Görumcem Hasta Annesini Bırakıp Buraya Gelmis!!!

O hastaligi Biliorsanz eger szde farkndasnzdr durumunun aynen emanet edlmez esmd bu yuzden cok uzuldu ablam annemi nasil biraktida geldi buraya ne vardi burda bu kadar dior yoksa beni ilgilendrmio kim ne yapms ne etms ama esm cok takior kafasna peki ben szce gorumcem varken gtmelmym kp evine ama kp bana gelmedi .
Bayramda da ugramadi cunku kizi gelecekms gelmeyi kesmsti ban ben ne ypmlym bu drumda
Parkinson hastalığı çok zordur.. Elleri titrediği için kendi kendine su bile içemez.. Kaldı ki çocuk bakmak.. Ama görümcenizin annesini bırakıp gelmesi sizi ilgilendiren bir durum değil.. Gidersiniz.. Gerektiği kadar konuşursunuz ama soramazsınız nasıl geldin diye.. Eşiniz zaten söylemiş söyleyeceğini.. Şimdi bir de siz söylerseniz sizin söylediğiniz batar.. Ortalık bulanacaksa bu sizden değil eşinizden olsun.. Ekleyeyim ve tekrarlayayım harfleriiiiiii yut maaa yıııııııııııııın.. Herkes söylemiş okumuyor musunuz? Yazdıklarınız çok zor anlaşılıyor

Ben karismiorm zaten esmn bu kadar karalar baglamasi sinirlermi bozdu annem orda napacqk cocuga bakamaaz ablam olmdan dior bende dedm ki birak sen ne dusunuorsn senn annense abinnde annesi abin dusunsn madem krese versnler cochu dedm annende gelsn buraya zor mu diorm lafi cevirior bu sefer esimide anliyamiorm

Koskoca insanlar hadi annelerine acimiyorlar kendi çocuklarına da mı acımazlar bakamaz diye ..

Bakarlar başlarının çaresine.. Eşiniz rahat gibi geldi bana kusura bakmayin lütfen. .keyfi bozulmasın istiyor hemde annesi ni düşünüyor gibi görünüyor millete kızıyor ve emir veriyor..

Gerçekten düşünen şimdiye gidip getirmişti yanınıza..

Ne guzel dusunuyorsunuz en iyisini yapiyorsunuz oh mis.m bende aynisini yapacagm esime karsi. Peki size birsey daha sormak istiyorum
Kp ile aram iyiydi gelip giderdi biz giderdk vs bayram geldi gecti gelmedi sonrasida gelmedi bi baktk ki kizi gelms..
Kizi ile aramzda olanlari esmn arkamda oldugunu bilior
Smdi gorumcem burada uc ay ben o varken gitmelym kp bilemiorm siz olsanz ne yapardnz ? Gorumcem onun evnde kalior aslnda gidecektm laf vermemek icin ama kp kizi gelecegi icin bana gelmeyi kesmisti

aram çok iyiyse eşime arattırır ısrar kıyamet kp yi davet ederdim gel diye. ya da yine eşim vasıtasıyla görümcemin evde olmadığı bir an kollayıp çat kapı gidip "babacım görüşemedik ya ne zamandır buradan geçiyordum uğrayayım dedim" filan derdim. yalnız bayramda görüşmediniz mi? ve neden?

bayramda görüşüp sonra gelmediyse eğer aranızdaki problemden dolayı gelmemiştir. ya ortalık gerilmesin diye ya da kızı gitme diyodur. şimdi sana gelse sorsan o niye gelmedi filan diye adam cevap veremez kızını da kötü duruma düşürmüş olur vs vs.

çok görüşmek istiyosan bence görmcen yokken iki dk uğraman harika olur. özlettin kendini babacım bize gel de kahve keyfi yapalım de ayrıl. çocuk varsa hatta torunlar dedemizi özledik diyolar de.

benden sana bir tavsiye.

hep güler yüzlü sevecen ol. işlerini tatlı dille hallet. hep sen kazanırsın.

benim evlendiğim aile maalesef çok fena. daha nişanlanmadan başladılar. evlendim iftiralar laflar neler yaptılar. ama beni herkes biliyor. hep güler yüzlüyüm ailede kv ve görümce dışında anlşamadığım kimse yok. haliyle yaptıkları herşey ayaklarına dolanıyor.

herseyden önce de eşini çok sev. ilk kailen hep eşin olsun. hem bu dünyada hem öteki dünyada kazanan sen olursun.

Telefonla grdm yazdm konum tam anlasilir olmamis lutfen yalns anlyanlar yalns bir seklde yargilamasinlar beni..
Yanlış anlaşılmaktan ziyade anlaşılır değil malesef, fikrim geldi bile diyemedim kelimeleri kısaltmadan ama konuyu kısa ve öz anlatsanız ne kadar güzel olurdu, sevgiler iyi geceler:olamaz:

Valla esiniz ablasina sinirlenecegine parkisonlu annesine cocuk baktiran abisine yengesine firca ceksin. Yazik gunah degilmi o kadina? Dogurmasini biliyosan bakmasinida biliceksin. Yok oyle dogurup annem baksin kv baksin, gorumce elti baksin. Gorumcenizde mecbur degilki abisinin cocuguna bakmaya. Sizinde gorumcenize kizmaya hakki yok. Cok istiyorsaniz siz gider bakarsiniz cocuga kaynananizda rahat eder...

Demek ki o kadın da bunaldı, Türk kadını hayatının yarısını depresyonla geçirir ve bu durumunu gizlemeye çalışır, kadın bıktı ve geldi, altı alınan hasta bakmak çooook zordur, hepimiz ailelerimizle görmüşüzdür bunu ve insanın öyle bir noktası gelir ki her şeyi üzerinden silkip kendi hayatına bakmak ister. İşte gelme sebebi bu. Artık kalanını onlar düşünsün.

Cozum basit yahu. Bir bakici tutacak eltiniz. Gorumce cocuga bakmak zorunda degil ki. Kv de de ayni sekilde. Burda en buyuk suc elti ve kayninizda. Esiniz bu kadar annenizi dusunurken kayninizin umrunda degil mi yasli kadin? Uzuldum acikcasi kadina.. Yollasinlar kadini. Donsun evine. Eltiniz ve kayniniz da ne halleri varsa gorsunler...

Ya iyide görümce çocuğa bAkmak zorunda değil ki. Neden ona öyle mecbur gözüyle bakıyorsunuz. Kendi çocuğunu mu atmış başımdan yooo. Eşin abisini arayıp bacısı hakkımda konuşana kadar Abisinş arayıp git bakıcı tut desin.
Kadın başkasının çocukları için azarlanıyor hayret Kadın yine iyiymiş ben olsam arar erkek kardeşlerime çemkirirdim

Eşiniz çok ilginç. Oturduğu yerden ahkam kesmiş. Kızkardeşi neden hasta annesini bırakmış annesi ne yaparmış. Kocanız o kadının evladı değil mi? Anneye bakmak görümcenizi mi görevi? Madem bu kadar dert etti bi zahmet kendi de baksın annesine.
Hem pastam dursun hem karnım doysun mantığındasınız. Annenin yükü görümceye yıkılmış kimse elini taşın altına koymamış ama ahkam kesmeye gelince mangalda kül bırakılmamış.
Biri çoçuğuma bak derdinde diğeri anneme kızkardeşin baksın derdinde.
Baştan sona eşiniz haksız. Anasını düşünen evlat çözüm üretir. Sorumluluğu başkasına atıp keyif çatmaz.

Esiniz annesini çok düşünüyorsa yanınıza alın. Görümce sanki köle. Anaya bak çocuğa bak kadın bikmis kacmis hepsi bu.
Size ne yahu görümceden insanlara huzur verin. Asıl kadın gelir gelmez ortalığı bulandıranlar senle kocan!

Kv yanınıza alın. Aklınız kalmaz bu kadar.

Bu arada elalemin derdi sizi ilgilendirmez.
Bırakın kim bakarsa baksin yahu yediniz bitirdiniz burda kendinizi....

Benim bildiğimde hasta anneye oğullar bakar kızlar değil mal varlığından en çok onlar pay alıyor senin korkun o yönden herhalde yada dönüşümlü bakılır bir tek kişinin hasta anneye bakması vicdansızlık

Iyi de konunun ilk baslarinda yazmissiniz görümce her sene yazin 3 ay geliyor diye. Ee yine yaz geldi ondan gelmis iste. Neden öküz altinda buzagi ariyorsunuz ki?
Bana biraz eltiyle aralari nasil merak etmissiniz gibi geldi,(noldu da cocuga bakmiyo demenizden dolayi sanirim) asil öyle huzurunuz kacar. Bosverin düsünmeyin.

Kv icin ise kp'nin yardimi oluyodur mutlaka calismiyorsa. Onlar aralarinda halletmistir. Ayrica kv cocuguna baktigi ogluna emin ol yok bakamiyorum yoruluyorum kendim hastayim zaten demiyodur. Sadece size yansitiyodur o kadari ve iki kardes arasini bozmak icin de güzel taktiklerden biri. Esiniz kanmasin.

Aynisi basimizdan gectigi icin söylüyorum kv kalcadan yeni ameliyat olmustu yürüyemiyodu ertesi gün krese giden cocuk icin 'anne sen evdesin bak iste cocuga gitmesin yuvaya bosa' dedi kaynim. Kv seve seve yeterki yanimda olsun torun diye kabul etti. Ne zaman gitsek bize dert yandi, bu halimle cocuk baktiriolar ameliyat yerim agriyo diye. Esim abisine karsi baya öfkelenmisti, karisirsan 'sana ne oluyo, annemin sesi cikiyomu?' dicekler dedim. Ondan sonra 1 kez sikayet etti kv onda da esim 'anne bana ne anlatiyosun cocuga bayila bayila bakmak isteyen sensin, istemiosan da söyle onlara mazaretim var bakamiyorum diye, zorla baktircak degiller ya, hem krese kayitli, gitsin iste. Bana yok suram agriyor yok buram diye dertlenme, ne olmasini bekliyosun' dedi. O gün bugündür de daha sikayet gelmez kulagimiza o konularda.

Benim bildiğimde hasta anneye oğullar bakar kızlar değil mal varlığından en çok onlar pay alıyor senin korkun o yönden herhalde yada dönüşümlü bakılır bir tek kişinin hasta anneye bakması vicdansızlık
Kv bakima muhtac degl kmsenndr baktigi yok sadecr hasta halile etlmn cocugunu gorumcem yokken idare edemez konuyu yanlns anlamassnz siz

Iyi de konunun ilk baslarinda yazmissiniz görümce her sene yazin 3 ay geliyor diye. Ee yine yaz geldi ondan gelmis iste. Neden öküz altinda buzagi ariyorsunuz ki?
Bana biraz eltiyle aralari nasil merak etmissiniz gibi geldi,(noldu da cocuga bakmiyo demenizden dolayi sanirim) asil öyle huzurunuz kacar. Bosverin düsünmeyin.

Kv icin ise kp'nin yardimi oluyodur mutlaka calismiyorsa. Onlar aralarinda halletmistir. Ayrica kv cocuguna baktigi ogluna emin ol yok bakamiyorum yoruluyorum kendim hastayim zaten demiyodur. Sadece size yansitiyodur o kadari ve iki kardes arasini bozmak icin de güzel taktiklerden biri. Esiniz kanmasin.

Aynisi basimizdan gectigi icin söylüyorum kv kalcadan yeni ameliyat olmustu yürüyemiyodu ertesi gün krese giden cocuk icin 'anne sen evdesin bak iste cocuga gitmesin yuvaya bosa' dedi kaynim. Kv seve seve yeterki yanimda olsun torun diye kabul etti. Ne zaman gitsek bize dert yandi, bu halimle cocuk baktiriolar ameliyat yerim agriyo diye. Esim abisine karsi baya öfkelenmisti, karisirsan 'sana ne oluyo, annemin sesi cikiyomu?' dicekler dedim. Ondan sonra 1 kez sikayet etti kv onda da esim 'anne bana ne anlatiyosun cocuga bayila bayila bakmak isteyen sensin, istemiosan da söyle onlara mazaretim var bakamiyorum diye, zorla baktircak degiller ya, hem krese kayitli, gitsin iste. Bana yok suram agriyor yok buram diye dertlenme, ne olmasini bekliyosun' dedi. O gün bugündür de daha sikayet gelmez kulagimiza o konularda.
Gercekten de benzerini sizde Yasamssn kv nin esime dedi oglum burda cok bunaliorm gelmek istiyorum ama cocua bakacak kimse yok dior.. Smdi gorumcemn gelmesilede isler arao sacina dondu bu seferde tek idare edemez bakamaz bas gelemez esmn kuplere binmesnn sebebi bu aslnda
Gorumcem icin birazda bekleyio gelmeyeblrdi dior anlam veremiyor burda konumu yalns anlayip cok baska yone ceken sapitan insanlar oldu tasa tutmak icin bekliolarms sanrm yok kv al sen bak gorumcen bakmqk zorundami vs ne alaka ise konula..

X