklı yon degil.
Siz kv için üzülmüyor musunuz? Bu konuda sizi ilgilendiren hicbir şey olmamasına rağmen bu yüzden açmadınız mi? Çözümlerden birini soyluyorum.
He siz illa gorumceye giydirelim istiyorsunuz onun da farkındayım o noktada da gorumceniz annesini düşünmedi diye kızıyorsunuz ya ben de diyorum ki eşiniz de evlat. Alin yanınıza elini sıcak sudan soğuk suya sokturmayin, hem o rahat eder hem diğerleri kıymetini anlar.
Diyorsanız ki biz böyle iyiyiz ama laf söylemekten de geri durmayız, o iş öyle olmaz iste.

Ya elti bi ev almış borca girmişler altından kalkamyinca mecbur ise girmek zorunda kalmış e ortada da bi tane çocuk var maddi durum el vermiyor bakıcı kreş vs. Napsin gorumceyle kvdeden medet ummus görümce kişisine zerre merhamet olmayınca olan kvde zavvalisina olmuş anladığım kadarıyla konu sahibide sanıyorum kvdesine aciyor ve gorumcesinin huzur bozmasindan korkuyor. Bence görümce kafaya takılası bi detay değil.

Yay size ne ki ? Aslında siz kayinvalide zor durumda kalmış, eltinin çocuğu nolacakmis,bunları düşünmüyorsunuz. Sadece gorumcenin sizin oraya gelmesinden rahatsixsiniz .Açıkça söyleyin gitsin.

Hayır kadın hasta. Mecbur bırakamazlar. Ne serden ne yardan geçiyorlar. Onlar hayatını rayına otutacak diye neden başka insanlar zorluk çeksin. Kısa süreli olur gönlünden gelir yaparsın. Bebek bakımı kolay mı. İnsan kendi çocuğuma katlanamıyor burada konular açılıyor deliriyorum diye. Görümcenin kendi hayatı yok mu onun düşünceleri neler biliyor musunuz? Kv hasta haliyle neden evinden uzakta çocuk bakımıyla uğraşıyor. Eşin bunları engellemeli asıl. Oh elti ev sahibi olsun, çocuğu büyütülsün, ceremesini diğerleri çeksin. Siz kendi aranızda huzursuz olun, kavga edin, görümceyle tartışın sonra çözüm bulursunuz eltinin ve kaynın bebeğinin durumuna. Onlar fasülye sırığı galiba.
aynen öleler.. hiç birşeye gelmiolar kv alayım götüreym bizim orya dems yook...
annn gelsin ben bakamıorum demiş anneme daha gelemez ekin harman var demiş..
kadın hasta hasta cocuk bekliyor su an orada görümcemde bu durumu bildiği halde annesini bırakp gelms anlcnz olay bu aslnda

Ya elti bi ev almış borca girmişler altından kalkamyinca mecbur ise girmek zorunda kalmış e ortada da bi tane çocuk var maddi durum el vermiyor bakıcı kreş vs. Napsin gorumceyle kvdeden medet ummus görümce kişisine zerre merhamet olmayınca olan kvde zavvalisina olmuş anladığım kadarıyla konu sahibide sanıyorum kvdesine aciyor ve gorumcesinin huzur bozmasindan korkuyor. Bence görümce kafaya takılası bi detay değil.
evet aynen ole.. kv üzülüyorum cünkü cok hadta titriyor cocuk bakacak durumda değil ve burda müstakil evde yaşıyorlar oraya alışamadı yapamıyor üstelik cocuga zaten bakamıor diyorum ya öglen 1 e kadar baabası idare edior 1 den sonrada görümcem annesnn yannda idare edior sonra evine cıkıyordu.. en azndan görümcemn cocukları ile oynuordu şimdi hiç biri kalmadı kaynanam yedirememz içiremez altını bile değitşiremez.. cocuk acksa corbayı içiremez titreyen elleriyle.. aynen maddi durumları olmadı ve borca girdi için bakıcı kreş olayıda olmuyor.. napacaklar bilimyoruz görümcemde durum böleken annesine atmıs yükü ve gelmiş birazda idare edelim eltimin annesi gelene kadar dememmişler.. ve buraya geldi aynende öle huzurmuzu kacırıp dirlik vermeyecek ama daha ben demeeden eşim dedi bilyormsnz bu sefer buna müsade etmeyeceğim die.

Yay size ne ki ? Aslında siz kayinvalide zor durumda kalmış, eltinin çocuğu nolacakmis,bunları düşünmüyorsunuz. Sadece gorumcenin sizin oraya gelmesinden rahatsixsiniz .Açıkça söyleyin gitsin.
her ikisindende rahatsızımm ve eşim bize yansıtıyor bu durumu görümcemn annesini bırakp gelmesine kızıyor tek basına o kadn bakamaz dior.. üstelik kp demiş kızım bi süre dhaa gelme.. biz naıslsa burdayız annen tek yapamaz bakamaz cocuga idare edin gelinin annesi gelene kadar yokk illa geleceğim demiş

aynen öleler.. hiç birşeye gelmiolar kv alayım götüreym bizim orya dems yook...
annn gelsin ben bakamıorum demiş anneme daha gelemez ekin harman var demiş..
kadın hasta hasta cocuk bekliyor su an orada görümcemde bu durumu bildiği halde annesini bırakp gelms anlcnz olay bu aslnda
Kv hatalı o zaman kusura bakmayın. Ben kızımı zorlayamam istemediği bir şeye, ben de hastayım gitmem gerek bir çözüm bulun aranızda demesi gerekli. Anne orada kalıyor diye görümce belki kızıyor. Annesine, bakmak zorunda değilsin beni de mecbur bırakıyorsun diyor? Üzgünüm ama annem bile olsa seçimleri onu bağlar beni değil. Yine her türlü görümce haklı.

zaten görüşmeyecegm aksam telden girdiğim için baya karısık yazmsm şimdi bilgisayardan girince fark ettim..
eşimde görüşmeyecek.. gitmeyeceğim yanına bunca yaptılarından sonra dior ama bu sefer kp yanınada gidilmeyecek nasıl olacak bilmiyoruz..
Kp le 3 ay gorusmeyın ne olacak.
Zaten gelip gitme yokmus sanırım

X